Keresés

Részletes keresés

FLaci Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1312
Uhh, az elsõ linkben eggyel több h betû lett... Szóval Itt.
Előzmény: FLaci (1311)
FLaci Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1311
Két nagyobb szupermarketet ismerek: az egyik a Piazzale Roma közelében van, a másik a San Basilio vaporettó állomásnál. Itt és itt.
Előzmény: namox (1310)
namox Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1310

Március végén megyek Velencébe 3 napra, és próbáltam informálódni a neten, és kiderült, hogy nem árt wc bérletet venni, csak az nem derült ki, hogy a 10 alkalmast (ami 7 napos), azt akár a 3 nap alatt is elhasználhatom, tehát, ha 5x akarok menni egy nap, akkor 5x megyek, és nem 2x, mint a 2 napos bérlettel. Ja, és többen is használhatunk e egy 10 alkalmast.

 

A másik problémám az lenne, hogy tudja e valaki, hogy hol található szupermarket Velencén és Lidón, vagy valami hasonló kisbolt, ahol lehet venni kaját, ugyanis nem szeretnék vagyonokat hagyni 1-1 étteremben. 

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 1309
Sziasztok! Tájékoztatásul. A booking.com-on még rengeteg olyan hotel van, ahol 50 euroért lehet márciusban szobát kapni! Nem kell Mestre-ben szállást keresni, ha van Velencében is. :o)
FLaci Creative Commons License 2009.03.04 0 0 1307
Magyarországon 1170 forint a 4 napos matrica (nyáron 1530), Ausztriában 7.70 euro a 10 napos. Olaszországban kapus rendszer van, kb. 5 euro / 100 km.
Előzmény: denes (1306)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1305
Előzmény: evi05 (1302)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1304
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1303
A Google Earth szerint:

BREK Ristorante

Corso Del Popolo, 25
31100 Treviso (TV), Italy

Előzmény: evi05 (1302)
evi05 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1302

 

Mi Treviso-ban lakunk majd, meg tudod mondani a Brek címét? Már annyian emlegettétek, hogy vétek lenne nem kipróbálni.

 

köszi

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1298)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1301
Aha, nálunk is így működött.
Előzmény: Micimalacka (1300)
Micimalacka Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1300
Nekünk már a csomag bepakolása előtt mgkérdezte a sofőr, hogy Mestre vagy Velence, úgy pakolta a bőröndöket.
Előzmény: bbmagdi (1297)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1299
Tényleg nagyon szép időtök volt. Klasszak a képek!
Előzmény: bbmagdi (1296)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1298
Igen-igen, mi megyünk a Panadába. De örülök! És annak is, hogy jól sikerült az utatok.
Én ismerem a Brek-et még Trevisóból, szerintem jó hely, kifizethető, megéri.
A képeket és a beszámolót esetleg az ongo.hu-ra is felrakhatod.
Előzmény: bbmagdi (1288)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1297
A reptérről kifelé jövet három busz állt a parkolóban, kicsit hezitáltunk, hogy melyikre szálljunk és az egyik sofőr mutatta az első buszt, de arra nem volt ráírva az atvo, ezért én mutattam neki a jegyünket, mondta, hogy ok, szálljunk csak fel. Nem kérdezte senkitől, hogy hol akar leszállni. A busz elején egyébként a Ryanair táblája volt. Én is csodálkoztam, hogy nem álltunk meg Mestrében. Ha ott lesz a szállásotok mindenképpen az ATVO matricás buszba szálljatok és szerintem kérdezzetek is rá a biztonság kedvéért. Visszafelé pedig csak egy helyen álltunk meg Mestrében, pedig a menetrendben két megálló van.
Előzmény: Málnaszőr (1295)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1296

Feltettem a képeket:

 

http://indafoto.hu/bbmagdi

Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1295

A picasa (picasaweb) nekem bejött, jó gyors, nagy képeket tömegben is pikk-pakk felnyom, persze sávszélesség-függő kinek mennyi idő.  (Ez is valami gugli fiókintézmény)

 

Azt írtad, hogy nem álltatok meg Mestrében odaútban.   Én úgy tudtam, hogy érinti a Treviso airport- Velence buszjárat Mestre pályaudvart is.    Vagy kérdezi a sofőr felszálláskor ki hová ? 

