Keresés

Részletes keresés

lucreziaborgia Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73158

köszönöm:)

az a helyzet hogy egész nap gondoltam egy fél algopirinre vagy quarelinre, merthogy ezek hasonlóak, de a férjem azt mondta, hogy amikor megmondta, hogy lombikosnak kell, a gyógyszertárban azt mondták neki, hogy semmit -még aspirint se - nem adnak ki, mert ilyenkor állítólag -szerintük - semmilyen gyszt nem szabad szedni. remélem ez a fél nem árt meg nagyon?... hát, legyen meg isten akarata, mindenesetre most azért lecsúsztattam.

banános vagy más sütinek már nem állok neki, de holnapra jó ötlet:)))

 

Előzmény: dtamika (73157)
dtamika Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73157
Aspirint biztosan lehet - nekem amúgy is szednem kell, tehát nem árthat, paracetamolt (Rubophen, Panadol, Coldrex) biztosan NEM, a többit nem tudom. Illetve, most jut eszembe az Algopyrint szokták még ajánlani különféle topikokban. Egyébként ma nekem is fájt a fejem eléggé, de az Aspirin - és egy kis banános süti sütés :) - segített.
Előzmény: lucreziaborgia (73156)
lucreziaborgia Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73156
sziasztok, valaki meg tudná mondani hogy et után néhány nappal lehet-e bevenni valamit fejfájásra?  nagyon fáj ugyanis... viszont nem akarom ezzel elrontani a dolgot... akkor inkább fájjon...
dtamika Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73155

23 petesejt, uramatyám!:) Hát ez fantasztikus! Mint egy tenyésznyúl - ha nem bántlak ezzel meg.:)))) Ugye, nem?:)

Irigyellek a mennyiségért és nagyon nem irigyellek a mai napért... Ha nem szereted a tehéntúrót, vagy nem csúszik, próbáld meg az ún. cottage cheese-t, ez egy szemcsésebb, levesesebb sós túrókészítmény, én ilyet eszem, naponta kettőt. Nagyobb boltokban kapható, 15 dkg-s tégelyben. Meg jó még az összes kemény sajt is, csak hát, azokban jóval több a zsír a fehérje mellett... És igyál!!! Rengeteget, minimum 3, de inkább 4 litert, még ha rossz is folyton felkászálódni pisilni.

 

Aludd ki magad ma éjjel, holnapra biztos jobban leszel.

Előzmény: Lucilla (73153)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73154
Dongo,
nagyon sajnálom:(
Előzmény: Dongo75 (73142)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73153
Sziasztok,
kicsit eltartott, mire összeszedtem magam, megviselt ez a mai nap. Krizsa szerint én vagyok a nap hőse, 23 petesejtet szívtak le:). Mivel ez erősen túlstimu gyanús, gyorsan kaptam fehérje és keményítő infúziót. A legrosszabb az, hogy iszonyú hányingerem lett a délelőtti éhezéstől, ettől meg nem tudtam enni, ami miatt még rosszabb lett, de most már kezdek túl lenni rajta. Elég nehéz így inni meg fehérjét enni...Most küzdök a negyed kiló túróval Kinga javaslatára:)
Holnap kell telefonálni, hogy hányan termékenyültek meg, a doki elég bizakodó a blasztó vonatkozásában.
liv81 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73152
Szia Lillia!

Még nem találkoztam az orvosunkkal, de Dr. Vereczkey Attila lesz. Még csak az első konzult. volt, meg egy vérvétel. Neked ki? Ti hol tartotok?
Előzmény: Lillia (73150)
Angyalka75 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73151

Sziaaaaaaaaaaaa!

mmmmmmmmmmmmm

annyira sajnálom....egész nap sokat gondoltam rád,és mihelyst hazaértem már ültem a gép elé,hogy mi van. Pedig nagyon szorítottam....

Sajnálom ! De a terv jó. És ne keseregj,biztos sikerülni fog .Én is Áprilisban megyek :)

Azt még megkérdezhetem hányadik volt neked ez ?

