Keresés

Részletes keresés

Kis Ádám Creative Commons License 2004.08.30 0 0 360

Biztos azért, mert Juhász Endrtét sem kérték fel földm. min.-nek.

Ádám

Előzmény: rumci (359)
rumci Creative Commons License 2004.08.30 0 0 359
Hogy csináltam belőle Endrét?! :-))
Előzmény: rumci (357)
rumci Creative Commons License 2004.08.30 0 0 358
„A miniszterelnök-jelölttől távozó Németh Imre és Juhász Ferenc elmondta, hogy még nem kapott felkérést az agrártárca vezetésére.”
Pedig Juhász Ferenc hogy meglepődött volna, ha kap.
rumci Creative Commons License 2004.08.30 0 0 357
„A miniszterelnök-jelölttől távozó Németh Imre és Juhász Ferenc elmondta, hogy még nem kapott felkérést az agrártárca vezetésére.”
Pedig Juhász Endre hogy meglepődött volna, ha kap.
rumci Creative Commons License 2004.08.30 0 0 356
„Líba igazat mondott atomprogramjáról”
És ez biztos nem kácsa?
restless Creative Commons License 2004.08.27 0 0 355
Hódít a Tesco tej

Vajon ezt a cikket átolvasták egyszer is, mielőtt publikálásra került? Tele van fogalmazási és fordítási hibákkal (kedvencem a táblázatból a "nem elérhető"), és a "kereskedelmi márka" kifejezés használata se teljesen egyértelmű.
Oszi Creative Commons License 2004.08.26 0 0 354
A WADA ezután olyan közleményt adott ki arról, hogy Annusnak vasárnap éjfélig újra doppingmintát kell adnia, ellenben elvehetik tőle az olimpiai aranyérmét.
LvT Creative Commons License 2004.08.24 0 0 353
Kedves smith!

A gajra vág már egy másodlagos fejlemény, amelyben a gajra egy igekötőszerű képződmény. Ezért nincs *gajdeszra vág.

Van viszont gajdeszra megy, melynek a rövidülése a gajra megy, és a gajra tag ez utóbbiból sugárzott ki a többi ez tartalmazó szólásba.

(N.B. Van viszont gajdeszra küld 'megöl' fordulat is, de ennek nem alakult ki *gajra küld formája, mivel ma már archaikus [ha az argó esetén lehet ezzel a kifejezéssel élni], éskikopott a szélesebb körű használatból mielőtt a rövidebb forma kialakult volna.)
Előzmény: smith (351)
rumci Creative Commons License 2004.08.23 0 0 352
De mit tegyen a szegény ember, ha a gajra vág szókapcsolatnak egész biztosan semmi köze a gallyhoz, ellenben valószínűleg a gajdesz szóból származik? (Amúgy mutasson nekem bárki egyetlen szótárat is, ahol ez a szókapcsolat lly-nal szerepel! Tudok ellenben olyanokat mutatni, ahol j-vel.)
Előzmény: smith (351)
smith Creative Commons License 2004.08.23 0 0 351
Akkor viszont szvsz. a gallyra vág a helyes...
Előzmény: rumci (350)
rumci Creative Commons License 2004.08.23 0 0 350
Nem félreérthető rövidítés ez, hanem az a helyzet, hogy gajra vág szólás van, *gajdeszra vág pedig nincs. Amúgy a gajra kezd igekötővé válni.
Előzmény: smith (349)
smith Creative Commons License 2004.08.22 0 0 349
Szerdán érkezik a Windows-frissítés

A Microsoft augusztus elején készült el a Service Pack 2 javítócsomag végleges változatával, de először csak a vállalati felhasználók férhettek hozzá, mert a Microsoft attól félt, hogy a több százmillió egyidejű letöltés gajra vághatja szervereit.

