Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 2000.04.12 0 0 130
Köszi, amatőröknek szóló tanácsadással egybekötve, jó? és valami egyszerűt. Még nem próbáltam foltot varrni.
Előzmény: maplesyrup (129)
maplesyrup Creative Commons License 2000.04.12 0 0 129
Persze, sőt. Nem kell vastag anyag, ha patchwork, vagy quilt az úgyis bélelt és letűzött.
Megpróbálok mailba küldeni valami ötletet, hogyan. Nagyon szépet és egyedit készíthetsz.
Előzmény: nemisbéka (128)
nemisbéka Creative Commons License 2000.04.12 0 0 128
Nyáron lesz aktuális a kérdés, mint minden más szöszmösz kikapcsolódás. Sajnos a vizsgaidőszak korlátozó hatásai... De akkor majd lehet, hogy emilezek, jó? Egy talán hülyének tűnő kérdés: elhagytam kedvesem fényképeyőgépének a tokját, azóta látványosan egy régi trikóba csavarva hurcolássza, hogy furdaljon a lelkiismeret és aszonta, hogy varrjak egyet. lehetséges ez mondjuk patchwork segítségével valami vastagabb anyagból?
Előzmény: maplesyrup (126)
Csilla Creative Commons License 2000.04.10 0 0 127
Igen, igaza van Mplesyrup-nak,ténleg jó régiek azok a Praktikák. Mintha azt olvastam volan valamelyik számban hogy meglehet rendelni a régebbi számokat is. Én is igy pótoltam a hiányzó számokat, igaz, hogy érdekesmódon az aktuális szám olcsóbb volt mint a félévvel azelőtti. Én mániákus Praktika gyüjtő vagyok, minden szám megvan, sőt tavaly ősztől már előfizetésem is van. Mindig van benne valami jó. Ez a tanfolyam is a minimum minimumáról indul és a szakkifejezéseket is elmagyarázza "közérthető" nyelven. Jó várom a mail-t. Sziasztok
Előzmény: nemisbéka (125)
maplesyrup Creative Commons License 2000.04.10 0 0 126
szia:
Nem , 98.09-ben kezdték és 99 tavaszig tartott.
Ha nem tudod megszerezni fénymásolhatom.
Előzmény: nemisbéka (125)
nemisbéka Creative Commons License 2000.04.10 0 0 125
Ez a Praktika a mostani? Tehát az áprilisi számban kezdik az okítást foltvarráskodásból? :)
Előzmény: Csilla (116)
maplesyrup Creative Commons License 2000.04.10 0 0 124
Ok. többit mailban.
Előzmény: Csilla (123)
Csilla Creative Commons License 2000.04.10 0 0 123
Igen jól tudod, zakuszkának hivják és sült padlizsánból készitik, én mondjuk nem szoktam csinálni, de ha érdekel elkérem neked a receptet a mamámtól. Irj esetleg nekem a Zoliékról magánba (nem akarom ezzel untatni a többieket), nem is tudtam hogy az "öregek" is kivándoroltak. Ő volt a "tanitómesterem" mikor kezdtem dolgozni itt a néhai román Automexnél.
Üdv.
Előzmény: maplesyrup (122)
maplesyrup Creative Commons License 2000.04.10 0 0 122
Érdekes véletlenek. A Z. esküvőjére is hivatalosak voltunk, de arra sajnos nem tudtunk elmenni. Aztán kb. egy hónapra rá F. meghívott minket nagykomának. Mostmár itt van az egész család,az "öregek" is. Z.-vel néha váltunk mailt.
Istenien főztek, segíts nekem, van egy olyan étel mint a lecsó, csak nem paprikából, hanem talán padlizsánból (törökparadicsom). Van valami érdekes neve, nem zakuszka, vagy mégis? Felismered? mire gondolok?
Előzmény: Csilla (121)
Csilla Creative Commons License 2000.04.10 0 0 121
Sziasztok
Maplesyrup, gyorsan jár köztünk a mail, :). Nekem a Zoli volt a kollégám amig kinem települtt Kanadába. Hogy kikkel nem akad össze az emeber a neten.;). Üdv, Csilla
Előzmény: maplesyrup (120)
maplesyrup Creative Commons License 2000.04.10 0 0 120
A tulaj kisebbik fiának barátai vagyunk. Ott voltunk a lakodalmán is, mi voltunk a nagykomák.
Te melyiknek voltál kollégája?
