Keresés

Részletes keresés

Bayern73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4646

végülis el lehet helyezkedni német nyelvtudás nélkül akár Ausztriában akár Németországban,csak utána kéretik nem szitkozódni hogy miért 7euro brutto az órabér,miért kell a szart lapátolni,miért tolnak ki velem a németül tudó munkatársak stb.

 

nekem sváb lakótársam volt aki csak svábul tud,németül nem.elvolt elvan ő a munkahelyén Ingolstadt mellett,néha szerencséje is van mikor a 80% orosz munkavállaló között felbukkan egy ulmi sváb ahonnan ők is jöttek 400éve a török után,azzal elbeszélget,de mikor a bajor, és a 3. generációs török művezető németül nekiengedi a munkautasitást hogy akkor mi a mai feladat,akkor kamillázik.pedig sváb...

Előzmény: flash.gordon (4641)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4645

tényleg. Félreolvastam. :)

Előzmény: Bayern73 (4644)
Bayern73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4644

6 hétig tart egy interjú? Jó sok idő.

 

 

mondom 6 hete!!!!! az mikor volt? júniusban.

 

magyar nyelvlecke esetleg? :DDDDD 

 

az interju 25perc volt,utána mentem a másik 6 interjura amit aznapra betábláztam.:))))

Előzmény: flash.gordon (4642)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4643

Nem, nem lehet. Ez az Ausztriai Magyarok Foruma !!!!

Hülye kérdésre hülye választ illet mindenki...

Ha meg van kedved, hát keresd meg privátba, aztán adhatod a karriertanácsokat...

Előzmény: flash.gordon (4641)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4642

6 hétig tart egy interjú? Jó sok idő.

 

Érdekes ugyanezt a sztorit hallottam mindig otthoni átiratban: Tehát adva van Gipsz Jakab, aki perfekt egy adott nyelvből ír, olvas, vitatkozik, telefonál, stb. De a Rigó utcából páros lábbal rúgják ki mert nem tud levizsgázni. A lényege a sztorinak,hogy igazolja az országos szintű nyelv nem tudást, és hogy ilyen csak a magyar oktatási rendszerben történhet meg, ami ezért sz@r.

 

 

Ezek szerint mégsem.

Előzmény: Bayern73 (4640)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4641

Tényleg nem egyszerűbb annyit válaszolni, hogy: Nem, Ausztriában nem lehet elhelyezkedni német nyelvtudás nélkül.

 

/kérem azokat, akiknek egy jó ismerősük itt él már 10 éve Ausztriában, csak angolul beszélnek és keres 8000€-t havonta azok most ne kommenteljenek. Köszönöm./

Előzmény: Törölt nick (4633)
Bayern73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4640

lassan 6 hete benn voltam Ingolstadtban egy interjun.nem kell nagy durranásra gondolni sima raktáros állás.

hát az ügyintéző 25éves csaj az olyan eszméletlen bajor-sváb dialektusban beszélt hogy csak lestem ki a két fülem közül...

megvolt az interju,papirok,stb,odatessékelt egy számitógéphez...

 

2x20 kérdés,német nyelvtan,német logikai teszt...

 

20pont max...össze is hoztam 6-ot...

 

na jó van mondom,akkor pááá,lehet hogy nem vagyok perfekt német nyelvtanos,de amit eddig 1996 óta német cégtől megrendeltem a diódán keresztül a Dick késig a lánckesztyűig,az ADAC a bankok,a jóisten tudja mi,na jó mondom akkor ez ennyi :DDDDD

 

 

szóval nem beszélek németül ez a lényeg.:)))))

 

tudtok állást?DDDD

Előzmény: Törölt nick (4639)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4639

http://www.probanden-online.de/kontaktadressen.htm

 

http://www.probanden-online.de/

 

Gondolom a komolyabb teszteket nem teszik ki a netre (legalábbis azokat nem amitől négy kezed lehet)

Előzmény: defcon (4638)
defcon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4638
Engem érdekelne!!! Hol kell jelentkezni? Nálatok a Sandozban? Hátha nő még két kezem (vagy valami más)
Előzmény: Törölt nick (4633)
defcon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4637
Ebből csak azt érti meg, hogy te albán vagy... Hiszen még a topik címét sem sikerült értelmeznie...
Előzmény: Törölt nick (4636)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4636

Felteszem a kérdést neked máshogy.

Pályakezdő albán hegesztő vagyok, nem tudok magyarul, mik az esélyeim Magyarországon elhelyezkedni?

Előzmény: Törölt nick (4635)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4635

Nem érted? Pedig nem volt bonyolult vicc....

Előzmény: csabah8 (4634)
csabah8 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4634

Nem értem hogy?

Előzmény: Törölt nick (4633)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4633

Nyelvtudás nélkül valami gyógyszerkisérleteket tudnék ajánlani, hiánycikk a fehéregér...

Előzmény: csabah8 (4630)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4632

 

Az ÖBB-nek ök csinálták a felvételi alkalmasságit:

http://www.wellcon.at/

Előzmény: Törölt nick (4631)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4631

Persze hogy volt.

Általános orvosi vizsgálat, ahol főleg a látás, hallás, vércukor, esetleges alkohol és drogfogyasztás érdekli őket (a drogot három hónapra visszamenőleg kimutatják, ezért bizonyos városi korosztálynál néha 90% is bukik!).

Meg egy nagyon komoly pszichéteszt. Itt mérik a reakcióidőket különböző gépekkel, meg van egy komolyabb beszélgetős rész, meg számítógépes kérdezz felelek...

