Keresés

Részletes keresés

wolf_ Creative Commons License 2008.03.13 0 0 171
Hát engem konkrétan az egész fordítás érdekel.
Nem lehet ezt valahogy lefénymásolni, esetleg kölcsönkérni?
Előzmény: mepisz (170)
mepisz Creative Commons License 2008.03.13 0 0 170

Adam 18, wolf, Szafe2,

-----------------------------

Azt hiszem meggyőztetek, a mai nap, a koleganőm segítségével , a teljes könyv

fordítása nálam van. Valószínű , hogy kiadót nem fogunk találni ebben az ügyben

de, igérem, hogy részleteket közlünk a fórumon kit mi érdekel.

Tartalomjegyzék :  - Természetvédelmi vonatkozások.

                              - Álltalános kezelés és tenyésztés

                              - madárházakkal kapcsolatos tanácsok

                              - gyakori betegségek

                              - etetés

                              - faj választás és pár szelekció

                              - tenyésztési időszak

                              - fácán fajok, ha jó számoltam 48 faj leírása.

  Egyébként 48 fajta ismert fácánból,  az alfajokkal együtt mint 170 fajt ismer

a tudomány. 

 A fácánokat, és más háznál tartott diszmadarakat, csak bomba biztos volierekbe,

vagy röpdékben érdemes tartani, a szárnyas és a szőrmés kártevők miatt.

Nálam a telepen a volierek 20 000 v vannak őrizve, de még így is évente 3 - 4

nyestet, vagy görényt fogunk az élve fogó csapdákkal. A kártevők kategóriába

tartoznak a kutyák, macskák is !!!!!!!!

                            

wolf_ Creative Commons License 2008.03.13 0 0 169
amikor erről szó volt az kb 15 évvel ezelőtt volt. akkor meg ennyire nem keresték a könyveket, az a néhány maroknyi tenyésztő meg főleg külföldről, és egymástól szerezték be az infokat. kiadót meg szinte egyáltalán nem lehetett találni, még úgy sem hogy apám nyomdász volt. most rengeteg kicsi kiadó van akik azért tudnának foglalkozni ezzel a témával is. Mivel apám 98 ban elhunyt ezért ez sem lesz megcsinálva, ő volt a szaki a fácántenyésztésben. Régen kistenyésztő lapjában (ami most kistermelők lapja) publikált egy két cikket, de ezen kívül ez elég nehéz volt.
Előzmény: szafe2 (167)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 168

szevasz

 

en ugy ertettem, hogy ket olyan konyv van azonos cimmel, amit ket kulonbozo ember irt, raadasul teljesen mas a ket konyv.

 

igen, jo lenne egy forditas belolle akar reszenkent is, csak lehet a kepekkel lenne ertelme az egesznek.

Előzmény: mepisz (162)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 167

udv

 

kar. soha nem ertettem hogy annyi disztyukos/kisallatos/galambos/kutyas-lovas konyv kiadasara van penz (+igeny?) ilyenre meg nincs. mondjuk megjelent egy konyv magyarul -diszszarnyasok cimmel, abban van facanokrol/diszrecekrol, de az is csak egy forditas. az igenyrol meg annyit, hogy borzeken, meg amikor jon hozzam valaki facant venni, akkor mast sem hallok hogy nem tudok e magyarul konyvet amibol mindent meg lehet tanulni. (tudom 1-200 ember nem igeny egy konyv kiadasahoz, de hat mennyit akar a kiado eladni itthon 6000db-ot? amugy is olyan rohadt dragak lettek az utobbi idoben a konyvek, hogy egy 4-5eft-os konyven mar meg sem lepodik az ember, csak elhuzza a szajat amikor belelapoz)

Előzmény: wolf_ (164)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 166

Helló!

Ténleg??? Nem gondoltam volna. Csak futólag láttam őket, mert rohangáltam össze-vissza, mint egy mérgezett egér. :D Áprilisban is kijösz? Mert akkor megkereslek egy kis eszme cserére. ;) Üdv.

Előzmény: mepisz (161)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 165

Hali!

