Keresés

Részletes keresés

somilus Creative Commons License 2012.08.01 0 0 32198

Köszönöm a gyors válaszodat, még biztosan fogok kérdezni, gondolom,sok olyan mesterfogás van, ami megkönnyíti az életet. Én innen onnan próbálom összeszedni a tudnivalót, és nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Majd lefényképezem a babáimat és megmutatom őket:-)))

Előzmény: Nemlajos (32197)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.01 0 0 32197

Kedves Ilus:)

Nagyon szép, hogy új hobbira lelsz!:)

A nyers kártolt gyapjú tökéletes, az a jó, ha kicsit még tapad, könnyebb felgöngyölíteni.

A molyosodás ellen csak a rendszeres játék, használatbavétel segít, akkor elkerülik a molyok a babát.

Nagyon kíváncsi vagyok a babáidra, feltétlenül mutasd majd meg!

Én szintén még csak kezdő vagyok, de ha bármiben tudok, segítek!

Előzmény: somilus (32196)
somilus Creative Commons License 2012.08.01 0 0 32196

Kedves fórumozó Társaim!

Somogyiné Ilus vagyok, 63 éves nagymama.  Pár hónapja kezdtem el foglalkozni a foltvarrással és ezen belül a baba varrással. Eddig semmi gyakorlatom nem volt, varrógépet is csak most kaptam ajándékba (egy 40 éves Naumann, de nagyon szeretem).

Az unokáimnak akartam kedveskedni a babákkal, de rájöttem, hogy a magam gyönyörűségére is szívesen csinálom. Eddig műszálas tömőanyagot használtam, de most szeretnék egy igazi waldorf babát alkotni gyapjúból. A segítségeteket szeretném kérni.

Nyers kártolt gyapjúm van és nem tudom, hogy ezt így, ebben a formájában már fel lehet használni, vagy valamilyen előkezelés szükséges. Gondolok olyanra, ami elveszi a gyapjú szagát illetve véd a molyosodás ellen. Előre is köszönöm és várom a válaszotokat.

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.31 0 0 32195

hja, hát nem így értettem én!:)

És nem flancolni akartam a "szakmámmal", mert 16 éve végeztem, és azóta se dolgoztam benne, sőt, varrni se igen.

Csak azt gondoltam, azért egy plüss kiszabása nem okoz olyan gondot, hogy aztán varrásnál vegyem észre, hogy de, a huszonnyolcadik fordítgatásra mégiscsak sikerült simítás ellen szabnom:D

Viszont kedvem nem szegi, nagyon jó móka!:)

(és különben is csak egy obis plüss párnát gondoltam újra;))

Előzmény: szarvasmici (32194)
szarvasmici Creative Commons License 2012.07.31 0 0 32194

Az a baj, hogy amikor babát készítesz, tök másodlagos dolog, hogy a varrás a szakmád. Egy baba elkészítéséhez nem varrni kell tudni, ez egészen más téma. Látnod kell mit akarsz, agyban ott kell lenni a képnek, és tudnod kell (lehetőleg zsigerből), hogy mi az oda vezető út. Itt jön a kreativitás, és a helyzetmegoldó képesség, amikor is mondjuk tömsz, és elkezd furcsán görcsösödni, narancsbőrösödni a babád. Ne sajnáld ilyenkor jól átgyúrni, megsendergetni a tenyereid között, így el tudnak igazodni a szálak. Ehhez csak jó minőségű töltőanyag kell, olyan, ami jól csúszik, és nem tapad össze.

Amikor segítséget kerestem magam mellé, találkoztam olyan varrónővel, aki tökéletes kosztümöket varr, igazán precíz, és pontos, és végzett varrónő, nem hobbista... nem tudott babát varrni, elképesztően béna volt hozzá. Egy másik alkalommal pedig ruhaipari mérnökkel próbálkoztam, hittem, hogy számára nem jelenthet kihívást a plüssből összevarrni bármit. Hát de. Szóval nem a szakma kell hozzá.

Én például nem tanultam sem varrni, sem babát készíteni. :)

Előzmény: Nemlajos (32188)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 32193

Ez így van! Minden tömőanyagnak más-más a tulajdonsága, így érezni is kell, melyiket mennyire feszesre kell tömni. Plüsst is szoktam gyapjúval tömni Azért a Waldorf babát sem kell annyira kő keményre tömni, de a fejet azt azért keményebbre kell készíteni. A baba puhasága szerethetősége fontos!

Előzmény: Nemlajos (32192)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.29 0 0 32192

ezek szerint ez minden anyagra igaz?

Azt hittem, csak a gyapjú ilyen "igényes", hiszen a waldorf babát majdhogynem kőkeményre (na jó, nem, de majdnem:)) kell tömni, míg egy plüssbabát flízzel sokkal puhábbra.

