Keresés

Részletes keresés

Angiszeged Creative Commons License 2007.01.24 0 0 73088
Luci drága, nagyon örülök, hogy jól haladnak a dolgok, drukkhegyek péntekre és hétfőre!!!!
Előzmény: Lucilla (73056)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 73087

dtamika!

Ha a stimus tüneteid elmúltak, az nagyon jó, mert ahogy Luci is írta, szépen kipucolódtak a hormonok a szervezetedből.

Azt meg ugye nem gondolod komolyan, hogy egy kb blasztociszta állapotban lévő embrió, ami szabadszemmel nem látható, és eddig leginkább csak a méhfalat "derítette fel" magának, hogy hol találna megfelelő helyet a nyh-ban, tehát effektíve eddig nem is volt semmilyen kapcsolatban a szervezeteddel, pláne a hormonháztartásodra nem volt hatása, na most annak az elhalását bármilyen módon érezni lehetne? Hozzáteszem, ha megtapadt azt ugyanúgy nem érzed még ilyenkor. Bár engem már hurrogtak le emiatt a véleményem miatt, olyanok akiknek sikerült, de a magam 9 hetes tapasztalata + a két biokémiai alapján, meggyőződésem, hogy egyszerűen nincs biztos, sőt semmilyen jele sem a megtapadásnak, csak a pozitív teszt és a vérvétel. :) 

Az a baj, hogy ezt az egész beültetés utáni időszakot, szinte mindannyian túlagyaljuk, túlbonyolítjuk fejben. Pedig valójában rém egyszerű. Te megtettél mindent a magad részéről, amit a siker érdekében meg lehetett. Innentől kezdve akármennyit kombinálsz, már az égiek kezében van a dolog. És szerintem ezt marha nehéz a mi baromi öntudatos világunkban belátni. Hogy egó ide vagy oda, tehetetlenek vagyunk, kiszolgáltatottak vagyunk, nem a mi kezünkben van az irányítás. Na én erre szoktam azt mondani, hogy a lombikhoz hatalmas alázatra is szükség van. :)

Előzmény: dtamika (73085)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73086
dtamika,
ez azt jelenti, hogy a stimu hormonok kiürültek. A pufi has és mellek már a progeszterontól vannak. Ez teljesen normális a ciklus második felében. Ne agyalj, inkább beszélgess azzal a kis édessel odabenn, hogy tessék megtapani!:) Egyébként meg tessék moziba menni, filmeket nézni, az elég jól eltereli a figyelmet.
Kitartás!
Előzmény: dtamika (73085)
dtamika Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73085

bocsánat, bocsánat, igyekszem nem agyalni állandóan, de úgy érzem, muszáj kérdeznem:

az se jelent semmit, ha mára (a 19-i ET utáni 4. napon) minden eddigi tünetem elmúlt? a lufi hastól és mellektől eltekintve pont úgy érzem magam, mint ahogy utoljára a stimu előtt egy jobb napon. ez nem azért van vajon, mert mostanra döntötte el, hogy nem tapad meg?????

 

tudom, lassan az agyatokra megyek...

Angyalka75 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73084

Dongó !

Ne mondj ilyet,hogy mindenkinek csalódást okozol,mert ahogy drága barátnőm szokta mondani ilyenkor nekem virtuálisan nyakonváglak,ha hülyeségeket beszélsz !!!!!!!!! :)

Ejnye,bejnye !

Tessék pozitívan hozzáállni !!!!!

és végül ez csak neked szól :

 

"Töröld le a könnyeidet,

kisírt szemedben mosoly legyen és derű,

minden nap kezdődik valami

Valami nagyszerű

Valami gyönyörű !"

(Nagy László)

 

És pénteken igen is valami nagyszerű fog történni,és ha folyamatosan erre koncentrálsz,ha hiszed, bizony meg fog történni ! de nagyon fontos,hogy a hited egy percre se inogjon meg ! Ha meginog,gondolj ezekre a sorokra,rázd meg magad,és mondd magadnak,hogy igenis sikerülni fog ! és higyjél is benne !!!!!!!!

Én hiszek ! :)

 

Nagyon sok erőt és energiát küldök neked,de mégegyszer nem szeretnék negatív jelentésű szavakat olvasni Tőled péntekig !!!! Ígérd meg !

 

Angyalka

 

 

Előzmény: Dongo75 (73082)
Angyalka75 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73083

Persze rád is :) !!!!!!!!! azt most nem tudom...:( ha eljön a pillanat,akkor megmondom....mikor lesz a 9.-ik ?

