Keresés

Részletes keresés

hajosivirag Creative Commons License 2005.03.25 0 0 523
Helyes:) vedd a szlovak lapockát, ami fözés után úgy néz ki, mint egy munkásszállóban túlfözött börkekupac. vegyél tejet, ami nem megfelelő szabványú:) vegyél fűszerpaprikát:9 vegyél mézet, amibe silány középamerikai méz van, magyarral kell feljavítani :) vegyél holland sertésből párizsit, amiben a szárazanyagtartalom 80%, aminek 98%-a szójapor, mert olyan rossz minőségű alapanyagból csinálják és vegyél 280ftos paradicsomot, amik szép nagy kádban vegyszerrel érlelődnek másnapra, azért kemény és fényes, mert a zöld szín tünik csak el vele:) Éljen a tudatos táplálkozás:) A nemzet egészsége!
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.25 0 0 522

De igen , elírtam a kapkodásban .

 

Köszönöm .

Előzmény: digicat (520)
te mondd meg Creative Commons License 2005.03.25 0 0 521

Volt egy soltvadkerti ismerősöm. Ők is, kamu borral foglalkoztak. (vagy legalább ezt mesélte)

Szalmást, cukrot és műtrágyából csinálták.

Aztán meg buktak, szállítás közben.

 

 

 

Parika: Otthon sokáig foglakoztunk vele. Mindíg sajátot ettük. abban nem volt semmi. sőt, akik megvették, azok soha nem panaszkodtak, és minden évben vissza jártak.

 

 

Nyílván jobban kellene ellenőrzni az ilyen csalásokat és disznóságokat, és komolyabban kellene büntetni, hisz ez az egész botránysorozat az ország kárára válik.

Előzmény: PAPEN (517)
digicat Creative Commons License 2005.03.25 0 0 520
"Megmondaná valaki , miért kell nekünk ebből exportálni , mikor a magyar gazdák tüntetnek , hogy nem veszik meg a termékeiket ???"
Nem importra (behozatal) gondoltál?
Előzmény: Törölt nick (512)
liqvidfiu Creative Commons License 2005.03.25 0 0 519
hahaha. hát jah, mindenről a szicializmus tehet. a való világot különösen jó, hogy említed (mondjuk nekem csak tiz év kommunizmus jutott, de mégsem nézek vvt) gondolom a szomszédokkal hangolták rá a embereket.
Előzmény: sans_gene (104)
halford Creative Commons License 2005.03.24 0 0 518
A magyar tej is, hogy  bebukott a mai fogyasztóvédelmi ellenőrzéseken a külföldiekkel szemben. Zsírtartalmuk a 0-t közelíti, amit ráfirkálgatnak az csak szimpla hazugság. És drágább pölö még a szlováknál is.
PAPEN Creative Commons License 2005.03.24 0 0 517

Spec. a borhamisítás nem csak a Dél-Alföldön működik. Karamellt meg műtrágyát nem használnak. Az átcímkézés is lehet hamisítás.

Szerintem a bor legalább olyan fontos (lenne). Már csak a kiviteli értékénél fogva is.

Előzmény: Törölt nick (516)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 516

Mivel a borhamisítás kimondottan a déli megyékben működik , így ott nagyon sok hamisítás történt . Máshol max átcimkézések a divatosak .

 

De Bács-Kiskunban több tanyára lecsaptak az illetékesek /gazda , felelős sehol / , ahol erjedt a matéria . Karamell , műtrágya , víz . Ez ment kannásként . Itta a nép az ötliteres minőségi bort , mely főleg a kispiacokon és vásárokban volt fellelhető . A nagyok viszont a kocsmák hátső kapuján rakodtak .

 

A paprika viszint szerintem kényes ügy , Magyarország egyik jelképéről van szó /már gasztronómiai értelemben / .

Előzmény: PAPEN (513)
PAPEN Creative Commons License 2005.03.24 0 0 515
Tudom. De az nem erjedésben lévő must volt.
Előzmény: Derek (514)
Derek Creative Commons License 2005.03.24 0 0 514

Nem ertem ,az erjedesben levo must az egy randa gusztustalan zavaros anyag.amikor kiforr meg akkor is sokaig .