Látszik, minden egy külön kis tudományág...

Én most tömtem egy nyulat, éreztem is, hogy van azért ezen még mit gyakorolni:$

Előzmény: Hanna4901 (32191)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 32191

Szia!

Tudom, hogy mindenki a töméssel tudja legjobban elrontani a dolgot!  A topiktalin mondtam is valakinek, hogy hiába írja le az ember, hogy kell tömni, azt mutatni, a másiknak pedig látni kell és gyakorolni. Ha valaki már az elején rosszul töm és nem korrigál időben, berögzül a rossz tömési módszer és később nehé lesz jól megoldani.

A babák lábai is ezért "viszeresek" mert rossza a technika!

Előzmény: timkebimke (32189)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.28 0 0 32190

na de a lapflíz erre nem megoldás?

Előzmény: timkebimke (32189)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.28 0 0 32189

Hát ez az! Nem tudom úgy tömni, hogy a láb felnyúljon a testbe hiába próbálom, pedig ez lenne a nyitja szerintem, mert egy idő után a használat közben elkülönül a láb a testtől. Na most aztán jól megaszondtam ugye?

Előzmény: Nemlajos (32188)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.28 0 0 32188

nekem nem tűnik vészesnek a rogyadozás... Viszont nagyon jópofa:)

És úgy próbáltad, hogy a lent ajánlott lapflíz, de nyúljon át a testbe, mint egy "merevítő", akkor talán kevésbé rogyna, nem?

(csak okoskodom, én pl. most az összes lehetséges laikus hibát elkövettem a nyúlnál, pedig elvileg szakmám a varrás:$)

Előzmény: timkebimke (32185)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.27 0 0 32187

Köszönöm!

Előzmény: Brekka10 (32184)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.27 0 0 32186

Én már próbáltam sima baba fej anyagból, de nekem nem sikerült. Nem tudom én vagyok simán béna vagy az anyag nem megfelelő.

Előzmény: Nemlajos (32183)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.27 0 0 32185

Köszönöm a bíztatást, valóban nem nyúlós anyagból vartam. Amikor polárból vartam akkor tényleg nem ráncolódott.

Előzmény: 4Hópihe (32182)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 32184

timkebimke, ez a póni nagyon tetszik! a lábprobléma fel sem tűnt volna, ha nem mondod.

Orosz oldalak: ha a szöveggel végképp nem boldogultok, rávehető vagyok némi fordításra... :)

Legújabb mű: babás szatyor. Sok sebből vérzik, de totál saját találmány, még ilyet soha nem próbáltam. Barna mikrokord anyag az alapja, a kép elég vacak.

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32183

köszi:)

hát nekem se kell annyira spec anyag, jó lesz az, ami itthon van.

Előzmény: Hamu-pip (32181)
4Hópihe Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32182

kedves lett a pónid mégha elégedetlen is vagy vele...nekem nem rugalmas anyagnak tünik amiböl varrtad-és anatomiailag lenne ott egy iveltebb rész  a lonál ami nálad ráncot vet a kemény tömés ellenére.

én az aprógolyóbagyurt tömés támogatom -ha rugalmasanyagból készited majd akkor a tömésredre rásimul az anyag- a fotozás idejére

de ha a gyerek elkezd vele játszani és nagyon megy a ló akkor elöbb utobb ugyanott kicsit megnyekken majd- tapasztalatból mondom van egy lómániás gyerekem. és sok féle lovat varrtam már neki..minnél vaskosabb bolyhosabb az a rugalmas anyag annál tovább marad láthatatlan a ránc..

Előzmény: timkebimke (32173)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32181

A dinkyhez egy minden irányból nyúló spec. anyagot használnak. Ami ilyen "koca varrónőnek" mint én vagyok, pénzkidobás. Abból a pamutból varrtam anno én is, ami itthon volt. :))

Előzmény: Nemlajos (32179)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32180

Legújabb rongyim:

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32179

köszönöm:)

ezek szerint használhatom a waldorfos anyagokat.

most egy nyúlon szeretném kipróbálni, tudok-e 2D-ből 3-at csinálni, aztán meglátjuk, mi van a nyúlon túl :)

Előzmény: Hamu-pip (32178)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.22 0 0 32178

Igen, nyaknál nyitottan varrják az arcát. Aztán - én legalábbis - kinai evőpálcikával még töltöttem oda, ahol szükségesnek láttam. Megmutatni nem tudom, mert nem fotoztam fázisonként, de a leírás alapján csináltam. A testének és a fejnek is más-más anyagot használnak. Én ugyanabból csináltam. Nem is lett olyan pöpec, az is igaz. Fontos, hogy a nyilakat is figyeld a szabásmintán, mert az anyag szálirányát (majd nyúlását) jelzi szabáskor és töméskor fontos lesz.

