Keresés

Részletes keresés

Nudlee Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8174
Ööö, ez nekem jött?...mert én nem akarok semmit cserélni semmire, meg felfúrni se...csak játszottam a mágnessal :)
Előzmény: Hk USP Standard (8173)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8173
Azért én pl nagyon meggondolnám, mielőtt elkezdenék gáz-riasztó csövet cserálgetni/felfúrni... Egyrészt ha jól tudom 2-8 év, másrészt ha a csövet mondjuk acélra cseréled, akkor is nagyon nagy az esély rá hogy pl a spiáter szán leszakad hátrafelé, ahol ugye a lövés pillanatában általában mi tartózkodunk...
condriXM Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8172

Nem hiszem... ahany varos annyi szokas. Nekem pl. masfel het volt beadastol kezhezvetelig, stukkert se kertek en mondtam be az adatokat. (Garilevel? MHK? Mi az???)

 

Erdekes modon az osszes engedelyt Pesten csinaljak, ugy kuldik le a varosokba... 

Előzmény: Tomo24 (8164)
condriXM Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8171
Bingo!!!!
Előzmény: Nudlee (8170)
Nudlee Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8170
Megnéztem jobban...ugytűnik van benne valami betét...azért.
Előzmény: Nudlee (8169)
Nudlee Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8169
A P22 csövét fogja a mágnes...azt hittem csak az akasztó miatt, de a "töltény űrnél" (remélem legalább vmi hasonló neve van) is.
Nudlee Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8168

prosp: Szegedi vagyok.

vargaur: köszi az infót...remélem velem se szívóznak majd :). Szerintem rajta van minden ami kell.

Előzmény: Törölt nick (8165)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8167
Hi. én csak megerősítést kérek (durva ismételt lehurrogás nélkül, ha lehet), ha engedéllyel nálam van a gázpisztoly, ugye 1 csepp alkohol se fogasztható? (Magánterületen kívül persze.) Szóval ha esetleg észreveszik, hogy nálam van, lehet, hogy kapásból szonda, és ha 1 kicsit kimutat, akkor gáz, igaz? (Önkontroll elvesztéséig nem megyek soha a piával, amúgyis csak 3 havonta 1 kicsi, de akkor pont hogy jól jön, ha nálavm van az eszköz.). Más: Ugye a rakéta 1-es kategóriás, bármikor szabadon használható, de mi van azzal, ha este közterületen a zsebemben van? Az is megengedett már, nem? És ha esetleg (közterületen) akarnék 1-2-t eldurrantani, akár idegenek szeme láttára is, az tilos? Csak azért gondolom, mert azzal megszegem a rejtve viselést. Na köszi a választ(és külön köszönet, ha nem lecseszés a reakció, hanem használható válasz). Üdv!
vargaur Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8166

"Jövőhéten megpróbálok viselésit kérni (Csongrád megye)."

Szegeden gyorsan és szivatásmenesen megy.

Nem kell garjegy meg semmi, elég volt csak a cucot bevinni, persze feltétel hogy azon rajta legyen minden. Kaliber ,gyártó, sorszám, hatósági jelzés.

Legalább is nekem ez volt és télleg a bemutatástól számitva 2 hét alatt lezajlott.

V

Előzmény: Nudlee (8161)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8165

Hi!

 

Melyik város?

Előzmény: Nudlee (8161)
Tomo24 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8164

Hali !

Remélem másnak is hasznára lesz.

Ha valki tud még ilyen praktikákat (mint a pipatisztito) ossza meg velünk!

Köszi :)

Előzmény: Nudlee (8159)
nim08 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8163
Szerinted nem lehet, hogy csinálnak majd egy normális fegyvertörvényt a jövőben ehelyett a trágyadomb helyett és esetleg engedélyezik a kis kaliberű sportfegyverereket? Egy olyan Marlin M60 as kispuskát szívesen eltartogatnék itthon, mint amit Gvass bemutatott a Zsaruban. ***Elnézést hogy OFF voltam.
Előzmény: condriXM (8158)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8162

Fegyver + Alkohol = Más személy(ek) indokolatlan veszélyeztetése.