Olyan nagy területed van??? :o :) Bárcsak nekem lenne ekkora.... :) Hát, azt nemtudom, hogy megvágott evező tollal mennyire maradnának területen belül. Nemtudom, hogy úgy mennyire képesek repülni. Nálam csak vadkacsák vannak, nemtom, hogy őket lehet-e díszrécének nevezni, de ők még nem tojnak, se a pézsma kacsák. Fácánból csak egy gyémánt kakasom van, most akarok hozzá tyúkot venni. Vadászfácánjaim most nincsennek, de már a beszerzésük folyamatban van. ;) A pávák csak később fognak tojni, a gyöngyösök még nem tojnak. Most hozok majd egy tojót a Bütykös lúd gúnáromnak+ veszek még egy párt, majd ők fognak majd most tojogatni, mert ahonnan hozom, ott már megkezdték a tojásrakást. Nálam most egyedül a japi tyúkok és a nagytestű keverék tojó tyúkok tojnak. :) Üdv.

Előzmény: Woodduck (159)
wolf_ Creative Commons License 2008.03.12 0 0 164
könyvírásra volt már több próbálkozás tudtommal. Apám is belefogott egybe, de aztán abbamaradt, nem volt rá igény, aztán úgy döntött hagyja az egészet, sok munka. Így maradtak a külföldi könyvek.
Előzmény: szafe2 (156)
wolf_ Creative Commons License 2008.03.12 0 0 163
néztem az oldalad, nagyon jó. jó sok madárketrec.
engem is érdekelne majd gyémánt, meg pirosarany.
Előzmény: mepisz (160)
mepisz Creative Commons License 2008.03.12 0 0 162

szafe 2.

-----------

 Keiph Howman a könyv írója, ebből is a második kiadás,egyébként több mint

két kiadású könyv jelent meg ezen a címen, Angolul, illetve Spanyolul.

mepisz Creative Commons License 2008.03.12 0 0 161

Adam 18. Valószinű a Börzén jártál nálunk,mivel csak nálunk volt fehér vadász-

fácán. 17 db. kár , hogy közelebről nem érdeklődtél a fácánok után, egész nap

ott dekoltunk , amég sikerült az összeset eladni.

mepisz Creative Commons License 2008.03.12 0 0 160

Nézzétek meg a honlapomat, www. metaprint. hu.de ha  igénylitek frisebb képeket

is tehetün fel. Közelebről is szeretnék veletek megismerkedni, ezek a fantázia

nevek, nekem nem sokat mondanak. Jó pár fácántenyésztőnek meg van " Világ

Fácánjai " könyv de a Magyar fordítás csak nálam található,ezért gondoltuk , hogy

egyes részleteket ,az érdeklődők számára , közzé  tesszük. Egyébként a nílusi

ludnak már három tojása van , a mongol fácánoktól ma szedtem el, az első to-

jásokat.Hangos a telep a fácánok kakatolásától, a mandarinok, karolinok is

erősen járják az odúkat, néhány napon belül valószínű itt is tojás lesz!!!

 

Woodduck Creative Commons License 2008.03.12 0 0 159

Hát sajnos az én udvarom nem fedett és nem is lehet a gyümölcsfák miatt lefedni.

Egyébként úgy 500-600 m2 terület van bekerítve. Nem tudom, ha lenyírnám az evezőtollakat, mi lenne?

Vadászfácánból 1 kakas van 2 tyúkkal.

Van 1 pár ezüstfácán is.

Récékből 1-1 pár Karolinai, Mandarin és Vörösvállú récém van.

Még sem a fácánok, sem a récék nem tojnak. Nálatok?

Üdv.

Előzmény: Adam18 (158)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 158

Helló!

Fedett udvarban tartottam őket, mert nem mertem megkockáztatni, hogy elszökjenek. Neked hány db-od van most? Ebben a tágas, fedett udvarban voltak:   Üdv.

Előzmény: Woodduck (157)
Woodduck Creative Commons License 2008.03.12 0 0 157

Hello Adam18,

 

Írtad, hogy tartottad a vadászfácánokat az udvaron. Milyen formában, hogy nem repültek ki? Fedett az udvarod?

Nekem is vannak, de egyelőre nem merem őket kiengedni, mert félek , hogy szárnyra kelnek.

