Keresés

Részletes keresés

Hangus Creative Commons License 2016.09.25 0 0 25386

köszönön, erre gondoltam alapból én is, csak olyan elgagyizásnak

tűnt... Meg azon tanakodtam mennyire lehet leszedni

Előzmény: Törölt nick (25382)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25385

Valószínű keversz valamit.

 

A Kömmerling (és más profil gyártók is) csak az ablak profilokat gyártja, ablakot nem szerel össze!

A Grewin gyártja az ablakokat, Kömmerling profilból! Ő teszi bele a vasalatot, az üveget!

Tehát a Grewin egy origi gyártó!

Előzmény: shadowman (25383)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25384

Mit értesz original gyártáson?

Előzmény: shadowman (25383)
shadowman Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25383

Szia,

 

 

Köszi a tippet.

Még úgy is ez a profil, hogy nem "orig" gyártás, hanem a Grewin-es?

Előzmény: kiss_atti (25381)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25382

Sima üveg, majd ráragasztasz olyan fénytompítófóliát amelyik mögött már nem szégyenlősködsz. Hódoséknál tapétásoknál találsz egy csomót. Ha mégse lenne jó, leszeded és másmilyet teszel a helyére. Kreativitástól, igényszinttől függően mintát is rittyenthetsz rá.

Előzmény: Hangus (25378)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25381

Kömmerling.

Előzmény: shadowman (25380)
shadowman Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25380

Sziasztok,

 

Kis segítséget szeretnék kérni az alábbi profilok közzül melyiket ajánljátok új ház épitésénél:

1:Kömmerling Grewin 88Plus

2:GEALAN S9000 hatlégkamrás, 83

3:Salamander bluEVOLUTION

Köszönöm.

kiss_atti Creative Commons License 2016.09.22 0 0 25379

Kura

Előzmény: Hangus (25378)
Hangus Creative Commons License 2016.09.22 0 0 25378

Fürdőszobába milyen katedrál üveget javasoltok? Olyat keresek, ami a legjobban átengedi a fényt. 

bodaúr Creative Commons License 2016.09.22 0 0 25377

sziasztok

a 8 éves PREMIER bejárati ajtómon eltört az egyik kis üvegbetét kb. 150x1200mm-es, ha beállítok az utcáról egy tetszőleges ablakos céghez, odaadom a sérült üveget, akkor azt kb milyen áron csinálnák meg ?

llletve ha csak abból a sima műanyagbéléses panelből kérném érezhetően olcsóbb lenne ?

 

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 0 25376

Sziasztok! Új házat építünk már egy ideje, (3éve) és most jutottunk el oda hogy meg kellene venni az ablakokat ajtókat. Beltérre luc fenyő ajtókat veszünk, bejárati ajtó viszont (müanyag) aranyablaknál csak Brüggmann 5 kamrás profilú van a weblapon. Kértem ár ajánlatot ajtókra is brüggman-t kaptam mi a véleményetek róla? esetleg valakinek kép hogy milyen a dizájnja? gondolkodtam még vekában is megéri a + árát? :) 

Lacivill Creative Commons License 2016.09.19 0 0 25375

Sziasztok. 17 éve beépitett műanyag ablakainkat kellene picit beállítani( jellemzően kicsit lógnak, akadnak) 11 db-ot, valamint 2 db bejárati ajtót pesten.

Publikus az elérhetőségem.

ganser Creative Commons License 2016.09.19 0 0 25374

A mai modern épületeknél azért a hőtároló tömeg-a technológia fejlődésével párhuzamosan-folyamatosan veszít a jelentőségéből.

Még némi fejlesztés és nem is lesz....

Előzmény: LandCruiser (25372)
LandCruiser Creative Commons License 2016.09.18 0 0 25373

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudok-e venni Maco vasalathoz felső stiftet, (nem tudom mi a hivatalos neve) és ami rá van csavarozva a tokra 4 db csavarral, amibe a stift belemegy ? 

A vasalatra Maco 2004 03 van írva. Képet tudok feltenni ha úgy könnyebb beazonosítani.

LandCruiser Creative Commons License 2016.09.18 0 0 25372

A fölé kerülő építőanyagok valóban hőtároló tömegek, de ebbe nem tartozik bele maga az alap, mivel az alap és a fal közé Ytongot raktak a jobb hőszigetelés érdekében, ami ellentmond annak, hogy hőtárolóként akarják használni az alapot, mivel ezzel hőtanilag ki is zárják. Az alap körüli XPS árából (ami nem elhanyagolható költség) rakhattak volna a fal alá purenitet vagy habüveget, ami ugyancsak soha nem hozza vissza az árát, de legalább egy hasznos dolog, ha valakinek nagyon tele a zsebe.

 

De nem szeretném tovább offolni a fórumot. 