Előzmény: Nemlajos (32172)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.20 0 0 32177

Köszönöm majd a következőnél megpróbálom.

Előzmény: Hanna4901 (32176)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 32176

Ha van még lelkesedésed megbontani és újra tömni, azt ajánlom, hogy lap Flízt tegyél bele a lábaiba körbe, mint egy papírtörlő karton gurigája, úgy tekerd össze és a belsejét töltsd meg a töltőanyaggal, mert lehet, hogy laza állaga van és hiába tömöd, nem lesz egységesen szép. Igazából megmutatni lehetne, de remélem így is érthető!

Előzmény: timkebimke (32175)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.20 0 0 32175

Nem tudom hogy hívják. Műszál és szálas, tehát nem a golyócskás. Az Auchanba szoktam venni kispárnát és abból van. Elősször a fejet tömtem utána a négy lábat utána a testet. Egybe tömni a testet a lábbal még nem sikerült.

Előzmény: Hanna4901 (32174)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 32174

Mivel tömted ki?

Előzmény: timkebimke (32173)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.20 0 0 32173

SEGÍTSÉG!!! VALAKI!!!Már vartam egy pár pónit , de még mindíg nem tökéletes. Tud nekem valaki segíteni abban hogyan kell úgy kitömni, hogy ne rogyjon meg a lába? Már annyira kitömtem, hogy szétfeszül a varrás, mégis megrogyik MIÉRT???????????????

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32172

na, szóval olvasom a könyvet, guglifordítóval (...:D) a "szakszavak" miatt (is), azt írja, használjunk jó minőségű poliészter töltőanyagot.

Én eddig "csak" gyapjúval dolgoztam, fogalmam sincs, mi számít jónak, hol lehet beszerezni, milyen márkák vannak, tudnátok ebben segíteni?

Nekem az is fura, hogy az archímzést még nyitott nyakkal végzi, hogyhogy nem hullik ki a töltőanyag?

A waldorf babánál van még csőgéz is a testanyag alatt, más babáknál (meg sok w. baba testénél, de én olyat még nem csináltam) közvetlenül a testanyagot töltik, hogy nem deformálódik, nyúlik el?

Egyáltalán ugyanaz a testanyag ez is?

Remélem, most nem az üres éternek írtam:)

És remélem, van valaki, aki tud válaszolni.

Persze most vissza is keresek a topikban, hátha:)

Előzmény: Nemlajos (32171)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32171

írtam egy hosszút, és elszállt:(

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32170

tudom, hogy off, de az autógumiból kerti dísz (vagy mászóka) szenzációs ötlet, a társasházunk be is szerzett egy csomó gumit, de ott megakadtunk, hogy mivel lenne érdemes lefesteni, mert ugye a gumi meglehetősen mozgékony anyag.

Ha ilyennel is találkoztál, kérlek, oszd meg velem (magyarul:D), ha lehet!

Előzmény: Mvirág (32169)
Mvirág Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32169

Én úgy "szoktam", hogy...megnyitom a kívánt internetes oldalt és mellé a szövegszerkesztőt - utóbbit tálcára teszem...rákattintok a képre, hogy nagy formátumban megjelenjen, aztán egérrel klikk, "kép másolása" , az oldalt leteszem asztalra...aztán szövegszerkesztő fel, és itt pedig szintén klikk az egérrel "beillesztés" és már ott is a kép. Gyakorlatilag lesz egy dokumentumod amiben képek vannak sorban egymás után a fázis fotókkal. A szabásmintákat "szoktam" csak "kép mentése" formátumban kinyomtani, és a cucchoz csatolni.

Az orosz nők nagyon ügyesek, fantasztikus ötleteik vannak pl. az újra hasznosításról... autógumiból kerti dísz - csacsis fogat stb...sok ötletet mentettem, mentek le onnan. Valamikor tanultam az oroszt 8 évig - a hátam közepére sem kívántam, ahogy a diákoknál lenni szokott - aztán sokáig leveleztem ottani "pajtásokkal", még a felnőttként is. Most meg örülök, hogy előjönnek és értelmezem a szavakat és így szabadon csatangolhatok a babás fórumtól egészen a pom-pom-os fórumig.

Előzmény: timkebimke (32166)
Kreatilka Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32168

Jobban megnéztem, csak a kész babákról való képpel kell ezt csinálni, a tutorial képei simán menthetőek.

