Keresés

Részletes keresés

Amerigo Gal Creative Commons License 2008.01.04 0 0 282

Mea culpa,most olvastam.
"In the 2000s, after the abandonment of conscription, the Spanish Army is again accepting foreigners from select nationalities. The Legion today accepts male and female native Spanish speakers (mostly from Central and South America, but even from countries like Germany) between ages of 18 and 28."
Előzmény: Amerigo Gal (281)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.01.04 0 0 281
Tudtommal a Spanyol Légióban már csak azok a külföldiek lehetnek akik a 90 évek közepe előtt léptek be......
Előzmény: Amerigo Gal (280)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.01.04 0 0 280
Köszi,neked is.De jelenleg szerintem egyedül vagyok.......
Előzmény: tiboru (279)
tiboru Creative Commons License 2007.12.18 0 0 279
A különleges egységekről rövid történeti összefoglalók olvashatók nemrégiben nyitott blogunkban.

Hangsúlyozzuk, hogy NEM PhD-disszertációk, NEM tudományos munkák, hanem az alap-tudnivalókat tartalmazzák, reményeink szerint szórakoztató stílusban. Ezt csak azért pontosítom, mert egyes olvasóink olyan részleteket kértek számon egy-egy 300-500 szavas posztban, amikre egy ugyanennyi OLDALAS műben lehetne csak kitérni.

Szép napot nektek!

Különleges egységekről - röviden
Amerigo Gal Creative Commons License 2007.08.13 0 0 278
Azt én is olvastam,az oroszbol a Kamov helikopterekre emlékszem rajzon,meghhogy Stallone milyen hülyén nézett ki:-)))))))
Előzmény: recon (272)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.12 0 0 277
http://video.google.de/videoplay?docid=-5260492998877337498
Előzmény: Zicherman Istvan (276)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.12 0 0 276
Mellesleg mergtaláltam a neten az ,,Afgán törésvonal" című filmet. (A második fele is ott van valahol).
Előzmény: Zicherman Istvan (275)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.12 0 0 275
,,Одиночное плаванье".
Nekem nincs meg...
Előzmény: recon (274)
recon Creative Commons License 2007.08.12 0 0 274
Szoval akkor megvan? Mi az eredeti cime? Es hogy jut el hozzam :-))
Előzmény: Zicherman Istvan (273)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.12 0 0 273
Híres mondat a filmből: ,,Hej, pedig mondta édesanyám - Tanulj fiam angolul, hogy utánna ne keljen..."(és jött éppen az a tevékenység említése, amit aktuálisan végzett).
Előzmény: recon (272)
recon Creative Commons License 2007.08.12 0 0 272
A magyar mozikban Veszelyes Orjarat cimen ment '85 kornyeken. A tortentre csak homalyosan emlekszem, de valami orult amerikai ezredes iranyitasa ala vont egy szigeten levo raketaindito allomast es le akarta nyomni a szovjetuniot. A szovjetek meg odakuldtek egy csoport tengereszgyalogos kommandost, akik termeszetesen legyoztek mindenkit. Emlekszem, hogy a csoport parancsnokat Satorin ornagynak hivtak es meghalt a film vegen. Ez a film kijott itthon fekete-feher kepregeny fuzetben is, azt hiszem Stallone Cobra-javal volt egyben.
Előzmény: Zicherman Istvan (271)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.12 0 0 271
,,Magányos őrjárat"?
Előzmény: recon (270)
recon Creative Commons License 2007.08.12 0 0 270

"kaptam a spanoktól jópár régi szovjet háborús meg katonai filmet"

 

A "Veszelyes orjarat" veletlenul nincsen kozte (nem tudom, hogy egyenes forditas volt e)? Gyerekkorom egyik kedvenc filmje volt, szivesen megneznem ujra, de nem tudom honnan lehetne megszerezni.

 

"ugyan azt a G.I.Jane-t látom, csak szovjet környezetben"

 

Kivancsi lennek, hogy a no, aki a foszerepet jatssza, hogy nez ki? Nekem nagyon bejott Demi kigyurva :-)) Esetleg egy kep?