Igen, én is ezt akartam szemléltetni a példámmal, a fenti megjegyzés igazából arra világított rá, hogy nem azt kell nézni, mennyi büntit kapok érte, hanem hogy veszélyes-e rám vagy másokra... Ezt pedig mindig én magam vagyok hivatott eldönteni, persze a törvényeket nem árt figyelembe venni, bár ezek néha szöges ellentétben állnak a fent megfogalmazott elvekkel... :'(

 

Üdv

 

// Ja, és bocs az offért, de Bel, a tétényi pályákat szépen összehoztátok Faterral... :D

Aki csak látta, előre is elszörnyedt...:) És felettlébb nehéz gyakotolni rá, mert hát nem minden lőtéren található pl autó vagy ló a lőállásokban... :)))) //

Előzmény: Cifu (8160)
Nudlee Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8161
Jövőhéten megpróbálok viselésit kérni (Csongrád megye). Kiváncsi leszek...majd beszámolok.
Cifu Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8160
Egyébként a choice is yours, ameddig ezzel mást nem veszélyeztetsz...

Fegyver + Alkohol = Más személy(ek) indokolatlan veszélyeztetése.

Dönteni kell, hogy most egy jót iszik az ember (mindegy, hogy "csak" 3-4 sör), vagy adott helyzetben szükségszerűen képes legyen fegyverrel megvédeni magát.
Előzmény: Hk USP Standard (8156)
Nudlee Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8159
Vettem pipapiszkálót :)) Jó 5let volt!!
condriXM Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8158
Ra se rants :)) Ma szemezgettem egy tavcsoves nyilpuskaval a fegyverboltban, elado megjegyezte: rohej hogy arra nem koll engedely, pedig ket vaddisznot siman atvisz, a 7.5J alatti flobertre meg kerik :))
Előzmény: belic (8155)
VéPeti Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8157
A Húsvét törölve....
Csak gondoltam szólok ...

Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8156

Tehát ha van egy józan fegyverhordozó mellettem, akkor nincs baj, akkor önvédekezhetek részegen is gázpisztollyal, ha viszont egyedül megyek, akkor megszívtam, mert csak fegyvertelen lehetek.

 

Ha józan fegyverhordozó van melletted, az remélhetőleg nem fogja sajnálni rád a lőszert/patront, és lelövi/elhesegeti a te támadódat a saját engedéllyel viselt fegyverével. Ha egyedül mész, akkor választanod kell (elég érthetően a saját biztonságod érdekében) hogy hordod és büntit fizetsz, vagy nem hordod. Egyébként nem szívesen lennék olyan ember helyében, aki 4-5 sör után este amúgy is egy kicsit félve egy esetleges támadástól (hiszen különben miért visel fegyvert, ugye...) egy felé közeledő hajléktalannál lát valamit megcsillanni, jogos védelmi helyzetet feltételezve rálő, és csak később derül ki, hogy egy egyszerű kanalat, stb. látott a kezében, és csupán néhány forintot akart kérni az illető...

 

Egyébként a choice is yours, ameddig ezzel mást nem veszélyeztetsz...

Előzmény: I.Blasius (8152)
belic Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8155
Hello!

Fura így ez a szabály, sok értelmét nem látom, mert a törvény nem szankcionálja ha valaki részegen önvédekezik gázpisztollyal, de az annál enyhébb súlyú viselést nem engedi.

Mit nem ertesz ezen? Ha reszegen (gaz)fegyver van nalad, es ezt megtudja a rendorseg, akkor kapsz egy kisebb buntetest.
Ha reszegen meg akarnak teged olni (bizonyithatoan), es a vedekezes kozben nincs mas valasztasod (bizonyithatoan), csak az, hogy sulyos maradando serulest okozol a tamadoknak, akkor ennek megteteleert nem fogsz sok evre bortonbe kerulni (ugye, ha nem onvedelem lett volna, akkor bortonbe kerulnel ilyen cselekedetert). De azert a kis buntetest megkapod, amiert viselted az eszkozt.

