Keresés

Részletes keresés

Henry mackó Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55935

nem nagy jövőt jósolok a ráknak... :)))))))

Nálunk Henry 2 db-ot nyírt ki egy éves koráig....;o))

Előzmény: Bszandra (55934)
Bszandra Creative Commons License 2009.07.29 0 0 55934

Sziasztok!

 

Hoztam én is pár képet az ebről.

 

 

 

 

Még jó, hogy 15-ös sorozatfelvételre állítottam a gépet, mert a képek többség ilyen elmosódott lett. Én csak hipermopsznak hívom ilyenkor. Semmi perc alatt legyakta az új játékát...

zsazska Creative Commons License 2009.07.29 0 0 55933
A fene a jó dolgát! Ő aztán tud élni! :-))))
Szerintem nem is baj, ha otthon visszavesz a tempóból. Tombolja csak ki magát ott, ahol teheti:-)))
Előzmény: Henry mackó (55931)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 55932
Egy hajnali órán, mikor a nagy megfeledkezett arról, hogy ciki haverkodni a kicsivel:) Persze aztán gyorsan áthelyezte magát.
Henry mackó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 55931

Az igazat megvallva én is cserélnék vele!!:) A múlt hetet Ráckevén (angyali sziget) töltötte a nagyszülőknél.... - mi meg melóztunk....

És most pénteken megint leborít egy hosszúhétvégére, a fene a jó dolgát.

Már tök lazán besétál a lépcsőnél a vízbe magától!!!! Úgy hogy mi nem is vagyunk bent!

Nagy érdekes egyébként, hogy kint mint egy vérmes házörző ugat és szalad a kerítéshez egész nap, de abban a pillanatban ahogy megérkezünk haza, tempó lelassul, és heverészés jobbra-balra. Szóval marha hamar aklimatizálódik.

 

Juditka, megdögönyözném a kis gurujkát!!:)

 

Előzmény: zsazska (55928)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 55930
:)) Igen, Berry még azért tartja az egy lépés távolságot. A pici mindig lefekszik, gondolom megadja magát:) ebből kifolyólag ide-oda gurul. Azt hiszem nem kell aggódnom, hogy nem eszi meg a tápon írt napi mennyiséget.
tabitabi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 55929
Kis Elvis játék közben többet gurul mint fut:):)

Majd ez fokozódik, nálunk Leila és Amy a sarokgarnitúrán és a szobában körbe napi 4-5ször csinálja, és persze ha féltékenykedés van!!! Élvezni lehet sokat ezeket, de néha sok is, de hát így kerek a világ!!:)
Előzmény: juditka21 (55919)
zsazska Creative Commons License 2009.07.28 0 0 55928
De jó dolga van egyeseknek:-)) Henry tényleg kiélvezheti a nyarat:-) Szívesen cserélnék vele! Hol készült a kép?
Előzmény: Henry mackó (55922)
zsazska Creative Commons License 2009.07.28 0 0 55927
Juditka! Ez a kis Elvis nagyon életre való kis teremtés:-) Szegény Berry:-)) Nem nagyon tudja tartani vele a lépést.
Előzmény: juditka21 (55923)
zsazska Creative Commons License 2009.07.28 0 0 55926

Szia Adri!

Akkor értem már, a fürdetés okát:-( Sajnálom, hogy bolhásan sikerült őt magatokhoz venni!:-( Amúgy mostanában nagyon sokaktól hallom, hogy gondot jelentenek a bolhák. Épp ma néztem meg a szomszédban három kutyát, és mindhárom bolhás, de kettőnél már a bolhaekcéma is jelentkezett:-( Másoktól pedig szintén azt hallottam, hogy nem tudnak megbírkózni velük, pedig már  több terméket is kipróbáltak:-(

Azt viszont fontos tudni, hogy amelyik kutya bolhás, az valszeg férges is, mert a bolhák a férgek köztigazdái:-( Tehát nem elég a bolhákat írtani, a féreghajtást is meg kell ismételni, hacsak nem Advocate-t használtatok, mert az mindkettő ellen hat.

 

Előzmény: Adrii94 (55916)
zsazska Creative Commons License 2009.07.28 0 0 55925

Sziasztok!

Ljuti! Ha bármi szokatlant észlelsz, mint akár a hasmenés, az első mindig a lázmérés. Ha a hője 39 fok feletti, akkor orvoshoz kell menni mielőbb. Ha viszont normális, akkor adhatsz neki Bolus Adstrigens-t, ami egy kiváló bélfertőtlenítő, és nagyon hamar rendezi a székletproblémákat. Arra is oda kell figyelni, hogy a hasmenés miatt könnyen ki tudnak száradni, tehát fontos, hogy sokat igyon. Azt, hogy a kiszáradás fenyegeti, azt úgy tudod ellenőrizni, hogy összecsippented a bőrét a nyakán, és ha nagyon gyorsan visszasimul, akkor nincs gond, de ha lassan, és pl. 10 másodpercig látszik, hogy hol csípted meg, akkor több folyadékra lenne szüksége, amit ilyenkor infúzióval lehet csak pótolni!