Amennyiben gajdeszt értett alatta, akkor viszont ne rövidítsen félreérthetően.
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.22 0 0 348
http://index.hu/politika/bulvar/bulvarhirek/?main:2004.08.22.&190777
Hatezer skorpióval fog együtt élni
... szombaton költözött be a hatezer darab mérges kígyóval együtt
... nem sikerült összegyűjtenie megfelelő számú skorpiót.

Most akkor kígyó, vagy skorpió?

----------------------------
http://index.hu/sport/olimpia2004/ujbetli0820/

Az előzetesen a végső győzelemre is jó eséllyel pályázó Mincza, Hormay, Nagy, Tóth összetételű hármas a negyeddöntőben maradt alul Kanadával szemben.
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.22 0 0 347
Elnézést, nem vettem észre, hogy van már. Ha erre jár egy modera legyen oly jó és olvassza ezt is abba.
Előzmény: restless (346)
restless Creative Commons License 2004.08.22 0 0 346
http://index.hu/politika/belfold/nemvissz7402/

A Süddeutsche Zeitung azt írja, hogy az MSZP hidegvérűen vizsgálja felül a 2002-es választások előtti döntését...

*************
Ezt a topikot lehet, hogy inkább a Magyarulez fórumban kellett volna menyitni. Van is ott egy hasonló:
index.hu hírszerkesztő nem tud magyarul
Előzmény: Törölt nick (343)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.22 0 0 345
http://index.hu/sport/olimpia2004/ujbetli0820/

Az előzetesen a végső győzelemre is jó eséllyel pályázó Mincza, Hormay, Nagy, Tóth összetételű hármas a negyeddöntőben maradt alul Kanadával szemben.
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.22 0 0 344
http://index.hu/politika/bulvar/bulvarhirek/?main:2004.08.22.&190777
Hatezer skorpióval fog együtt élni
... szombaton költözött be a hatezer darab mérges kígyóval együtt
... nem sikerült összegyűjtenie megfelelő számú skorpiót.

Most akkor kígyó, vagy skorpió?
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.22 0 0 343
T. Index, Ezt a topicot nektek nyitom. Többször próbáltam levélben jelezni azt az iszonyatos igénytelenséget, amellyel a hírlapot szerkesztitek. A munkatársak között ugyan szerepel olvasó-szerkesztQ, de el nem tudom képzelni, hogy átolvasná a cikkeket. Tudom, hogy sokakat zavar ez a szinvonal, ezért nyitom ezt a topicot. Ide gyqjthetjük a cikkekben megjelent, helyesírási, stilisztikai és egyéb zavaró hibákat, melyeket egy magára valamit adó lap nem engedhet meg magának.
Kis Ádám Creative Commons License 2004.08.15 0 0 342

Úgy emlékszem, Karinthytól származik:

 

Nincsen neki több esze

legfeljebb csa tábesze.

 

Kis Ádám

Előzmény: ZsB (340)
LvT Creative Commons License 2004.08.10 0 0 341
Kedves ZsB!

Erről az jut eszembe, hogy a poétika gyakran segíti a szagtudományok memoritereit. A közismert fizikai alkalmazásun túl -- "Minden vízbe mártott test, kisanagyalom, / A súlyából annyit veszt, kisanagyalom..." -- van egy bőrgyógyászati rigmus is: "Tábesz, luesz, fene tudja mi ez...". Végsősoron ide még dermatológiailag is befég a tetvesség okozta fekélyesedés.
Előzmény: ZsB (340)
ZsB Creative Commons License 2004.08.10 0 0 340

Az megvan, hogy:

 

Szép a rózsám, nincs hibája,

Csak egy kicsit tábeszes a járása.

 

(Vagy harminc éve hallottam gyógypedag. hallgatóktól. Lányok voltak, vak és süket szakosok...)

Előzmény: LvT (337)
ZsB Creative Commons License 2004.08.10 0 0 339

Nyithatnátok egy topikot az MTI-n is :)

(Az is egy reménytelen küzdelem, hogy az átvett anyagok szerkesztődjenek valahogy.)

