Keresés

Részletes keresés

Szega Creative Commons License 2005.03.29 0 0 8268
Ld. Vipera topic... :-)
Előzmény: Hk USP Standard (8264)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8267
hivatalos ASP viszonteladóról nem tudok, ez persze nem jelenti, hogy nincs...
Előzmény: Törölt nick (8266)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8264
Az könnyen lehet, igazából annyira nem értek hozzá, de nemrég kérdeztem Gvasst és asszem ESPt mondoott, csak azért írtam, mert az biztos, hogy ASPt nem árulnak a várható csekély kereset miatt...
Előzmény: Törölt nick (8263)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8262

Biztos, hogy nem, asszem ESP a márkája...

Egyébként közel azonos minőség harmadáron...

Előzmény: Törölt nick (8261)
.Mike. Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8260

Te meg vagy őrülve ezzel a Wadie témával....

Szerezz egy Wadie-t és dumálhatunk!  Nna!

Előzmény: Hpasp (8259)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8259

Csak nem klónoztál egy hw37-88 "szörnyet"?

 

Ugyan már...

... a HW88 + Wadie-P1 párosodása szülne igazi csodát!!!

:D

Előzmény: Zoller.45ACP (8254)
.Mike. Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8258

Még csak terv, de ha komolyan érdekel, megvalósítom!

Előzmény: Zoller.45ACP (8254)
condriXM Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8257
Itt egy PTB lista, hat meg ha tud valaki nemetul...
condriXM Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8256
Kerdezd meg Bokros dokit, ne itt varjal mozesi kotablakat, mert itt tobbnyire csak userek vannak. Menj ugyvedhez...
Előzmény: -=egik=- (8255)
-=egik=- Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8255

Végülis ami eddig számomra kiderült:

 

1. A gáz- és riasztófegyver tartásának módjáról jogszabály nem rendelkezik, így bárminemű ide írt szöveg ("zárt táskában kell tartani", "külön a tárat", stb.) csak egyéni vélemény. Aki nem így gondolja, kérem, hogy - ahogy az elején is kezdtem - vágja ide be a hivatkozott jogszabályt.

Ilyen hiányában szerintem az "amit jogszabály nem tilt, azt szabad" jpgelv érvényesül.

 

2. Ámde! A közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről szóló rendelet alapján annak ítéltem a gáz- és riasztófegyvert is.

 

Szega írta erre:

Erről úgy emlékszem, már volt szó korábban. Gvass mester véleménye szerint, mivel a gáz-riasztó fegyver önállóan definiált(!) és szabályozott kategória, ezért arra ez nem vonatkozik!

Ok, de ebben a rendeletben (közb.-ra kül. veszélyes eszközök) ez nincs önállóan definiálva, csak a fegyverekről és lőszerekről szólóban.

 

3. Szerintetek egy gázfegyver nem "olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre " ?

Szerintem igen. De nem akarom erőltetni a véleményemet, kíváncsian várnám, hogy GVass mester is hozzászóljon.

 

4. Gondold csak meg: Ha nem így lenne, akkor a boltból sem tudnád jogszerűen hazavinni a fegyvert, vagy a rendőrségre sem tudnád bevinni bemutatni!
Hát én ezt elképzelhetőnek tartanám, ezt hívnám jogházagnak.

 

Szóval, mit gondoltok?

Továbbra is várnám a tényszerű, jogilag alátámasztott véleményeket.

Persze én is kiváltottam a viselésit, onnantól értem, hogy teljesen tiszta a helyzet, de sztem ez a téma ebbe a topikba bőven belefér, és ahogy látom, azért sokan ellentmondó állásponton vannak, és valakinek akkor így biztosan nincsen igaza...

Előzmény: Szega (8241)
Zoller.45ACP Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8254
Csak nem klónoztál egy hw37-88 "szörnyet"? :) nem kérsz érte sokat....
meggondoljuk... rg 89 et nem számolsz be?
Előzmény: .Mike. (8253)
.Mike. Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8253

Érdekelne valakit esetleg egy HW37 forgó nikkelezett aludobbal új állapotban?

