Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.02 0 0 74569

Hát úgy 300-500 Ft körül... :-)

Előzmény: sylvanus67 (74568)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 74568

Mennyi 480 l víz ára?:-)

Előzmény: 2ozzmexy (74567)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.03.02 0 0 74567

Én ezért cseréltem a fűtőbetétet is meg az elektródát is, ha már egy kisebb vagyont buktam a leeresztés+feltöltés kombinációjával...

Nem olyan vidám dolog 240 liter vizet kifizetni kétszer, mert miután feltöltött kiderül, hogy a fűtőszál is kuka.

 

Én még régebben a Népszínház utcában vettem, volt hozzá olyan készlet, amiben volt fűtőbetét+elektróda+tömítések, nem is horror áron, viszont időigényes (főleg ha nem olyan helyen van, hogy rögtön a lefolyóba tudd engedni), de abszolúte megéri.

Előzmény: ötfelezős (74566)
ötfelezős Creative Commons License 2017.03.02 0 0 74566

Én már abban nem bízom, amit, mint írod, vörösrezet, vas drótkefével megtisztítanék. A mi környékünkön legalábbis a vízkő nem válik le nyom nélkül a betétről, ha odáig eljutott a szerkezet, hogy a korlátozó kiugrik.

Előzmény: molnarfme (74565)
molnarfme Creative Commons License 2017.03.02 0 0 74565

Emlékeim szerint a bolyler betét vörösrézből van és valami felületkezeléssel van ellátva.Találkoztam már olyan szériával amelyiket egy hónap alatt 3szor kellett cserélni.Szerencsére "vagy pechemre"pont egy jó barátomnál történt.A megoldás az volt, hogy más vidérkől hoztam  egy betétet Igy megoldott a relytély.

A saját bolyleremből sokszor vettem ki a vízkövet, de mindig csak akkor amikor a hőkorlátozó leváltott.Lehet hogy már nem sok van neki vissza,  de már túl van a tinidzser koron.

Ferenc 

Előzmény: ötfelezős (74564)
ötfelezős Creative Commons License 2017.03.02 0 0 74564

Ha már egyszer hozzányúl az ember, akkor valóban mindent újra kell cserélni benne.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74563)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.03.02 0 0 74563

Akkor leírom másképpen:

Ha a vasat baromi sokszor több száz fokra felforrósítod és lehűtöd, akkor az eredetileg merev, erős anyagból valami gyenge izé lesz. Ilyen lesz a bojler fűtőbetét védőcsöve is, ha nyakig vízkőben dolgozik évekig. Hiába méregeted elektromosan, a műszer nem fogja kiírni, hogy a vascső ki van lágyulva és bármelyik pillanatban kilyukadhat és akkor lehet újból szétszedni a bojlert.

Na AZ kerül majd igazán sokba, a bojler másodszori szétszedése, nem az 1500 forintos "szükségtelen" fűtőbetét csere.

Előzmény: molnarfme (74562)
molnarfme Creative Commons License 2017.03.02 0 0 74562

Én kiváncsiságból csak rámérnék.hátha keresek a méréssel egy fűtőbetét árát, és a végső  megoldáshoz is közelebb kerülök

Üdv.Ferenc.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74561)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.03.02 0 0 74561

"Kár lenne a jó fütőbetétet eldobni"

 

Ha már ennyire nincs melegvize, akkor feltételezhető, hogy a a bojlerében olyan sok a vízkő, hogy a fűtőbetét fém köpenye talán már (több) százszor is felmelegedett több száz fokra. Hiába igyekszik a betét gyártója jó anyagot választani, erre azért még sincs felkészülve, tehát annak a fűtőbetétnek a vasa valószínűleg már elég durván meg van lágyulva ettől a folyamatos hő-tornától.  Szóval ennyire sok vízkő esetén én egyúttal kicserélném a régi  fűtőbetétet is (mindössze kb 1500 Ft plusz költség).

Előzmény: molnarfme (74553)
Dreamer Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74560

http://www.eon.hu/download.php?url=download/15_2016_1220_MEKH_20170101___vill_RHD_csatl_kulon_dij_merteke.pdf

 

Ebben hol található?