Kreatilka Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32167

A jobb egérgombbal kattintasz, a legelső lehetőséget választod: megnyitás új lapon, ekkor megjelenik fent a liveinternet cím mellett egy másik, erre kattintasz, a kép bejön, és menthető. Remélem, érthető voltam

timkebimke Creative Commons License 2012.07.19 0 0 32166

Te is egy drága kincs vagy , hogy ezt megosztottad velünk.

Már régóta keresek leírást a készítésről és egyebekről, hogy bukkantál rá?

Le szerettem volna menteni, mert mostanába nem lessz rá időm, hogy elkészítsem , de nem sikerül a mentés. Van valami ötlet miért nem tudom megjeleníteni a dok-ba?

Előzmény: Mvirág (32164)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.18 0 0 32165

hát ez egy kincs!:)

Köszönöm!

Nem mostanában lesz kész, az tuti...;)

Előzmény: Mvirág (32164)
Mvirág Creative Commons License 2012.07.18 0 0 32164

http://www.liveinternet.ru/users/3493796/post208752705/

Itt van minden, fázis fotók és szabásminta.

Majd muti, ha kész.

Előzmény: Nemlajos (32161)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.17 0 0 32163

okéoké, most már látom, hogy többször beszéltetek már róla, jobb is, ha lefekszem, aztán holnap tiszta fejjel olvasgatok visszafelé:$

Előzmény: Nemlajos (32162)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.17 0 0 32162

ok, a képek után már a betűket is nézem, rájöttem, hogy dinky a neve, de azért szívesen beszélgetnék róla:)

Előzmény: Nemlajos (32161)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.17 0 0 32161

nagyon tetszik ez a típusú baba, tudtok nekem ötleteket adni, hol találok szabásmintát, tutorialokat hozzá? (ez a behúzott száj nagyon bejön, de fogalmam sincs, hogy csinálják, vagy pl. a test, haj milyen anyagból van).

Van neve is ennek a stílusnak?

Mici babái is mintha valahogy ezt a vonalat nőtték volna ki, nem?

Ha valami protokollt sértettem, bocsánat:$

timkebimke Creative Commons License 2012.07.16 0 0 32160

Köszönöm, valami ijesmire gondoltam, csak nem voltam benne bizonyos.

Előzmény: 4Hópihe (32149)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32159

Igen, a házszám is rémlett:)

Csak valami lehetetlen időpontban vannak nyitva, 9-16, vagy még ennyi sem, és csak hétköznap, úgyhogy nagyon meg kell szervezni az eljutást, de én is tervezem.

Majd referálj, kérlek, ha hamarabb eljutsz;)

Előzmény: Brekka10 (32158)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32158

Köszönöm és köszönöm.

A Soroksárin megnézem, az tőlünk nincs is nagyon messze. Ez lehet az, ugye?  http://www.minitexkelme.hu/

Előzmény: Nemlajos (32157)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32157

Egyelőre két forrásom van, a gyapjúvarázs és a Keletinél a Máthé textil (bár ott csak egyszer voltam). De ajánlják a Soroksárin a Minitex, vagy valami hasonló nevűt is, állítólag ott nagyon sokféle van.

Anyudért részvétem:(

Előzmény: Brekka10 (32155)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32156

off ugyan

Lonci, köszönöm a szép szavaidat, nagyon igaz, amit írsz. Anyukám bennem él, és tovább él a fiaimban is, annyira nagyon, ahogy korábban soha nem gondoltam volna. Látom abban, ahogy a rántott húst készítem, ahogy a hagymát aprítom, ahogy a cérnát fűzöm tűbe, vagy a ruhát teregetem... Azt nagyon rossz, amikor történik valami fontos, és már épp hívnám, hogy gyorsan elmeséljem, csak aztán rájövök, hogy már nem lehet.

Előzmény: Hanna4901 (32151)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32155

:D

A manóid csudaédesek! A plüsst anyagot a neten rendeled?

Arra gondolam, hogy cicát varrok következőre, de ilyen fura embercicát :), szóval álló, hosszú karú-lábú macs, cicafejjel (ne adj Isten, ruhával), de plüssel még nem dolgoztam, és ehhez talán az lenne a legjobb. Persze minden ötletet örömmel fogadok!