Ár:22000HuF

.Mike. Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8252
Gvass, lesz még a HW37-re való s&w markolatból valamikor?
.Mike. Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8251
Fúú vazzeg......
Előzmény: erandrew (8237)
condriXM Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8250
Meg tudja nekem valaki talalni az olasz Valtro honlapjat? Vettem egy Cougar utanzatot (Valtro mod 8000 F. S.), de csak a Valtro USA jon be a keresobe. Hol a rakban vannak????
cindercone Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8249
Végre!Valaki elolvasott mindent amire hivatkoztam a szállítással kapcsolatban.Mos legalább már nem vaktában cáfolgatják meg amit írok!
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8248
De ha a te jogértelmezésed szerint nem kell töltetlenül szállítani, sőt nincs megkötve a szállítás, akkor mi a különbség a szállítás és viselés között? Mert én pl a kabátom alat szállítom locked and cocked...
Előzmény: Szega (8247)
Szega Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8247
" Hát persze, hogy szállítható, táskában, hátizsákban, bármiben, ami csomagolásnak minősíthetrő, betárazatlanul."

Mint ahogy említettük, gáz-r. fegyver szállítását egyetlen jogszabálypont sem szabályozza(!), tehát az sincs előírva, hogy betárazatlanul kell szállítani!
Gondolni akármit lehet (akár logikusan is), de az még nem hivatkozási alapnak tekinthető jogszabály! :-)
Egy esetleges per esetén is csak leírt jogszabály betartására, vagy be nem tartására lehet hivatkozni, arra nem, hogy "Én nem úgy gondoltam..."! :-)

" A rendőrség hozzáállásáról annyit, hogy az engedély megkérésekor az ügyintéző hölgy befejezésül figyelmeztetett, hogy a viselési engedély kézhezvételéig ne hordjam magammal , mert ha valami probléma lesz, akkor a később megkapott igazolványt kénytelenek visszavonni."

A rendőrség hozzáállásáról annyit, hogy az ügyintéző hölgy nem ismeri a jogszabályokat, de a régi beidegződés miatt buzgólkodott! Semmilyen jogszabály nem tiltja a magammal hordást, ha nem valósítom meg a "viselés" kritériumait! Probléma is csak akkor lehet, ha esetleg használom is!
Engem is figyelmeztettek, de nekem a fiatal (képzettebb) hölgy azt mondta, hogy az engedély kézhezvételéig ne viseljem! Nagyon helyesen!
Előzmény: dos48 (8242)
dos48 Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8246
       Szerencsére én már a postára várakozás stádiumában vagyok, azt meg majd valaki úgy is elmeséli, mi történt engedély nélküli használat után. Ebbe' a büdös országba'  egyedül a sértettel szokás kib...babrálni, az összes rohadék, politikustól a piti tetvekig meg röhög a markába. Ez itt Európa szarfészke. Van még rosszabb is, keletebbre, de az még nem Európa. Bár elgondolkodtató. hogy ez már az-e.
Előzmény: Hk USP Standard (8245)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8245

De szállítás közben az esetleges használat ( értelemszerűen betöltés után ) viszont feltétlenül jogszerűtlen.

 

Nem feltétlenül, hiszen önvédelemre bármit használhatsz, lásd biztonsági őrös példa lejjebb, tehát más fegyverét is. Ha meg tudod indokolni, hogy volt annyi időd, hogy a táskából elővedd és betöltsd a cuccot, és utána is fennált a jogos védelem esete, akkor semmilyen büntit nem kapsz.

 

A közbiszt. eszközök tekintetében pedig valóban külön definiált a dolog, azonban ezt az intézkedő rendőr nem biztos, hogy felfogja, de kellemetlenségnél nagyobb bajod nem lehet...

Azért ilyen esetben szerintem legyen nálad Bokros Doki telefonszáma...

