Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2015.03.07 0 0 289

Valami olyasmit ertettem ki az egyik szakacstol, hogy nem szabad agyondolgozni a tesztat.  Bemutatta, hogy ket kessel hogy lehet (kb fel liternyi liszt es harom tojas) nagyon finom tesztat kesziteni.

En mindig kezzel gyurtam - most a kezem nem birja, ezert a foodprocessor.  De nem banom, konnyebb, gyorsabb.

A szakacs ilyent hasznalt kettot - ezzel keverte/vagdosta. 

Előzmény: eeddie (288)
eeddie Creative Commons License 2015.03.07 0 0 288

Én a robotgépem dagasztókarjával csinálom, azzal amit a kenyérdagasztáshoz is használok. Legkissebb fokozaton elbírja. Igaz, food processzorom nincs.

Előzmény: ZsuR (287)
ZsuR Creative Commons License 2015.03.07 0 0 287

ZsuR Creative Commons License 2015.03.07 0 0 286

https://www.youtube.com/watch?v=keTX2nWtcnU

ZsuR Creative Commons License 2015.03.07 0 0 285

Nem szabad elmosni oket.  Liszt - OK, viz nem.  Ha nem mosod el, nem fog rozsdasodni.

Előzmény: molandi (283)
molandi Creative Commons License 2015.03.06 0 0 284

helyesbítek, hülyeséget írtam: szárazon kell eltenni.

 

Ehhez is lehet ravioli és más adaptereket venni később? Mert ahol most akciós, ott nincs és nem is lesz.

 

Előzmény: molandi (283)
molandi Creative Commons License 2015.03.06 0 0 283

Köszönöm. Nagyon sokat nem csinálok, csak nyújtani nem bírok, fáj a kezem. Először én is marcatot néztem, de az drágább. Csak attól tartanék, hogy ez esetleg hajlamosabb e a rozsdásodásra. (tudom, nem teljesen szárazon kell eltenni).

Előzmény: MSmami (282)
MSmami Creative Commons License 2015.03.06 0 0 282

Szia! Az enyém Marcato, de a működése ugyanaz. Nagyon jó, ha sok tésztát készítesz érdemes megvenni.

Előzmény: molandi (281)
molandi Creative Commons License 2015.03.04 0 0 281

Szeretném megkérdezni, hogy használja e valaki a PerfectHome tésztagépet. Érdemes azt megvenni?

Köszönöm.

MSmami Creative Commons License 2015.02.14 0 0 280

Ugyanúgy készítettem mint a rendes liszttel. 1 kg liszt, 10 tojás. Vizet is kellett ehhez adnom azt hiszem, hogy gyúrható és nyújtható legyen. A nyújtásnál a szélei berepedeztek, de ezt lehetett korrigálni kézzel. Amint megfelelő minőségűre száradt szépen lehetett a géppel vágni. Talán a kiszáradt tészta törékenyebb kicsit. Széles metélt készült belőle. Lefotóznám, de a lányom elvitte.

Előzmény: Raidx (279)
Raidx Creative Commons License 2015.02.06 0 0 279

Ez a rizslisztes dolog érdekelne. Lányom gluténérzékeny és rizs meg hajdina jöhet nála szóba. 

Előzmény: MSmami (278)
MSmami Creative Commons License 2015.01.29 0 0 278

Köszönöm, közben megoldódott. Sikerült, csak nehezebben ment mint a sima liszttel. Régi, gyakorlott tésztázó vagyok, kizárólag a 10 tojás 1 kg liszt összetételt alkalmazom. Rizsliszttel macerásabb volt, de elkészült az is.

Előzmény: jampri (273)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 277

Kézzel vágom, de lisztezni csak nyújtás közben lisztezem, ha szükséges. A kész lapok már nem lisztesek, el kell találni a jó időpontot a vágásra. Ha véletlenül túlszárad és már törne, akkor meghagyom lebbencstésztának.

