Keresés

Részletes keresés

cindercone Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8202
Nem nagyon veszem zokon, de így arc nélkül kicsit bunkónak tűnt.
Előzmény: dos48 (8201)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8201
    Cinder ;      Nem a te rovásodra viccelődnék, csak úgy általában.  Micsinájak, ha mindenről először valami hülyeség jut az eszembe ?   Szeretek jókat röhögni.
Előzmény: cindercone (8196)
cindercone Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8200
Csak le ne tépje tőböl a "pecerődet" a rákötött spiáter csoda!:-)))
Előzmény: dos48 (8199)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8199
    Cifu ;     Nos , ebben az esetben is van elrettentő hatás és uccufutás,csak saját részről.
Előzmény: Cifu (8197)
Cifu Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8198
Például megfelelő övtáskában, kézitáskában.
Előzmény: cindercone (8190)
Cifu Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8197
Nem csak a vakriasztó képes csodákra, szerintem már egy előhúzott komolyabb kinézetű pisztoly is elrettentő hatással van a trógerebbik fajtára.

Itt van a gázpisztoly/flóbertpisztoly egyik rákfenéje. Mi van, ha a rosszarcú erre előveszi az illegálisan tartott valódi lőfegyverét. No persze erre elég kicsi az esély, de ha megtörténik...
Előzmény: dos48 (8183)
cindercone Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8196
Köszi az ércelődést!Szerintem normálisan tettem fel a kérdést.
Előzmény: dos48 (8195)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8195
      Cinderella: " nyáron hogyan valósítható meg a rejtett viselés? "   Háát, esetleg spárgával a pecerőre....
Előzmény: cindercone (8190)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8194
        Asszem, ez azért van,   mert :   253/ 2004    1 §   1.    " Fegyver : lőfegyver, gáz-és riasztófegyver, légfegyver, festéklövő fegyver, múzeális fegyver, színházi fegyver. "    Tehát nem lőfegyver, hanem fegyverszállításról van szó. Ugyanez vonatkozik a tárolásra is : ugyanúgy kell tárolni, mintha lőfegyver lenne. Magától értetődik, hogy a kezelése és a használata is  fegyver kategóriába tartozik. Csak nem  lőfegyver, hanem gáz- és riasztófegyver.  Nem véletlen, hogy amikor bent voltam a Tevében viselésit kérni, meg kellett jelölni a tárolás helyét is.
Előzmény: cindercone (8189)
kivi000 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8193
Fegyverviselési engedély nélkül gáz- és riasztópisztoly - akár csak a flóbertpisztoly - közterületen, nyilvános helyen, közlekedési eszközökön csak zárt tárolóeszközben, a töltényektől jól elkülönítve szállítható. Engedéllyel a fegyver betárazva, véletlen elsülés ellen biztosítva, ugyanakkor rejtve viselhető. A fegyverét azonban nem szállíthatja, nem viselheti és nem használhatja az, aki szeszes italtól befolyásolt állapotban van, illetve ha a szervezetében kábítószer, illetve pszichotrop anyag található. Az otthoni tárolás körülményei az engedélytől függetlenek: a gázfegyver csak üres tárral, zárt dobozban, a fegyver és a lőszer jól elkülönítve tárolható. Engedély nélkül tartott gázfegyver önvédelemre lakásban, házban, illetve a hozzá tartozó kertben is használható.

