Keresés

Részletes keresés

GKPW Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58798

"ilyen feltételek mellett akár bűnözöi hálózat is alakulhatna a magyar eladók ellen"

 

Nekem az elmúlt hónapban 2 ügyem volt. Mindkettő orosz vevő, Usa cím. Mindkettőnél mellettem szóltak a bizonyítékok, mindkettőt buktam.

 

 

Előzmény: In Lak'ech (58791)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58797

Pár elfekvő dolgot belistáztam a vaterán 1-2 hete. Komolyan mondom, lett kb 1000 ősz hajszálam 2 nap alatt. :D

Előzmény: krisztike0000 (58796)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58796

Így van!

Előzmény: sjohn (58795)
sjohn Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58795

Pl. neki!...egy másik fórumból emeltem át.

 

"A történetem a következő, október elején rendeltem egy csavarhúzó készletet. November elejére ígérték a kiszállítást, nem történt meg, az eladó szerint eltűnt vagy ellopták. Kérésére egy hetet még vártam, hogy hátha megjön, de múlt héten már refundot kértem, mert nem tudtam tovább várni és kellet a csavarhúzó készlet, így vettem máshol.
A refundot gyorsan megkaptam ( adtam is pozitív értékelést emiatt az eladónak), viszont ma meg megjött az elvileg elveszett csomagom. Ilyenkor most mi van? Pénzt már elköltöttem amit visszakaptam, és nem igen akarnám visszautalni vagy postázni a csomagot. Utána tud ennek járni valahogy az eladó, a magyar posta hozta."

 

...csak, hogy lásd, nem csak a külföldiek a g...k!

Előzmény: In Lak'ech (58791)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58794

Szerintem ne legyen üldözési mániánk, nincs értelme. Az a gáz, hogy hiába vagy jó eladó, becsületes és teszed a dolgod maximálisan, ha rajtad kívülálló okok miatt (pl posta) belekényszerülsz olyan dolgokba ami egyoldalú és kétesélyes. Tehetetlen vagy és nem rajtad múlik. Ezen kellene változtatni , és végre felfogni a postának is hogy most még lehet egyeduralma van a piacon de semmi nem tart örökké. Aztán lehet majd árulni a csokikat meg a noteszeket hogy legyen valamiből forgalom.

Előzmény: In Lak'ech (58791)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58793

Tokeletes a meglatasod.

Előzmény: In Lak'ech (58791)
Tshu-hash Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58792

Ha tudod, hogy milyen erteku a csomag, akkor par szaz forintos elteressel ki tudod szamolni, hogy mennyi a fizetendo. En nem Magyarorszagon elek, de sok csomagom megy oda, es csaladbol szokta valaki atvenni. Amikor bekuldom a PayPal es/vagy banki bizonylatot, akkor kiszamolom a +27% AFA-t, hozzaadom a postai vamkezeles dijat (rajta van a kitoltendo papiron), es a tesomnak/anyamnak (aki eppen majd atveszi) szoktam atutalni. Eddig 500Ft-nal nagyobb differencia meg sosem volt a sajat es a postai szamitas kozott.

Előzmény: foveon (58778)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58791

Ez f@sza! Ugye jól értelmezem, hogy ilyen feltételek mellett akár bűnözöi hálózat is alakulhatna a magyar eladók ellen. És sorra, mindenki megszivatható. Gratulálok. Csak azt nem tudom, hogy kinek kell gratulálnom.

Előzmény: t.lantos (58789)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58790

Nem jo megoldas. Mert hiaba nulla az egyenleged, ranyomjak minuszba, es amig minuszos, addig semmit se tudsz csinalni. A bejovo penz meg automatikusan torleszti, ha egyezik a deviza.

Az a vicc, hogy ha van rajta mondjuk 100e forint, es 0 dollar, es dollarban adnak vissza, akar csak 1 centet, akkor amig a dollar egyenleg minuszos, hazautalni se tudod a forintot.

Előzmény: radikál (58787)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58789

Hiaba, mert ha az ebay-en kattintasz ra, akkor mutatja a folyamatot, ha a paypal-en, akkor viszont a usps oldalara visz, ott meg azt irja, hogy nem kovetheto.

Előzmény: krisztike0000 (58783)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58788

Egyébként nem akarok hárítani, mert azt alapból utálom, de elgondolkoztam ezen most, hogy ha a magyar posta átvált arra a nyomkövető rendszerre amit pl az usps is használ akkor mindez nem történt volna meg. mert akkor szépen követhető lenne a csomag végig , mint régebben.

radikál Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58787

Mikor több mint 5 hónappal a vásárlás után nyitotta rám a case-t PP-on a köcsögje?

Azt hittem megromlott a látásom.

Végül nekem döntöttek de volt pár álmatlan éjszakám.

 

Én ma már nem szarozok.