Előzmény: Sir Nyű (335)
ZsB Creative Commons License 2004.08.10 0 0 338
ZsB utoljára 92-ben volt nyaralni (viszont csak egy feje és két keze van, meg 24 órája naponta).
Előzmény: Sir Nyű (334)
LvT Creative Commons License 2004.08.10 0 0 337
> Nem lausz, hanem luesz

Ezt tkp. kicsiny különbség a kórokozóban, vö. német Laus 'tetü'. Azt mégsem várhatjuk el egy egyszeű halandótól, hogy tisztában legyen azzal, hogy a szifiliszfertőzést baktérium okozza-e, avagy tetű, esetleg szemmelverés :)).

(Egyébként a luesz szifiliszhez való kapcsolása is tkp. félreértés, hiszen az alapszó, a latin lues 'ragály, csapás' jelentésű, és régebben elsősorban a 'pestis'-t értették alatta, hiszen szifiliszünk errefelé csak azóta van, amióta paradicsomunk is.)
Előzmény: rumci (336)
rumci Creative Commons License 2004.08.09 0 0 336
„A szifilisz (szleng: vérbaj, lausz, bujakór)”
Nem lausz, hanem luesz, és nem szleng, hanem Orvos.
Sir Nyű Creative Commons License 2004.08.09 0 0 335
A <a href="http://index.hu/politika/kulhirek/?main:2004.08.09.&189265" target="_blank">cikk</a> se kutya...
Sir Nyű Creative Commons License 2004.08.09 0 0 334

Kicsit elsüllyedt ez a topik – méltatlanul, ha egyszer cikkcímben látni ilyet: „Az ukrán lőszerraktár-robbanás Svájci tavakat szennyezett”. Tudom, hogy kicsit komolyabb problémák szoktak itt repkedni, de ez azért kritikán és övön alul van. Netán ZsB nyaral?

LvT Creative Commons License 2004.07.02 0 0 333
Kedves rumci!

Belső füleseim szerint az illető belső körben nem ritkán él sztereotíp (vi. kötőszó jellegű) káromkodással. Pletyka: Az ESzCsM színvilága alapvetően narancsos. Egyszer egy ilyen módon feldíszett rendezvényre érkezve (konkrétan a Dr. Info megnyitására), viccelődve ezt jegyezte meg az őt fogadóknak: "Basszátok meg, nem mondtátok, hogy ez egy fideszes dzembori lesz."

Úgy vélem, hogy az inkriminált esetben is egy ilyen "basszátok meg"-jellegű fordulat hangozhatott el. Ami persze nem von el és nem tesz hozzá semmit az illető kvalitásaihoz, de számomra is egy kissé visszatetsző, mert az adott funkció megkívánja, hogy hétköznapiságainkat (káromkodás, orrpiszkálás stb.) lehetőség szerint meghaladjuk.
Előzmény: rumci (332)
rumci Creative Commons License 2004.07.02 0 0 332
Nem tudtam, hogy volt mellette káromkodás is. (Olyat csak egy soproni rendezvényről hallottam, az is manuális volt.) Mindenesetre az értelmezésem ezek szerint egyértelműen bizonyítja, hogy elfogult vagyok. Bocs.
Előzmény: LvT (331)
LvT Creative Commons License 2004.07.02 0 0 331
Kedves rumci!

> Bocsánat, tudom, hogy részrehajló vagyok, de ez hol káromkodás?

Azt nem írták ki. Szerintem azonban a szöveg elfogadható, a kettőspont jelzi az elíziót: egy "káromkodással nyomatékosítva [azt a kijelentését, hogy] »Mallorcán nyaralok, mert megérdemlem«.” Vagyis a káromkodás az idézet mellett (azzal együtt) fordult elő.

> Ez egy (szerintem humoros) reklámtravesztia.

Én ezt azért nem nézem ki ebből a kijelentésből. De ha így is lenne, az adott helyzetben ez nem azt jelentette, mivel ezt senki sem értette ki belőle.
Előzmény: rumci (330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!