Előzmény: Csilla (119)
Csilla Creative Commons License 2000.04.10 0 0 119
Helloka
Bocsi az imént valami történt és egy sor kitörlődött, ime a javitott változat.Igen müködik még a Babos, én is voltam ott egy esküvői vacsorán, jó ott a kaja. Ismerem a tulaj fiát, ő volt az első kollégám. A szinház ténleg gyönyörű. Sok foltvarró angolnyelvű site-ot megnéztem már (értés-forditás szinten jól elvagyok az angollal), igaz letölthető minták egyiken sem voltak, de majd érdekelnének. Azért azt a pár magyart is meglátogatnám. Kérek szépen majd ilyen cimeket. Köszike es üdv mindenkinek, Csilla
Előzmény: maplesyrup (117)
Csilla Creative Commons License 2000.04.10 0 0 118
Helloka
Igen mukodik meg, en is voltam benne egy eskuvoi vacsoran, jo ott a kaja. Ismerem a tulaj fiat, o volt az a szinhaz tenleg gyonyoru. Sok foltvarro angolnyelvu site-ot megneztem mar (ertes-forditas szinten jol elvagyok az angollal), igaz letoltheto mintak egyiken sem voltak, de majd erdekelnenek. Azert azt a par magyart is meglatogatnam. Kerek szepen majd ilyen cimeket. Koszike es udv mindenkinek, Csilla
Előzmény: maplesyrup (117)
maplesyrup Creative Commons License 2000.04.10 0 0 117
Szia Csilla!
Szatmárnémetiben működik még a Babos-bar?
Voltunk ott többször, szép a város, gyönyörű színházatok van. Barátaink éltek ott.
Magyar Foltvarró Céh honlapját ismerem, de azon nem találsz sokmindent. Ha tudsz angolul a világhálón rengeteg helyet találni ebben a témában. Sok mintát, rajzot le lehet tölteni.
A Praktika jó kezdőknek.
Én is varrok foltot, ha tudok segíteni - szívesen
teszem. üdv: maple
Előzmény: Csilla (116)
Csilla Creative Commons License 2000.04.10 0 0 116
Sziasztok
Ez az elso levelem ide, remelem minden OK lesz vele. Csilla vagyok Szatmarnemetibol, es veletlenul akadtam ra erre a szupi kis forumra, vegig bongesztem mar a netet de magyarul alig lelni valamit. Kedves alienne nagyon orulnek ha megadnad annak a ket magyar site-nak a cimet ahol a foltvarrassal foglalkoznak. En meg csak most akarok belekezdeni a Hazi Praktika Patchwork lecke sorozata alapjan, ott eleg reszletesen irnak errol. Egyebkent imadok kotni,de egyebbel is probalkoztam mar. Nem reg tanultam meg horgolni, de most epp egy Husveti keresztszemes teritot himzek. Minden kreativ tevekenyseg erdekel. Orulnek egy ilyen temaju site-nak, en is besegitek ha kell.
Kellemes kreativ tevekenykedest kivanok Csilla
Andalgó Creative Commons License 2000.04.09 0 0 115
Azt nem tudom, de én minden pulcsit kézzel mosok, szinte hideg vízben, gyapjúmosószerrel. Ez bevált, azóta nem ment össze pulcsim.
Üdv!
Előzmény: Scully (114)
Scully Creative Commons License 2000.04.07 0 0 114
Pamutfonallal való kötésben járatosabbaknak:
Mennyire megy össze egy 50% pamutot (és 50% akrilt) tartalmazó fonalból kötött pulcsi, ha 40 fokon mosom majd?
Jemand Creative Commons License 2000.03.23 0 0 113
Újra itt.:) Képzeljétek kaptam ír kötésmintát, álomszép. A kolléganőm látta megkötve, állítólag élőben még mutatósabb mint a képen. Majd meglátjuk.
J.
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.23 0 0 112
Köszönöm még egyszer, minden világos, azt hiszem az egyszínű kisnégyzetek nem olyan macerásak, nem vagyok még túl profi horgolásból, érteni értem, amit írtál :) és már ez is sikerélmény.
Majd a nyáron lesz tengersok időm (reményeim szerint) a megvalósításhoz és akkor télire már lesz mibe buroklni magamat vagy az ágyat. :) Talira sajnos nem tudok menni, mert pécsi vagyok :(, pedig szívesen megnézném, miket alkottok.
Előzmény: maplesyrup (111)
maplesyrup Creative Commons License 2000.03.23 0 0 111
A négyzetet: egyik sarkánál elindulok és soronként-szemenként egy kispálca, körbe szép egyenletes legyen. A második sor lehet egyráhajtásos pálca.
Arányos szélességű legyen a keret.
Ha kész a takaró - ugyanígy az egyik sarkánál elkezdem és körbe-körbe amilyen széleset akarok.
A szélén levő négyzetek külső oldalát nem kell bekeretezni, majd csak a takaró-kerettel.
Ügyelni kell arra, hogy ne legyen kevesebb vagy több szem a kelleténél, vagyis ne legyen szűk, összehúzó vagy laza, fodros.
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.23 0 0 110
Köszi, értelmeztem :). Már csak egy kérdés: hogy horgolod körbe?