Előzmény: Adam18 (147)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 156

udv

 

en csak annyira szolnek bele, hogy ez igy nem pontos, mert 2db konyv van ezen a cimen:

 

Paul A Johnsgard - The pheasants of the World (natural biology and history) ez egy vastag sarga konyv elsosorban a termeszetes elohelyeken megfigyelt dolgok vannak benne (elohely, testmeretek, felismeres jegyei, szaporodasbiologia, stb...) erdekes konyv, akit hosszutavon is komolyan erdekelnek a facanok, azoknak egy kotelezo alapirodalom. kb. 60$ az amazon-on. DE, mivel eleg regen irodott es akkor is az eredeti elohelyen megfigyelt dolgok vannak benne, ezert kozvetlenul nem hasznalhato fel mondjuk egy adott faj tenyesztesenek elsajatitasara. (tobbek kozott a termeszetben lerakott tojasszam es ideje, a durgesek kezdete se nagyon stimmel a mi kozep europai klimankon a zart tenyesztesben tapasztaltal...) ennek ellenere fontos konyv.

 

a masik, aminek a nemet? kiadasarol mepisz is beszelt az a

Keith Howman - Pheasants of the World (Their breeding & management) ez a konyv szol kifejezetten a facanfajok zartteri tenyeszteserol A-Z-ig... en nagyon sajnalom, hogy magyarorszagon sajat kutfobol nem jelent meg meg ilyen konyv, pedig vannak ebben az orszagban akik mear 10-20 eve facanoznak es olyanok is akik evi sok szazezer forintot koltenek egzotikus facanfajokra. szinten nagyon fontos konyv. en vagy 3 eve rendeltem a kiadotol, mert akkor nagyon sokaltam a 240$-t erte, ugy hogy megrendeltem kb. 40$-ert (8eft) azota a kiadonal is felment 280$-ra a konyv ara, ahogy az amazon-on is... ami azert mar draga...

 

par kep a konyvekrol akit esetleg erdekel es meg akarja venni valahonan. (az utolso szines kep a Keith Howman konyv)

 

 

 

Előzmény: mepisz (145)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 155

Na, az jó! Kb. mikorra várható? És hol tudom majd átvenni? Jösz Monorra? Üdv.

Előzmény: mepisz (153)
silky Creative Commons License 2008.03.11 0 0 154

Szia Mepisz!

 

Tudnál esetleg felrakni egy-két képet a nílusi lúdról,a gesztenye récéről és a kerce récéről?

Előzmény: mepisz (150)
mepisz Creative Commons License 2008.03.11 0 0 153
Biztos lesz !
Adam18 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 152

Helló!

Gyémántból tyúk érdekelne! Lesz eladó tyúkod??? Üdv.

Előzmény: mepisz (150)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 151

Helló!

Én is egy gyémánt kakast láttam, bazi nagy gyönyörű faroktollal. Egy fickó épp a kezében fogta. :) Lehet, hogy ugyanarról beszélünk? :) Az árakat annyira nem vágom, ezért kérdeztem. Sajna nem nagyon szoktam a díszfácán árakról kérdezősködni, ezért azt se tudom, hogy a prelát, a nyerges, a kék és fehér fülesek mennyiért mentek el. :( De én láttam őket, kár hogy lemaradtál róluk, mert nagyon szépek voltak. Vadászfácán árakat szoktam inkább kérdezgetni, meg most már majd a gyémánt árakat is fogom. Vadászból én nem sokat láttam. :( Az egyik helyen csak fehérek voltak, egy helyen láttam egy kakast 3 ezerért, ill. a dísztyúkos fórumon a képek között van ilyen zsemle féle színű(asszem török fácán a neve), na azokról lemaradtam, vagy csak nem voltam elég figyelmes, mert arra a ketrecre emlékszem, amiben a képen vannak, csak akkor még más volt benne. :( De az is lehet, hogy láttam őket, csak nem ugrik be. :) Igen, én is a nyári börzéket várom, mert azokon sztem is nagy lesz a választék. ;) Persze, hogy meg lehet kérdezni, de mint mondtam nem vettem, hanem kaptam(mikor felraktam a képeket, akkor oda írtam). :D Az egyik ismerősöm, már régebben odaakarta adni, de a faterom a hátam mögött lemondta, aztán mikor mentem hozzájuk, hogy mégis kéne, akkora már meggondolták magukat. :( Aztán egy-két évvel, vagyis most szólt az ismerősöm, hogy felszámolja az állományát és a gyémánt kakast félre rakta nekem. :D Hú, volt ott aztán öröm, le se lehetett lőni engem :D :-) Mesélte, hogy már más is elakarta vinni, de ő nam adta, direkt nekem tartogatta. :) De tyúkja nem volt hozzá. Viszont szelíd típus, nemnagyon tart az emberektől és gyakran ki volt engedve az udvarba egy kicsit kapírgálni. ;) Most ebben az átmeneti kis ketrecbe van(a képen), azóta a farok tolla is hiányosabb lett, mert letört belőle néhány toll, majd vissza nő. :( De ahogy megépül a madárház, egyből bekerül a papagájok és pintyek alá. :) Üdv.