Előzmény: dos48 (8242)
Player11 Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8244
Húú ,de ciki!
Előzmény: erandrew (8237)
dos48 Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8243
         Nudlee ;           Sajnálom, hogy nem a Teve utcába tartozol. Itt már annyira kisimult és gyors az ügyintézés, hogy 20-25 várakozó esetén is max. 1,5 óra. A helyszínen lehet az illetéket is befizetni úgy, hogy nem kell újra sorban állni.  Az is igaz, hogy van tízegynéhány ablak, és abból hat vagy hét működött is.
Előzmény: Nudlee (8239)
dos48 Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8242
            Hát persze, hogy szállítható, táskában, hátizsákban, bármiben, ami csomagolásnak minősíthetrő, betárazatlanul.  De szállítás közben az esetleges használat ( értelemszerűen betöltés után ) viszont feltétlenül jogszerűtlen.     A rendőrség hozzáállásáról annyit, hogy az engedély megkérésekor az ügyintéző hölgy befejezésül figyelmeztetett, hogy a viselési engedély kézhezvételéig ne hordjam magammal , mert ha valami probléma lesz, akkor a később megkapott igazolványt kénytelenek visszavonni.
Előzmény: Szega (8241)
Szega Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8241
"A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:
...
e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat)"

"Ha a d) pontba nem is, de az e) -be én, saját véleményem szerint, simán beleérteném a gáz- és riasztófegyvert is. "

Erről úgy emlékszem, már volt szó korábban. Gvass mester véleménye szerint, mivel a gáz-riasztó fegyver önállóan definiált(!) és szabályozott kategória, ezért arra ez nem vonatkozik!
Vagyis, az e) pont, csak az önállóan definiált kategóriába NEM sorolható eszközökre alkalmazható!


"3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni."

"És mivel más jogszabály eltérően nem rendelkezik (vagyis amiről beszéltünk: a szállításáról nem szól a fáma sem a fegyvertörvényben, sem a hozzá kiadott rendeletben), így viselési nélkül közterületen a fenti tényállás sztem megvalósul."

Nem valósul meg, a fenti meggondolás miatt! Szóval, szerintem tiltó rendelkezés hiányában, a műszer nyugodtan szállítható (táskában, hátizsákban - hogy ne minősüljön viselésnek) közterületen is. Gondold csak meg: Ha nem így lenne, akkor a boltból sem tudnád jogszerűen hazavinni a fegyvert, vagy a rendőrségre sem tudnád bevinni bemutatni!
A "szállítás közbeni" esetleges használat már nem feltétlenül jogszerű. Ha a használó nem várja be a rendőrt, akkor semmi gáz. Ha "intézkedésbe" keveredik, akkor is max. szabálysértés - na jó, a pisztolyt valószínűleg elkobozzák.
Ha egy egyszerű ellenőrzésnél kerül elő (aminek igen pici a valószínűsége), akkor pedig éppen szállítja az eszközt, mert ma vette, és viszi haza. :-)
Persze, egyértelmű, hogy legjobb kiváltani a viselésit, akkor kevésbé kell tartani kellemetlenségektől!
Előzmény: -=egik=- (8230)
Nudlee Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8240

Ugye pár hónaposan került hozzám a gr.

Megvan minden papírja, dobozza...reélem nem lesz gond (majd azt mondom, hogy én vettem).

Nudlee Creative Commons License 2005.03.28 0 0 8239
Ha lehet, szeretném a szegedi kapitányságon intézni...bár már állatkertben is rég voltam :))))
Előzmény: dos48 (8238)
dos48 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8238
         Nudlee ;         Hová kell menned, a Tevébe ?
Előzmény: Nudlee (8234)
erandrew Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8237

Az interneten jártamban keltemben az alábbi kis videóra bukkantam....

 

Azt hiszem a rendőrök fegyverviselését is korlátzni kéne- legalábbis az államokban....

 

Elég ciki, ha valaki lábon lövi magát, miközben a fegyverek veszélyeiről enyeleg.

 

http://www.ogrish.com/archives/cop_accidently_shoots_himself_in_foot_during_safety_lecture_Mar_09_2005.html

Nudlee Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8236

Köszi!

Előzmény: kivi000 (8235)
kivi000 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 8235
Formanyomtatvány meg csekk. Mindkettőt a rendőrnéni adta. (Aztán lehet a csekkel a postára menni majd vissza...)
Előzmény: Nudlee (8234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!