Sok erőt és kitartást Neked !

Angyalka..

sajna most nem jött be a boszorkányság..:(

Előzmény: Dongo75 (73142)
Lillia Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73150

Szia Liv,

Én is a Nyírőbe járok, de nekem nem röntgenes átjárhatóságim volt, hanem UH-s (ami abszolút nem vészes). Megkérdezhetem, ki a dokid?  

Előzmény: liv81 (73148)
GCsilla Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73149

liv81!

Én most nem foglalkoztam a témával egy ideje, mert nem voltak ideálisak a körülmények! :)

Most némivel jobb a helyzet, és most a szervezetem hívta fel magára  a figyelmet! Ezért újra elötérbe került ez a dolog. Most egy kicsit olvasgatok, nézelődőm, emésztem a dolgot, aztán majd meglátjuk. Ez igazából azon múlik, mennyire van erőm ehez az egészhez!

Jó régiek voltak a hozzászólásaim, kb 2-3 éve fórumoztam.

Akkor még élt az információéhség bennem!!! :D

Előzmény: liv81 (73148)
liv81 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73148

GCsilla, köszönöm szépen, írok mindenképp, ha van fejlemény.

Te hol tartasz ezügyben? Próbáltam a régebbi hozzászólásaidat visszakeresni, de nem nagyon találtam.

Előzmény: GCsilla (73147)
GCsilla Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73147

liv81!

Sok sikert, szorítok majd neked!!

Ha túl vagy rajta azért írjál (nyilvános a címem), érdekel  hogy hogy viselted!

Előzmény: liv81 (73145)
krisina Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73146

Trento nagyon ügyes vagy, hogy ezeket végig csináltad/csinálod!

 

Én nem tartom be végülis a GI-t, csak annyit csinálok, hogy abszolute nem eszek cukrot, még egy picit sem. Merckforminból csak 2*500-at szedek, de nekem már az első hónapban volt egy biokémiaim amikor még csak 2*250-et szedtem. Egyelőre úgy gondolom, hogy ezt így ahogy van betudom tartani, de ha nem megy ráállok teljesen a te módszeredre. Sajnos nekem most visszajött a barnásozás. Nekem az is egy hónap premenstől rendeződött. És 3-4 hónapig ne volt semmi barnás dolog. Holnaptól megint szedem a premenst és most nem hagyom abba 3 hónapig, hacsak addig nem jön össze a baby ugye. :-)

Előzmény: trento35 (73136)
liv81 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73145

GCsilla, aranyos vagy! Köszi!

 

Ha már erre az elhatározásra jutottunk, végig kell csinálni, nincs mese. :)

 

Előzmény: GCsilla (73144)
GCsilla Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73144

liv81!

Készülj fel szerintem mindenre! Nem egy sétaa parkaban, de túl lehet élni. Feszití a hasad a kontraszt, kellemetlen, ez biztos! :) Kiatartás!

Én hallottam, láttam ezt is azt is. Egy jótanácsot hallottam azóta, ha a vizsgálat közben rosszul lennél, apró pici levegőket kell venni. Hogy ez segít-e vagy sem azt nem tudom, de reméljük nem lesz rá szükség. Egyél-igyál előtte, ez biztos hogy számit.

Emlékeim szerint a Schöpf-Mérei-ben voltam! De a Nyírőben nagyon jó meddőségi centrum. Ne aggódj, nem lesz semmi baj!! Szorítok !!

Előzmény: liv81 (73139)
dtamika Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73143

Jaj, Dongó, annyira nagyon sajnálom! Olyan nagy reményeket fűztem hozzád pedig...

A B-terv amúgy nagyon jó, kívánom, hogy végégcsináld s aztán újult erővel fuss neki áprilisban. akkor, remélem, sikerülni fog. Nagyon csodállak, hogy ilyen strammul viseled a rossz hírt! Öllelek.

Előzmény: Dongo75 (73142)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73142

Hali!

