Keresés

Részletes keresés

Nudlee Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8234

Kedden megyek kérek viselésit...mi kellhet (okmánybélyeg, formanyomtatvány  stb.)??

Beszerezném a postán előtte. Ha vki tudja ne tartsa magába :)

Köszi!

Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8233

Az viszont érdekes lehet, hogy ilyen esetben bevonják-e a meglévő engedélyt...

Ha csak egy fődarab-cserén esett át a stukker, és azt fegyvermester végezte, be lett jelentve, csak mág nem írták át, akkor nem...

de megnézném azt a rendőrt, aki egyezteti a számokat azután h engedélyes, a típus pedig stimmel...

Előzmény: telefongyula (8232)
telefongyula Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8232
"Végső soron még az is szabálysértést követ el, aki a meglévő engedélyen lévő számtól és tipustól eltérő pisztolyt visel."

Az viszont érdekes lehet, hogy ilyen esetben bevonják-e a meglévő engedélyt...

tgy
Előzmény: dos48 (8231)
dos48 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8231
          Teljesen egyértelmű, hogy aki a lakásán/kertjén kívül is szeretné üzemkész állapotban magánál tartani a gázost, az kérje meg a viselésit egy vagy több darabra és így nem ad lehetőséget hogy belekössenek.  Aki meg nem akar, vagy nem tud rá engedélyt kérni,  ( régi és nem érdemes bevizsgáltatni, büntetett előéletű , pénzhiányban szenved, stb. )  az meg számoljon az esetleges következményekkel. Végső soron még az is szabálysértést követ el, aki a meglévő engedélyen lévő számtól és tipustól eltérő pisztolyt visel.
Előzmény: -=egik=- (8230)
-=egik=- Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8230

Azt írod:

Tartás=birtoklás. A jogszabály (2004/XXIV. tv.) az engedély nélküli tartást teszi lehetővé (bárhol, bármikor, bárkinek). A szállítást a 253/2004 (VIII.31.) Korm.r. külön nem engedélyezi, de nem is tiltja, tehát szállítható! Mint láttuk, még a szállítás körülményeit sem írja elő!

 

Nos, ha így van, akkor én viszont már csak egy dolog miatt aggódnék, ez pedig a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről.

 

Ez ugyanis kimondja, hogy:

 

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:

...

d) az olyan eszköz, melyből a szem és a nyálkahártyák, illetve a bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray);

e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);

...

 

Ha a d) pontba nem is, de az e) -be én, saját véleményem szerint, simán beleérteném a gáz- és riasztófegyvert is. A rendelet alapján pedig akkor

 

3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.

 

És mivel más jogszabály eltérően nem rendelkezik (vagyis amiről beszéltünk: a szállításáról nem szól a fáma sem a fegyvertörvényben, sem a hozzá kiadott rendeletben), így viselési nélkül közterületen a fenti tényállás sztem megvalósul.

Ha valaki nem ért egyet velem, akkor kultúrált formában vitassuk meg. De konkrétumokkal, lécci.

Előzmény: Szega (8216)
Martin Riggs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8229
1.kép
Martin Riggs Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8228

Hali mindenkinek!

 

Készült pár kép az eladó Bruni M315-ös pityuról. Szerintem egész jó kis zsebpisztoly, de mivel nem nekem kellet eredetileg, és nekem már van hasonló, ezért megvállnék tőle.

Ha valakit érdekel, még megvan szörny, és akár itt, akár a commander@freemail.hu címen elér.

 

Ár: 10 eFt.- (12 lövés lett leadva vele, és kb 11,5 hónap gari van még rá.)

 

 

Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8227

Teljesen igaza van Szlejer elvtársnak, ennyi erővel az éles fegyver is kevés, mi van, ha rakétavetővel jönnek, stb...

 

Ergo, mindig van nagyobb hal...

Előzmény: _Szlejer_ (8226)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8226

"csak teljesen kizárhatónak tartod, hogy mondjuk egy szórakozóhelyi vitánál előkerüljön egy illegálisan tartott éles lőfegyver?"

