Keresés

Részletes keresés

unisol7 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8328
Hi, a rakettázást már én is kérdeztem, de konkrét válasz nem jött. Az engedélyért nekem a helyi rendőrségre kellett bemenni. Űrlap kiállításakor(szerda) mondta, hogy jövő hét szerda, vagy péntek. Na, mentem csütörtökön érdeklődni, azt mondta, hogy hétfő, vagy szerda, de esetleg péntek. Csütörtökre meglett. (15 nap). De szeretnék már én is rakétát! Tegnap Debrecenben(megyei jogú város, kb. 60 E fő) 3 boltban mondták, hogy nincs, talán lesz. A csaj azt mondta, Magyaroroszágon illegális még. Mondtam, hogy Bp.-en van, ő szemmel elküldött a fenébe, és mondta, hogy Debrecenben NINCS! A másik boltban azt mondták, hgoy tudják, hogy Bp.-en van 1 bolt, ahol kapható, de nekik nincs pirotechnikára engedélyük. Érdeklődjek, nem tudja mikor lesz, majd csak ha már lesz a boltba. Ja, és 2 bolban (a 3.-ban nem vol) a cs-t "csé"-nek mondták. Hát kész voltam. Az egyik 25 körüli, másik 45 körüli, fegyverüzletben eladó, és így égeti magát! Ráadásul az egyik helyen volt 6 mm & .22 CN, szal abból már logikus lenne, hogy a másik nem "csé", mivel ez se "cönö"! na, eltértem a témától, de érdekességnek jó.
Előzmény: Szega (8225)
bauci Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8327

Ha öntöltő érdekel, ERMA EGP55. Megbízhatóságáról csak jót tudok mondani. Eddig akadály nem volt, pedig az első teszteket direkt "mostoha" körülmények között végeztem, riasztóval és gázzal is. (dobozból kivétele után még véletlenül sem tisztítottam, de viseltem kb 1 hónapig) Egy - néhányak által nem kedvelt - tulajdonsága, hogy csőre töltve ÉS kibiztosítva nem célszerű hordani. IMHO, a kibiztosítás időveszteséget nem okoz. Ugyan 8 mm-es, de kapható 45 mg Wadie töltény is. Mérete, súlya ideális, kb. fele a GRP-nek. Megbízhatósága pedig felette van (mindkettővel rendelkezem és teszteltem is őket eleget.)

 

Egyébként: revolver.

Előzmény: JIMI84 (8320)
JIMI84 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8326
Köszönöm Gvass..azért kérdem,mert nem tudok visszaolvasni a toőpikban szointe semmit
telefongyula Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8325

Ahol kell (cső+elsütőszerk.) ott acél.

Viszont nekem inkább kell egy félig-meddig spiáter, de megbízható fegyver, mint egy örökéletű "bizonytalansági tényező".

 

tgy

Előzmény: Martin Riggs (8323)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8324

"Hehe... Röhm RG90 -100 rulez :-)) Pici... jól rejthető... megbízható... öntöltő... :-D"

 

+kicsibb es olcsobb is.

Előzmény: telefongyula (8321)
Martin Riggs Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8323

Egyetértek, de asszem semelyik Röhm sem acél, topiktársunknak, pedig valamiért ez volt vonzó a GRP-ben.  :-)

 

Egyébbként a röhök szerintem is nagyon jók!

Előzmény: telefongyula (8321)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8322

hi,

ha nem volt meg 100x leirva:

- HW88 Super Airweight: alu tok, alu dob, acel elsutoszerk (39.900-)

- HW37: acel dob, acel eslutoszerk., spiater tok (29.900-)

(www.gunbox.axelero.net)

Előzmény: JIMI84 (8320)
telefongyula Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8321

Bár én nem feltétlen azt venném öntöltőben.

 

Hehe... Röhm RG90 -100 rulez :-)) Pici... jól rejthető... megbízható... öntöltő... :-D

 

tgy

Előzmény: Martin Riggs (8317)
JIMI84 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8320
Köszönöm..nah akkor vagy Fég grp-9 es vagy pedig valamelyik Arminius forgó..ez a super airwight-nak a dobja acél a többi meg aluminium??
Martin Riggs Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8319
Tény, hogy előnye a GRP-nek, hogy full acél, de emlékeim szerint van acél forgó is. Pl a HW 37 dobja full acél. Szerintem pár topictárs, aki jobban ért a forgókhoz, biztos tud mondani acél forgókat is. (de nem akarok senki helyett okos lenni)
Előzmény: JIMI84 (8318)
JIMI84 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8318
Köszönöm a segítséget..hol találom ezt a grp topikot biztos kivero a szememet..az az igazság,hogy nem öntöltő buzi vagyok,hanem valahogy inkább azért vonz a grp,mert teljesen acélból van...
Martin Riggs Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8317

Hali

 

Magam, is öntöltő buzi vagyok, de én is azt mondom neked, hogy hiába nézhet ki jobban egy öntöltő, önvédelemre, mégis jobb a forgó, mert nem tud elakadni!!! (bár a kesernye forgó képes akadni a közvetett ütőszeg anyaghiája miatt) Polgári önvédelemnél, ha nem elég 4-5 gázpatron, akkor már 100db sem lesz elég, tehát teljesen felesleges az öntöltők nagyobb tárkapacitása is. De ha abstart nagyon hánysz a forgótól, akkor a GRP nem biztos, hogy rossz választás.. Bár én nem feltétlen azt venném öntöltőben.