Előzmény: dzsokszi (4625)
csabah8 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4630

Sziasztok segítséget szeretnék kérni pályakezdő vagyok a szakmám hegesztő és szeretnék ki menni Ausztriába mik az esélyeim és nyéltudás nélkül lehet e valahol el helyezkedni?Köszönöm a segítségeteket.

Warnika Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4629

ezt sokan csinálják...ha jól tudom akkor elég egy német nyelvű meghatalmazás.

Előzmény: jéézus (4628)
jéézus Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4628

Szioka!és akkor mia helyzet ha a feleségem nevén van az autó s azzal járok ki dolgozni?de csak nekem van kint munkám s bejelentett munkahelyem,lakcímem.

Előzmény: Warnika (4612)
Kereva-5 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4627

Bocsáss meg, egyáltalán nem volt rossz szándék bennem, és megkövetlek ha megsértettelek.

Csupán azért mulattam rajta, mert felmenőim között is voltak vasutasok és nagyapám iszonyú büszke volt arra, hogy ő a mozdonyvezetőségig vitte.

A tervetek megvalósulásához pedig őszintén kívánok sok sikert!

Előzmény: dzsokszi (4626)
dzsokszi Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4626

Örülök neki, hogy szerinted ez ilyen baromi vicces. Bocs, hogy nem tudom a pontos megnevezést. De az én szakmámba valószínűleg te sem tudnád és én is hülyére röhögném magad rajtam.

Előzmény: Kereva-5 (4620)
dzsokszi Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4625

Bocsánat, hogy rosz volt a megnevezés, nem sértegetni akartam senkit. Kaptam egy infót, azt ide leírtam, sajnálom ha téves volt, de legalább megtaláltalak. Azt szerettem volna kérdezni, hogy neked a felvételnél volt-e alkalmassági teszt és ha igen mi volt benne, mert erre még nem sikerült fényt deríteni. Mert nekem lesz egy ilyen alkalmassági teszt, csak nem tudom mit takar.

 

Előzmény: Törölt nick (4614)
webmot1 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4624

Ezt is megérted.Lekalauzoztak...:))))

Előzmény: Törölt nick (4622)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4623

 

Van ott sok magyar, találkoztam már 2-3 emberrel aki ott dolgozik. De munkáról nem faggattam senkit.

A feltételeket gondolom a jelentkezéskor kellene tisztázni, mint bárhol máshol. A fizetés meg nem ugyan az egy takarító és egy mérnök esetében...

Előzmény: Upir85 (4621)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4622

 

Sokat zuhant a mozdonyvezetők becsülete a régi időkhöz képest, de azért még mindig sok gyerek akar fiatal korában mozdonyvezető lenni (vagy pilóta:-)

A kérdésre meg nincs válasz. A felvételin őszintének, természetesnek kell lenni, mert ez a harmadik nagy szűrő a felvételnél. (Már amennyiben hasonló a szisztémájuk mint az ÖBB-nek).

Előzmény: Kereva-5 (4620)
Upir85 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4621

Sziasztok!

A Wattens-i Swarovski gyárban dolgozik innen valaki?

Tudnátok tapasztalatot mondani?

Munkaidő,fizetés,mit,mikor,hogyan?Minden érdekelne!

 

Köszönöm!

Üdv!

Kereva-5 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4620

Dzsokszi kérdésén szétröhögtem magam, és nagyon kiváncsi voltam a reakciódra. :)))

Néhai nagyapám is mozdonyvezető volt, és kikérte magának ha vonatvezetőnek titulálták Ez egy kaszt volt régen, és talán ma is az!

Előzmény: Törölt nick (4614)
Warnika Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4619
Előzmény: Warnika (4618)
Warnika Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4618

mindenféle szabályozás itt:

Előzmény: Törölt nick (4617)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4617

Ezt csak 2 lépcsőben teheted meg, mert az osztrák GYES igénylésének egyik feltétele az, hogy Ausztriából kapd a családi pótlékot. Vagyis először azt kell elintézni, utána jöhet a GYES. Nálam a legtöbbet a Magyar Államkincstár szarakodott, az osztrákok a benyújtástól számított 2 héten belül már át is küldték a papírokat a MÁK-nak, aki ez után 2 hónapig ült rajta, majd elkezdett velem levelezni, hogy nyújtsak be mindenféle papírokat, amiket már benyújtottam, majd végül kb. 3-4 hónap után méltóztattak visszaigazolni a jogosultságot az osztrákoknak. Azok meg megint kb. 2 hét alatt feldolgozták, és utaltak is. A GYES-nél ugyanez játszódott le újra. Úgy összességében kb. 6-7 hónap volt, amíg mindkettőt megkaptuk, természetesen kifizetik visszamőlegesen egy összegben, ami jár, viszont fél évig nem kapsz semmit.

 

Arra figyelj, először meg kell szüntetni Mo-n minden ellátást, és utana érdemes kérni kint, különben még további köröket levelezhetsz a MÁK-al a megszűntetés kapcsán is.

 

Illetve fontos, hogy Ausztriában a GYES-hez más vizsgálatok és oltások kellenek, mint Mo-on, vagyis ha az nincs meg mind, akkor csak valami töredékét kapod a teljes GYES-nek, mi is így jártunk. Ha még csak a terhesség alatt vagytok, érdemes megérdeklődni, mi kell, és azokat is elvégeztetni, ami Mo-n nem kötelező, ha viszont már megvan a pici, akkor valószínüleg így jártatok. :( Ami jó hír, hogy nekünk semmiről sem kértek fordítást.

Előzmény: Löfi (4611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!