Előzmény: maplesyrup (107)
aquila Creative Commons License 2000.03.14 0 0 109
Andalgó: Ezt a szituációt én is ismerem, de nálam inkább ágytakaróval és egyéb patchwork cuccokkal fordul ez elő. Jé, a ferdepánt itt mintha kicsit ráncolódna. Nem baj, szoktam mondani, legközelebb majd felhasználom a tanácsaidat varráskor. Hát így szokott ez lenni, de igazad van, ez nekem is mindig jól esik, mert tiszta sor, hogy irigység van a háttérben.
Előzmény: Andalgó (108)
Andalgó Creative Commons License 2000.03.13 0 0 108
Az irigységhez: én már régóta tapasztalom, hogy ha pl. olyan ruha van rajtam, amit én varrtam, akkor mondjuk a köv. párbeszéd zajlik valaki és köztem:
Ő: jaj, de szép.
Én: Igen? Én csináltam!
Ő: Igen? Hát, izé, itt mintha volna egy kis ránc...
De ugyanez mehet pulcsival is. Ezen később már röhögtem, mert előre tudtam, hogy ez lesz a vége. Ugye, az irigység csodát tehet?
Előzmény: maplesyrup (97)
maplesyrup Creative Commons License 2000.03.13 0 0 107
Megpróbálom képszerűen megfogalmazni.
Készen vannak a különböző színű négyzetek. Ha ezek nem csíkosak önmagukban (vagyis egy négyzet egy színből áll pl. kék, a másik piros, stb.) akkor varrhatod össze simán és kész a takaród.
Ha a kis négyzetek többféle színből vannak (vagyis piros, kék, zöld, sárga csíkos (pl) akkor érdemes minden négyzet köré egy semleges színű keretet horgolni. Kész a négyzet, fogod a horgolótűt és pl.fekete fonalat, sima pálcákkal körbemész kb. 2 cm-es keretet készítve.
Ennek az a célja, hogy a színes csíkos négyzeteket elválaszd egymástól, mert különben nem hangsúlyozódik ki a minta.
Amikor minden kocka körbe van kerítve, akkor össze lehet horgolni őket, vagy varrni.
Írtam, hogy rajzold le, tényleg jobban el tudod képzelni. Sajnos nem tudok beszúrni magyarázó rajzot.
Ja, és bármelyik megoldást választod, amikor kész a takaród érdemes azt is keretbe foglalni.Tehát az egészet körbehorgolni, vagy egy textil csíkkal körbeszegni. Tartósabb és a keret nagyon szépen kiemeli a munkát.
Előzmény: nemisbéka (104)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 106
De pécsi is jöhet :).
Előzmény: nana (105)
nana Creative Commons License 2000.03.13 0 0 105
sziasztok...nagy élvezettel olvasom a topicot:-))azt hittem már kivesztek a kézimunkázó nok....
Egy másik topicban,kétségbeesetten keresnek 1 igazi varrónot...Nincs ilyen ismeretségetek?Mondjuk ha pesti,az lenne a legtökéletesebb:-)))
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 104
Milyen keretet kell neki horgolni? Ebben annyira még nem vagyok otthonos. És nem lesz gyengébb annál, mintha fonállal összevarrnám a kockákat, mindig az egyik kockával megegyező színű fonallal? (Remélem nem lett túl zavaros :).)
Előzmény: maplesyrup (103)
maplesyrup Creative Commons License 2000.03.13 0 0 103
Üdv a topikban, gyere át a Hobby tali 1.0-ba is.
Igen, működik a dolog.
Lehet összevarrni és lehet keretbefoglalva összehorgolni. Egy semleges szinnel körbehorgolod, arányos keretet készítve és ezután a négyzeteket pedig összehorgolod. Ha egy színből készül a négyzet jó a varrás, keret nélkül. Ha csikos a négyzet akkor jobban mutat kerettel.
Javaslom, hogy rajzold le és szinezd ki, akkor jobban látod milyen lehet készen.
Előzmény: nemisbéka (102)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 102
Én is, én is, én is! :) Még nem volt időm bekukkantani, de kötés megy, horgolást tanulom és majd a patchworkbe is bele akarok kontárkodni. Kérdésem: szeretnék (ágy)takarót csinálni úgy, hogy lekötök egy rakat mindenféle színű négyzetet és utána összevarrom őket. Ez így működőképes?
maplesyrup Creative Commons License 2000.03.13 0 0 101
Most vettem egy Iberia nevű ruhafestéket Meinl ABC-ben. Nagyon sok színű van belőle.Miért pont ott kapható nem tudom, de külön tárló-polcon voltak.Szerintem akció és minden Meinl-ben találhatsz.(Én vidéken, mielőtt a címet kérded)
A Rossmann-nál pedig egy olasz (nem tom' a nevét) festéket szoktam venni, az is nagyon jó. A ruhamennyiség előírást be kell tartani, mert nem a kívánt színt kapjuk, ha többet teszünk bele. Hacsak nem halványabb árnyalatot akarsz.
Van a Kolombusz, azt még nem használtam, de foltos-társnőim szerint az is jó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!