Hát nincs mit (jót) mondanom igazából. :( Cs. megvizsgált és azt mondta, hogy vékony a nyálkahártya, 11.5mm (volt már 16 is és mégsem voltam terhes). Bár vérzek rendesen visszatelefonáltam, de az Andrea ebédelt, én meg inkább nem akarom hallani a "negatív" szót, ezért többször nem hívtam. Egyébként ma is rengetegen voltak! Szóval a B terv a fogyókúra, sport, szex ezerrel (az utóbbi időben ez úgy elsikkadt...) esetleg egy inszem, április újabb lombik. Addig szedek premens tablettát, hátha segít a görcsökön, barnázáson. Azt mondta hormonális gond nem lehet, pedig én arra gondoltam a ciklus második felének rövidülése és az előbb említettek miatt. (nem történhet vmi beültetés után, egy hormonszint  esése vagy hirtelen emelkedése...??) Hát ez a helyzet, elcseszett egy stimu volt ez amúgy is.  (hogy lehet, hogy stimu 6.napján 12.5, beültetéskor meg 10mm-es a nyh??) Mindegy, túl vagyunk rajta, nem agyalok tovább.

Nagyon köszönöm a bíztatást és hogy tartottátok bennem a lelket, helyretettetek ha kellett, nagyon sokat segítettetek! KÖSZÖNÖM!!!

Előzmény: fr.uzsi (73141)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73141
Dongó????
fr.uzsi Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73140
Jaj, bocs! :) Lara volt az. Az a betűk megzavartak.
Előzmény: Andrea23 (73133)
liv81 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73139

GCsilla, köszönöm a válaszod, most megnyugtattál egy kicsit, mert idáig 4-5 emberrel beszéltem, mindenki azt mondta, hogy nagyon rossz. De csak túlleszek rajta, végül is még ezután jön csak a neheze....

Neked hol csinálták?

Előzmény: GCsilla (73137)
GCsilla Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73138

trento35!

Neked is köszönöm szépen a hozzászólást!

Ezt így még nem halottam, de soha nem lehet tudni. Lehet hogy ez a gyógyulás kulcsa! Ki fogom próbálni, és majd referálok az eredményekről.

Köszi :)

Előzmény: trento35 (73136)
GCsilla Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73137

liv81!

Szia,

Szerintem HSG az amit említettél.Nekem volt kb egy éve.

Reggel kellett menni, reggelivel a pocakban!

Elég ideges voltam így nem volt egyszerű ezt megvalósítani.

Betegfelvételi, majd fel az osztályra, ágyam is lett!

Majd a vizsgálóba kell menni, felvenni a zöld szettet, és felfeküdni az asztalraéés feletted van a röntgengép. Bevezetnek egy katétert, eddig még semmi extra, majd elkezdik a kontrasztanyagot adni. Erre mindenki máshogy reagál. Van aki meg se érzi, de én nagyon rosszul lettem. Közben a képernyőn látod a folyadék útját (már ha megy valamerre). Az egész művelet kb 5-10 perc, utánna még pihensz egy picit az asztalon, majd felvisznek a szobába mert ezekután feküdni kell (és rengeteget inni). Én ahogy a kontraszt ürült ki úgy lettem jobban.3 óra múlva már úton voltam haza. Nekem allergiás reakcióm is lett, de nem ez a gyakori, szerencsére!

De ez egy példa, nem lesz semmi baj biztossan. Volt a szobában egy hölgy aki semmit, de semmit nem érzett!! 5-en voltunk ideiglenes szállásunkon, és csak én nem viseltem jól a beavatkozást!

Ne aggodj, jó kezekben leszel. Nagyon megértöek, és segítőkészek.

Előzmény: liv81 (73134)
trento35 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73136

Sziasztok!

 

GCsilla és más pco-s Lányok!