Előzmény: Nemlajos (32154)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32154

Na igen, én is nagyon várom, hogy öltöztetős waldorfbabát is tudjak készíteni, már vásárolom az anyagokat, amikből majd varrok ruhákat...:) Azt hiszem, nekem is kompenzálás ez keményen a három fiam mellett:D

Előzmény: Brekka10 (32153)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32153

Köszönöm a kedves fogadtatást! :)

Uki valóban nagy falat volt, csak egy netes képem volt róla, és hát nem is lett tökéletes, de a kétéves tulajdonos egyből felismerte (lehet, hogy csak a színéről...). :D

Babák: hát van szabásmintám, de azt hiszem, már nevezhetem sajátnak. Anno nézegettem a neten, és találtam egy ilyen hosszú lábú babához mintát, csak mivel kinyomtatni nem tudtam, úgy tessék-lássék kézzel megrajzoltam, és persze idővel sokat alakítgattam is rajta. A ruhák meg csak úgy alakulnak, azt a részét szeretem a legjobban, amikor kitalálom, hogy mit és hogyan viseljenek. :) Lehet, hogy így élem ki a kislány utáni vágyamat, ha már két fiam született. :)

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32152

Üdv itt!:)

Szerintem nagyon jól bírod a kihívásokat, az Uki nagyon helyes, a babáid meg igazán kiforrott stílusról árulkodnak (nem vagyok nagy ismerettel megáldva a babák világában, ez a Te saját babaötleted, hogy ilyen egyformák, vagy talált szabásminta?).

Ügyes vagy!:)

Előzmény: Brekka10 (32150)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32151

Üdvözöllek a többiek nevében is itt újra a fórumon. Emlékszem a régi nevedre, csodálkoztam is, hogy ennyire eltüntél.

Sajnos már nekem sincs az Édesanyám közöttünk, de ha szívedben él valaki, veled marad végig!

További jó babavarrásokat!

Lonci

Előzmény: Brekka10 (32150)
Brekka10 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 32150

Sziasztok! :)

Csatlakozhatok? Nekem már mindannyian szinte ismerősök vagytok, mert jó ideje olvasgatom a topicot, és csodálom a babáitokat.

Magamról: macskamati néven van némi előzményem itt a fórumon, igaz, nem varrós témában. Két kisfiút (7, 9) nevelünk a férjemmel Bp-en. Varrni sokáig semennyire nem tudtam. Na nem mintha most már tudnék. :) Két éve nagyon beteg lett az én imádott anyukám, a kis megszokott életem fenekestül fordult fel, én pedig babákat keztem varrni. Olyan lett nekem a varrás, mint egy lakatlan sziget, ahol csak én vagyok, meg a textilek, és mindig süt a nap, szépség és öröm van, gondolkodni csak azon kell, hogy milyen legyen a babaruha, és nem történik semmi borzasztó. Először kézzel varrtam minden egyes öltést, aztán pár hónap után a férjem megajándékozott egy egyszerű kis varrógéppel. Anyukám sajnos tavaly decemberben meghalt, és azt hittem, talán meghal vele a babagyár is, de nem így történt. Azt hiszem, ez a gyönyörű hobbi már az enyém marad! :) De, mivel tényleg soha nem varrtam korábban, mindent az alapoktól tanulok (többnyire a saját káromon), és itt olyasmire gondoljatok, hogy pl. melyik öltéssel kell beszegni az anyagot... Ehhez pedig hozzáadódik, hogy a szabás enyhén szólva nem az erősségem. Szóval marad a lelkesedés. :) Megpróbálok mutatni pár korábbi babát, két kakukktojással (a bohóc a kisebbik fiam tanítónénijének készült, a sárga Uki - ő egy mesefigura - pedig abszolút kihívás volt, és végül kollégám kisfia kedvéért küzdöttem meg vele).

Szóval sziasztok, jövök még! :)

4Hópihe Creative Commons License 2012.07.14 0 0 32149

a szárnya mellett jobbra az a fura valami a teste és az egyik keze amelyik elörenyulik a kész darabon..a másik keze és a feje és a lűbak ott vannak.. a ruhát kiagyalod hozzá..  a repdesö testhelyzete miatt nem a baba összeállitás a nehéz feladat.hanem a ruhát kitalálni hozzá.

Előzmény: timkebimke (32147)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.14 0 0 32148

de jók ezek a tündérek!:)

Na és a 6 óra teljes időt is irigylem:) S milyen termékeny volt!:)

Nekem ennyi idő alatt egy nagy manó sem készülne el (egy rongyival meglennék)...

timkebimke Creative Commons License 2012.07.14 0 0 32147

Nagyon tetszik de kicsit nehéz felfogású vagyok, Bocs. Úgy látom nincs teste, de akkor mihez rögzítem a testrészeit? és a ruháha saját elgondolás? Megvarrnám!

Előzmény: 4Hópihe (32146)
4Hópihe Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32146

nagyon tündériek a repdeső levendula tündéreid.

--------------------------------------

zöldtengerszem-

nekem van egy hasonló szabásmintám repdeső tündérhez.

én ilyeneket készitettem

ésmég  egyet banyásitva

http://good-times.webshots.com/photo/2994204830033477440QKWTsx

Előzmény: timkebimke (32143)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32145

Köszönöm , megfogom próbálni. Az egyik  babához alap ötletet itt (ullas quilt world) találtam. A többi csak úgy jött.