Előzmény: wolf_ (148)
mepisz Creative Commons License 2008.03.11 0 0 150

Remélhetőleg: az idei szaporulatból az alábbi madarak lesznek eladók:

Vadászfácán, Mongol, versicolor, pensilvániai,fehér,tenobrosus, Ár :2500 ft /db

piros, sárga, gyémánt: ár, 2500 ft/db.

Ezüst,  ár :  3000 ft/ db

Nyerges, eliot, . Ár: 7000 - 8000 ft /db

Mikádó,tragopán, ár: 18000 - 20000 ft /db

Kék füles  Ár: 10000- 12000 ft /db

Fehér füles ár: 35000- 40000 ft /db

Sárgafarkú fény fácán , ár :  22000-25000 ft / db

Edvard , ár:  12000 -15000 ft /db

Király fácán, ár:   5000 ft /db

Nilusi lúd, ár : 4500 ft /db

Vöröslábú fogoly , ár 4000 ft /db

Szirti fogoly , Ár :  4000 ft /db

Csukár fogoly ,ár : 4000 ft /db

Szürke fogoly , ár: 2500 ft / db

Bambusz fogoly , ár: 10000 ft /db

Mandarin réce, karolin réce.bahama réce, vörösválú réce,gesztenye réce,

barát réce,mandzsu réce, ár : 5000 - 6000 ft /db.

kerce része , ár 15000 ft / db.

wolf_ Creative Commons License 2008.03.11 0 0 149
fehér és kék fülesek is voltak, nem tudod véletlen mennyiért mentek?
Előzmény: Adam18 (147)
wolf_ Creative Commons License 2008.03.11 0 0 148
Én ezek szerint még később mentem ki. 8-ra kb. nem tudom most mennyi az ára a gyémántnak. Az biztos hogy drágább volt mindig is mint a pirosarany, ezek most 4-6e. között mentek. 6ért szerintem drágák voltak. A gyémántot meg tényleg ennyiért vették, mondjuk nagyon szép is volt, és csak ezt az egyet láttam belőle. Vadászfácánból láttam jópárat kint. Viszont a dísztyúkos fórumon voltak képek nyergesről, meg prelátról, na azokkal meg én nem találkoztam, kíváncsi vagyok mennyiért mentek el. remélem majd a nyári börzéken nagyobb lesz a választék, estleg sok lesz a fiatal madár. Te mennyiért vetted a gyémántot ha meg lehet kérdezni? én is akarok majd egy párat, de még nem tudom honan, kitől?
Előzmény: Adam18 (147)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 147

Helló!

Én is voltam Monoron, de nem láttam gyémánt tyúkot, bár nem is csodálom hiszen most kevesebb fácán volt, én is úgy vettem észre.... :( 12 ezerért adták azt a kakast??? Ez a normális ára vagy csak drágábban adta a kelleténél? Mert én úgy tudtam, hogy olyan 5-6 e. körül mozog az ára. Ha áprilisig össze jön egy kis pénz, akkor remélem találok egy szép gyémánt tyúkot a kakasom mellé. :) Jó lenne, ha nem lenne nagyon drága.... Igen, én is ezt utálom a külföldiekben, hogy az összes jobb madarat elkapkodják és már nem nagyon marad jó minőségű. Én korán indultam(fél 5-kor), de a sorban állás miatt csak 7-kor jutottam be. :S Így sztem rengeteg jó madarat nem láttam. Baromfiból és galambból valóban nem volt hiány, megvolt az átlag mennyiség vagy még több. :) Hiányoltam a vadászfácánokat, mivel most kifogytam belőlük és gondoltam szétnézek az áruk terén, mert tervezem a beszerzésüket, már hiányoznak az udvarból, hiányzik a kakas "kakatolása". Üdv.