Lágy székletet valóban okozhat simán a környezetváltozás okozta stressz, de az nem ilyen folyós, és nem tart sokáig, csak 1-2 szer fordul elő.

Ami azt illeti, ha bizonytalan vagy, inkább menj potyára dokihoz, mintsem hogy késő legyen!

bébyke Creative Commons License 2009.07.28 0 0 55924
Sziasztok!
Mit gondoltok a Royal C. - Mopsz tápról???? A boltos csaj rábeszélte a páromra, hogy már nyugodtan adhatja neki. Viszont azt olvastam, hogy csak 1 éves kortól szabad és Carlos még csak 7 hónapos.
Köszönöm a választ! Szép napot mindenkinek.
juditka21 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 55923
De jó neki:)

Egy kevésbé mozgalmas rész tegnapról: Elég volt...

Zsazska: Amúgy még tíz dekánál is kevesebbet eszik, de nem vagyok kétségbe esve, mert kis hordó.
Az acana tápot elég nagynak találom, elrágcsálja egy ideig...
Általában a Berry kajájához rohan, az szerintem szimpatikusabb neki (még az is kisebb szemű).
Előzmény: Henry mackó (55922)
Henry mackó Creative Commons License 2009.07.28 0 0 55922

Henry egyfolytában nyaral.....

 

Henry mackó Creative Commons License 2009.07.27 0 0 55921

Nagyon drága!! Ahogy esik-kel!!!:)))

 

Előzmény: juditka21 (55920)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 55920
Előzmény: juditka21 (55919)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 55919
És helyzetjelentés több ilyen játszma után...

Sajna azokról a felvétel még ennél is rosszabb minőségű lett:(
Előzmény: juditka21 (55918)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 55918
Előzmény: juditka21 (55917)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 55917
Na nagy nehezen kameráztam egy játékot. Még elég ritka esemény, Berry úgy viselkedik, mint valami öreg úr.
A farkincája is végig le van engedve (nem szokta).
Mivel az ágykeret rendelés alatt, szegény csak a kanapéra tud előle menekülni:)
http://www.youtube.com/watch?v=Ksm6vykudPo
Adrii94 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 55916
Sziasztok!
Zsazska, köszi az infót!
Egyébként nekünk is meg volt (sajnos) az okunk a fürdetésre: a helyről, ahonnan elhoztuk ráragadt néhány bolha...:(
Elvittük állatorvoshoz a sok vakarózás miatt, ő adott Beninek a nyakába vmi krémet, amitől elpusztul a bolha, de sajnos a szőre tele volt bolha ürülékkel, ami meg csak fürdetéssel jön ki...:(
Ezért muszáj volt víz alá dugni:)

Amúgy Ljuti!
Amikor mi elmentünk Beniért, a nő azt mondta, teljesen jót kakil, és én láttam is a szobában a termését..
De amikor hazahoztuk, elkezdett lágyat kakilni, napokon át..
Először megijedtünk, hogy vmi betegség..
De amikor említettük az orvosnál, azt mondta, csak a a környezet változás miatt, és adott nekünk egy bél-flóra nyugtató hatású valamit.
Nem jut eszembe a neve, de egy nagy injekciós tű félével kell beadni a kutyus szájába, bele kell nyomni neki, ami egyébként biztos jó ízű, mert Beni imádta!
Fehér tubusos, tényleg nem jut eszembe a neve....
Meleg ajánlom mindenkinek, mert Benit 5-6 nap alatt teljesen rendbe tette!!!
Remélem, Nektek is használ majd!!!
Szép napot!
Ljuti Creative Commons License 2009.07.27 0 0 55915

Sziasztok,

 

Rég nem írtam, fenekestől felfordult sajnos az életünk. Hurkával, sajnos vissza költöztem Anyukámhoz 2 hete, és próbálok/unk új életet kezdeni. Hurka elég jól tűri a változást, már birtokba vette a nagy kertet, kergeti a macskákat és élvezi az életet. (remélem). A gond az, hogy péntek éjjel óta meglehetősen híg a széklete, magyarul fosik, mint a gép (bocsánat a kifejezésért). A szokásos kajáját kapta, + gyümölcsöt, répát, ettől eddig mindig normális volt a kaksi. Annyi volt, h péntek este volt egy nagy séta, patakban fürdés, ivás, stb.. lehet, hogy a patak vizétől van? Azért nem vittem eddig orvoshoz, mert nem tudom mi számít normálisnak és mitől kellene paráznom. Étvágya van, vizet iszik, és adtam neki főtt rizst + répát, hátha megfogja, de nem.. még ma reggel is folyékony volt.. ja és amúgy tökéletesen szobatiszta és péntek éjjel 2x is a szőnyegemre csinált... :( Mi tévő legyek?