 

Bocs, de ez megint melléduma... Te arról beszéltél, hogy mi van ha rosszarcú a gázpisztolyra illegális éleset húz elő. Én meg folyamatosan arra utalgatok, hogy ennek az okkurenciája ritkább, vagy nem gyakoribb, mint ahány repülőgépbaleset történik mondjuk évente idehaza. A hazai repülőgépbalesetek elég szépen dokumentáltak, van belőlük legalább 2-3 évente. "Gázpisztoly vs éles" egyetlen esetről lehetett hallani az elmúlt 20-30 évben (pedig volt gázpinyó az országban bőven), és ott sem a rosszarcú tartotta a kezében az éleset...

 

Ergo, díszbaromság ilyesmin filozofálgatni annak, aki gázpisztolyt visel.

Előzmény: Cifu (8223)
Szega Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8225
"Ha ez az egész jogszabály a szállítást tekintve nem egyértelmű, akkor túl kell lépni rajta"

Igy van, egyetértek! :-)
Engem a közterületi riogató-durrogtatás, vagy rakettázás megítélése érdekelne! A 15 mm-es raketta ugyebár I. kat. játékos pirotechnikai eszköz, tehát egész évben, bárhol, bárki használhatja. A gáz-riogató szabadon tartható és engedéllyel viselhető is. A viselési engedély viszont önvédelmi célű viselésre szól. A rakettázás, vagy néhány durrantás nyilván nem önvédelmi tevékenység!
A jogszabályok ezt sem szabályozzák korrektül! Nem engedélyezik, de nem is tiltják! Vagyis tkp. megtehetem! De azért kíváncsi lennék, hogy a "szerv" milyen indokkal kísérne be az őrszobára, ha észrevenné? Garázdaság? Közbotrányokozás?
Persze jogilag védhető lenne a helyzet, és valószínű ki is engednének, de azért néhány kellemetlen órát biztosan tudnának szerezni! :-(

"Tényleg sima levélben küldik ajánlott helyett ? "

Úgy tűnik, ezt ügyintézője és kapitánysága válogatja! (Ez sincs normálisan szabályozva...) Nekem (a Tevéből) ajánlott levélben küldték! Be kellett menjek érte a postára, ahol szig. felmutatásával átvehettem.
Előzmény: dos48 (8217)
Nudlee Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8224

"ő az igazi fegyveréért nyúl, akkor mennyi esélye van, hogy úgy 4-5-6 Pepper 9mm PAK után azt ellenem még használni tudja?"

 

Szerintem ha gyorsabb vagy, és sikerül rálőnöd gázzal...nemigen fogja használni az éleset...esetleg vaktába fog lövöldözni...de azt sem hiszem :)

Előzmény: -=egik=- (8215)
Cifu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8223

[i]Hmm... oda akarsz kilyukadni, hogy az összes illegálisan tartott lőfegyvert rosszarcúak veszik elő gázpisztoly ellenében (ejha!), vagy oda, hogy ez csak egy zsenge csúsztatási kísérlet volt a részedről? ;-)[/i]

 

Oda akarok kilyukadni, hogy illegális fegyverrel lövöldözőt már láttam (igaz el is kapták), de repülőgépet lezuhanni még nem.

De a kötözködésednek amúgy van valami célja is, vagy csak teljesen kizárhatónak tartod, hogy mondjuk egy szórakozóhelyi vitánál előkerüljön egy illegálisan tartott éles lőfegyver?

Előzmény: _Szlejer_ (8214)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8222

Minden kétoldalú[...]

 

Teljes mértékben egyetértek, erre próbáltam rávilágítani, hogy a gázpisztoly csak egy eszköz a sok közül...

 

Ha valaki irtózik a fegyverektől, mit keres a lőtéren?

 

Nem tudom, mit keresett ott, nem ismerem az illetőt, de a legtöbb ember ezzel érvela fegyverek ellen, anélkül, hogy belegondolna, mi mindennel lehet emberélelet kioltani... Meg merném kockáztatni, hogy minden 1 cm3-nél nagyobb tárgy alkalmas erre, és nem is csak azok...