Előzmény: wolf_ (141)
mepisz Creative Commons License 2008.03.10 0 0 145
Wolf ! a könyv címe:  Pheasants of the world .sok sikert !!!!!!!
wolf_ Creative Commons License 2008.03.10 0 0 144
tudsz esetleg angol címet mondani? rákeresnék a neten, melyik könyv is ez. Nekem is elég sok szakirodalom van német nyelven, sajna magyarul egyik sem jelent meg. de azért érdekel a dolog eléggé, és a fordítások is érdekelnek természetesen
Előzmény: mepisz (142)
mepisz Creative Commons License 2008.03.10 0 0 143

Idézet " A világ Fácánjai " című könyvből, a legtöbb tenyésztő álltal jól ismert

gyémánt fácánról.

Pajzsos fávcánok családjába ( nemzetségébe tartozik) Chrysolopus amherstiae

vagy Lady Amherst ' fácán,az aranyfácánok legnagyobb versenytársa,még az

Indiai pávánál is szebb. '1829-ben jegyezték fel elsőnek,1874-ben szaporították

először.Szerencsétlen dolog , de az importból származó első madarak kakasok

voltak, ezért a tyúk hiányt aranyfácán tyúkal pótolták( sok gyémánt fácánnál

a mai napon is találkozunk hibridekel, pl sárgás  mell, vagy hastájék)

Emiatt , és más felelőtlen keresztezések miatt, napjainkban nem igen találkozunk

tisztavérű egyedekel.Madártartási szempontból nagyon hasonló az Aranyfácánhoz

és éppen annyira edzett. A vadonban Kínából származik, még délebbi tájakról,

(mint az Aranyfácán, és inkább a magasabb bambuszbozótosokat kedveli.

Teljes szinpompa második év, Ivarérett  első év, Álltalában két tyúk egy kakas az

ivararány, de találkoztam ettől eltérőkkel is .

Madárház minimum mérete : 9,3 m2

Fészekalj első év : 6 - 12 , második év : ennél jóval több is lehet.

Kelési idő .              22-23 nap

étkezési szokás. normál fácán élelem.

mepisz Creative Commons License 2008.03.10 0 0 142

wolf. Nem tartom valószínűnek, hogy valemelyik kiadó érdemesnek találná ,meg-

vásárolni a jogdíjat, illetve a fordítás, egyéb költségek is terhelnék a könyv árát

2005 ben vásárolt második kiadás , 100 euróba került,,Magyarországon kevés

az olyan fácántenyésztő akit érdekelne a " világ fácánjai " című könyv   ami

Németországban lett kiadva, Angol nyelven. igy hát marad az a megoldás, hogy

erre alkalmas részleteket az időm fügvényében, közlök a fórumon.

wolf_ Creative Commons License 2008.03.10 0 0 141
Szia!
Tegnap voltam Monoron. Fácánból nagyon kevés volt kint, rengeteg galamb, és pipi.
Gyémántból láttam 2 tyúkot de azok már nem voltak eladóak. Kakast látam 12e ért. piros kakasok voltak még 5500 ért . király pár 1 kakas 2 tyúk 35e. volt egy pár fehérfüles és kékfülesből is láttam kettőt. ezüstből volt még néhány pár 6-8ezer/ darab.
De ezeket annyira nem keresték. Pirosarany és gyémánt lett volna sláger, ebből rengeteget el lehetett volna adni.
Nagyon korán kell kimenni ahoz hogy találj is valamit magadnak. A külföldiek kiraboltak szinte minden szebb madarat, de hát ki korán kel...
A fácánokhoz a reggel 8 órás érkezés már késő volt. Én sem kaptam fácánt, de galambot, és baromfikat igen, ebből rengeteg volt.
Előzmény: Adam18 (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!