Előzmény: bbmagdi (1292)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1294
Előzmény: bbmagdi (1292)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1293
indafoto! az index jelszavával ott vagy. gyors.
Előzmény: bbmagdi (1292)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1292
A képek megosztására esetleg van valami javaslatotok? Panoramio-ra régen pakoltam képeket, de az nagyon lassú feltöltésnél.
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1291
Akkor Nekik is külön köszönet! Ami nekem újdonság volt, hogy 5 % kedvezményt adtak a Brekben a Rolling Venice Cardra.
Előzmény: Latya (K.L.) (1290)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1290
Örülök, hogy jól sikerült  Az Út! A Brek-hez kapcsolódó hálád megosztandó vélemény , csepiy, avandi  topictársunkkal. Az ő javaslatukra próbáltam ki én is.
Előzmény: bbmagdi (1288)
Micimalacka Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1289

Szia:)

Érdeklődöknek mondom wizznél most is van olcsó jegy (2590, 3890, 5190, 7790-ért) ápr.15-jún.15. közötti utazással, foglalni márc.3-ig lehet.

Előzmény: bbmagdi (1288)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1288

Sziasztok!

Tegnap értünk haza. Szuper volt! Megpróbálom összefoglalni fölösleges rizsa nélkül, úgyis rengeteg infót megírtatok már. Szóval febr 24-28 között, utazás wizzair (1290,- Ft-os jegy), szállás a Hotel Locanda Antica Venezia-ban (Venere.com-on foglaltam 50€/éj). A hotel a Szent Márk tértől kb. 2 percre volt, szuper helyen, a szoba szép, tiszta, minden nap takarítás, tiszta törülköző. A reggeli croissan, kétszersült, kis cipó, dzsem, vaj, sajt, kávé, üdcsi. Vaporettora még januárban vásárolt 3 napos venicecard 33 €, illetve rolling venice card 4+18 €.  

 

02.24. a gép kb. fél órát késett, az atvo busz kb fél óra alatt bent volt a P. Román, Mestre-ben meg sem állt. A hotelt gyorsan megtaláltuk. A Szent Márk téren óriási buli, "Beatles" koncert, elviselhető tömeg, mindenki táncolt, énekelt, sokan voltak karneváli maszkban, jelmezben, nagyon jó volt a hangulat.

 

02.25. délelőtt séta az Akadémiához, át a hídon, séta a Santa Maria della Salute-hoz (ingyenes belépő). Zattere rakpart. Délután Dózse palota, Correr (a veniceconnected-en vásárolt délutáni Szent Márk téri múzeumok belépővel 2 főre 14,5 €). Megtaláltuk a Piazzale Román a Coop-ot vettünk egy karton fél literes ásványvizet (1,29 €) és 6 db fél lieteres colát (3,06 €) (a St. Márk tér környékén egy coca cola 2,5 €, egy fél literes ásványvíz 1,5 €). Utána vacsi a Brek étteremben (hálás köszönet Latyának a javaslatért!), két lasagne, fél liter bor 13,3 €. Séta haza a Strada nuován.

 

02.26. Séta a Fondamenta nuove vaporetto állomásra. Át Murano-ra. Hosszú séta, majd vaporettozás Burano-ra. Burano teljesen elvarázsolt, szerintem nem lehet kihagyni. Utána Torcello. Vissza Velencébe, este séta a Brek étteremhez a San Polo negyeden keresztül. Vacsi: hal, zöldség, édesség, bor 27 €. Haza vaporettoval, mert a lábunk már nem vitt.

 

02.27.  Átmentünk a Lido-ra, tengerpart, kagylógyűjtés. Azután Szent Márk Bazilika, szerencsére pont dél körül értünk oda, amikor meg vannak világítva a mozaikok, gyönyörű volt. Felmentünk a teraszra, és a kiállításra (4€). Visszafelé már nem volt megvilágítva a templom, szerintem érdemes 11:30-12:30 között megnézni. A téren egyébként péntekig pakolták a karneváli díszletet, nem volt túl szép. A Campanile 8 €, kihagytuk. Átmentünk San Giorgo Maggiore-ra, fel a toronyba (3€), a templomban én sem találtam magyar nyelvű táblát, csak egy magyar címeres zászlót. Elvaporettóztunk az Arsenale-hoz, majd séta haza, útközben San Zaccaria templom.

Este Brek tészta, zöldség, süti, bor 20 €.