 

A keleti területen a következőkért biztos nem történik számlázás:

- meglévő teljesítményen belül kismegszakító csere

- áramszolgáltatói áramkorlátozó hibája esetén

- teljesítménybővítés

 

 

Üdv!

Előzmény: Peter atyuska (74557)
Lacivill Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74559

Ha elromlik akkor ingyen csere, ha bővítést kérsz akkor van egy kiszállási díj, és HFH ha szükséges.

Előzmény: Dreamer (74551)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74558

ajánlott szerelő vagyok :) HFH akkor kérhet ha a teljesítmény bővítés meghaladja a 32A igényt, ebben az esetben két felé ágaznak a dolgok

- önálló ingatlan, ott a mérőig a szolgáltató cserél vezetéket ha kell, a mérő után a tulajköltsége 100% ban, és van még ezernyi buktató de ezt csak helyszín ismeretében lehet kideríteni

- társasházi ingatlan, ott minden madzagot a tulaj cseréltett.

 

Szabványos mérőhely akkor kell ha a meglévőnél vezeték csere szükséges, és nem meghibásodás miatt.

 

De lehet igen sok oldalt összeírni mikor mi a követendő eljárás. Érdemes elolvasni az üzletszabályzatot az elosztóit.

Előzmény: 2ozzmexy (74544)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74557

Üzletszabályzat, kiszállási költséget mindig ki kell fizetni, ha hibára jelentik és valóban az Ő hibájuk pld kipurcant a kismegszakító, az óra meghalt, akkor nincs kiszállási díj. A trv önmagában nem fogalakozik a díjakkal azokat a felügyelet ellenőrzi és hagyja jóvá amit az üzletszabályzatban rögzít a szolgáltató. Egyéb díjakkal meg külön rendeletek foglalkoznak.

 

Ha törvény alatt minden idevonatkozó jogszabályt (törvény, rendelet, határozat) értesz akkor részben igazad van.

Előzmény: Dreamer (74551)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74556

Ez így nem igaz. Ha kell nagyobb vagy plusz mérés (1F -ról 3F vagy 16A-ről 32A, vagy plusz kilmának H tarifa) az ügyfélszolgálaton be kell adni egy igénybejelentőt ha az adja le akinek a nevén az óra nem kell már papír, ha más kell egy meghatalmazás, magán személy ennyi, cégnél, aláírási címpéldány másolat is kell, erre küldik ki a gazdasági műszaki tájékoztatót. Ebben szerepel hogy milyen iratok és milyen műszaki követelmények vannak meg hogy mit kell fizetni nekik. Ezután jön a reg-ajánlott szerelő aki elvégzi a szükséges szereléseket és adja a saját papírját (elmu-s nyomtatvány) ezzel be kell újból menni és készre jelenteni szerződés kötés és időpont amikor jönnek az ELMU-sök és szerelik az új biztosítékot vagy és órát órákat.

Előzmény: 2ozzmexy (74555)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74555

Engem is érdekelne, de BP-en nem ismerek olyan regszerelőt aki ingyen házhoz jönne,papír nélkül pedig elhajt az ELMŰ, nem adhatsz be kérelmet sem teljesítmény bővítésre, mert mellékelni kell valamilyen igazolást, hogy a hálózat ki tudja szolgálni a nagyobb teljesítmény igényt is...

(Ha jól tudom, de majd kijavítotok ha tévednék :) )

Előzmény: még1MbR (74554)
még1MbR Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74554

Hiába csak egy kismegszakító csere, ha kérnek regisztrált szerelős papírt, mielőtt elvégzik :)

A reg.szerelő ha csak ránéz a szabványos mérőhelyre, az is vagy 15eFt.

 

De hol van ez leírva, hogy törvénytelen pénzt kérni a kismegszakító cseréért, engem érdekelne :)

Előzmény: Dreamer (74551)
molnarfme Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74553

A fütöbetét teljesitményét egyszerü áramméréssel meg egy kis matematikával ellenőrini lehet hanincs kéznél watt mérő.De a forgótárcsás fogyasztásmérő is segíthet.Kár lenne a jó fütőbetétet eldobni

Ferenc 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74552)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74552

"bekapcsol pár percre az éjszakai áram mindig látom, hogy világít tehát fűt, magyarán a kívánt hőmérsékletet nem érte el."