Előzmény: Zicherman Istvan (269)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.11 0 0 269
Igen, régi szovjet film. Mellesleg nem ez az egyetlen eset. P.l. a ,,Kutyám Jerry Lee" az is egy 1976-os szovjet film amerikai adoptációja.
No de mindegy.
Csak kaptam a spanoktól jópár régi szovjet háborús meg katonai filmet, és most nézem.
Ezt soha sem láttam, de majdnem félrenyeltem, amint eljutottam a film egyharmadáig, és ugyan azt a G.I.Jane-t látom, csak szovjet környezetben...
Előzmény: Amerigo Gal (268)
Amerigo Gal Creative Commons License 2007.08.11 0 0 268
Üdv István
Ez egy orosz film?
Amugy Hollywood minden francia filmet adoptál pld,biztos csak a saját sztárjaikra mennek be.
Van olyan röhejes példa,pld a Jöttünk,láttunk,visszamennénk...ahol viszont már Jean Reno amerikában is
lett akkora sztár hogy megérte vele leforgatni.
Előzmény: Zicherman Istvan (267)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.11 0 0 267
Pardon: ,,milyen filmet".
Előzmény: Zicherman Istvan (266)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.11 0 0 266
Most már tudom, hogy az amerikaiak ilyen filmet írtak át ,,G.I.Jane" amerikai múvinak:(
Most nézem az 1981-es filmet (,,Válaszlépés" ; ,,Otvetnij hod").

Szinte egy az egyben.:( Lány egy jófizető újságírói állásból und egyetem után mindent otthagy,és jelentkezik a tengerészgyalogsághoz...stb...
Amerigo Gal Creative Commons License 2007.08.11 0 0 265
Szia Harcipincsi
Természetesen él a mail cimem és bármikor a rendelkezésedre állok,szives örömest.
Látom te is a végletek embere vagy,vagy nagyon csinálsz valamit,vagy sehogy :-)))))
Nyergelj át uj néven Josic lapjára,de azért tudjuk hogy az te vagy(!),Gyalogság über alles,ott is nagyon jo dolgok vannak
Amugy lehetne ezt a topicot is éltetni,bár többen fenn vannak Josicén is,te meg ugye nem irsz.....pedig
a téma birná
Az hogy gyors gondolkodó vagy tény,jó sok azonnali válaszod olvastam,ezekből kiviláglik.Amugy aki ide irt
azokat már mind kedveltem a többi topicrol.
Igen ,én olvasom a katonait,jó pár ember miatt,csak ott nem zaklatom őket a kérdéseimmel,mert a topicnyitó sráccal nem vagyunk egy hullámhosszon.Persze gondolom őt nem érdekli,de én is tudok aludni miatta.Persze őt is érdeklődve olvasom,tanulni mindenkitől lehet.
Na ,szoval ne tűnj el,erre nem ok hogy mindenki utál:DDDDD,nekem hiányozna a véleményed
Előzmény: harcipincsi (263)
gencsydani Creative Commons License 2007.08.10 0 0 264

OFF

 

Ha törölteted a nicked, a hozzászólásaid is elvesznek, kezdheted elölről az 5000-t!:P

 

ON

Előzmény: harcipincsi (263)
harcipincsi Creative Commons License 2007.08.10 0 0 263

maga a nagy Harcipincsi is itt bujkál

Ő mindig is itt volt, bár azért nem annyira nagy, mint írod. Pici, kicsi, de azért ott van. :))) Viszont én is tartottam attól, hogy behalt a topik, pedig igen jól indult. Nem írt ide senki, pedig nagyon jó volt. Bár sokat hozzászólni nem tudtam, de olvasni nagyon jó volt.

 

mi van ezzel az 5000 hozzászólással

Még anno elhatároztam, hogy csak 5000-ig írok, utána nem, sőt, a nicket is töröltetem, ha lehetőség van rá. Így kénytelen vagyok betartani a magamnak tett ígéretet. :) De ha adsz E-mailt (nem tudom, él -e, ami az adatlapodon van), akkor ott trécselhetünk, ha van kedved.

 

meg hogy nem irsz a katonaiba

Ez is az 5000 miatt van. Nem fér több bele sajnos.

 

mert elvből nem irok oda

Ez miért van? Egész aranyos kis topik. Ugyan a nyitójával erősen összezörrentem, de attól még tetszik nagyon. Sokat lehet ott tanulni.

 

Néha/sokszor nem értek veled egyet

Ezzel nem vagy egyedül. :)))))

 

nagy vitatkozó vagy és gyors gondolkodó

Ezt még nem mondták rólam. :))) Köszönöm az elismerést, de részemről a szerencse. ;)

 

Most meg akkor mi is van?