 

Üdv

 

Riggs

Előzmény: JIMI84 (8309)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8316

Wadie gazpatronok:

 

A Supra Pfefferben 45 mg asszem.

A simaban asszem 20 mg.

Előzmény: .Mike. (8315)
.Mike. Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8315
Gvass, a wadie 9mmPAK pepper-ben hány mg anyag van?
Előzmény: gvass1 (8314)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8314

Es lehet itt vhol talalni egy komplett topikot arrol, hogyan kell befejezni a gyartast a GRP-nel:-))

 

Onvedelemre: FORGO!!!!

 

Ez az abszolut aranyigazsag.

Előzmény: JIMI84 (8312)
.Mike. Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8313
GRP9,GRPK9,GBR61 topikot olvasd át!
Előzmény: JIMI84 (8309)
JIMI84 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8312

Án csak ilyen kriksz krakszokat láto szinte minden mondatban azért nem tudom visszaolvasni..csak a friss beírások vannak rendes betűkkel..szar ez a gép aminél vagok sajna..de azért köszönöm a felvilágosítást:-)

gvass1 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8311

"No, erre is volt válasz: ha szóba került volna, akkor közlöm a rendőrrel, hogy a tevébe tartok, így a szabálysértési eljárást(!) "függőben tartják", és "magának csak akkor lesz gondja belőle", ha aznap nem érkezik meg a tevébe. A hazaszállítás meg a kérelem átvételét igazoló papírral válik legálissá"

 

A rendori ostobasag hatarai kifurkeszhetetlenek.

 

Es az tuti, hogy az ablaknal ulo kis holgy ezeket az okorsegeket nem maga talalja ki, hanem fentrol csorog lefele a szar.

 

Mondjuk egyszer adjanak mar irasba egy ilyent, es masnap mar nem kell bemenniuk dolgozni:-))

Előzmény: Axel_ (8305)
Messer22 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8310

HI!

Úgy általában öntöltő nem ajánlatos önvédelemre,inkább forgó(pl rhömök,hw88)

Az öntöltő meg játszani,pirózni való.A grp erre tökéletes.

Az engedélyt a lakóhely szerinti rendőrségen lehet intézni:kitöltesz egy papírt meg egy 2000Ft-os csekket,pár hét után kész az engedély,ennyi.

 

Ui.Miért nem olvasol vissza?le van írva minden.

Előzmény: JIMI84 (8309)
JIMI84 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8309

Üdv az összes fórumlakónak Jimi vagyok!szeretnék gáz-risztó fegyvert vásárolni a napokban. A Fég GRP-) est néztem ki magamnak és próbáltam is már a fegyvert egy tárat ellőttem vele és nem volt elakadás semmi gubanc..viszont hallottam mástól,hogy (másoktól) szinte lehetetlen használni annyi az elakadás lövéskor..most akkor mi az igazság??Mákom volt és el tudtam lőni egy tárat??:-D akinek volt,vagy van ilyen pisztolya az kérem írjon egy pár sort róla és hogy mlik lőszerrel megy a legjobban..előre is köszönöm..másik része a dolognak:megveszem a pisztolyt és azt legálisan a sját otthonomban használhatom..mit kell tennem akkor,ha viselni akarom közterületen??Hova kell mennem mit kell csinálnom??Mit kell végigjárnom,hogy bármikor nálam lehessen a fegyver legálisan??Valaki kérem írja le nekem..tesztet kell kitölteni,?Vgay orvosi vizsgála...segítsetek..köszönöm

Szega Creative Commons License 2005.03.31 0 0 8308
Még mindig működnek az évtizedes beidegződések! A nem tudom mitől való páni félelmükben egyes buzgómócsing "illetékesek" ellenállhatatlan kényszert éreznek arra, hogy jog-alkalmazóból jog-alkotóvá avanzsálják magukat. "Sajna", közben demokrácia lett, ahol nem így működnek a dolgok! Ezt tudomásul kéne venni végre! Örvendetes lenne, ha végre észrevétetné velük valaki, hogy lemaradtak egy brosúrával! :-)
Bár lehet, hogy egy generációváltást meg kell várni ahhoz, hogy valóban változás történjen... :-(
Azért kíváncsi lennék, hogy egy egyszerű rendőr (aki véletlenül nem éppen topiclakó) fejében micsoda káosz uralkodhat! :-)
Előzmény: Axel_ (8305)
Axel_ Creative Commons License 2005.03.30 0 0 8307
Ehh...:) Engedélyért mentem, nem szőrszálat hasogatni.. :))

Egyébként ha ezt a fura "véleményt" nem tekintjük, teljesen korrekten és kedvesen-készségesen intézte a dolgokat. Majdnem úgy, mint ahogy kultúrországokban szokás.. :)))
Előzmény: Törölt nick (8306)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.30 0 0 8306

Üdv.