Forrás: http://www.magyarorszag.hu/hirek/kozelet/fegyver20040914.html
Előzmény: condriXM (8192)
condriXM Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8192
Ezt honnan a faszbol szedted?
Előzmény: dos48 (8186)
condriXM Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8191
Polo kihuzva nadragbol, alatta, melleny, ing a polon, ovtaska, McDonaldos zacsko, nejlontatyo, kutyafasza. Hasznald a fejed, vagy nezzel filmeket :))
Előzmény: cindercone (8190)
cindercone Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8190
Nyáron egyébként hogyan valósítható meg a rejtve történő viselés?
cindercone Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8189
A fegyverek tartására vonatkozó szabályok 38. § (1) A lőfegyver, gáz- és riasztófegyvert tartó személy a) lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön - ha jogszabály eltérően nem rendelkezik - vadászlőfegyverét vagy sportlőfegyverét csak ürítve, tokban, sportcélú rövid lőfegyverét üres tárral, a fegyver, a tár és a lőszer elkülönített csomagolásával, zárt dobozban vagy egyéb zárt tárolóeszközben szállíthatja; Ebben a törvényben nincsen olyan kitétel hogy a gáz-riasztóra vonatkozóan.Szerintem
Előzmény: dos48 (8186)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8188
Thanx a linket, amjd megnézem, most rohanok. Én is így gondoltam, táskában lehet, mert a viselés, testen vagy ruhán zajlik. dos 48-alis egyetértek. Én 4 évig karatésztam, legalább addig mindig mindenhova gázsprayt hordtam (gyakran 2-t is, 1 a farmerban, 1 a kabátban), de sose kellett használnom se az eszközt, se a tudást(edzésen kívül). Még én se tudom hogy reagálnék.
Előzmény: cindercone (8184)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8187
Igaz nem nekem jött a válasz, de én írtam a riasztót. Hát azt tényleg riasztásnak szánom, szóval ha lehet, nem az emberkére lövök. Ha indokolttá teszi, jöhet a Pepper-CS duó. Amúgy K. önvédelmiben volt, hogy a 9 mm P.A.K. is 30 cm-ről szinte kizárt, hogy a bőrt megpörkölné, persze a szem ézékenyebb, de akkor már nem hiszem, hogy maradandó károsodást okozna. Hát, ha több pia megy le a tervezettnél/elfogadhatónál, esetleg mielőtt hatni kezd, kiüríti,(nem mint Jimmy). Ugye akkor valódi önvédelmi eszköz nélkül marad(mert ha elég részeg, nem biztos, hogy újra tud tölteni, legalábbis feltételezett veszély esetén azonnal.), de többnyire a pisztoly látványa is elég. Szóval, ha téynelg észnél van, akkor nem tud mit csinálni, ha már nála van, max. tényleg kitárazza. Talán hülyeség, mert ugye nem azért van, hogy ütresen hordjam, de ha "bárcsak otthon hagytam volna" szitu van, ezt megteheti.
Előzmény: Hk USP Standard (8181)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8186
       Dehogyisnincs.    Szállítani viselési nélkül csak szállításra becsomagolva,  töltényektől elkülönítve.  Ha nem, akkor szabálysértés, pénzbírság, engedély kiadásának  2 évi  tilalma.
Előzmény: cindercone (8184)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8185
       USP ;            Engedéllyel és anélkül tartott pisztoly között nincs különbség,  odahaza. És a kocsiban, ha azért használom, mert valaki be akar szállni a pirosnál, vagy ki akar rángatni.    De egyébként ha máshol használom, és utána valahol számot kell adnom a jogos önvédelemről, akkor ki fog derülni, hogy csak az önvédelem volt jogos. Az eszköze nem.   Ha viszont van az adott darabra viselésim, akkor a használata is jogos volt. Nem  igazságos,  hanem  jogos.
Előzmény: Hk USP Standard (8181)
cindercone Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8184
Szeva!Ezen az oldalon találtok néhány apróságot a motyó tartásával kontra viselésével kapcsolatban:www.web.b-m.hu/proba/xforum.nsf/ Néhány kérdést és választ elolvasva számomra az jött le, hogy a tarás papír nélkül is legáli,tehát ha táskába szatyorba "szállítom" az nem gáz.Szállításra vonatkozóan pedig nincs semmi extra kitétel a fegyvertörvényben arra vonatkozóan hogy hogyan tehetem.Tehát ha jól értelmezem a dolgokat övtáskába a vállon,töltve simán hordhatom.
Előzmény: unisol7 (8179)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8183
         Nem csak a vakriasztó képes csodákra, szerintem már egy előhúzott komolyabb kinézetű pisztoly is elrettentő hatással van a trógerebbik fajtára. Asszem a lélektani hatás lenne a legjobb megoldás, egy káromkodva és fenyegetőzve elvonuló tetű sokkal jobb, mint egy pofánlőtt tetű.
Előzmény: Hk USP Standard (8181)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8182
        Az a baj, hogy a gr.  akkor is bátrabbá teszi az embert, ha egyébként valamilyen módon, ha másként nem meghátrálással ki lehetne kerülni a konfliktust. Mindjárt nagyobb hangsúlyt kap az önérzet, másképpen szól vissza az ember, és egy bizonyos pont után törvényszerűen pofán kell lőni az illetőt, vagy én kapom meg a magamét.   Az igazság az, hogy az újdonsült gr. tulajdonosok elenyésző hányada használta kritikus helyzetben a pisztolyát/ revkóját.  Nem is csoda, fél éve tartható, és mostanában érkeznek sorra a viselési engedélyek. Amiről itt beszélgetünk, azok elképzelt dolgok, majd egy fél év múlva , egy csomó megtörtént és elmesélt történet után ki fog derülni, mit is ér egy gázpisztoly tulajdonképpen.
Előzmény: unisol7 (8179)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8181