Szóval már csak 1+1 hsz ezen kívül (5000-ik + a töröltetés). Sajna ez a helyzet, bár szerettem fórumozni, de túl sok időt elvesz más dolgoktól.

És annyi minden van még a világon, amit meg kell ismernem. :)

 

Köszönöm, hogy itt lehettem. További jó fórumozást!

Előzmény: Amerigo Gal (261)
mud in blood Creative Commons License 2007.08.09 0 0 262

Tisztelt István!

elszomorít amit írtál ezexerint korai volt az öröm az akvariummal kapcs. viszont itt ragadnám meg az elektronikus tollat s akkor megfogadván a tanácsot, Tőled kérek oldalakat amiken bővíthetem ismeret anyagomat.   Azért az orosszal nem állok valami jó lábon inkább a hadi az lenne a megfelelő hasonlat. Előre is thx.

 

 

Amerigo Gal Creative Commons License 2007.08.07 0 0 261
Tiszteletem
Bexarok,azt hittem kinyult ez a topic,mivel beindult Josic méltán világhirű site-ja,most meg látom hogy
még maga a nagy Harcipincsi is itt bujkál:-)))))))))
Harcipincsi,tényleg szeretném megkérdezni,mi van ezzel az 5000 hozzászólással meg hogy nem irsz a katonaiba?Ott nem kérdeztem mert elvből nem irok oda,de itt is jársz néha......miért nem irsz?Néha/sokszor nem értek veled egyet de szeretlek olvasni mert nagy vitatkozó vagy és gyors gondolkodó.Most meg akkor
mi is van?
Előzmény: harcipincsi (260)
harcipincsi Creative Commons License 2007.08.05 0 0 260

Istvánnak elhiheted, amit mond. Ezzel foglalkozik pár éve. (*fényesít* :oDD)

Ezügyben, ha érdekel, javaslom tőle kérdezz. Ő szerintem linket is tud adni, ahol jobban utánanézhetsz. (*még jobban fényesít, lassan már ragyog* :oDD)

Előzmény: mud in blood (258)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.04 0 0 259
Rezun (Szuvorov) firkálmányait a témában inkább felejsd el. A közelében nem járt a ,,szpecnáz" alakulatoknak.
Előzmény: mud in blood (258)
mud in blood Creative Commons License 2007.08.04 0 0 258

thx kedves harcipincsi. vagy inkább stihlszerűen szpasszíba.

elsőre betalált amit küldtél hisz számomra nem tom ugyan miért de vhogy ez az alakulat az ami +fogott pedig ők aztán nem a nagy kedvencek voltak itthon s alig lehetett róluk infot beszerezni. mondjuk amikor megkaptam a szuvorov féle akváriumot asszem majd ki estem a bőrömből. én már sajnos nem tudtam 1el sem találkozni a nagy magyar honvédelmi időm alatt de azok akik ism közül találkoztak velük esetleg  kiken voltak velük azoktól a festett kép eléggé vegyes . viszont végre itt úgy látom télleg jön az infó mint a mennyei manna úgyhogy ne fogjátok vissza magatokat mert a lemaradás szvsz eléggé nagy . addig is köszke még1*. üdv néktek

harcipincsi Creative Commons License 2007.08.01 0 0 257
Előzmény: mud in blood (256)
mud in blood Creative Commons License 2007.07.31 0 0 256

szervusztok.

sajna csak most találtam rá erre a kis baráti körre de jobb később mint soha. először is üdvözlök mindenkit s örülök hogy vagytok hisz így van hol olvasnom eme számomra kedves területről. várom minél több elérhetőség feltűnését hogy végre tudjam csökkenteni az éhségemet. maradok tisztelettel. mib

recon Creative Commons License 2007.05.30 0 0 254
Előzmény: commandeer (251)
wolfline Creative Commons License 2007.05.30 0 0 253
na cső most bontok ...
Előzmény: commandeer (251)
wolfline Creative Commons License 2007.05.30 0 0 252
Nem vettem fel ,fogalmam sincs talán a Ng néha ismétli nem tudom .hasznos dolgok voltak benne , reális és nem arról szólt mhogy micsoda szupermenek lennének, a valós körülményeket mutatta be . Fegyverzet ,technika, járművek, tactikai dolgok , és persze a járőrözés, kísérés ,biztosítás problémáit stb...............
Előzmény: commandeer (251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!