Úristen ! 9.-ik vagy 10.-ik ????????

Háát, nem is tudom mit mondjak.....kitartásod nagyon nagyon becsületre méltó !

Nagyon szorítok Neked is természetesen !!!

 

(Őr)Angyalka

 

Előzmény: fr.uzsi (73081)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73082

De drága vagy boszi! Kár, hogy mindenkinek csalódást okozok... (egyébként a párom engem is angyalkának hív, de ez még kapcsolatunk elejéről marad meg! Azóta már...:)

Gaspi, köszi szépen az infót! Majd erről is tárgyalok a dokimmal.

Előzmény: Angyalka75 (73080)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73081
rám is, rám is :) jóóó? Nekem a kilencedik vagy pontosabban 10. nekifutásra mit boszizol majd?
Előzmény: Angyalka75 (73080)
Angyalka75 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73080

Sziasztok !

 

Szia Gaspi !

Köszönöm kérdésed.

Igen,döntöttem munkahely ügyben, mégpedig azt,hogy nem mondom meg.

Akárhogyan is végiggondoltam,úgy érzem,hogy nem tartozik senkire,bár az egyik kolléganőmnek elmondtam,akivel nagyon jóban vagyok,de másnak nem szándékozom.

Most egyenlőre visszavonultan olvaslak Titeket,és természetesen csendben szurkolok mindenkinek.... és Én is izgatottan várom az aktuális eredményeket !

Áprilisban kezdjük csak a Lombikot,úgyhogy addig megpróbálok felkészülni,már ha lehet erre felkészülni.......

 

Dongó ! Nagyon szorítok neked pénteken ! Sikerülni fog,meglátod ! vhogy úgy érzem...... a kolléganőim szokták mondani néha.,hogy boszorkány vagyok,remélem most is bejön a boszis jóslatom...

 

és természetesen a többieknek is nagyon Szorítok !

 

egy Angyalka..aki távolról vigyáz rátok :)

Előzmény: gaspoltshofen (73050)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73079

Blasztocita állapotnak el kell mondani, hogy veszélyei is vannak, hogy esetleg az 5. napra egyik sem éli túl, és akkor hiába való volt az egész stimu, általában akkor szokták javasolni, ha nagyon sok a megtermékenyült petesejt (embrió). Ezért a gyakoribb inkább a dupla transzfer, amikor valamennyit, ált. kettő visszatesznek a 3. napon, és utánna 1 v. 2-öt a blasztociszta állapotban az 5. napon. Jóval jobb a sikerességi arányuk, feltéve, hogy eljutnak addig az embriók.

 

Én Tapolcán Adélt kérdeztem egyszer erről, azt mondta, hogy ha külön igény van erre, akkor jelezni kell a dokinak és megcsinálják, de alapból nem, ők azért támogatják a 3. napon való visszahelyezést, mert a legtermészetesebb helye ott van a babának, a kinti lét egy mesterséges állapot.

 

Szóval mindkét módszernek van előnye, van hátránya.

 

Gaspi

Előzmény: Dongo75 (73067)
*LAra* Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73078
Köszönöm az útmutatót!
Előzmény: dtamika (73076)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73077

Hali!

Köszi, elég jól hangzik, szerintem nem veszthetek vele semmit. (én is barnázom szinte mindig) Pénteken megkérdezem a dokim!

Előzmény: krisina (73074)
dtamika Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73076

http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=164&Itemid=25

 

Szerintem itt találtam némi útmutatót az ösztrogénszintekre vonatkozóan. ha jól értelmezem...

 

Nálam az egy szál tüszőmmel a 7. napon 300 volt az ösztrogén szint, ami nagyon kevés volt, a 9.-en 800, amit az orvos már tűrhetőnek mondott, a 11-en 2400, ekkor döntött a 2 nappal későbbi punkció mellett. 

Előzmény: *LAra* (73069)
*LAra* Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73075
Uhh Krisina! Nem lehetett Neked lelkileg könnyű leállni punkció előtt! :-( De a lehetséges rosszak közül, végülis ez volt a legjobb.
Én úgy érzem felkészültem erre a lehetőségre is, de nagyon bízom benne, hogy sikerül befejezni, amit elkezdtünk! :-)
krisina Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73074

Szia!

