Keresés

Részletes keresés

csokinjull Creative Commons License 2007.06.07 0 0 124

te valami polgarmesterihivatalosember vagy?
Előzmény: jbercike (123)
jbercike Creative Commons License 2007.06.07 0 0 123
folytatás.
Elkészülnek az óvoda és a konyha kapacitásnöveléséhez szükséges engedélyes épitési tervek.
Nagyon jó lesz ha a falu minden tanulója és óvodása főt ételhez tud jutni.
A gyermekszám az iskolában talán egyesek aktiv közremüködése által nem növekszik, pedig a község lélekszáma 1/3-al növekedett az elmúlt 5-6 évben.
Remélhetően majd lesz mód arra is, hogy az arra rászoruló idősek a megujult konyha főztjéből jussanak meleg ételhez naponta egyszer.
Netalán azok az elfoglalt dolgozók, akiknek a feleségük nem, vagy nem megfelelő ellátást biztosít itt elfogadható áron vásárolhatnak főtt ételt.
Előzmény: Atiqua (118)
jbercike Creative Commons License 2007.06.06 0 0 122
Szóval, a ZI néven ismerté vált képviselő, aki indult a polgármesterségért is, tett egy nyilatkozatot, ha nem teljesülnek elvárásai akkor december végével lemond képviselői mandátumáról.
Először is irtam, hogy ez nem tisztességes formában jelent meg, mert az aljegyzőt hivta a nyilatkozatot hitelesiteni.
Aztán a vállalások között több olyan van ami vélhetően nem fog megvalósulni, tehát felesleges megvárni a december 31.-ét
És nem utolsó sorban az egész az eminens tanuló bizonyitványát hivatott alátámasztani, hogy lám én megmondtam és mégsem tudtátok megoldani!!!!!!!!
Előzmény: tenni01 (120)
jbercike Creative Commons License 2007.06.06 0 0 121
Megint aktuális dolog miatt nem tudok válaszolni a feltett kérdésedre, de visszatérek a nyilatkozathoz máskor.
A nagy esőzés okozta károk elháritása, ahogy azt kell, képekbena szomszédét is
Előzmény: tenni01 (120)
tenni01 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 120
Mi is ez a nyilatkozat?
Ennyi gond terheli a képviselőket ott a faluban?
Előzmény: jbercike (119)
jbercike Creative Commons License 2007.06.05 0 0 119
Jó kérdés, de azt hiszem ez a nyilatkozat szempontjából lehetne közömbös is. Az, hogy milyen a nem veszélyes játszótér jól példázza a hozzászólás.
Ez az EU komform!
De miért kellett ezt igy felvetni erre kellene választ kapnunk.
Előzmény: Atiqua (118)
Atiqua Creative Commons License 2007.06.05 0 0 118
Mit jelent amúgy ez az igencsak hangzatos "EU konform felújítás"? Én annakidején az 5 traktorgumin, 3 hintán is piszkosul jól éreztem magam... Most, hogy mondjuk beléjükraknak internetet mivel lesz jobb? Fullextrás traktorgumitól jobban fog fejlődni a gyerek?
Előzmény: jbercike (117)
jbercike Creative Commons License 2007.06.04 0 0 117
Akkor most a feltételek folytatás:
Elkészül az ővoda játszóterének EU komform felújitása.
Be lett-e a költségvetésbe tervezve? Ha igen akkor lenni kellene pénznek hozzá ha nem akkor miért kell előhozakodni vele. De jó lenne, ha a lelkes Képviselő Úr meg tudná mozditani a falu lakosságát és közösen talán pénz nélkül is sikerülne.

Előzmény: Atiqua (110)
csokinjull Creative Commons License 2007.06.04 0 0 116

ezt néztem én is:) épp az tetszett, hogy kevés a gyerek, így sokkal többet tud a tanár egy-egy tanulóval foglalkozni. az egyáltalán nem izgat, hogy falusi suli, mostanáig 2 elitiskolába járt (költözés miatt váltottunk akkor is), egyáltalán nem vagyok egyiktől sem elájulva, sőt!
Előzmény: Atiqua (115)
Atiqua Creative Commons License 2007.06.04 0 0 115

http://gportal.hu/portal/vacdukaiiskola/

 

Én úgy tudom ez a "hivatalos" honlapja a sulinak. A tanároknak kb felét ismerem (12/6), közülük engem 3 tanított (14 éve végeztem :)), és egy rossz szavam sem lehet a szakmai felkészültségükre. Hogy emberileg nem mindig minden tanárral voltam elégedett, azt ifjúi lázadásomnak tulajdonítom. Utólag visszagondolva ők csak a helyes úton akartak tartani, ami jórészt sikerült is. Az viszont tény, hogy a tanárok 1 gyerkőcre jutó ideje lényegesen jobb, mint egy 20-25 fős osztályban.