Ha nagyobb összeg jön már lövöm is ki egy "külsős" PP címre és az egyenlegem már nullás is.

Na abból nemigen látnak egy vasat se többet.

Nyilván ez csak félmegoldás de legalább a lelkem nyugodt, hogy tettem óvintézkedést.

Előzmény: t.lantos (58781)
sjohn Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58786

...lassan elvaterásodik ez is...

Előzmény: krisztike0000 (58785)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58785

Mióta lehetőség van nem regisztráltként is vásárolni az ebayen , tud nyitni határidőn belül is. Ebayen és paypalon is.

Előzmény: foveon (58784)
foveon Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58784

amikor en item not receivedet akartam nyitni akkor nem engedte amig le nem jart a becsult hatarido, de ez az ebayon belul volt, pp-t nem tudom.

 

 

Előzmény: t.lantos (58781)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58783

Nem akarom elkiabálni, de talán van egy "kiskapu".

Pár napja vettem észre, hogy a .com-on amikor feltöltöm a track számot mindenféle baromság jön felugró ablakban. Ezért a .uk-on töltögettem fel a nyomkövető számokat. Aztán helyreállt a com-os is, meg is változtatták a felületet, automatikusan írja be a szám mellé a USPS-t.

Egy ideje ott töltöm fel, és ez jelenik meg a paypalon is. Most megnéztem, hogy ha az .uk-on töltöm akkor mi a helyzet.. eddig még a paypalon nincs bent a nyomkövető:)))

Szerintem így fogom csinálni, mert ha nincs automatikusan a ragszám fent a paypalon akkor viszont bekérik, és van esélyem..(szánalmas ez)

krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58782

Pont erre gondoltam egyébként, hogy indítok tudakozványt és beszkennelem.

De pontosan ahogy írtad, leszarják azt is csak feleslegesen idegesíteném magam az egészen. Ha nem használom a paypalt akkor esélytelen az egész eladás. :(

Előzmény: t.lantos (58781)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58781

Egyszeruen nem ertem. Olyan problemak tudnak felmerulni nekunk, amik elvileg nem merulhetnek fel.

"A terméklapon megadott szállítási határidőn belül nyitott egy ügyet a paypalon (item not received)" (felteve, hogy nem arrol beszelsz, hogy kezzel beleirtad, hany nap, es nem a shipping optionsnal van beallitva)

A varhato erkezesi ido utolso pillanataig nem tudok not received case-t nyitni, mert nem engedni.

 

Egyebkent meg igy van, ez egy netto sz.pas. Sajnos segghulye amerikaiak ulnek a tuloldalon (jo esetben nem bevandorlo, de ezeknel a franc se tudja, meg az is lehet, hogy ki van szervezve Ugandaba)

Olvasni nem tud, logikaja nincs, ertelmezni meg vegkepp nem tud semmifele informaciot. Most elmehetnel a postara, inditanal egy kerestetest, kapnal papirt, hogy kezbesitettek. Ezt lefordittatnad, elkuldened nekik, es el se olvasnak. De ha megis, akkor se ertenek meg. De leginkabb tennenek a fejedre magasrol. Eladokent nagyon szar dolog a paypal.

Előzmény: krisztike0000 (58779)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58780

Egy jó barátom már hónapokkal ez előtt utalt rá, hogy hasonló problémák miatt nem fogad el PayPal utalást. Mondom neki, akkor rengeteg veőt elszalasztasz. Azt mondta, leszarja. Most már értem, miért döntött így. Sokszáz pozitívval a háta mögött megteheti az embör, hogy bizalmat vár el a vevőtől. Ha nem kap, hát nem kötelező vásárolni.

Szerencsére én még nem jártam így, bár mit akarok én a 24 eladásommal. :-)

 

 

Előzmény: krisztike0000 (58779)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58779

Na...most leírom a részleteket a paypal ügyemmel kapcsolatban, mindenki vonja le a következtetést, hogy mennyire van védve egy eladó a vevővel szemben.

Vevő vett egy terméket, kifizette, elküldtem.

A terméklapon megadott szállítási határidőn belül nyitott egy ügyet a paypalon (item not received)

Pár napja ha az ebayen feltöltöm a magyar nyomkövető számot USPS szállítással, ez megjelenik a paypalon is a vásárolt termék mellett.

Leinfóztam a csomag státuszát az ebay fiókomban és látom, hogy a csomag már ott van a helyi postánál, tehát napokon belül meg fogja kapni, és meg is kapta még aznap. Lefotóztam... és beszkenneltem a feladási szelvényt is.

Mikor beléptem a Paypal fiókomba, érdekes módon nem volt lehetőségem válaszolni a vevőnek (mint általában).