Előzmény: dos48 (8221)
dos48 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8221
      Minden kétoldalú.  Te nem iszod le magad annyira,hogy másra veszélyes légy, más meg közveszélyessé issza le magát . Az úr a lőtéren irtózik a fegyverektől, más meg kifejezetten fegyverrajongó és a műszaki szépséget látja egy pisztolyban, tőrben vagy kardban, nem emberélet kioltására alkalmas eszközt. Te gázpisztollyal sérülés nélkül megvéded magad, más egy szőlőkaróval agyonveri a szomszédját, mert az csúnyán nézett rá.      Csak egy dolgot nem értek, ha valaki irtózik a fegyverektől, mit keres a lőtéren ?
Előzmény: Hk USP Standard (8220)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8220

Szerintem egy kicsit túl van egyábként reagálva ez a téma... Tegnap pl lejött a lőtérre egy úr, és amikor meglátott engem és egyik edzőtársamat szárazgyakorolni, majd fegyverttisztítani, a következőket mondta: 'Engem taszít mindenfajta fegyver... Nem tudok megbarátkozni semmivel, ami emberi élet kioltására alkalmas...'

Hadd ne töltsem meg ezt a fórumot olyan dolgokkal, amikkel az illetőnek nyilván semmi baja, de emberi élet kioltására alkalmas...

Ugyan ez a helyzet a gáz-riasztókkal is. Ha ismered annyira, hogy biztonságosan használni tudd, akkor nincs baj, egyébként egy kiskés is közveszélyes ittasan, vagy akár a saját öklünk.

Végső soron tehát én azt a megoldást preferálom, hogy soha ne igyuk le magunkat annyira, hogy másokra veszéyt  jelentsünk...

A gáz-riasztó pedig csak egy ezköz, amely az önvédelem megvalósításában hasznos lehet. Szerintem egy kicsit általánosabban is bele kéne gondolni a témába, hiába gázpisztoly a topik címe... 

Nudlee Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8219

OFF

...hát, oda beírtam párszor :)) ,de az már rég volt...azóta találtam más Renaultos fórumot :)

ON

Előzmény: dos48 (8175)
lviz Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8218

"Itt van a gázpisztoly/flóbertpisztoly egyik rákfenéje. Mi van, ha a rosszarcú erre előveszi az illegálisan tartott valódi lőfegyverét. No persze erre elég kicsi az esély, de ha megtörténik... "

 

A gázpisztollyal nem fenyegetni kell,hanem pofánlőnni, de azonnal kb 2x :)

Amúgy szvsz a rosszarcú még mindíg a gvass által emlegetett 300 Ft-os kínaipiacos rambókéssel támad, vagy csak megpróbál pofánvágni :(

Előzmény: Cifu (8197)
dos48 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8217
         Ha ez az egész jogszabály a szállítást tekintve nem egyértelmű, akkor túl kell lépni rajta : viselési engedéllyel értelmét veszti a szállítás fogalma, akkor már joggal tartom magamnál. Ha meg már évekig várt az ember a legális tartás lehetőségére, azt a pár hetet igazán ki lehet bírni, amíg a viselésit kiküldik.  ///   Tényleg sima levélben küldik ajánlott helyett ?
Előzmény: Szega (8216)
Szega Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8216
Jól látod a dolgokat! Végre valaki, aki informálódik is a találgatások helyett... :-)

"Tehát ahogy cindercone is írta (8189), itt nincs szó gáz- és riasztófegyverről."

Nincs bizony! Az idézett előírás, a jogszabály szerint NEM a gáz-riasztó fegyverek szállítási feltételeit szabályozza! Már csak azért sem, mert lőszert említ, aminek ugyebár gr. esetében nem is lenne értelme!

"(8193)-ban kivi000 hivatkozik egy Magyarország-portálos cikkre, de szerintem számos alkalommal (itt a topikban is) bebizonyosodott, hogy a rendőrség eljáró, vagy nyilatkozó tagjai sincsenek képben, másrészt egy ellenőrzés során nehezen hivatkozhatnék egy internetes cikkre. Oda bizony jogszabály kell."

Pontosan! Az említett cikk NEM jogszabály, csak egy újságíró "hirtelen felindulásból" elkövetett műve, ami semmiképpen nem lehet hiteles hivatkozási alap!
Ráadásul még szeptember elején, a jogszabály hatályba lépésének idején íródott, amikor még az "illetékeseknek" is minden új volt, össze-vissza kapkodtak és nyilatkozgattak, önkényesen átértelmezve a jogszabályokat, elfeledve, hogy az ő dolguk a jogALKALMAZÁS, nem a jogalkotás! (Ld. a fegyverek MKH-s bevizsgáltatása)

"...melyik jogszabály melyik pontja engedélyezi a gáz- és riasztófegyverek közterületen és jármű belterében szállítását, tartását (nem viselését, engedéllyel!)"