Előzmény: zöldtengerszem (32144)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32144

Óhh , de helyesek lettek !!!! Szabásmintád is van hozzájuk ???

Küldöm a szegfűmintát , mint mondtam egészen egyszerű , kört csinálok 6 láncszemből , ebbe 10-12 egyráhajtásos pálcát csinálok , amennyi jól belefér , utána minden pálca tetejére minden lukba kettőt teszek,  asszem 3v 4 soron keresztül, most nincs itt nálam a kész , majd  a lányomtól elkérem az övét és megszámolom , jó ? És az utolsó sorban kétráhajtásos pálcát teszek minden egyráhajtásos pálca tetejébe , de azt is duplán . A legutolsó sort lehet más színűvel vagy cirmos fonallal csinálni... , az rövidpálca 3 láncszem minden lukba amíg körbe nem érsz . Aztán megfogod a kezdő madzagját , és annál fogva megrázogatod kicsit , és kész is a szegfű :-))) ...

Ennyi az egész :-)))

Előzmény: timkebimke (32143)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.13 0 0 32143

Ma kaptam a páromtól egy teljesen gyerekmentes napot. Hat órán át csak varhattam. Ezek a levendulával töltött varrományok születtek ez idő alatt.

timkebimke Creative Commons License 2012.07.12 0 0 32142

Szia! Én a cérna végét vagy a szem alá teszem , vagy a száj sarkába , így a száj himzése eltakarja a csomót. Olvastam egy olyan módszert miszerint pici csomót kell készíteni és azt az anyagon egy határozott mozdulattal át rántani, így a csomó belülre kerül.  Én még nem próbáltam.

Előzmény: kustrae (32141)
kustrae Creative Commons License 2012.07.11 0 0 32141

Nagyon édesek ezzel a behúzott szájjal!Azt szeretném kérdezni,hogy hová rögzítitek ilyen behúzásnál a cérna végét (mert ugye ott is behúzódik majd az anyag...) ? Ezzel mindig meggyűlt a bajom.

timkebimke Creative Commons License 2012.07.10 0 0 32140

Ja, és igen a babáknak rajzolva van az arcuk alkoholos filccel. Ami saját részre készül arra soha nincs elég időm, ahogy kiejtik a szájukon a csemeték mit szeretnének már legyen is készen de azonnal, hát ezért rajzoltam és nem himeztem. De nekem így is tetszik.

Előzmény: Nemlajos (32134)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.10 0 0 32139

Mutizom a szárnyakat!

A fiam szerint ez egy mutáns. Maci feje van, hangya teste, de nézték már macska testbe bujt méhnek is.

Előzmény: Nemlajos (32134)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.10 0 0 32138

Köszönöm kedves szavaid!

Kérdésedre válaszolván: nem nem ijen a Theó. Ez csak egy silány másolat, de ez Én vagyok. Sajnos , vagy hála istennek nem tudok másolni. Szerintem teljesen más jött ki mint amit szerettem volna a minta alapján. De imádom és már több is készült belőle.

Előzmény: Hamu-pip (32135)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.08 0 0 32137

Köszönöm!
Ahan, hát az összehúzós nekem is megvolt, csak én a kis lukakon átbújtatottra gondoltam, de azokat elszegni ugye... Látod, ez a korcos nem ugrott be, pedig jó ötlet, és még erre is lehet varrni kis ráhajló tetőt!
Na majd legközelebb:)

Előzmény: Hamu-pip (32136)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.08 0 0 32136

Tetszik a W-od. A hátizsákot én nem cifráztam volna. :))) Egy téglalap, rövidebb és hosszabbik oldala összevarrva. Felül egy korc és bele a madzag körbe és két vége a zsinórnak visszavarrva az alsó két csücsökre. Úgy mint egy tornazsáknál.

Előzmény: Nemlajos (32124)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.07.08 0 0 32135

Aranyosak a babáid. :))) Szóval ilyen a Theo? Tulajdonképpen mi ő, méhecske vagy valami bogár?

Előzmény: timkebimke (32125)
Nemlajos Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32134

Ezek de jók!:)

A babáknak rajzolva van az arcuk?

Ez a Theó!:) Mutasd majd meg szárnnyal is, kérlek!

Én is köszönöm mindenkinek a dicséretet, jólesik:)

Timkebimke, időm kora reggel van, mikor a fiúk még demóban nyomják, meg alvásidőben.

timkebimke Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32133

Köszönöm!

Előzmény: Kreatilka (32127)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32132

Köszönöm a dícsérő szavakat.