Bel
Előzmény: I.Blasius (8152)
.Mike. Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8154
De az már nem ÖNvédekezés :)))))))))
Előzmény: gvass1 (8151)
pete36 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8153
ugy tunik jo a tema
I.Blasius Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8152

Tehát ha van egy józan fegyverhordozó mellettem, akkor nincs baj, akkor önvédekezhetek részegen is gázpisztollyal, ha viszont egyedül megyek, akkor megszívtam, mert csak fegyvertelen lehetek.

 

Fura így ez a szabály, sok értelmét nem látom, mert a törvény nem szankcionálja ha valaki részegen önvédekezik gázpisztollyal, de az annál enyhébb súlyú viselést nem engedi.

Előzmény: gvass1 (8151)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8151

Asszonykam ismereteben en nagyjabol nyugodtan dolok hatra:-))

 

Amugy nem az van a joxabalyokban, hogy jogos vedlemi helyzetbe csak jozanon lehet kerulni:-))

Előzmény: I.Blasius (8150)
I.Blasius Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8150

Tök vicces lehet egy ilyen szitu: Megtámadnak titeket páran, a kedvesed "tűzharcot" vív a támadókkal, te meg kucorogsz az anyósülésen, és nem segítesz neki, mert ittál és úgy meg nem használhatsz semmilyen fegyvert vagy annak látszó tárgyat:))

 

 

Bauci, ismerem az alkoholmentes söröket, ha autóval megyek meccset nézni vagy én focizom, akkor term. ilyet iszom (általában). De ha kifejezett alkoholt inni megyek, zavarna, ha nem tudnám megvédeni magam.

Előzmény: gvass1 (8148)
bauci Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8149
Remek alkoholmentes sörök vannak. Én azt preferálom, márcsak azért is, mert a kocsi is eléggé hozzám van nőve. Próbáld ki!
Előzmény: I.Blasius (8147)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8148

"De most komolyan: Te, aki még a szemetet se viszed ki a kert végébe gázpisztoly nélkül"

 

Nem biza!!!

 

"ogy oldod meg legálisan, hogy este el tudj menni a haverokkal egy pubba mondjuk meccset nézni"

 

Ha nagyon akarok, akkor kedvesem ertemjon kocsival, es O hoz pisztolyt es megved.

Előzmény: I.Blasius (8147)
I.Blasius Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8147
De most komolyan: Te, aki még a szemetet se viszed ki a kert végébe gázpisztoly nélkül a saját bevallásod szerint, hogy oldod meg legálisan, hogy este el tudj menni a haverokkal egy pubba mondjuk meccset nézni?
Előzmény: gvass1 (8144)
I.Blasius Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8146
Most itt természetesen a 3-4 sört úgy értem, hogy azt az ember 4-5 óra alatt issza meg. Viszont a kiürülési idő legalább 8 óra ennyi adagnál, tehát az emberben van még valamennyi az ivás befejezése után.
Előzmény: I.Blasius (8145)
I.Blasius Creative Commons License 2005.03.25 0 0 8145

Azért egy normális ember 3-4 sör után is tud normálisan dönteni a fegyver ügyében. Legalábbis én régebben 5-6 sör után is rászóltam a haveromra, és kiszedtem a tárat a gázpisztolyomból, amikor ő -józan volt- el kezdett csattogtatni vele.

 

1-2 sör pedig az semmi, attól még teljesen normálisan tud az ember dönteni abban, hogy ha megtámadják, akkor használja-e a gázpisztolyt, vagy sem.

 

Ennyi erővel végén még kiderül, hogy gázspray se lehet az embernél ha iszik egy kicsit, és aki este szórakozni megy, az rettegve menjen haza, mert semmi önvédelmi cucc nem lehet nála. Baromság...

Előzmény: Cifu (8143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!