Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4636

Felteszem a kérdést neked máshogy.

Pályakezdő albán hegesztő vagyok, nem tudok magyarul, mik az esélyeim Magyarországon elhelyezkedni?

Előzmény: Törölt nick (4635)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4635

Nem érted? Pedig nem volt bonyolult vicc....

Előzmény: csabah8 (4634)
csabah8 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4634

Nem értem hogy?

Előzmény: Törölt nick (4633)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4633

Nyelvtudás nélkül valami gyógyszerkisérleteket tudnék ajánlani, hiánycikk a fehéregér...

Előzmény: csabah8 (4630)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4632

 

Az ÖBB-nek ök csinálták a felvételi alkalmasságit:

http://www.wellcon.at/

Előzmény: Törölt nick (4631)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4631

Persze hogy volt.

Általános orvosi vizsgálat, ahol főleg a látás, hallás, vércukor, esetleges alkohol és drogfogyasztás érdekli őket (a drogot három hónapra visszamenőleg kimutatják, ezért bizonyos városi korosztálynál néha 90% is bukik!).

Meg egy nagyon komoly pszichéteszt. Itt mérik a reakcióidőket különböző gépekkel, meg van egy komolyabb beszélgetős rész, meg számítógépes kérdezz felelek...

Előzmény: dzsokszi (4625)
csabah8 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4630

Sziasztok segítséget szeretnék kérni pályakezdő vagyok a szakmám hegesztő és szeretnék ki menni Ausztriába mik az esélyeim és nyéltudás nélkül lehet e valahol el helyezkedni?Köszönöm a segítségeteket.

Warnika Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4629

ezt sokan csinálják...ha jól tudom akkor elég egy német nyelvű meghatalmazás.

Előzmény: jéézus (4628)
jéézus Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4628

Szioka!és akkor mia helyzet ha a feleségem nevén van az autó s azzal járok ki dolgozni?de csak nekem van kint munkám s bejelentett munkahelyem,lakcímem.

Előzmény: Warnika (4612)
Kereva-5 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4627

Bocsáss meg, egyáltalán nem volt rossz szándék bennem, és megkövetlek ha megsértettelek.

Csupán azért mulattam rajta, mert felmenőim között is voltak vasutasok és nagyapám iszonyú büszke volt arra, hogy ő a mozdonyvezetőségig vitte.

A tervetek megvalósulásához pedig őszintén kívánok sok sikert!

Előzmény: dzsokszi (4626)
dzsokszi Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4626

Örülök neki, hogy szerinted ez ilyen baromi vicces. Bocs, hogy nem tudom a pontos megnevezést. De az én szakmámba valószínűleg te sem tudnád és én is hülyére röhögném magad rajtam.

Előzmény: Kereva-5 (4620)
dzsokszi Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4625

Bocsánat, hogy rosz volt a megnevezés, nem sértegetni akartam senkit. Kaptam egy infót, azt ide leírtam, sajnálom ha téves volt, de legalább megtaláltalak. Azt szerettem volna kérdezni, hogy neked a felvételnél volt-e alkalmassági teszt és ha igen mi volt benne, mert erre még nem sikerült fényt deríteni. Mert nekem lesz egy ilyen alkalmassági teszt, csak nem tudom mit takar.

 

Előzmény: Törölt nick (4614)
webmot1 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4624

Ezt is megérted.Lekalauzoztak...:))))

Előzmény: Törölt nick (4622)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4623

 

Van ott sok magyar, találkoztam már 2-3 emberrel aki ott dolgozik. De munkáról nem faggattam senkit.

A feltételeket gondolom a jelentkezéskor kellene tisztázni, mint bárhol máshol. A fizetés meg nem ugyan az egy takarító és egy mérnök esetében...

Előzmény: Upir85 (4621)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4622

 

Sokat zuhant a mozdonyvezetők becsülete a régi időkhöz képest, de azért még mindig sok gyerek akar fiatal korában mozdonyvezető lenni (vagy pilóta:-)

A kérdésre meg nincs válasz. A felvételin őszintének, természetesnek kell lenni, mert ez a harmadik nagy szűrő a felvételnél. (Már amennyiben hasonló a szisztémájuk mint az ÖBB-nek).

Előzmény: Kereva-5 (4620)
Upir85 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4621

Sziasztok!

A Wattens-i Swarovski gyárban dolgozik innen valaki?

Tudnátok tapasztalatot mondani?

Munkaidő,fizetés,mit,mikor,hogyan?Minden érdekelne!

 

Köszönöm!

Üdv!

Kereva-5 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4620

Dzsokszi kérdésén szétröhögtem magam, és nagyon kiváncsi voltam a reakciódra. :)))

Néhai nagyapám is mozdonyvezető volt, és kikérte magának ha vonatvezetőnek titulálták Ez egy kaszt volt régen, és talán ma is az!

Előzmény: Törölt nick (4614)
Warnika Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4619
Előzmény: Warnika (4618)
Warnika Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4618

mindenféle szabályozás itt:

Előzmény: Törölt nick (4617)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4617

Ezt csak 2 lépcsőben teheted meg, mert az osztrák GYES igénylésének egyik feltétele az, hogy Ausztriából kapd a családi pótlékot. Vagyis először azt kell elintézni, utána jöhet a GYES. Nálam a legtöbbet a Magyar Államkincstár szarakodott, az osztrákok a benyújtástól számított 2 héten belül már át is küldték a papírokat a MÁK-nak, aki ez után 2 hónapig ült rajta, majd elkezdett velem levelezni, hogy nyújtsak be mindenféle papírokat, amiket már benyújtottam, majd végül kb. 3-4 hónap után méltóztattak visszaigazolni a jogosultságot az osztrákoknak. Azok meg megint kb. 2 hét alatt feldolgozták, és utaltak is. A GYES-nél ugyanez játszódott le újra. Úgy összességében kb. 6-7 hónap volt, amíg mindkettőt megkaptuk, természetesen kifizetik visszamőlegesen egy összegben, ami jár, viszont fél évig nem kapsz semmit.