Meg kellett volna kérdezned,hogy mi van abban az esetben,ha magánembertől vetted épp az előbb a stukkert,emiatt számla nuku.És ugye adásvételit sem kötelező írni.Ebbe azért már elég nehéz belekötni.

Előzmény: Axel_ (8305)
Axel_ Creative Commons License 2005.03.30 0 0 8305
Üdv az uraknak. Eddig read only voltam a topicban (meg lelkes gunbox-látogató :), viszont a napokban eljött az ideje, hogy udvariassági látogatást tegyek a camel street csodálatos palotájában - egy RG59-es kíséretében.

Alig másfél óra várakozás után (az előző engedélykérelem negyed óra alatt megvolt) viszonylag flottul intéződőtt minden, ám az amúgy kedves és készséges ügyintéző hölgy sikeresen meglepett egy mondatával:
"Ha itt végzett, hazamegy, és az engedély megérkezéséig nem viheti ki a fegyvert a lakásból".

Hoppá. Mivel én gvass mesteren és Bokros dokin szocializálódtam gázfegyver-ügyileg, no, meg a vonatkozó rendelkezéseket is átnéztem lehetőségeim szerint, kicsit furcsállottam a dolgot. Rákérdeztem, hogy ezt most hogy is gondolja...

Meglepő volt a válasz: ha a boltban megveszem, akkor hazaszállíthatom a vásárlás napján, és adott esetben az intézkedő rendőrnél a számlán szereplő dátummal igazolhatom a jogos szállítást.
Ez nagyon szép és jó, de akkor hogyan szállítottam én a camel street csodálatos palotájába legálisan a szerszámot?
No, erre is volt válasz: ha szóba került volna, akkor közlöm a rendőrrel, hogy a tevébe tartok, így a szabálysértési eljárást(!) "függőben tartják", és "magának csak akkor lesz gondja belőle", ha aznap nem érkezik meg a tevébe. A hazaszállítás meg a kérelem átvételét igazoló papírral válik legálissá.

No, valahol itt torzult mosolyra a képem, úgyhogy gyorsan el is köszöntem, mielőtt a már-már vulgaritásba hajló véleményemnek hangot adtam volna.

Tisztelettel kérdezném: a tevében milyen jogi szabályzókat tetszenek olvasgatni?
Má' csak azért, mert én valami másra emléxem... :)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.30 0 0 8304
Ha Uncle Mikes Gunrunner Holster-t szeretnék venni, hol próbálkozzak?
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.30 0 0 8303

Hi!

 

Ma megjött egy viselésim. Szép hosszú menet volt.

 

Aztán voltam igrenden is, 180 fokos fordulat a hozzáállásban. Szinte jó volt bemenni, már tényleg ügyfélnek éreztem magam. Töltöttem még ki űrlapot, kaptam helyet ahol írhatok, nem kellett a postán kunyerált tollal firkálgatnom. Simán ment minden. Érdekes módon még a nevem is tudták egyből, pedig nem mostanában találkoztunk. Egy élmény volt bent lenni. De télleg.

 

OFF:

vargaur: Akkó sikerült kapni vagy küldjem? Flobert 9mm.

ON

cindercone Creative Commons License 2005.03.30 0 0 8302

Hi mindeninek!Ma voltam az örsön, megkértem az engedélyt.Nagyon gyors volt az ügyintézkedés.Csak a csekket ők is felahatták volna igazán:-)))!Haverral voltam, mindkettőnknek Walther P22 van.A srác kérdi az örsön:-mi a fasz van háború lesz vagy mindenki fosik, az utóbbi időben legalább 100 ugyanilyet regisztráltunk.

Aztán felírta a telónk sámát és mondta hogy kb. 2 hét és mehetünk a kártyáért.

Az egészhez annyit "szolgálunk és védünk",de ha már szar a közbiztonság, mert egyesek nem megfelelően végzik a munkájukat (és inkább az autóst basztatják,a csövest rugdossák,meg ejnye bejnye ha az ucán piálok) akkor muszály az embernek magát megvédenie, és legális keretek között szétrúgni a zsiványok seggét.Nekem ez a véleményem!

Martin Riggs Creative Commons License 2005.03.30 0 0 8301
Az igen! :) A Magyar leleményesség :)))
Előzmény: gvass1 (8300)
gvass1 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 8300

"Hémsérülássel keverve a pepper több mint kellemetlen :)"

 

Egyik kezembe Magnum Defender-2, masikba gazriogato, csuhaj:-))

Előzmény: lviz (8299)
lviz Creative Commons License 2005.03.30 0 0 8299
Drágának drága, de nagyon hatásos, a jenki börtönökben van rendszeresítve ilyen, láttam róla videót. Akit megküldtek vele (150 kilós vadállat) az rögtön rendes kisgyerekké szelidült. Hémsérülássel keverve a pepper több mint kellemetlen :)
Előzmény: gvass1 (8298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!