 

Előzmény: PAPEN (513)
PAPEN Creative Commons License 2005.03.24 0 0 513

A borról egy picit többet:

 

Egy F.A nevű dél-magyarországi pancsolónál járt a borkommandó pár éve. Találtak valami löttyöt, ami leginkább .... szóval zavaros volt. Bevizsgáltaták az obi-nál, az meg kimutatta, hogy erjedésben lévő must.

 

Namost: az nem az volt F.A egy borhamisító volt.

 

Itten aztán lehet a gazdák felelősságát kutatni. Hasonló a helyzet a fűszerpaprikánál is.

Előzmény: Törölt nick (512)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 512

Ezt a sonka dolgot jól kitárgyaltátok .

 

De ha már mindenki az mellett van , hogy védjük a hungarikumokat , akkor vajon miért hagyjuk a fűszerpaprikát lejáratni ?

 

Jött először a poroton tégla belereszelése . Régi trükk . Jött az ólom . Idegméreg . Nem baj , zabáld magyar . Most a külföldi mérgezett .

 

A legfontosabb , a magyar konyhának elengedhetetlen kellékű fűszernövény hírneve romokban . Megmondaná valaki , miért kell nekünk ebből exportálni , mikor a magyar gazdák tüntetnek , hogy nem veszik meg a termékeiket ???

 

Tudom , hogy a traktor nem erre való . Nem kellene leszállni a traktor üléséből és szedni a paprikát ? Hiszen erre van kereslet !

 

 

Ugyanezt elmondhatnám a szőlőtermelésről és a hamisított borról is .

PAPEN Creative Commons License 2005.03.24 0 0 511
Azt se tudod, mi van benne...
Előzmény: hurkazsírosnápolyi (466)
Hy Creative Commons License 2005.03.24 0 0 510

Pontosabban:

"Ne vásárolj sz.r árut, nézd meg rendesen, mit veszel"!

dokeee Creative Commons License 2005.03.24 -1 0 509
Vettem ebből az ehető szlovák sonkából, egész jól néz ki, meg is kóstoltam, holnap megyünk a faterhoz, jó lesz a kutyának, majd a rendes 200 kilós disznóból készült rendes sonkát meg jól megesszük.
tujab Creative Commons License 2005.03.24 0 0 508
Igazad van. Az en adombol ne epitsenek berlakast se.
Előzmény: 2elkedő (506)
Cs_ Creative Commons License 2005.03.24 0 0 507

Nem bántásként mondom, de vannak olyanok akiknek bejön a műíz (nem vagyunk egyformák), de nekem a gyomrom megér ennyit. Ha meg ennyire frusztrál, hogy támogatják a gazdákat akkor gondolj arra, hogy ezt az én általam megtermelt adóbevételekből teszik, mialatt a tiedet más célokra költik :)

 

 

Szeretek jót enni és ez még ráadásul legális is.

Előzmény: tujab (504)
2elkedő Creative Commons License 2005.03.24 0 0 506

Röhejes ez a "mi adónkból" fröcsögés

A minap volt a tv-ben, hogy a lakásproblémák megoldására bérlakások építésére biztatja a kormány az önkormányzatokat

Ezt hallva vajon elkezded-e ismét a fröcsögést, hogy "a te adódból ugyan ne építsenek másoknak lakásokat!?"

Előzmény: tujab (504)
te mondd meg Creative Commons License 2005.03.24 0 0 505

Ha sonkát akasz, akkor szívsen adok. elég ha kérsz, nem kell követelőzni. :-)

 

A Te adód kb arra sem elég, hogy a városba emberként lehessen élni. :-)

 

Nem kapunk semmilyen támogatást, nem vagyunk nagy gazdák. Csak a háznak termeünk. Igaz ez a disznó volt az utolsó, mert nem lehet állatot tartani a faluban. (túl közel van a központ)

Előzmény: tujab (504)
tujab Creative Commons License 2005.03.24 0 0 504
Abbol a disznobol amit a mi adonkbol felneveltel.
Előzmény: te mondd meg (503)
te mondd meg Creative Commons License 2005.03.24 0 0 503

Én a kamrából leakasztom a sonkát, abból a disznóból, amit télen vágtunk.