Én is csinálom már vagy 40 éve, de már kislánykoromban is csináltam nagymamámmal. Akkoriban nagy családnak csináltunk, kijelöltek egy napot, akkor egész nap tésztakészítés volt, minden vízszintes felületen tészták szikkadtak. Én nem szeretem nagyban csinálni.

A fél kiló liszt 5 tojás azért nem szentírás, mert a tojások nem egyformák, ha nagyon frissek, akkor több lisztet vesznek fel. Igyekszem eltalálni azt a pontot, ahol már nem túl kemény a tészta, de már nem ragad, de ha kell, a nyújtások előtt lisztezem. Azt hiszem, ezt a keménységet még Nagymamától tanultam meg, hogy milyennek kell lennie, ő még kézzel nyújtotta, az nem lehetett túl kemény.

Amikor saját tyúkjaim voltak és tényleg aznapi tojásból csináltam a tésztát, előfordult, hogy már 8 tojás is elég volt az egy kiló liszthez.

Meghát a lisztek se egyformák. Most olyan lisztem van itthon (még több, mint 10 kiló), amiből a kenyér se az igazi... 

Előzmény: jampri (275)
Monadana Creative Commons License 2015.01.18 0 0 276

Én is igy csinálom, 10dkg liszthez 1 tojás. Finomliszttes tésztát szeretjük.

Előzmény: Törölt nick (274)
jampri Creative Commons License 2015.01.18 0 0 275

Köszönöm a hozzászólást. De szerintem az 50dkg. búzaliszt durumliszt nélkül!!(nem dolgozok vele, nincsenek jó tapasztalataim róla és az ize is zavar, ráadásul a durumliszthez nem kell tojás) és 5db. normál tojás annyira lágy tésztát eredményez, amit csak úgy lehet kinyújtani ahogy a YouToub-on látni. Igazából én 2tojást és 23dkg lisztet "darálok" össze a gyorsaprítóban és abból lesz igazán jó tészta. (Ebben az esetben 92dkg. liszt és 8 tojás kerül felhasználásra). De ez annyira kemény, hogy az első nyújtásokhoz komoly erőre van szükség. Dagasztó gép ilyet meg se mozdít, és kézzel se lehet átgyúrni. Ezért kell 2-3szor az 1-esen áthajtani, hogy pótoljam az átgyúrást.Tudom mit beszélek. 30éve csinálom. De mindenki úgy csinálja ahogy jobb neki.Amiről nem írt, hogy kézzel vágja vagy géppel? Ha 4lapot is egymásra rak akkor csak kézzel vághatja, akkor pedig lisztezni szükséges. Ettől pedig a főzővíz lesz "vastag".

 

Előzmény: Törölt nick (274)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 274

Én egyszerűbben csinálom. Fél kiló liszt, 5 tojás, ritkán csinálok egy menetben ennél többet. A BoschMum dagasztókarjával, amivel a kenyeret csinálom összeállíttatom, onnan kivéve kézzel párszor átgyúrom, zacskóba téve 1-2 órát pihen. 

Ezután mindet áthajtom a nyújtógépen, gyors egymásutánban 1-es, 3-as, 4, 5,6. Nem ismétlem az 1-est, sose értettem, mire jó, bár többször olvastam a neten. 

A kész tésztacsíkokat abroszra terítem, majd ha kellő szárazságú - ennek ideje függ a levegő, a lakás hőmérsékletétől, páratartalmától - késsel felvágom. Ha jó az állaga, egymásra rakok 4-5 lapot, így vágom a metéltet, nem ragad.

A liszt nálam vagy rétesliszt, vagy finomliszt, ha van itthon, akkor 10-15 % durum tésztaliszt is van benne.

Előzmény: jampri (273)
jampri Creative Commons License 2015.01.18 0 0 273

Msmami! Én próbáltam rizslisztből tésztát csinálni. Nincs sikér tartalma egyszerűen nem áll össze.