 

A premens tablettát akkor szokták ajánlani, ha rendezni kell a ciklust, nekem nagyon jól helyretette. Pl a mensi előtti barnásozásomat teljesen megszüntette.

http://www.pcos.hu/pcos_alternativ2.html Mondjuk itt a PCOSról van szó, de azoknál is nagyon jól hat akik nem PCOS-sak.

Előzmény: Dongo75 (73067)
*LAra* Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73073
Köszönöm a válaszodat! Ma már sokkal nyugodtabb és vagyok és igazad van inkább állítsák le a programot, mintsem nagyobb bajom legyen, hiszem minden az én érdekemben történik! Igyekszem sokat inni, hátha tényleg segítene!
Előzmény: szrjudit (73070)
krisina Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73072

Nekem volt egy leállított stimum. A leszívás előtt állították le, mert 4200 volt a hormonszintem. Ha a 6. napon vagy, és most mértek ennyit szerintem bőven van még esély rá, hogy lejebb megy a hormonod. És állítólag egy kis túlstimuláció nem is árt. Nekem is így lett babám egy másik stimuból természetesen.

Előzmény: *LAra* (73069)
dtamika Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73071

Van, akinél szokott szünet lenni a Gonal adásában.:) Igaz, van helyette más,

nálam pl. 9 napig 150 NE Gonal volt + emelkedő adagban Merional (napi 2-ről indulva), a 10. és 11. napon már csak Merionalt kaptam, 5 - 5 ampullát. Meg az elején 5 napig Clostit, de asszem, ez a kérdés szempontjából mindegy.

Persze, lehet, hogy ezt a kezelést azoknak tartják fenn, akiknek nem nagyon érik tüszőjük, és nem akarják kizárólag lóadagnyi FSH-val bombázni őket. Azt képzelem, hogy talán jobb, ha egy idő után kiegyensúlyozzák LH-val is, de ez csak egy laikus vélekedés.

 

Egyébként sokkal jobban vagyok, főleg lelkileg. Jót tett az esti + reggeli "fejmosásotok", totál igazatok van. Mondjuk, furdal a lelkiismeret, hogy próbálok nem minden percben a babszemjankóra gondolni, úgy érzem, én engedem el őt így... De tényleg muszáj néha mással foglalkozni, mert különben megbolondulok.  Testi tünetek visszavonulóban (most nem kérdezem meg, hogy ez nem baj-e. :) ), több, mint fél napot bent voltam a munkahelyemen,  a pár kilós laptopot is vittem - hoztam, remélem ez nem volt túlzás...

 

És köszönök mindent, nagyon sokat jelent a segítségetek, támogatásotok!

Előzmény: fr.uzsi (73059)
szrjudit Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73070

Először is, nyugi! Az egészséged érdekében, ha súlyos a túlstimuláció, inkább állítsák le, mint, hogy később baj legyen. Ha nagyon görcsösen akarod, az sem tesz jót.

Akkor nagyon szép 10 tüsződ van és a mnyh is nagyon szép vastag már most is.

Ha csak ennyi gonalt kapsz, az fenntartja a tüszőérést és növekedést, és reméljük, ez már elég kevés ahhoz, hogy ne legyen baj, túlstimu. Azokat a gyógyszereket én nem ismerem, és ösztrogén szint ügyben sem tudok nyilatkozni, de majd jönnek a nálam okosabbak.

Viszont igyál nagyon sok folyadékot a túlstimuláció ellen és ne felejtsd a fehérjedús táplálkozást se!

Előzmény: *LAra* (73069)
*LAra* Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73069
Sziasztok!

Régebben már jelentkeztem, azóta el is kezdtem a lombikot! Tegnap volt a stimum 6. napja, ilyen eredményeim lettek: jobb oldalon 6 tüsző, bal oldalon 4 tüsző, mhnyh. 10 mm, ösztrogén 1200 (nagyon magas)!
Szóval "túl jól" reagálok eddig a kezelésre! Csökkent a Gonal adagom, ma már csak 37,5-öt kaptam! Felírt még a doki Kálium-R és Medrol tablettát, nagyon vacak ízük van! Szerdán ismét mennem kell egy vérvételre és tüszőlesőre!
A doki azt is említette, hogy ha túlstimulál, akkor akár le is állíthatja a programom! Szerintetek? Van esély, hogy végig tudom csinálni, vagy már nagyon "elszállt" az ösztrogénem? Tudom, hogy nem vagytok orvosok, de hátha van itt valaki, akivel hasonló történt. Kicsit megijedtem, hogy bármelyik nap vége lehet a lombikomnak, punkció és ET nélkül! Nagyon végig szeretném csinálni!!!
lucreziaborgia Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73068

köszi. ez azért nem rossz. akkor szurkolok, hogy neked is ilyen legyen, mert ha jól láttam, pont erről írtál az egyik hsz-ben.