Előzmény: 0l0 (25371)
0l0 Creative Commons License 2016.09.18 -1 0 25371

A bebugyolálós módszernek azért megvan az az előnye, hogy a fölé kerülő építőanyagok részei a hőtároló tömegnek. A költségvonzatokról mondjuk nincs fogalmam. Lehet, hogy olyan szempontból egy soha meg nem térülő befektetés.

Előzmény: LandCruiser (25369)
0l0 Creative Commons License 2016.09.18 -1 0 25370

Hátránya talán az, hogy némileg ronthatja a hangszigetelést, és a mestereknek valamelyest bonyolítja a nyílászáró beépítést. Amúgy szerintem jól látod.

Előzmény: zlota (25368)
LandCruiser Creative Commons License 2016.09.17 0 0 25369

Egyetértek Ganserrel. Túl van lihegve ez az egész passzívházasdi. 

Itt egy kitűnő példa, hogy milyen az amikor teljesen elvesztik a realitást, és átmennek eszementbe. 

 

http://passzivhazepito.hu/kivitelezes/passzivhaz-epites-kepekben/budapesti-minsitett-passzivhaz-epites  

 

Egy sávalapot körbebugyolálnak XPS-vel. Baromság. Az alaptest és a fal közötti hőhidasságot purenittel vagy habüveggel (foamglass) ami találkozik az aljzatszigeteléssel,  tökéletesen meg lehet szüntetni. 

Homlokzati hőszigetelés 30 cm. grafitos polisztirol. 30 cm. fal + 30 cm. szigetelés = 60 cm vastag fal. Az aztán gusztusos, mint egy vályogház. Ha kihajolsz az ablakon bokáig, akkor talán el tudsz nézni jobbra-balra. Szigetelés szempontból viszont jelentéktelen egy 15 cm. polisztirolhoz képest. És még lehetne sorolni.....

 

Híve vagyok a nagyon jó hőszigetelésnek, a 3 rétegű üvegnek, a 90 mm. profilmélységnek, még a purenitnek is, ha valaki meg tudja fizetni, tegye meg, ha soha nem hozza vissza az árát, akkor is, mert egy nagyon magas kényelmi, komfort, és műszaki szinvonalat kap, de itt már pont az van, hogy minden esztétika, kényelmi szempont, ésszerűség, fel van áldozva a divat passzívház majmolás oltárán.

Előzmény: sylvanus67 (25354)
zlota Creative Commons License 2016.09.17 0 0 25368

Ezt a  körbe legyen 5cm XPS dolgot egyre több helyen olvasom. Most meg itten azt, hogy nem kell az oda- vagy nem jó oda.

Miért nem jó? Vagy miért igen?

Tapasztalatom nincs, de a hőhidat biztosan csökkenti a toknál, illetve szerintem így a szigetelő anyagban lesz a harmatpont. Míg ha nincs ott akkor a falazat kapja- tudom rá lehet pár centit a külső szigetelést is húzni, meg ki lehet tenni az ablakot a szigetelésbe is.

Inkább az a kérdés milyen hátránya van az XPS "keretnek"?

ViZo72 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 25367

Köszönöm, ez segítség.

Előzmény: gabeeen (25366)
gabeeen Creative Commons License 2016.09.16 0 0 25366

Az Aranyabl.. által forgalmazott Brügmann rendben van. Én is ugyanattól a gyártótól vásárolok. A beépítést te írtad hogy megbízható.

(Ezzel nem akartam reklámot csinálni nekik nem igazán kedvelem őket, csak neked szerettem volna segíteni).

Előzmény: ViZo72 (25361)
Hangus Creative Commons License 2016.09.16 0 0 25365

köszönöm

 

Előzmény: kiss_atti (25364)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.16 0 0 25364

A RAL szerinti beépítés

 

nem - ill. nemcsak - a felhasznált anyagok nevétől, hanem az alkalmazott technológiától függ.

A Soudal termékeivel is lehet teljesíteni, más kérdés, hogy én nem ismerem, mivel Illbruckot használtam itt, Magyarországon, odakinn meg mindenféle, ismeretlen nevű anyagok vannak.

Előzmény: Hangus (25363)
Hangus Creative Commons License 2016.09.16 0 0 25363

Azon tanakodom, hogy a ral beépítésnek felel-e meg, ha SWS módszert alkalmaznak. Vagyis Illbruck szalag helyett, belül piros ,kívül fehér  Soudal szalagot használnak? Tudna valaki segíteni?  

Hangus Creative Commons License 2016.09.16 0 0 25362

A

ViZo72 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 25361

Szervusztok!

Az alábbi ablakprofil/vasalat kombinációk érhetők el a környékünkön megkérdezett 3-4 üzletenél/vállalkozónál.
(Sokat visszaolvastam de sajnos ennek ellenére vagy éppen ezért nehéz dönteni.)