Egyáltalán nem bonyolult a madár minta, egyet én is vartam, a kép tetején látható, csak kiegészítettem szárnyakkal, mert a lánkám szerint  csak úgy tud repülni. Ajánlom neked is próbára!

A szegfű mintát várom és köszönöm.

Előzmény: zöldtengerszem (32128)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32131

Nagyon helyesek  a babák is !

zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32130

Köszi és igen szegfűk :-)...Majd leírom legközelebb hogy kell készíteni , jó ? A neten van többféle , de szerintem amit én tanultam tavaly az a legegyszerűbb..., és tényleg jól néz ki . Ha sűrűbbet akar az ember , akkor kettőt egymásba is lehet tenni , és akkor olyan mint egy duci telt virág , de ezek is teltebbek mint itt a képen , mert ahogy leteszem sík felületre kicsit szétterülnek , de kézbevéve tömöttebbek ....

Előzmény: timkebimke (32116)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32129

Aranyos ! :-)

Előzmény: Nemlajos (32105)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32128

Kreatilka !

Nagyon köszönöm a segítségedet, de nem ezt a mintát kerestem , az első szép, de nekem kicsit bonyolult a külön hasrészével , viszont ez a második tetszik , elmentettem , köszönöm. Végülis az eredetit nem találtam meg , de alkottam mást , meglepi lesz , úgyhogy majd csak szerda után tudom mutatni nektek valamelyik nap .

Timkebimke !

Szépek lettek a madaraid , meg a baba is .

Lányok megyek 3 napra Zebegénybe a kézimunkás lányokkal talira , remélem minden jól fog sikerülni, jókedvben biztosan nem lesz hiányunk :-)..

Jó pihizést mindenkinek ..., azért néha jó lenne ha írnátok pár sort , hogy ki mit csinál ? És babákat is szívesen nézegetnék ! :-)))....

Előzmény: Kreatilka (32114)
Kreatilka Creative Commons License 2012.07.07 0 0 32127

Nagyon ügyes vagy, jók lettek. Most már ideje lenne nekem is megvarrni.

timkebimke Creative Commons License 2012.07.06 0 0 32126

Gyönyörűek a babák. Csodálom, hogy van időd a kicsik mellett!

timkebimke Creative Commons License 2012.07.06 0 0 32125

Kész lettek a papagájok. Kicsi lányom olyan izgatott volt ," kész van már ? kész van már ? " alig tudtam varni. Az orra annyira a papagájon volt, hogy egyszer még a körmöm alá is sikerült szúrnom a tűt. Lettek fiú és lány papik.

Elkészültem  Tildás Theó-val is bár még mindíg nem értem szm-jét mi micsoda. Most készülnek  a szárnyak is, feltéve ha addíg alszik a cseppem.

Készült még egy levendulával töltött zsebes manó, mindenfélére alergiás lányomnak, hogy ne legyen szanaszét az éjjel használt használt papír zsepi kupac és persze egy szintén levendulás álom tündér.

Nemlajos Creative Commons License 2012.07.06 0 0 32124

Kész lett két új baba, a lánykánál új a haj (most először próbáltam a teljes hajas manót), új a kézfej (marad is:D), és a szemvarrás (ez is).

A kisebb manónak varrtam hátizsákot, az jó tanulópénz volt, hogy az egyszerűbb néha több, eléggé idétlen lett...

Viszont a nagyobbik nadrágját imádom!:)

ojtozy Creative Commons License 2012.07.05 0 0 32123
Szia. Küld el nekem a szabásmintát, meg azt is, hogy mit nem értesz rajta, hátha tudok segíteni. ojtozy@gmail.com
Előzmény: timkebimke (32122)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.04 0 0 32122

Most bukkantam rá egy Tilda Theo babára , nagyon tetszik de sehogyan sem értem a szabásmintáját . Tud valaki esetleg magyar leírással? Állítólag nem bonyolult, ám én mégsem értem. Köszike!

timkebimke Creative Commons License 2012.07.04 0 0 32121

Köszönöm, ha elkészült mutatom!

Előzmény: Kreatilka (32120)
Kreatilka Creative Commons License 2012.07.03 0 0 32120

Nem tűnik bonyolultnak, egyszer majd én is elkészítem.  Jó munkát hozzá, szerezz vele örömet a gyermeknek.

Előzmény: timkebimke (32119)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.03 0 0 32119

Szia!

Nagyon aranyos, szerintem tökéletes. Köszönöm!

Előzmény: Kreatilka (32118)
Kreatilka Creative Commons License 2012.07.01 0 0 32118

Ara papagáj mintám nincs, de ha megfelel helyette kakadu, azt adhatok. Az egyik Tilda könyvben van, nagyon helyes

Előzmény: timkebimke (32117)
timkebimke Creative Commons License 2012.07.01 0 0 32117

Nagyon tetszik ez az egyszerű minta. Köszönet érte, biztosan megvarrom, a pici lányom madár bolond. Ha esetleg van valakinek ara papagáj mintája megköszönném. Kék ara papagájt kellene varjak.

timkebimke Creative Commons License 2012.07.01 0 0 32116

Szia!

