Keresés

Részletes keresés

erda11 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 798

Sziasztok!

 

Úgy látom itt hozzáértők fórumoznak, ezért bátorkodom véleményt kérni gép vásárlás előtt.  Van egy 20 éves  Toyota varrógépem, elég gyenge, mert farmert, vastagabb anyagot nem tudok vele varrni. Most egy erős gépet szeretnék, olcsót, de megbízhatót, azt gondoltam, hogy egy Naumann (bivaly) nem okozhat csalódást. Patchwork munkákhoz, applikációhoz kellene amúgy a gép. Tegnap viszont belefutottam egy Bernina 717-be, és nagyon megtetszett. Nincs módom kipróbálni egyiket sem, Interneten keresztül venném meg a kiválasztottat. Mi a véleményetek, melyik lenne alkalmasabb a fenti munkákhoz? Esetleg egy harmadik? Előre is köszönöm, ha válaszoltok.

 

Szép napot mindenkinek!

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.13 0 0 797

Még az egész attrakció előtt nézd meg a szorítórugót, nincs-e szorítása 0-ra állítva.

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.13 0 0 796

Szorul a tengely. Gondolom szétszedni, csiszolni nem szeretnéd, ezért a következőt javaslom: Vedd le a homloklapot és a tetőt, hogy lásd a talprúdtengely alsó persely feletti részét. Nyomj ide WD-40-et, majd a talpnál fogva le-fel irányban, meg kell járatni a tengelyt addig, amíg magától könnyen nem mozog. Ha hozzáférsz a felső perselyhez is, akkor ugyanígy kell tenni. Ha ez nem válik be, akkor meg kell bontani, kivenni a tengelyt, és megpucolni a perselyekkel együtt.

Előzmény: Virgi45 (795)
Virgi45 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 795

Üdv.Mindenkinek!

 

 

A gondom a következő:A varrógépem nyomótalpa nem ereszkedik le. Aláteszem az anyagot és mikor a talpemelő kart le engedem a talp nem megy le magától csak ha kézzel lenyomom. Elkezdek varrni, de közben felugrik vissza a nyomótalp vagyis nem szorítja le kellő képen az anyagot és csak egy helyben topog a tű. Nem értem mi lehet a baj, egyik nap még simán működött, a következő varrásnál már ez volt! Köszönöm előre is a válaszokat!

szanik86 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 794

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.11 0 0 793

Nem ez okozta a bajt, az biztos, de többet látatlanban nem tudok mondani.

Előzmény: szanik86 (792)
szanik86 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 792

Köszönöm a választ! Igen, tudom, hogy a szilikon nem volt a legjobb, de sajnos nem volt más otthon...

De Ön szerint ez okozhat bármilyen mehanikai problémát? És csak az egyik programon?

 

Köszönöm,

 

Anikó

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.10 0 0 791

Ezt látni kéne, minden más csak találgatás. Viszont annyit megjegyeznék, hogy a szilikonolajjal tű hegyét, vagy a cérnát szokták kenni, fém felületeket nem.

Előzmény: szanik86 (790)
szanik86 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 790

Üdv!

 

Remélem így valaki leírás alapján tud segíteni.

Régebbi típusú(sajnos így fejből nem tudom) Privileg lock-om van.

Tegnapelőtt kitakarítottam és megolajoztam a lockomat, utána tegnap varrtam vele, és 2 méter után elkezdett szorulni az alsó hurokfogó. Vagy legalábbis én úgy látom hogy az. Mert lehet állítani a programot, a hurkolt láncöltésnél megy simán a gép, nincs baja, pörög. De ugye ekkor "lecsukódik" az alsó hurokfogó. Viszont ha lockolásra átváltok, akkor az felugrik, és pár fordulat után szorul, és a motor csak "bőg" de nem hajta meg a kart. Kézzel tudom tekerni, de szorul, főleg ha épp alul van a kar, felül nem szorul.