A levélben amit kaptam a Paypaltól az állt, hogy mivel a nyomkövető szám megjelent a paypal fiókomban is, nincs más teendőm. :/

Akkor írtam be ide a fórumra, hogy kíváncsi leszek a döntésre, mert amikor ráklikkeltem a paypalos track számra, átirányított az USPS oldalra ahol ugye azt írta hogy nincs információ a csomagról ( mert ez csak az ebay felületen követhető).

A "bizonyíték" feltöltésre volt lehetőség a paypalon, fel is töltöttem mind a kettőt.

Közben volt egy fül ahol az ügyfélszolgálatnak lehet írni, ott leírtam ezt, hogy szeretném a feladásról és a szállításról a bizonyítékokat elküldeni. Nem válaszoltak...

Pár napon belül jött is az email, hogy lezárták az ügyet és a vevő javára döntöttek.

Hiába írtam és szkenneltem és fotóztam...leszarták.

Kaptam még egy emailt, hogy fellebezhetek a döntés ellen. :) Követtem az emailben leírt utasításokat aminek a vége az lett, hogy a nyomkövető szám fel van töltve de semmi lehetőség írni vagy hasonló. Egyszerűen zsákutca.

Újra írtam egy emailt amiben leírtam részletesen mindent, majd elküldtem a kifotózott szállítási infót és a feladási szelvényt is.

Visszaírtak, a lényeg ez: a nyomkövető szám nem követhető, szóval így jártam.

Az jutott eszembe, hogy hiába lehet az ebayen követni a csomagokat ha a paypalon nyit a vevő ügyet azt sorra egyoldalúan le fogják zárni és ez nagyon nagy szívás. Egyáltalán nem vagy védve, kifogsz 1-2-3 olyan vevőt aki kifejezetten erre megy rá akkor ennyi is. 5-6% paypal fee-ért ennyi az igazság?

Nagyon csalódott vagyok :(

 

 

foveon Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58778

tudom, ezert is duhito hogy ezt nem kepesek elore megirni emailban. plane ha mar azon at ment a kommunikacio.

de legjobban az izgatna hogy mikor hozzak, mert eleg gaz hogy ilyen tetu lassu ez a vamolas.

 

 

Előzmény: t.lantos (58777)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58777

A cuccalegyutt szoktak hozni a fizetendot, szoval a postastol tudod meg, hogy mennyit kell fizetni.

Előzmény: t.lantos (58776)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58776

Majd ajanlott levelben :)

Előzmény: foveon (58775)
foveon Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58775

emikor megjelent az adatbekeres sor akkor mar egybol kuldtem emailban a cuccot. ezutan 4 napig adatfeldolgozason volt, es most ujabb 4 napja all az inditvany elkuldesen...

arra is kivancsi leszek hogy mikor tudom meg a fizetendoket, mert ugye emailban megkuldhetnek hisz arrol kuldtem be az iratokat.

 

 

 

Előzmény: Tshu-hash (58772)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58774

Csak a sajat honos devizanemedben tudod, ami nekunk HUF.

Konvertalod, es kiutaltatod. Ha mar adtal hozza bankszamlat.

Előzmény: bings12 (58773)
bings12 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58773

A paypal-on átlehet állítani,hogy forintba kérjem ki a pénzt?

Ha igen,hol?

Tshu-hash Creative Commons License 2016.11.16 0 0 58772

Szia!

 

Ez meg siman benne van a "normalis" idokeretben. Nekem altalaban 3-5 nap kozott szokott lenni, volt mar 1 is, de volt mar 3 het is. Igaz ez utobbi mar vagy 6-7 eve fordult elo, de meg a mai napig emlekezetes, hogy telefonalgatnom, meg faxolgatnom kellett, mire kegyeskedtek vamkezelni, azutan pedig kikuldeni.

Előzmény: foveon (58770)
radikál Creative Commons License 2016.11.16 0 0 58771

Szerintem meg pont, hogy a közelgő karácsony miatt már torlódás van és annyi tétel vár elvámolásra amire nincs kapacitásuk.

Előzmény: foveon (58770)
foveon Creative Commons License 2016.11.16 0 0 58770

japanbol van egy csomagom, vam-os. posta intezi. nektek meddig szokott ott dekkolni? 3 napja ebben a statuszban van: "Vámkezelési indítvány NAV részére elküldve"

duhito hogy hamarabb ideert a vilag masik felerol minthogy ezek kiburokrataskodjak magukat (9-en itt volt az orszagban, azota megy ez az adatbekeres meg adatfeldolgozas es hasonlok). nem az a bajom hogy fizetni kell, hanem hogy ennyit ulnek rajta, pedig meg karacsony sincs.

 

 

krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.16 0 0 58769

Ez tényleg szívás. Akkor ezek szerint nincs már az ami régen, hogy egy lezárt ügy után nem lehet újat indítani ugyanabban az esetben.

Előzmény: GKPW (58768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!