 

Én is ajánlom, hogy olvasgassátok a pcos.hu oldalt, de hozzátenném, hogy ne csak gyógyszerektől várjatok eredményt! Már többször hangoztattam, hogy nagy híve vagyok a diétának. Bár ez a fórum nem a pcos-ről szól, sokakat érint a téma, azért írok a diétáról. 3 sikertelen lombik után kezdtem el, nekem már 2 havi szigorú diétától javult a petefészkem működése, 4 havi után volt egy biokémiai terhességem lombikból, ezt követően 2 hónap múlva sikerült a fagyi-babás beültetés. Most a terhesség alatt is diétázom. A lényege a GI, én semmilyen cukros, fehér lisztes kaját nem eszem (ettem), ezen kívül a krumpli és fehér rizs kerülendő. A ciklus rendbentartására a premens tablettát szedtem reggel 2 szemet (előtte nekem is hosszú ciklusaim voltak, 28 naposra beállt). A szénhidrát anyagcsere segítésére kecskeruta teát ittam, majd 4 hónapig szedtem merckformint 2x850 mg-ot naponta (ezt diabetológus írta fel, terheléses vércukor eredmény alapján). A terhesség miatt azt elhagytam. 

 

Az orvosok ritkán tulajdonítanak ezeknek hatást, viszont nekem bevált, és hiszem, hogy sokban hozzájárult a sikerhez.

 

Próbáljátok ki, az első 2 hét kicsit nehéz, kitartást hozzá!

Előzmény: GCsilla (73127)
GCsilla Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73135

Kedves Szabina100!! :)

Köszönöm szépen a tippeket.

Sikerült, meg is találtam az oldalt!! :)

Biztossan okosabb leszek álltala!!

Még egyszer nagyon szépen köszönöm!!

 

 

 

Előzmény: Szabina100 (73132)
liv81 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73134

Sziasztok!

 

A Nyírő Gyulába kezdtünk el járni, most indultak a kivizsgálások, van valakinek itt bármilyen tapasztalata? Mi még nagyon az elején vagyunk. A röntgenes petevezeték átjárhatóságtól félek egy kicsit, ha erről tudna valaki írni, akinek már volt, megköszönném.

 

Andrea23 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73133
Szerintem engem összekevertél valakivel! Mert én nem tudok róla,hogy nekem volt ilyen. :-) De semmi baj nincsen nem kötözködésképpen írtam csak felfigyeltem a nevemre.
Előzmény: fr.uzsi (73124)
Szabina100 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73132
Szia GCsilla!

Van egy honlap, amit PCOS lányok készítettek, PCOS-oknak! Azt mindenképpen tanulmányozd! http://www.pcos.hu/
Ott találsz dokikat is, akiket érdemes felkeresned, mert értenek a bajodhoz!
A nők lapja cafe-n is van egy PCOS fórum, az a legpörgősebb és a hozzáértő lányok (akik már anyukák, vagy hamarosan anyukák lesznek!) oda írogatnak leginkább.
Sajna belinkelni nem hiszem, hogy sikerül, de azért megpróbálom!
http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=11263

Előzmény: GCsilla (73127)
Dongo75 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73131
Drukkolunk! Jól fogod magad érezni! :))
Előzmény: Lucilla (73130)
Lucilla Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73130
Sziasztok,
na én lassan megyek a kaáliba, hogy megtapasztalhassam az intravénás kábítás ehelyütt már részletesen ecsetelt örömeit;-) Éjszaka nem sokat aludtam, így sokat várok a műtét közbeni/utáni alvástól:)
GCsilla Creative Commons License 2007.01.26 0 0 73129

Kedves manó-71!

Nálam ott vált nyilvánvalóvá, hogy PCOS vagyok, hogy csináltak egy terheléses hormontesztet. Az értékeimtől az orvos majdnem elájult! Így mikor megmondta, hogy mi a diagnózis utánna engem kellett felmosni!!!

Az endokinológia jó ötlet ez eszembe se jutott volna! Köszönöm szépen.

Utánna nézek ennek a dolognak!!

További Szép napot!!

Előzmény: manó-71 (73128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!