 

Így ennyiből van esetleg valakinek ötlete, hogy mi baja lehet? Lehet ez az olajozástól, hogy esetleg oda került, ahova nem kellett volna? Nem is olaj volt egyébként, hanem szilikon.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Garázslakó Creative Commons License 2015.06.09 0 0 789

Ment.

Előzmény: zurbanyi (788)
zurbanyi Creative Commons License 2015.06.09 0 0 788

Szia esetleg jobb minőségbe a zurbanyi@gmail.com cimre el tudnád küldeni? köszönöm

Előzmény: Garázslakó (610)
Wartd Creative Commons License 2015.06.06 0 0 787

Üdv Mindenkinek!

 

Az egyik hirdető oldalon már régóta látom, hogy valaki alkatrész (hevedert) keres egy Szovjet (Belka) szabadkaros géphez Nem tud neki Valaki segíteni?

http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/orosz_varrogep_alkatresz_kereses_29831174.htm?first=

 

 

Minden jót Mindenkinek!

edit 49 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 786

Tisztelt Imre!

 

Lemaradt az email cimem

zomboriedit@gmail.com

 

Elnézést

üdvozlettel edit49

Előzmény: edit 49 (785)
edit 49 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 785

Kedves Imre!

 

Fogalmam nincs hogyan tudnék válaszolni Onnek-nemtudom hová irhatok-Én megadom az enyémet ha azt itt megtehetem-teljesen uj vagyok ebben a kedves intelligens emberekkel mukodo topikban-a számitogéphez meg kicsit "béna"-no de azért emailt tudok irni-ha tudném hogy hová?

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszolt.Azt irja bovebb info kellene-én nem értek a varrogéphez sem.Ha kérdez lehet, hogy tudok rá válaszolno-majd lesek a leirásbol. 

On egy nagyon rendes ember-ezt én érzem-régebben sokat olvastam a topikot-mert jo volt olvasni,hogy segitenek az emberek egymásnak.Egyebekben On szeretette meg velem a Neumann gépet amit csak képen láttam.Mostanában azért nem olvasgattam-mert 2 éve egyedul maradtam 40 év után/errol röviden ennyit/ Sok-sok szomoru dolgot a mai napig nem tudok feldolgozni.

Köszönöm, hogy végigolvasta a levelemet.

 

Üdvözlettel:edit 49

Minden jot kivánok Onnek.

Előzmény: Imre# (781)
Esteban2014 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 784

T. Imre

 

Írtam Önnek e-mailt!

 

 

Előzmény: Imre# (783)
Imre# Creative Commons License 2015.06.04 0 0 783

Tisztelt Esteban!

 

A Lucznik 466 jó kis háztartási gép, de nem ipari, ezért sem a farmer sem a bőr varrására nem igazán alkalmas. Ilyen igénybevétel mellett nagyon hamar károsogni fog.

 

Imre

Előzmény: Esteban2014 (782)
Esteban2014 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 782

Tisztelt Imre!

 

Köszönöm szépen válaszát! Alább olvastam még egy gépről: Lucznik 466 - ez mennyivel tud többet, mást, mint a Csepel? Ez is ipari varrógépnek minősült?

 

Köszönöm!

Előzmény: Imre# (780)
Imre# Creative Commons License 2015.06.04 0 0 781

Tisztelt edit 49!

 

Hogy a problémái megoldásában segíteni lehessen, sokkal több információra lenne szükség.

Ha úgy gondolja küldjön e-mail, és a részleteket megbeszéljük.

Előzmény: edit 49 (779)
Imre# Creative Commons License 2015.06.04 0 0 780

Tisztelt Esteban!

 

Ha sikerül egy jó állapotban lévő Csepel 111 tip. gépet beszerezni, akkor ez a gép teljesíteni fogja a korábban megfogalmazott elvárásait. Az 1950-60-as években ezek a gápek voltak a magyar ruhaipar alap gépei. Aránylag olcsón be lehet szerezni. Egy új műanyag varrógép (csak annak látszik) a többszörösébe is kerülhet. Ha lehetséges, a vásárlás előtt jól ki kell próbálni a gépet.