 

Arra figyelj, először meg kell szüntetni Mo-n minden ellátást, és utana érdemes kérni kint, különben még további köröket levelezhetsz a MÁK-al a megszűntetés kapcsán is.

 

Illetve fontos, hogy Ausztriában a GYES-hez más vizsgálatok és oltások kellenek, mint Mo-on, vagyis ha az nincs meg mind, akkor csak valami töredékét kapod a teljes GYES-nek, mi is így jártunk. Ha még csak a terhesség alatt vagytok, érdemes megérdeklődni, mi kell, és azokat is elvégeztetni, ami Mo-n nem kötelező, ha viszont már megvan a pici, akkor valószínüleg így jártatok. :( Ami jó hír, hogy nekünk semmiről sem kértek fordítást.

Előzmény: Löfi (4611)
Warnika Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4616

ok, közben elolvastam a szabályozást, otthoni állandó lakcímmel kérni kell a Krankenkassétól E106/S1 nyomtatványt, így otthon élni fog a TAJ számunk.

Ehhez Grenzgänger/in-nek kell lenni, ami ennyit jelent: tagállamban alkalmazott vagy vállalkozó, másik tagállamban lakik és naponta, vagy legalább hetente hazajár.

 

Akkor a kérdés már csak az, hogy ha ezt igénylem akkor Ausztriában nem lehetek HWS?

Előzmény: Warnika (4613)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4615
Előzmény: flash.gordon (4610)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4614

A vonatvezetöt kikérem magamnak :-) A fökalauzt hívják úgy.

Én mozdonyvezetö vagyok. (Triebfahrzeugführer)

Előzmény: dzsokszi (4608)
Warnika Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4613

két kérdés:

1. Lehet EU-ban két Hauptwohnsitze az embernek? Mármint ez összefut? Vagy gond? Mert hitel miatt maradtunk Magyaro.-n is bejelentve, de itt is HW lett, hiszen itt élünk.

 

2. Magyar TB. Ahogy kell törvény szerint bejelentettük, hogy külföldön van EÜ ellátásunk (e-kártya). Erre a TB passzívvá tette a TAJ számainkat. Akkor mostantól Ausztriában kell mindent intéznünk? Ezzel nincs is gond, csak sok a kérdés. Otthoni leleteket elfogadják itt? Én pl allergiás vagyok és egyetlen gyógyszert bírok erre szedni...

Warnika Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4612

szia,

 

a rendszám oda tartozik, ahol életvitelszerűen élsz, ahol dolgozol, és szállásod is van. Ha heti 5 napot itt töltesz akkor osztrák rendszám kell. Ez elég borsos és hosszútávon is drágább, de hogy a fórumozókat idézzem: nem csak a jót, hanem a néha rosszabbat is vállalnia kell annak, aki kijön Ausztriába dolgozni.

 

Amennyiben aztán már osztrák rendszámod van kell a Meldezettelről egy hivatalos másolat (20EUR-ért hitelesítik a konzulátuson) de elég az is elvileg, ha egy kétnyelvű munkáltatói igazolást aláiratsz a cégnel, ami ingyen van. Ezt kell odaadni a rendőrnek, ha morcog a magyar papírok kontra osztrák rendszám miatt.

 

Előzmény: jéézus (4606)
Löfi Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4611

Szia Nyulz of the World,

 

Megkerdezhetem hogy mennyit ideig vartal az osztrak GYES- es csaladi potlek öszegekre a benyujtas idpontjatol szamitva?

 

köszi

Előzmény: Törölt nick (4559)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4610

A vonatvezető az Öbb-nél dolgozik.

Előzmény: dzsokszi (4608)
liamija Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4609

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Most tervezzük a párommal, hogy 2 hét múlva elmegyünk albérletet keresni Sopronba, ill.Mosonmagyaróvárra, és szeretnénk kinnt dolgozni Ausztriában. Párom elismert, a munkájára igényes festő, ha lehet Festő munka érdekelne elsősorban és mivel nyelvet nem igazán beszél, csak én, így a kinnt élő magyarok segítségét szeretném kérni, hátha tudtok segíteni festő munkát találni, ahol magyarok is vannak. Előre is nagyon köszönöm segítségeteket!!!

dzsokszi Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4608

Valaki nem vett már részt felvételi eljárásban a Wiener Linien-nél, mert a párom most fog menni és nagyon kiváncsiak lennénk, hogy milyen. A face-n azt az infót kaptam, hogy itt szokott a fórumon írni egy vonat vezető, esetleg ha őt segítene valaki megtalálni az is jó lenne. Az már egy támpont lenne, ha elmondaná, hogy őt, hogy vették fel.

webmot1 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4607

Add el a kocsit:)))Igen,egy hónap után honosítani kellene az autót. Amit azután ha hazaindulsz és van Magyarországon is lakcímed,ott cibálgatnak meg a rendőrök. " lehetőség szerintem: honosítod és otthon kijelentkezel a lakcímről vagy átiratod valaki nevére a családból és kölcsönadásival használod.Szerintem, de inkább kérdezz rá a második verzióra máshol is.

Előzmény: jéézus (4606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!