 

Azt a kis lámpát úgy is be lehet kötni, hogy ne csak akkor világítson, amikor épen fűt a bojler, hanem mindig világítson, amikor éppen van éjszakai áram. Gyárilag nem így van, de ha barkácsolt valaki a bojleredben, akár így is működhet.

 

"Mindemellett ki is szokott fogyni fürdés közben."

 

Az átlagos zuhany fürdővíz max 40 fokos. Ha a bojlered mondjuk 70-80 fokra van tekerve, akkor 120 liter 80 fokos vízből igen komoly mennyiségű fürdővíz keverhető (persze ahol nagy a család és mindenki fürdőkádban fürdik, ott a világ legnagyobb bojlere is túl kicsi :)

De én inkább ilyesmikre tippelnék:

- A 120 literes bojleredből pl 60 liter helyet vízkő foglal el, tehát a bojlered valójában csak 60 literes :)

- A jól hővezető vízkő összeköti a fűtőbetétet a termosztát hőérzékelőjével, ezért a termosztát már 45 fokos víznél azt hiszi, hogy 80 fokos, ezért gyorsan lekapcsolja a vízmelegítést.

- A vízkő akadályozza a víz-áramlást a fűtőszál körül, tehát a fűtőszál nem közvetlenül a vizet melegíti, csak a vízkövet maga körül. Ekkor (hatékony vízhűtés híján) a fűtőszál túlforrósodik és tönkremegy. A fűtőszál akár olyan módon is elromolhat, hogy attól kezdve csak töredék teljesítménnyel fűt, tehát 1800 watt helyett csupán mondjuk 70 wattal (bónusz: életveszély!), ami ugyan sok-sok óra alatt felmelegíti a vizet valamennyire,  de ez még egy embernek is kevés, nemhogy egy családnak.

 

Tehát először vízkőtelenítsd a bojlered (új tömítések, új fűtőbetét, stb) és csak azután panaszkodj, hogy nincs elég melegvíz :)

Előzmény: FunTom74656 (74529)
Dreamer Creative Commons License 2017.03.01 -1 0 74551

Kismegszakító cserénél nem lehet pénzt kérni, még kiszállási díjat sem (végleges fogyasztási hely esetén). Az a szolgáltató amelyik így tesz az bizony vét a törvény ellen.

 

Dreamer

Előzmény: 2ozzmexy (74544)
molnarfme Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74550

Ha a vízkő a fütőtestet ellepi akkor ahőkorlátozó tud túl melegedni és lekapcsolni.

Találkoztam olyan bolylerrel ahol a buvárcső müanyagból volt és csak melegen rá volt tolva a meleg csatlakozócsonkra de valami ok miatt leszabadult rola. Igy néhány liter kevert viz után csak hidegviz jött a bolylerbol

Ferenc

Előzmény: Törölt nick (74548)
C20NE Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74549

A fűtőszál körül a vízkő miatt lelassul az áramlás így elforr a víz a felületen és sokkal intenzívebb lesz a vízkőképződés és nő a felfűtési idő.

 

A biztonsági termosztát helyzetétől függően le is kapcsolhat ha a fűtőszálhoz közel van és bevonja őket a vízkő.

 

Áramot nem fog többet fogyasztani, a fizikát tudja...

 

 

-szerintem!-

Előzmény: Törölt nick (74548)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 -1 0 74548

Nem szigetel ott igazából komolyan semmi... nomeg milyen vízköves levegő?!!!

A vízkő nem olyan rossz hővezető ám és különben is javarészt darabokban van, nem tömbként, tehát ott a víz is közte.

 

Jó pár bojleren vagyok túl, ami 10-15 évnyi vízkövet tartalmazott.

Simán felfűtött mind és többet sem feltétlenül fogyaszt a vízköves.

 

A rosszabb hőátadás miatt valóban melegebb lesz a fűtőszál párfokkal.

Ami miatt a bekötő lemezen keresztül egy kicsivel több meleg fog távozni, veszteségként.