Tartás=birtoklás. A jogszabály (2004/XXIV. tv.) az engedély nélküli tartást teszi lehetővé (bárhol, bármikor, bárkinek). A szállítást a 253/2004 (VIII.31.) Korm.r. külön nem engedélyezi, de nem is tiltja, tehát szállítható! Mint láttuk, még a szállítás körülményeit sem írja elő!
A tárolás körülményeit a Korm.r. 39.§ (1) bek. szabályozza.

Egyébként ne csodálkozz, ha valamit nem értesz, már többször kiveséztük, és megállapítottuk, hogy a jogszabály úgy sz..r, ahogy van. :-)
Előzmény: -=egik=- (8211)
-=egik=- Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8215

Akkor mint rutintalan önvédő, hadd tegyek fel egy kérdést a főrum törzstagjaihoz:

Én úgy gondolom, hogyha egyszer az ember előveszi a gázpisztolyt, akkor használni is fogja, illetve csak akkor vegye elő, ha használja is.

Tehát ha szerintetek ráfogom egy rosszarcúra, kibiztosítva, csőre töltve, és valamiért még nem sütöttem el (bár ismétlem, sztem a gázpisztoly egyetlen önvédelmi felhasználása a tár azonnali kiürítése a támadóra. Semmi riasztózás, semmi fenyegetés. Tárat az arcába, aztán lelépni),  ő az igazi fegyveréért nyúl, akkor mennyi esélye van, hogy úgy 4-5-6 Pepper 9mm PAK után azt ellenem még használni tudja?

Ez most teljesen komoly kérdés részemről.

De azért ne felejtsétek el a korábbi felvetésemet, a jogszabályit sem, lécci. Itt 2-vel lentebb.

 

_Szlejer_ Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8214

"Szerinted miből van több Magyarországon, illegálisan tartott lőfegyverből, vagy repülőgépbalesetből? :))"

 

 

Hmm... oda akarsz kilyukadni, hogy az összes illegálisan tartott lőfegyvert rosszarcúak veszik elő gázpisztoly ellenében (ejha!), vagy oda, hogy ez csak egy zsenge csúsztatási kísérlet volt a részedről? ;-)

Előzmény: Cifu (8213)
Cifu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8213
Szerinted miből van több Magyarországon, illegálisan tartott lőfegyverből, vagy repülőgépbalesetből? :))
Előzmény: _Szlejer_ (8208)
condriXM Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8212

Vissza-visszatérő téma :)))

Ilyenkor én azt javasolnám az ilyen madárkának, hogy nagyon lassan tegye le a gázpinyót, mert minek neki ha úgysem tudja mire való, aztán vegye a szájába az éles stuki csövét, közben próbálja meg nem összehugyozni magát...

Előzmény: _Szlejer_ (8208)
-=egik=- Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8211

Sziasztok!

 

Pár napja vettem egy Röhm RG88-ast a Gunboxban, azóta voltam a yardon is, és igényeltem a viselésit.

Kitartóan tájékozódtam a témában, ezt a topikot is végigolvastam kb. 2000-es évtől (beletelt pár napomba), de egy kérdés még mindig nem tiszta előttem.

 

Ez pedig a gáz- és riasztófegyver tartása közterületen, illetve jármű belső terében.

Vagyis míg nincs meg a viselési.

Tudom, hogy számtalanszor foglalkoztatok itt ezzel a kérdéssel, de - ne fikázzatok le élből, légyszíves - engem egyik hozzászólás sem győzött meg.

 

Elmondom, miért.

 

A 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről a 38. §-ában azt mondja (amit itt lentebb a tisztelt fórumtársak is boncolgattak), hogy:

 

(1) A lőfegyver, gáz- és riasztófegyvert tartó személy

a) lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön - ha jogszabály eltérően nem rendelkezik - vadászlőfegyverét vagy sportlőfegyverét csak ürítve, tokban, sportcélú rövid lőfegyverét üres tárral, a fegyver, a tár és a lőszer elkülönített csomagolásával, zárt dobozban vagy egyéb zárt tárolóeszközben szállíthatja;

 

Tehát amit a pont említ:

1. vadászlőfegyverét

2. sportlőfegyverét

3. sportcélú rövid lőfegyverét.

 

Tehát ahogy cindercone is írta (8189), itt nincs szó gáz- és riasztófegyverről.