Az egészben az a fura, hogy egy két sört megivott embert, úgy állítanak be egyesek, mint egy döntésképtelen dülöngélő csontrészeg embert, aki nem képes arra, hogy eldöntse, hogy mikor támadják meg.

 

Pont erre mondtam, hogy amíg magadról tudod, hogy amit csinálsz nem veszélyes sem magadra sem másokra, addig rajdat múlik, hogy hordod-e a gázstukkert. Igazából a necces a dologban az, hogy otthonról még úgy mész el, hogy csak 2 sör lesz, aztán izgalmas volt a meccs, meg aranygólig ment, és még a 11-eseket is végigdrukkoltam, és máris lenn van több is... És akkor hova teszed?

 

Engedélyes és engedély nélküli  gázpisztoly között nincs sok külömbség, az egnedély nem követel meg pl fegyvertani ismereteket, azt pedig nem értem, nappal miért lenne rosszabb magánterületen tartani, mint éjszaka magadnál... A kocsiban mondjuk sok értelmét nem látom, mire jó a gázfegyver...

 

Ja, és a "riasztóval odadurrantok" megoldás sem olyan ártamatlan mint gondolnánk, a hatalmas nyomás és hő csodákra képes, lévén az önvédelmi helyzetek igen kis távolságokon belül zajlanak le...

 

 

 

Előzmény: I.Blasius (8177)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8180
Hát igen. Én is ilyesmire gondolok. Kár, talán jövő héten végre sikerül beszereznem néhányat. De magánterületen használhatom(mondjuk mind1, fater meglátná, és máris jogos önvédelmi szitura fordulna a helyzet :-) )? Mind1, kipróbálni azért tudom, ahol senkit nem zavar. De ha mondjuk az utcán a zsebembe van egy pár, az baj? Mert esetleg ha senki nem látja, csak ismerős, amúgy kihalt az utca, akkor 1-2-t ha elpukkantok, mire az unatkozó járőrök odaérnek, rég tokbaan és zsebben van minden. Akkor csak közvetett bizonyíték van, ha senki se látta. Stuki ugye legálisan van nálam8ha józan vagyok ugye, lásd lejjebb), de a kérdés, hogy mi van a rakettával?
Előzmény: dos48 (8178)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8179
Hát igen. Bár nem csak az utcán, hanem a szórakozóhelyen is veszélyes a dolog, mert itthon is az egyik helyen néhány hete razziáztak a rendőrök, állítólag motozás is volt. És ugye ha épp hazafelé készülődsz, már van benned pia, és nálad a szerszám. Na meg jön a nyár, nehezebb a rejtve viselés. Amúgy akkor a kesztűtartóban nem tartható engedély nélkül? Az nem viselés? Úgy olvastam az évkönyvben, hogy lehet. Már nem tom mit csavargatnak a jogszabályokon.
Előzmény: I.Blasius (8177)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8178
        Én azt hiszem, ez a rakétás dolog ugyanolyan, mint a petárda ;  egész évben szabadon beszerezhető és tartható, de használni csak szilveszterkor legális. A  Körúton biztos leugatnának, ha most nekiállnék rakétázni.  Ráadásul a közterületen amivel kilövöm , csak viselési engedéllyel és  önvédelemre  viselhető, a rakétázás meg nemigen önvédelmi kategória.
Előzmény: unisol7 (8176)
I.Blasius Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8177