Köszönöm előre is!

Üdv mindenkinek!

U.i.: nagyon jók a fotók, mindegyik disznóról, mindig örömmel nézem őket!

Maomopsz Creative Commons License 2009.07.27 0 0 55914

Ez egy nagyon jó kép! :D

Az amcsiknak sajna tényleg van már okuk fosni az ilyen látványtól.

De te azért szivesen ott lettél volna fogadjunk! :)

 

Előzmény: Tomahawk_ (55905)
Maomopsz Creative Commons License 2009.07.27 0 0 55913

Naaagyon cuki! :D

Maonak is van hasonló képe.

Samponnal ritkán mossuk őket. De sima vizzel lezuhanyozhatod akár naponta is ilyenkor nyáron ha melege van.

Előzmény: Adrii94 (55907)
Maomopsz Creative Commons License 2009.07.27 0 0 55912

:DDD Hát hiába... zajlik az élet!

Sok boldogságot kivánunk Nektek!

 

Az volt a baj talán hogy nem tájékoztatták megfelelően budapest lakosságát a temetéssel kapcsolatban. Sok feljelentést tettek az áthúzás miatt egyébként.

A Kecskemétiek hál' istennek edzettebbek már. Itt a tanya felett is van forgalom, engem nem zavart soha. A szomszéd tanyás mesélte hogy az oroszok idejében volt brutális a helyzet. Azok aztán nem voltak tekintettel senkire.

:DD Nem ide tartozik csak eszembe jutott..

Mesélték hogyan trágyáztak anno, leboritották a potkocsinyi trágyát.

Jött a tüzszerész!!! gyorstalpalót végzett elvtárs. Robbanószert dogdosott a trágyakupacba!! És DURRR.... Kész a terület trágyázása, nem tököltek. :DDDD

Ez komoly! Tényleg igy volt. 

Előzmény: Tomahawk_ (55904)
zsazska Creative Commons License 2009.07.26 0 0 55911
Szia Viki!
Édesek a fürdős képek:-)
Kiskutyát csak akkor kell fürdetni, ha valamivel összemocskolta magát, és a fürdés elkerülhetetlen. Minden más esetben bőven elég, ha egy nedves törölközővel áttörlöd kefélés után. Ezzel meg is tisztul. A samponok nem tesznek jót a kölykök bőrének. Persze van, mikor nincs más megoldás, de ha nem muszáj, ne fürdesd!
Előzmény: Adrii94 (55907)
zsazska Creative Commons License 2009.07.26 0 0 55910
Szia Juditka!
Szerintem elég lesz az a 10 deka is:!
Az ilyen közös játékokat pedig illő volna méltóképpen megörökíteni, és a fórumtársakkal megosztani! -)))
Előzmény: juditka21 (55906)
zsazska Creative Commons License 2009.07.26 0 0 55909
Nagyon komoly! Én biztos nem álldogálnék ott ilyen nyugalommal, hacsak nem gyökerezne földbe a lábam:-)
Előzmény: Tomahawk_ (55905)
vviikkii Creative Commons License 2009.07.26 0 0 55908
Köszi a választ :)!

A love storyt én nagy nehezen összeraktam, de azt hittem titok :D... A fórumon meg lehet találni a szerelmet? Többször jövök :D.
Előzmény: Tomahawk_ (55903)
Adrii94 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 55907
Sziasztok!
Mint ígértem, hoztam Beni első fürdetéséről képeket!
Egyébként Ti milyen idős korban fürdettétek meg a mopikat??





juditka21 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 55906
Igazából az elejétől kezdve akarok mellé, csak megírni nem akartam amíg nincs itthon:))
Ugyanazoktól a szülőktől szerettem volna, mert a Berry szerintem nagyon jó természetű (az egy dolog, hogy nem neveltük következetesen), de szegény Igor a szivárványhídnál játszadozik:(
Ma már kezdett megtörni a jég és volt egy közös játék, futkározás. Azóta alszanak:)
Kiméregettem a 15 dekát és négyszer adok neki, de szerintem az fizikai képtelenség. Nem eszik tíznél többet ő sem egy nap. Tegnap az ölemben volt, miközben ebédeltünk és mászott volna a tányérba, szerintem vele sem lesz probléma kajaügyileg.
Ja, ismét köszönjük
Előzmény: Tomahawk_ (55903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!