Viszont a vízkő fajhője kisebb, mint a vízé, jóval kisebb.

 

A bevitt kWh-k úgy 98%-a továbbra is a vízben fog kikötni!

Mert másban nem tud :-)

 

Szóval, a vízkővel tényleg az a fő baj, hogy nem víz!!! így kevesebb meleg víz jön ki a bojlerből.

A kisebb baj, hogy pár%-al megnőhet a fajlagos fogyasztás is.

 

---

 

Miért is kapcsolna le a vízkőtől?

Általában nem fog, mert az érzékelő nem a cekaszt méri, hanem a vízteret.

Ahhoz rengeteeeeeg vízkő kell legyen benne, hogy az érzékelő a vízkő miatti megnőtt hőlépcsőre kapcsoljon le.

 

 

****

 

Sok tévhit kering a bojler vízkő témában, de a többségéről némi fizika alapú gondolkodással belátható, hogy tévedés vagy butaság.

Előzmény: Jahno (74543)
még1MbR Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74547

Esetleg még e kirohadt búvárcső is okozhat "nincs elég melegvíz" effektet...

2ozzmexy Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74546

Ott a pont, ezért is kérdeztem tőle, hogy mikor volt takarítva és fűtőszál cserélve (na meg elektróda, ha már együtt illik őket cserélni :) ).

Ezek szerint Te is használtál ilyet, mi egy 15 évig élveztük minden "áldását".

Kipucolni meg nem egy nagy ördöngősség, ha egy kicsit gondolkozik az ember és "feszmentesíti" akkor simán meg lehet oldani egyedül is, egy olyan kellemes szombat délutáni program volt nekem mindig, csak pénteken nem volt szabad elfelejteni megvenni a készletet hozzá. :)

Előzmény: Jahno (74543)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74545

+1: A 32A-t csak és kizárólag szabványosított mérőhelyre adja az ELMŰ, na annak a kiépítése sincs ingyen...

Előzmény: 2ozzmexy (74544)
2ozzmexy Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74544

Attól függ, hogy hol és milyen a bejövő (mérő előtti) hálózat kapacitása, ha még elbírja, akkor nem kell, ha ki kell cserélni a bejövőt is, akkor kell HFH-t fizetni.

Ha minden flanc redben van és "csak egy kismegszakító csere" az egész, akkor sincsen ingyen, mert ELMŰ-éknél a kiszállási díjat (6-7ezer kb.) ki kell csengetni.

Ez egy össznépi baromság, hogy ingyen van, még a 16-20-ra sincsen ingyen, de itt már korábban leírta valaki a menetét ELMŰ-nél, gondolom az osztrák befektető beruházó szolgáltató oldalán is egy halom papírmunka és minimum két látogatás az ügyfélszolin.

Előzmény: Peter atyuska (74539)
Jahno Creative Commons License 2017.03.01 0 0 74543

Nem a fenét nem lesz lassabb, de fel sem fűt. Eleve a fűtőszál vízköves, így túlmelegedik, lekapcsol/elég, cserébe a vízköves levegőt próbálja fűteni, ami inkább szigetel, mint átadja a hőt közvetlen a víznek. Szóval szar az egész, nem hatékony és takarítani kell, pont.

Előzmény: Törölt nick (74542)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 -1 0 74542

A vízkővel nem ez a baj, mert ettől nem lesz lassúbb a felfűtés...

 

Hanem az, hogy a vízkő nem víz!

Így kevesebb meleg víz készül csak.

Előzmény: még1MbR (74541)
még1MbR Creative Commons License 2017.02.28 0 0 74541

Átlag kétévente illik kitakarítani egy bojlert... ha nem tetted meg, a sok vízkő (vödörszám) lerakódik a fűtőszál köré és elszigeteli a víztől.

Célszerű kis matricával ráírni az oldalára az utolsó takarítás dátumát, nagyon meglepően hamar eltelik 2 év :) "dehát most takarítottam ki!" :)

Előzmény: FunTom74656 (74529)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 0 0 74540

Sziasztok!

 

Hol tudok beszerezni az országban Gewiss Fixmatic rendeszert? Illetve létezik más gyártónak is ilyesmi rendszere, ami elérhetőbb?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!