 

Más!! Itt többen panaszkodnak, hogy búzalisztből nem lehet megfelelő tésztát készíteni, mert lágy lesz és ha ki is tudja nyújtani, ragad. Nem lehet a vágókkal szépen feldolgozni. A megoldás a következő lehetne: Álltalában már minden háztartásban van gyorsaprító. Térfogatától függően beleteszek 11dkg. búzalisztet és beleütök 1 átlagos tojást (vagy ennek többszörösét). Fél percig keverem, majd kiöntöm. Egy gríz szerü dolog lesz belőle, amit könnyen össze lehet gyúrni. Alapjába véve összetapad, de mivel kemény átdolgozni nem lehet. Fél-egy órára félreteszem pihenni egy neylonzacskóba. Utána nagyjából kinyújtom a gyúródeszkán, hogy a nyújtó gép könnyebben bekapja. 1-es állásban 3szor áthajtom, közben mindíg kettéhajtom (bal széltőlközépig, jobb szélt is középig, így szép egyformán széles szalagunk lesz). Fél óra száradás, 3-as állásban nyújtás, fél óra száradás, 5-ösön nyújtás, (ha szükséges a szalagot félbe lehet vágni, hogy ne keljen a kert végéből kezelni a dolgot) fél óra száradás, 6-oson nyújtás. Újabb száradás követőleg lehet elvágni és igen szépen lehet elvágni a megfelelő fazonra. Szélesmetéltnek, keskenymetéltnek, (én a cérnametéltnek is ezen a vastagságon hagyom, a 7-es már nagyon vékony) stb. Szép mutatós tészta lesz belőle. Mindenkinek sikeres elkészítést kívánok. Üdv. János

MSmami Creative Commons License 2015.01.12 0 0 272

Sziasztok! Próbált már valamelyikőtök tésztát készíteni rizslisztből vagy zablisztből? Ha igen, akkor érdekelne a tapasztalatotok. Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 271

Visszatérve előző hozzászólásomhoz, a durumbúza tésztaliszt bevált, azóta is teszek 10-30 % -ot a gyúrt tésztába, ha van itthon belőle.

De bajban vagyok a gépemmel. Egyszerű majd 20 éves olasz Atlas gép, 7 fokozat, ezekből a hetediket csak levestésztához használtam, spagettihez az 5-öst, minden máshoz 6-ost. Most azt tapasztalom, hogy a hatos fokozat olyan vékonyra nyújt majdnem, mint korábban a 7-es, túl vékony a lebbencs, laska. De az ötös még túl vastag. Kikopott volna benne valami? Merjem szétszedni, jutnék azzal valamire?

Monadana Creative Commons License 2014.01.08 0 0 270

Én egy Julia 150-es gépet kaptam. Imádom.

fintorgó Creative Commons License 2013.12.10 0 0 269

 

 Nyáron a csuszának való így száradt.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.10 0 0 268

Időnként én is elgondolkodom ilyen tésztagépeken, de vagyok annyira szkeptikus, hogy idén sem ezt kértem karácsonyra. Főleg, hogy tavaly kaptam egy hasonló elven működő kézi gépet, ami gyakorlatilag használhatatlan tésztakészítésre, a kijövő végtermék pedig ehetetlenül vastag. Csak frissen lehetne elkészíteni, de úgy se jó.

 

De most megosztom a legfrissebb tapasztalatomat. Szeretek új dolgokat kipróbálni, megláttam a bioboltban a durumbúza lisztet és vettem egy kilónyit. Drága. Csináltam némi tésztát, 4 tojásosat belőle. Enni nem finom, ennyi erővel vehetném boltban is, pont az hiányzik belőle, amiért a házitészta finom. Viszont hihetetlenül könnyebb vele bánni, mint a normál búzalisztből készült tésztával. Nem ragad, lehet használni a géphez adott vágókat, amiket én nem tudok a rendes tésztánál bevetni, mert vagy összeragad, vagy már törik.

MA ezért kísérletképpen normál 10 tojásos tésztát gyúrtam, de 1/3 durumliszttel. A tulajdonságai majdnem olyan jók, mint a tiszta durumnak, az ízét pedig majd meglátjuk.