Előzmény: Esteban2014 (778)
edit 49 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 779

Tisztelt Topikosok!

 

Nemtudom jo helyre irok-e?

 

A varrogépemmel kapcsolatban lenne két kérdésem.A gép Csajka 35-40 éves-ez a gép szerelőt még nem látott-egyszer kellett rajta ékszijat cserélnem.

Kérdésem az lenne, hogy mi lehet a probléma kb. 1 honapja a jobb oldalrol zorgo hangot hallok?Kitisztitottam beolajoztam /lehet, hogy rossz helyeken/-nemtudom.A másik, hogy a csévézo már magátol nem csévéz-kézzel kell segiteni.Állitolag van rajta egy gombszeruség amivel állitani lehet,de fogalmam sincs, hogy azt merre és hogyan kell.

 

Elore is köszönöm a segitségeteket.

Még valami eszembe jutott, hogy lehet-ill. mit kell tennem, hogy halk legyen a gép és este is tudjam használni.

 

Most nézem milyen késo van-remélem már mindenki az igazak álmát alussza.Szép álmok.

 

jo éjszakát kivánok

 

üdvozlettel:edit 49

Esteban2014 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 778

Sziasztok!

 

Új vagyok itt és tanácsot szeretnék kérni. Mit tud a Csepel 111 tip. varrógép? Érdemes beszerezni? Olyat szeretnék, amivel lehet farmert varrni, bőrt esetleg, és strapabíró legyen. És javítható, ha esetleg...

Köszönettel várom a válaszokat!

zsenzso Creative Commons License 2015.05.30 0 0 777

Szia!

 

Nekem Singer 8280-as gépem van, a felső szálvezető mellett  van egy műanyag, gombszerű valami, azon lehet állítani a talpnyomást, én egy ötforintossal szoktam állítgatni. Ezt ritkán teszem, csak ha vastag anyagot varrok. 

Előzmény: ekandrás (769)
Imre# Creative Commons License 2015.05.23 0 0 776

Bízom benne, hogy nem fog csalódást okozni!

Előzmény: Anyu-Mami (775)
Anyu-Mami Creative Commons License 2015.05.23 0 0 775

Köszönöm a tanácsot mindenkinek .Bernette Milan 8 lett végül megvéve,de a régi gépem is  próbálom megjavittatni.Talán találok olcsóbb szerelőt is idővel.Az új gép szépen varr,de több mint 30 év után nagyon nehéz megszokni.

Előzmény: Anyu-Mami (759)
ekandrás Creative Commons License 2015.05.14 0 0 774

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

szakimaki1 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 773

Köszönöm a segítséget! :)

 

Előzmény: Garázslakó (768)
Garázslakó Creative Commons License 2015.05.13 0 0 772

A legtöbb gépen nem lehet, de nem is kell. A fogmagassággal szokott inkább gond lenni, főleg ha a közte lévő szöszmösz miatt nem tud rendesen kiemelkedni a tűlapból.

Előzmény: ekandrás (769)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 771

Ez típustól függ.

 

Az öltést meg valószínűleg azért hagyja ki, mert rosszul van beállítva a tű és a hurokfogó helyzete. Más oka is lehet.

 

Ott van a könyv amit feltettem, olvasd el. Részletesen benne van minden beállítás.

Előzmény: ekandrás (769)
ekandrás Creative Commons License 2015.05.13 0 0 770

Még egy kérdés. miért hagy öltést minden varrógép ikertűs varrásnál, ha pólóanyagot varrok?

Köszi! :)

 

ekandrás Creative Commons License 2015.05.13 0 0 769

Sziasztok!

 

Meg tudnátok mondani nekem, hogy hogyan lehet háztartási varrógépen talpnyomást állítani?

Előre is köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!