 

02.28. Séta a Rialtohoz, útközben Palazzo Bovolo. A halpiac nagyon érdekes, aztán egy kis bolyongás a Rialto környékén, vissza a hotelba a csomagokért és indulás a P. Romára. Az Atvo busz a reptérre kb. 50 perc alatt ért ki Mestre-be is bement. Repülő pontosan indult és menentrend előtt 17-55-kor szállt le Ferihegyen.

 

Térdem szétment a gyaloglástól, de megérte! Gyönyörű időnk volt, gumicsizma nem kellett. Majdnem mindent sikerült megnézni (a ghetto és a Frari kimaradt), alig várom, hogy visszamehessek.

Képeket majd teszek fel.

 

Zebrina! Ugye Ti mentek a Hotel Panadába? Többször jöttünk el előtte, szuper helyen van és nagyon szépnek tűnik!

tomeckk Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1286
Mestre-t kerdezted, nem?
Előzmény: denes (1276)
evi05 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1284

 

Két éve kismamaként nem volt problémám, mert nagy pocakkal minden étterembe beengettek fogyasztás nélkül is. Most viszont már a gyerkőccel megyünk és csak egy napra, nem fogunk múzeumot látogatni, szóval az a része kilőve. Biztos meg tudjuk oldani, főleg, hogy már a térképen ki is keresgéltem a helyeket...:)))

Előzmény: szeretekutazgatni (1283)
szeretekutazgatni Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1283
Mi nem vettük meg a Venice Card-ot,hihetetlen drágának találtam.Ugyan 12 templomba és sok múzeumba soron kívül lehet bemenni vele.
Mi január végén voltunk,sok a kártyával látogatható múzeum zárva volt.Rövid idő-4 nap-alatt nem biztos,hogy 12 templomot akartam végiglátogatni.
Nem kellett sehol sorba állni.
A turista irodában folyamatosan a public toilett -et mondogatta a hölgy.:-)Akkor nem értettem miért.
Ma már tudom.
Nehéz dolog ez Velencében.
Én csak a pályaudvaron láttam ilyen fizetős nyilvánost.
A vendéglátóhelyeken fogyasztás mellett lehet használni.
Viszont minden múzeumban van.
A pályaudvar közelében van egy önkiszolgáló étterem,mi "oda jártunk" folyóügyeinkkel.
Enni is jó ott,olcsó,gyors.
Ami felháborított:
Muranóban voltunk,ott ebédeltünk egy kellemes étteremben.Havazott,fújt a szél,majdnem megfagytunk.
Utána átmentünk Buranoba,ahol egy étterem -egy fekete macskás-üzemelt.Bementünk,hogy iszunk egy teát .Nem szolgáltak ki minket.Azt mondta a pincér,ez étterem ott inni nem lehet!
Barátságos,vendégszerető étterem!:-(

.
Előzmény: evi05 (1277)
evi05 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1282

 

Köszönöm szépen.

 

 

Előzmény: Latya (K.L.) (1279)
viti2 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1281
Mi is most hétvégén voltunk és nem találkoztunk magyarokkal, sőt más idegennyelvűvel sem nagyon, mondjuk csak kisebb utcákban mászkáltunk..Tömeget igyekeztünk elkerülni.
kirgizke Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1280
Off

Azt azért ne mossuk össze, hogy aki nem beszél idegen nyelveket, mindjárt bunkó is. Pl. az én szüleimet ill. korosztályukat még az orosz nyelv rejtelmeivel gyötörték, nem is sok ragadt rájuk...ami igen, az meg azóta elfelejtődött....angolról v. egyébről nem is álmodhattak...

Bunkó lehet valaki nyelvtudással v. anélkül is.

ON

Én egyszer voltam Velencében karnevál idején, a kis utcákban mozdulni sem lehetett. Szó szerint. Tömegiszonyosoknak tilos!
Márciusban már sokkal jobb volt. :-)))
Előzmény: Törölt nick (1278)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1279
Hát csak tiszta forrásból:http://www.veniceconnected.com/it/node/96
Ott kiválasztod a toilettet, aztán feljön. Mármint a kép, és remélhetőleg nem a (szenny)víz :)
Kisebb leülős helyen is el lehet menni, mondjuk leginkább akkor illik, ha valamit fogyasztunk....
Mi itt voltunk: Olcsó étterem, ahol pisilni is lehetett
Előzmény: evi05 (1277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!