 

(8193)-ban kivi000 hivatkozik egy Magyarország-portálos cikkre, de szerintem számos alkalommal (itt a topikban is) bebizonyosodott, hogy a rendőrség eljáró, vagy nyilatkozó tagjai sincsenek képben, másrészt egy ellenőrzés során nehezen hivatkozhatnék egy internetes cikkre. Oda bizony jogszabály kell.

 

(8194)-ben dos48 a mellett érvel, hogy "Ugyanez vonatkozik a tárolásra is : ugyanúgy kell tárolni, mintha lőfegyver lenne."

A jogszabály szerint a gáz- és riasztófegyver nem lőfegyver. Hanem fegyver. Ami jóval átfogóbb kategória.

Ebből azt hiszem, itt is már rengeteg kiigazítás született.

 

Tehát kérem, aki tudja, hogy melyik jogszabály melyik pontja engedélyezi a gáz- és riasztófegyverek közterületen és jármű belterében szállítását, tartását (nem viselését, engedéllyel!) az legyen szíves, világosítson fel.

 

Előre is köszönöm.

condriXM Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8210
Meg az atkosban vettem az RG69-nek egy csuszosines kazettát: sint falra rogzited, racsusztatod a kazettat, lezárod es nem lehet lehuzni. kazetta szivacsotott, igaz csak egz pittol fer el benne, de belul kulon zarhato resz a loszernek. Ha cipelni kell a szerszamot, lehuzod a sinrol, van kihajthato fule, nacceru. mar nem emlexem mennyi vot, de OBI-ban vettem.
Előzmény: dos48 (8207)
Martin Riggs Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8209

Üdv mindenkinek!

 

Megvállnék Bruni M-315-ös pityumtól. mondjuk 10 eFt.- ért.

(új ára:12 900Ft.-)

 

Szinte vadi új, nincs egy hónapos. Összesen 12 lövést adtam le vele, azt is riasztóval. (még az MFS riogató tölténnyel sem akadt el.) minden papírja megvan, és érvényes rá a gari is.

 

Érdekelne csere is, (ráfizetéssel) az alábbi típusokra:

 

GAP (Glock 17 másolat)

Vagy HK USP bármilyen hasonmására.

  

A cserénél természetesen az árkülönbözetet fizetem. ( a cseredarab állapota,és megegyezés kérdése a ráfizetés összege.)

 

Nem műszaki okokból adom el, hanem azért, mert akinek vettem, (párom) kiderült, hogy nem javasolt a fegyvertartás, mert csak több problémája származhatna belőle, minthja nem lenne neki.  

 

Ha valakit érdekel vagy itt, vagy a commander@freemail.hu címen tud elérni, a többit meg utána.

 

Üdv mindenkinek!

 

Riggs

_Szlejer_ Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8208

"Mi van, ha a rosszarcú erre előveszi az illegálisan tartott valódi lőfegyverét. "

 

Mi van, ha leesik a repülőgép?

Előzmény: Cifu (8197)
dos48 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8207
        Az előbb volt a fegyvertartás új szabályairól szóló műsor a  Hálózat  TV-csatornán. Mutatták az  "  újdonságnak számító "  gázriasztót is, acél kazettában, a sarkában külön a töltényeknek  szintén zárható kis rekesz.  Első ránézésre  8 E Huf.  De lehet,hogy 10 - 12.   Van a Déry Miksa utcában egy  használt irodabútorbolt. Tegnap vettem  kissé kopott pénzeskazettát  1000.-ért,  mindíg szokott lenni, ha valaki venni akar.  4 pisztoly belefér, majd fölteszem a fotóját. 
condriXM Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8206
Koszi! Ezt se tudtam...
Előzmény: kivi000 (8193)
cindercone Creative Commons License 2005.03.26 0 0 8205
Óccsó gyorstok ötlet! Tegnap fabrikáltam hugom közreműködésével.Adventurer telefon tok (kb:500 huf), alját ollóval levág, szálakat gáz felett megolvaszt.Már kész is!Totál brutál housefabrik!Az oldalán a gumi faszán tartja a szánt és a tokot, egészen "unisex",egy csomó típushoz ideális (én P22-eshez használom).A franc se költ 7 rugót tokra egy 25 rugós stukkerhez.
Előzmény: dos48 (8204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!