Az egészben az a fura, hogy egy két sört megivott embert, úgy állítanak be egyesek, mint egy döntésképtelen dülöngélő csontrészeg embert, aki nem képes arra, hogy eldöntse, hogy mikor támadják meg.

 

A hajléktalanos azért rossz példa, mert egy kis alkohollal a véremben is inkább sietősen távoznék a helyszínről, semmint odadurrantsak az első gyanúsan viselkedő emberre.

 

Amúgy gyalogosan szvsz nagyon kicsi az esélye annak, hogy az utcán igazoltassanak (velem még sosem fordult elő). Arra meg, hogy az igazoltató rendőr megmotozzon, vagy megszondáztasson még kisebb az esély, mondhatni nulla. Gyalogosan tudniillik sétálhatok ittasan az utcán, így fel sem merül a szondáztatás, míg egy RG 90 nem olyan feltűnő, hogy azt bárki észrevegye csak úgy, hogy ezért megmotozzon.

 

Szóval ez szvsz vaklárma, sokkal rizikósabb engedély nélkül töltött gázpisztollyal járni nappal, vagy a kesztyűtartóban tartani, mint éjszaka 2 sört után engedélyes gázpisztollyal.

Előzmény: unisol7 (8176)
unisol7 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8176
Áhh, pont kivesézés után kérdezek ilyesmit. Azért a rakétás kérdésem még nagyon érdekelne. Amúgy én mindkét féllel egyetértek, de igaz, hogy pont ha olyan helyre megy az ember, ahol alkohollal akar szórakozni, más is úgy tesz, potenciálisabb a támadás, valamint puszta kézzel piásan kevésbé hatékony az ember. Én speciel nem vagyok paranojás, csak akkor kapnám elő, ha tényleg kell(még piásan is). A hajléktalanos példára: Pont azért is jó, hogy a csőben riogatót hordok, csak utána jön a fűszer. És egy ilyen incidens után, már tényleg megérdemel 1 kis borravalót. (És akkor fel se jelent..)
Előzmény: unisol7 (8167)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8175
           ...mint a Clio generátorával, ott is addíg játszottál a mágnessel, amíg  18 V lett a töltés.             Hehehe, csak vicc vót, megnéztem,hol a bánatban volt neked  1500  hozzászólásod, hát a  Renault topikban.
Nudlee Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8174
Ööö, ez nekem jött?...mert én nem akarok semmit cserélni semmire, meg felfúrni se...csak játszottam a mágnessal :)
Előzmény: Hk USP Standard (8173)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8173
Azért én pl nagyon meggondolnám, mielőtt elkezdenék gáz-riasztó csövet cserálgetni/felfúrni... Egyrészt ha jól tudom 2-8 év, másrészt ha a csövet mondjuk acélra cseréled, akkor is nagyon nagy az esély rá hogy pl a spiáter szán leszakad hátrafelé, ahol ugye a lövés pillanatában általában mi tartózkodunk...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!