 

és ez akkor a levett és megtermékenyített petesejt számtól függ, ugye?

Előzmény: Lucilla (73066)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73067

Blasztocita transfert nálunk is csinálnak Tapolcán?

Fruzsi, mintha azt írtad volna, hogy volt inszemed is lombikok között. Bár nem biztos, hogy jól emlékszem. Szerinted érdemes megpróbálni? Most ezen gondolkodom, mivel egyre jobban barnázok-vérzek, a reményeim szertefoszlanak a második lombikomat illetően. Még kérdés: itt olvastam a pre-mens (?) tablettáról, kiknek ajánlott és használ? Legalább a görcsöktől megszabadulnék. Maca Wibe(?) tablettáról pedig azt hallottam, hogy növeli a fogamzóképességet. Tudtok erről vmit?

Előzmény: fr.uzsi (73064)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73066
Van alapja. Egyrészt mert csak a legerősebb embriók jutnak el ebbe a stádiumba, másrészt mert természetes körülmények között is ebben a stádiumban jut be a méhbe az embrió és ágyazódik be.
Előzmény: lucreziaborgia (73065)
lucreziaborgia Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73065

Köszönöm! Nagyon szakszerű volt, de mégis teljesen megértettem.

 

Még egy kérdés: a dokim ezt a lehetőséget jó hírként közölte, mármint hogy lehetséges ilyen fajta et. Mást nem mondott. Azt olvastam valahol, hogy ezzel kicsit nagyobb a teherbeesés esélye. Anélkül hogy túlzott reményeket táplálnék, van ennek valami alapja?

 

fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73064
A blasztocita vagy blasztociszta, az egy fejlődési állapot a megtermékenyült petesejteknél. Általában az ötödik napra érik el ezt a szintet. Nagyon elnagyoltan a lényeg, hogy iyenkor már nem lehet megszámolni, hánysejtes az embrió. Természetes fogantatás esetén, kb ebben az állapotban van a megtermékenyült sejt, mire leér a méhbe. És ott megkezdődik a beágyazódás folyamata. Ugyanakkor mestérséges körülmények között nem mindig sikerül a sejteket eddig az állapotig elvinni. Mert ehhez még nagyobb odafigyelésre, speciális tápoldatra van szükség.
Előzmény: lucreziaborgia (73060)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73063
lucrezia,
a blasztociszta az embrió egy állapota, amire kb. az 5. napon jut el. Ekkora a sok osztódás után (2-4-8 stb. sejtes állapoltból) egy üreges sejtcsomóvá folyósodik a bébi. A természetes úton történő fogantatásnál ezen a fejlettségi fokon történik a beágyazódás. Tegnap egy másik topikon láttam képet is, majd este megpróbálom berakni ide.
Előzmény: lucreziaborgia (73060)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73062
Köszi:)
Hiányérzetem asszem nekem is lesz, annyi gyógyszert kell fejben tartani, hogy jegyzőkönyvezem a szurik beadását, mert különben két óra múlva nagyítóval keresném a beszúrás nyomát, amilyen hülye vagyok:)
Előzmény: fr.uzsi (73059)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73061
Köszi:))
Előzmény: Törölt nick (73058)
lucreziaborgia Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73060

Sziasztok,

 

Egy kérdésem lenne:

 

biztos sokan jobban tudjátok, nem lenne baj, ha megkérdezném pontosan mi az a blasztociszta? az interneten elég szűkszavúan írnak róla és lehet hogy engem is érint...

 

köszi!!!

 

mindenkienk drukkolok!!! és tényleg meg lehet szokni a szurkálást - sajnos - talán még emlékszik valaki, hogy én voltam az a "hisztis" aki nemrég sírógörcsökkel jelentkezett be.

fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 73059

Én úgy tudtam, hogy az utolsó gonal után szok lenni pár nap szünet...

 

Nem szokott. :) De ha belegondolsz, nem is lenne logikus. Az lesz majd a fura, hogy a punkció előtti napon nem kell szúrni semmit. :) Legalábbis nekem mindig az hülye jajbiztoselfelejtettemvalamit hiányérzetem szokott lenni.

Ja, és gratula az eddigi eredményhez. :) Csak így tovább!

Előzmény: Lucilla (73056)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!