Esetleg később a lány önéletrajzában nem feltétlen mutat jól, hogy ő egy falusi iskolába járt, de szerintem ez egy jó nagy magyar hülyeség. Én büszkén vállalom hogy igen, itt végeztem. Szerintem nyugodtan járhat itt suliba. Legalább nem kell annyit cipelnie a húszkilós csomagot a 45 fokos, tömött, levegőmentes buszon.

Előzmény: csokinjull (114)
csokinjull Creative Commons License 2007.06.03 0 0 114

megtaláltam kora délután a honlapot, és nagyon tetszik a suli! nemtom milyen a tanári kar, róluk nemigazán láttam képeket, de az osztályok aranyosak!:)) a lányom most ötödikes, újpesteen jár a bajzába. mivel nem tudtam, hogy vácdukán is van suli, így eddig a váci iskolákat bogarásztam végig...
ha jó a vácdukai is, akkor nemigazán utaztatnám a gyereket minden nap.

Előzmény: jbercike (113)
jbercike Creative Commons License 2007.06.03 0 0 113
Igen van iskola és van honlapja is.

Kezdjük a tagságról lemondás témakörét az iskolával.
ZI nehezményezi, hogy nem müködik megfelelően az iskola és ebben szerinte szerepe van a vezetésnek, de ezt nem mondja ki itt, hanem müködési költség és feltételrendszert határoz meg, amely esetében lemond képviselői mandátumáról.
Másik megoldandó feladatként az oktatók szakosságát tartja elégtelennek, holott valójában a tanárok emberi alkalmatlanságát hangsúlyozta eddig.
Miután a helyzet december végéig nem tud megváltozni talán felesleges addig várni a lemondással.
Előzmény: csokinjull (111)
jbercike Creative Commons License 2007.06.02 0 0 112
Hát akkor kezdjük el sorban.
Először is nem értem a fórumot, ahol ezt deklarálja.
Másodszor mi ez a hitelesités? belevonva felelőtlenül egy alkalmazottat.
Harmadszor meg szerintem meg nem ezért kellene lemondani.
Előzmény: Atiqua (110)
csokinjull Creative Commons License 2007.06.01 0 0 111

van iskola? a honlapon nyomát sem láttam...
Előzmény: Atiqua (110)
Atiqua Creative Commons License 2007.06.01 0 0 110
Szvsz ezeknek a fele nem fog elkészülni. Sajnos a jó ötletek és tervek kivitelezése nagyon lassan valósul meg. A közpark-pihenőpark olyan 2-3 éve téma, de semmi előrelépés nem látható még vele kapcsolatban. Majd pont most? Jó lenne... A csatorna 15 éve téma, az utépítés-felújítás szintén. Az iskola bővítéséhez meg több gyerek sem ártana. Sajnos sok szülő inkább Vácra viszi a gyereket iskolába (és óvodába). Megjegyzem én soha, egy percig sem éreztem tudásbeli hátrányát annak, hogy én egy falusi iskolában tanultam. Pedig, hát Boronkay...
Előzmény: jbercike (109)
jbercike Creative Commons License 2007.05.31 0 0 109

elmélkedjünk majd a látottakon
Atiqua Creative Commons License 2007.05.31 0 0 108
Én úgy gondolom egy kis falunál nem is az a lényeg, hogy tele legyen üzemekkel, sőt. Ne legyen tele, mert az már rontja a csendes, nyugodt helyet. Ettől persze nem lesz sok pénz a falu kasszájában, tulajdonképpen kihívásnak tartom abból a kevésből gazdálkodni.
Előzmény: jbercike (106)
csokinjull Creative Commons License 2007.05.31 0 0 107

nos, mi sem viszünk oda vállalkozást, csupán lakni szeretnénk (pest helyett) egy jó levegőjű, nyugodt kis helyen...
Előzmény: jbercike (106)
jbercike Creative Commons License 2007.05.31 0 0 106
Szerintem kevés van ami helybeli. Van egy két iparos, egy két szolgáltató, két ? termelő vállalkozás.
Talán a legtöbbet az mondja milyen helyi iparüzési adó bevételtre számit a falu. A terv szerint nem több az összes adóalap százötven milliónál.
Hát az erdő? Tudni vélem, hogy a vállakozások döntő része a földből szeretne hasznot húzni! Na nem megmüvelve hanem értékesitve, mégpedig belterületi ingatlan formájában.
A spekuláció talán erről szól és a harc is ide vezethető vissza.
Csakhát a falu létszám növekedése érdemi bevételtöbbletet nem jelentett a költségvetésnek. És még mindig ebbe az irányba gondolkodnak.
Előzmény: tenni01 (99)
csokinjull Creative Commons License 2007.05.29 0 0 105

kösz, akkor ezt átgondoljuk, hogy melyik legyen:)
Előzmény: Atiqua (104)
Atiqua Creative Commons License 2007.05.29 0 0 104