Gyönyörűek ezek a szekfűk( Vagy szegfűk?) Baba varrással a közös varrásra gondoltam. Olyan jól indult, most meg leálltak a minták. A februárit is csak én készítettem el? Vagy csak a figyelmem kerülte el?

Előzmény: zöldtengerszem (32109)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 32115

Nagyon jópofák, hogy ennyire színesek, én filcből készítettem valamikor.

Kreatilka Creative Commons License 2012.06.29 0 0 32114

Erre gondoltál?

4Hópihe Creative Commons License 2012.06.28 0 0 32113

remek ötlet és szépek)

zöldtengerszem Creative Commons License 2012.06.28 0 0 32112

Örülök , hogy tetszik , nem egy ördöngős dolog , ha az alapdolgokat tudod : láncszem , pálca stb .., akkor már hamarosan meg is tudod csinálni ...

Előzmény: Nemlajos (32111)
Nemlajos Creative Commons License 2012.06.25 0 0 32111

hűűű, a horgoláshoz egyáltalán nem konyítok, de ezek! Mint az igaziak!:O

zöldtengerszem Creative Commons License 2012.06.25 0 0 32110

Nagyon helyes lett ! Gratula ! :-)

zöldtengerszem Creative Commons License 2012.06.25 0 0 32109

Szerbusztok Lányok !

Szeretném megkérdezni tőletek , hogy a galamb szabásmintája meg van valakinek ? Az a galamb , amilyen volt a tavalyelőtti talin ..,azt hiszem stiglincnél . ?

Tuti meg volt nekem , de nem találom sehol sem , pedig szükségem lenne rá .., ha tudtok segítsetek , köszönöm szépen !

Stigi !

Ha meg van neked , küldd el nekem légyszíves !

A babavarrás nálam pihentetve van még mindig .., most épp szegfűket horgoltam 10-et , ilyeneket , a lányom barátnőjének a lánybúcsújára , ez volt  a csuklójára kötve mindegyiküknek ... :-). Az esküvő két hét múlva lesz .

Hanna4901 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 32108

mél ment:Lonci

Előzmény: Nemlajos (32107)
Nemlajos Creative Commons License 2012.06.18 0 0 32107

köszönöm!:)

A haját, amikor először végighímeztem, nem vettem figyelembe, hogy a sapka meddig lesz lehúzva, hogy igazán jól álljon ennek a pindurnak, na az a rövidebb sor:)

Aztán visszafelé hímeztem bele hosszabbakat, ami azért sokat javított rajta...

Az elejét hímzővel varrtam, mint a rendes hajat, de úgy láttam, picit megszalad a testanyag, utána váltottam a legkisebb babavarrótűre, amivel a szemet, szájat szoktam, de aztán rájöttem, hogy a hiba a meghúzásban rejlik (legalábbis úgy sejtem).

Hát ilyenek:)

Előzmény: kustrae (32106)
kustrae Creative Commons License 2012.06.18 0 0 32106

Mit javítanál rajta?Én nem látom a hibáját...:) Nagyon édes!

Nemlajos Creative Commons License 2012.06.17 0 0 32105

Egy pici lánynak készült első születésnapjára ez a rongyimanó.

Ez az első varrott hajú babám, van rajta mit javítani:D

népviselet Creative Commons License 2012.06.14 0 0 32104

Díszmagyarban

ojtozy Creative Commons License 2012.06.11 0 0 32103
Szia. Nagyon tetszenek a textilbabáid, főleg ez az angyalka. A szabásmintáját el tudnád juttatni hozzám vagy ide az oldalra feltennéd? ojtozy@gmail.com az e-mailcímem.
Előzmény: Bloodyheart (32077)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 32102

FELHÍVÁS!

még egy hely van a Győr-Ménfőcsanaki két napos babavarrásra! Jelentkezni június 20.-ig lehet.

Mindenkinek szép, tartalmas nyarat kívánok!

Hanna4901 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 32101

Nyár van: kert és táborok, (baba készítés is nálunk Győr-Ménfőcsanakon) ennyi, majd ősztől lehet Bp-re is eljutok, ha lesz valami szervezve!

Előzmény: timkebimke (32100)
timkebimke Creative Commons License 2012.06.01 0 0 32100

KÖZÖS VARRÁS??????

Senki?

Piroska85 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 32099

Köszönöm.

Előzmény: szarvasmici (32096)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!