 

Kérni szeretnék egy rövid ár/érték szempontú sorrendet/javaslatot a lentiek alapján.


- Ár szempontjából:
Árajánlatkérés még folyamatban, de ha ez segítség: VEKA 90 "tudása" már látszik, hogy sok árban, kb. Brügmann Salamander a megfelelő árszint, de ha ezen a szinten nincs elfogadható, átgondoljuk...

Egy jó középkategória a cél, a "legalját" kerülném...

- A mechanikai megbízhatóság fontos lenne. (Tudom kellene tudni a gyártókat, de nem mind van meg.)

 

 

- A hőszigetelés is számít persze de eleve a ház korszerűtlen ilyen szempontból, szóval nem erre megyünk rá.

(40 éves kisméretű vályogtéglás ház, az "eredeti" faablakok cseréje történne, hőszigetelés nincs.)

2 rétegű üveg az elképzelés, a 3 réteg opciós, de szeretnénk ha nem lenne nehéz mozgatni az ablakszárnyakat a súly miatt (bukó/nyíló ablakok lesznek, 180x150 osztott táblákkal).

Tudom, a vasalat elbírja, de magunkat (idősebb házaspár is van) és a nem éppen tökéletes falszerkezetet is kímélnénk ezzel (gondolom).

  

 

1. Brügmann Salamander/Roto (73/84mm tok/szárny)  (lengyel gyártás, Aranyabl...., beszerelés: jó hírű szakemberes beépítés, ismert referenciával .)

 

2. Hevestherm Balance 85/Maco  (85/80mm tok/szárny) (gondolom magyar gyártás, beszerelés: számunkra ismeretlen szakember, kis vállalkozás)

 

3. Kömmerling Future 70/GU Unijet (70/70 ? mm tok/szárny) (gyártót nem tudom, Jola +általuk megbízott szakembergárda)

 

5. Rehau Brillant-Design/GU Unijet (80/ ? mm tok/szárny) (gyártót nem tudom, beszerelés: számunkra ismeretlen szakember, kis vállalkozás) 

 

6. Rehau EuroDesign 86+/GU Unijet (86/ ? mm tok/szárny) (gyártót nem tudom, beszerelés: számunkra ismeretlen szakember, kis vállalkozás)

 


Úgy sejtem hogy az 1. és 2.  hasonló lesz árban, de pl. Brügmann Salamanderről olvastam itt a "lengyel gyártás kerülendő" tanácstól a "gyakran használom, nincs bajom vele", "közepes minőség" véleményig.

Rehau és Kömmerling is jó lehet ahogy visszaolvastam, viszont GU Unijet vasalattal jönne, amiről szintén többféle vélemény van. (Az áraikat pedig még nem kaptam meg.)

 

Jelenleg műszaki szempontból eddig az 1-es változattal szimpatizálunk.
Jónak tűnik a Roto vasalat miatt, ár is megfelelne és sokat számíthat, hogy helyben és elvileg jól dolgozó szakember szereli be.

(A Roto vasalatnak örülök, a lengyel gyártásnak nyilván nem, de csak számít az is valamit, hogy a munkája alapján jó hírű szaki dolgozik ezzel a termékkel vagy ezzel is...)

 

A véleményetek és a végső árak még befolyásolhatják ezt, éppen ezért kérdezek itt.

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

(Javasolt sorrend mellett esetleg röviden indoklás?)

ganser Creative Commons License 2016.09.14 0 0 25360

Néha úgy érzem magam mint a versenysportban.

0,5-1 százalékokra mennek rá a vevők,amikor hőszigetelésről vagy hőhídról van szó.

Alig mérhető,jelentéktelen dolgokra képesek komoly összegeket költeni.

Kit érdekel,hogy az éves gázszámládban  meg fog jelenni 3600 Ft csökkenés?

Persze előbb el kell ehhez költened néhány százezret...vagy purenitre 1,1 millát.

Előzmény: sylvanus67 (25359)
sylvanus67 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 25359

Jó-jó, de merre van túlhegyezve?

Kell XPS vagy nem kell?

Lehet XPS beépítve vagy nem?

 

Válaszoljatok, ne rébuszokban beszéljetek, please.

Előzmény: ganser (25358)
ganser Creative Commons License 2016.09.14 0 0 25358

Kicsit túl van lihegve ez a kérdés.

Valójában sokkal kisebb a jelentősége mint ahogy kezelik,de mostanában ez a sláger.

"Passzívházlobby" hegyezi a témát nagyon.Vagy a purenit lobby?

Előzmény: sylvanus67 (25354)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.13 0 0 25357

Nem tudom,

 

de számít valamit?

Előzmény: sylvanus67 (25356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!