Kábeltv-s szolgáltató a Rubicom, ADSL pedig szinte bárki, aki szolgáltat Invitel területen. Nekem Inviteles van, nincs problémám vele. Ja, még wifis van a Dunaweb, de tapasztalatom szerint a wifis net elég bizonytalan.

Előzmény: csokinjull (103)
csokinjull Creative Commons License 2007.05.29 0 0 103

akkor megnyugodtam:))

és milyen internetszolgáltató van ott?
Előzmény: Atiqua (102)
Atiqua Creative Commons License 2007.05.29 0 0 102
Nem, de ott ha jól tudom nincs árok, és szabadon folyik a víz amerre akar. Mondjuk tulajdonképpen nem lehet sok víz ott, mert nem ömlik rá semmi, max a Csokonai felőli részen, de ott meg szerintem nincs építési telek. Amúgy azért nem olyan szörnyű a helyzet, a házakat nem fogja elvinni a víz, ez nem hegyoldal. Max innen-onnan a honmokot, földet, agyagot kimossa. És persze pincébe befolyhat a víz, abból lehet gond ha ott elázik valami.
Előzmény: csokinjull (101)
csokinjull Creative Commons License 2007.05.29 0 0 101

a napfény utca az aljnak számit?
Előzmény: Atiqua (96)
csokinjull Creative Commons License 2007.05.29 0 0 100

sziasztok!:) mi is épp odaköltözni készülünk, ma voltunk megnézni az épülendő ház helyét.
tenni01 Creative Commons License 2007.05.28 0 0 99
Az biztos, hogy az erdősités jót tenne a falunak? Nem lehet, hogy inkább munka kellene helyben?
Milyen vállalkozások müködnek jól?
Azt lehet tudni, hogy az elmult időben települt-e új vállalkozás a faluba?
Nem nagyon nyüzsög itt sok ember, ennyire közömbösek, vagy ennyire nem érdekli őket a saját sorsuk?
Előzmény: jbercike (93)
jbercike Creative Commons License 2007.05.26 0 0 98
Nem tudom mi volt a polgármesteri tájékoztatón, de tegnap az utcát végigszórták és ma ZI ellenőrzést tartott a munkák felett.
Ebből arra következtetek, hogy nem lesz csatorna!!!!!!
Előzmény: tenni01 (95)
jbercike Creative Commons License 2007.05.25 0 0 97
Sajnos én sem tudtam elmenni a beszámolóra, de talán lesz valaki aki tájékoztat az esetről, ha nem akkor kedden bemegyek a polgármestribe és elkérem a jegyzőkönyvet aztán feltesszük egyes részeit ide.
Nálunk is sok volt a viz de ugy vettem észre senkit nem öntött ki, igaz az utcában tisztán van tartva az árok
Előzmény: Atiqua (96)
Atiqua Creative Commons License 2007.05.25 0 0 96

Az akkora eső ami szerdán volt, mindenhol okoz gondot :D Úton, kertben, mindenhol ömlött a víz, az árkok, átfolyók sok helyen nem bírják egyszerre a sok vizet. Nálunk az utcán az apró köveket teljesen kimosta és levitte az aljba a víz :D

Amire eméxem, tavalyelőtt nyáron volt az eddigi legnagyobb eső, szerencsére kimaradtam belőle, de nem sokkal a vihar után jöttem haza és furcsa volt, hogy mindenhol az emberek az árokban dolgoznak valamit.

Hogy feloldást nyersz-e a kötelező hallgatás alól? Majd kiderül :) De mivel én spec nem leszek ott ezen a beszámolón, így várom a híreket :)

Előzmény: tenni01 (95)
tenni01 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 95
Szerintetek felodást nyerhetek holnap?
Nem egészen értem a testületieket, vagy tényleg valami van a mögöttesben?
Milyen volt a vihar, mert olvastam, hogy a nagy zivatar volt és a szép dombokon biztos sok viz zúdult a falura? Melyik részen nem okoz ez gondot?
Előzmény: jbercike (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!