Szart meg egyenek a városiak! :-)))

Úgy ahllom a kutyák termelnek rendesen. :-))

Előzmény: soltika (26)
tujab Creative Commons License 2005.03.24 0 0 502
Ott is lehet husveti sonkat kapni? Bort is adtok a diakoknak?
Előzmény: Derek (501)
Derek Creative Commons License 2005.03.24 0 0 501

Ja meg kell adni a modjat. Eszem agaban sem lenne nekem sem valami mufustos keszitmenyt venni husvetra .akkor valami hagyomanyos pacolasu ,es fustolesu sonkat megha ketszer annyiba is kerul,Vegul is egyszer van az evben.es nekem nem kell a szinhus, hanem ugy hogy a bor alatt legyen szalonna reteg utana a hus es ezt szepen vekonyra szeletelve.A tiszta szinhus sonkat nem is szeretem persze ez lehet egy egeszben felfustolt lapocka is, valojaban mindig azt szoktam venni mert az boven eleg . Van egy 10 literes fazekam abban fozom meg.es aztan kifagyasztom a le meg kivalo bablevesnek,babfozeleknek.

De abban legyen benn a csont ,rajta a bor ,a szalonnareteggel es a hus.es ha ranezek akkor lassam,hogy ez valamikor egy diszno laba volt Kotozott sonkat, fustolt tarjat es mas dolgokat husvetra elvbol nem.

Előzmény: Törölt nick (500)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 500
Na hát akkor jó étvágyat a fasza ,olcsó szlovák húsvéti kötözötthöz.Most olvastam itt az Indexen a tesztet,és nem lepődtem meg az eredményeken.Továbbra is maradok a biztos hazainál,még ha drágább is,de legalább tudom,hogy mit eszek.Meg ha fel van vágva,meg van kezdve,nem romlik meg,mint a jó kis műsonka.Egyébként meg Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!
Előzmény: hurkazsírosnápolyi (466)
malaclopo Creative Commons License 2005.03.22 0 0 499
nem rosszat, csak lassan már a fia is professzor lesz
Előzmény: tujab (495)
hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2005.03.22 0 0 498
http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=130012



"Ártalmatlan a szlovák sonka
2005. március 22., kedd 12:14
545 olvasás
A vizsgálatok kiderítették, hogy a Szlovákiából egy nemzetközi áruházlánc által behozott, úgynevezett húsvéti sonka az egészségre nem ártalmas. Bár nem főtt sonkát árultak, a feliratokon ezt mégsem közölték.
Kathy Attila, a felügyelőség tájékoztatási főosztályának vezetője elmondta, hogy a vizsgálatok nem produkáltak olyan hiányosságokat ezzel a termékkel kapcsolatban, amelyek indokolnák a több milliós bírság kiszabását vagy a forgalomba hozatal korlátozását,

Elindult egy államigazgatási eljárás, hogy megállapítsák, pontosan ki és hol hibázott, hiszen elsősorban jelölési hiányosságokról volt szó.

Semmiképpen sem kell semmilyen veszéllyel szembenézni, ami az egészségre ártalmas.
Liebhardt Ágota, MR"
tujab Creative Commons License 2005.03.22 0 0 497
Adhatok esetleg egy jo gombas-tejfoles porkolt receptet, amivel nepszrusithetned a magyar izeket az amerikai egyetenistak kozott is, es talan majd ok is vasarolnanak magyar termeket.
Előzmény: Derek (490)
Timna Creative Commons License 2005.03.22 0 0 496
anyám grízzel csinálja a rakottkrumplit és kifejezetten hiányzik róla ha nincs rajta. szerintem egyébként a tejfölt belesütni a bűn: tök felesleges, semmi élvezeti értéke nincs a sült tejfölnek. azt utólag kell ráönteni ezerrel.
Előzmény: Derek (438)
tujab Creative Commons License 2005.03.22 0 0 495
Miert? Valami rosszat mondtam?
Előzmény: malaclopo (491)
Timna Creative Commons License 2005.03.22 0 0 494
ez egy kalap fos.
Előzmény: hurkazsírosnápolyi (418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!