 

 

újmóni Creative Commons License 2013.12.02 0 0 267

Az, hogy megéri-e, erősen függ attól, hogy mennyi tésztát készítesz, ill. esztek meg. Az alapanyag árát össze tudod adni - és össze lehet hasonlítani a kész száraztészta árával.

 

Mindazonáltal az ilyen formatészták - spagetti, penne, fusili, stb. - inkább durumbúzásak (tojás nélkül), legalábbis én ilyeneket mindig készen veszek. Ráadásul annyira olcsó, hogy otthoni készítéssel sem tudsz rajta sokat spórolni.

 

A "hagyományos" tésztagép, ami nyújtja a tésztát, szerintem inkább megéri. finom házitésztákat lehet vele készíteni, a lasagne-tól a tagliatelleig, a csuszatésztától a cérnametéltig.

Előzmény: molandi (266)
molandi Creative Commons License 2013.12.02 0 0 266

Sziasztok!

Új vagyok itt (nemrég találtam ide), nem olvastam még végig a hsz-kat. 

Ezt ismeritek?:http://tesztagep.5mp.eu/web.php?a=tesztagep

Esetleg véleménye valakinek erről? Megéri az árát? Száraztésztát lehet készíteni vele? Sokminden le van írva róla, meg van videó is, de  saját tapasztalat érdekelne! 40 eFt körül van (38?talán)

Köszönöm! Szép estét!

MSmami Creative Commons License 2013.06.29 0 0 265

Szia! Én a Reginát próbáltam, de szó szerint. Még a párom megcsinálta azt is, hogy elektromosan lehetett működtetni. De csak friss főzésre alkalmas az elkészült tészta, mert a száradás folyamás szétesnek félcsőre, vagy még kisebb darabokra. :( Szóval ebben jó tanácsot nem tudok adni. :( A másik gépet nem ismerem.

Előzmény: nancsa85 (264)
nancsa85 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 264

Sziasztok!

Szeretnék egy tésztagépet venni, de nem tudom melyik a jobb, a segítségeteket szeretném kérni a választásban.ezen a kettőn gondolkodom, de ha tudtok mást ami jobb akkor légyszives írjátok meg!Köszönöm!

 

Bees mami Creative Commons License 2013.03.19 0 0 263

Szép napot mindenkinek :)

Itt a tavasz,elkezdtek tojni a tyúkok,kacsák,előkerülnek ujra a tészta nyujtó vágó szerszámok.

egy tipp akinek még nincs ilyen,vagy van de nem mükszik :)

http://kovasgep.shp.hu/hpc/web.php?a=kovasgep

nekem innen van kocka/laska vágóm,csak ajánlani tudom!

Jó gyurkálást mindenkinek!!!

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.16 0 0 262

Laskatésztát, kockatésztát késsel. Lebbencset a lapokat megszárítva tördelem. Az eperlevelet spéci vágóval, sajnos az újak  hamar tönkremennek.

Előzmény: adorjan777 (258)
julisom12 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 261

Én is igy szoktam csinálni! Nekem is olyan tésztavágóm van.

Előzmény: MSmami (260)
MSmami Creative Commons License 2013.03.15 0 0 260

Késsel szoktam a kockatésztát. Nincs azzal semmi baj, ha nem mértani pontossággal van elvágva. Attól is látszik, hogy kézzel gyártott és ugyan ki vonalzózza le? :D A tésztacsíkot hosszában 7 csíkra vágom általában, majd ezeket egymásra téve kockázom. :) Eperlevélhez van külön erre a célra való vágóm. :) Sajnos nem tudom a fotót feltölteni, de egy olyan eszköz, mintha 11 derelyemetsző vágója lenne egymás mellé rögzítve. Csak sokkal apróbb a recézése és ezzel kb. 5 x 5 mm-es kockákat tudok vágni. :D Ezek viszont tényleg egyformák. :)

 

Előzmény: adorjan777 (258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!