Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2011.04.02 0 0 57309

Sajnos van pár dolog amitől nem mehet a klimakompri.Nem is akartam Alfert megijeszteni egyből veni egy komprit.Lehet,hogy csak

el.csati baja van,megette a fészkes zőld fene:-))

Csak,hogy én jártam ugy,hogy elveszett az el.kuplung fémtárcsája és perszeígy nem kapcsolt,nem volt minek:-)

Vettem 1et 20 rugóért és elmentem a klimaszervízbe , visszafejtették a gázt (igy azért nem kellett fizetni) és kompri csere.

Most van egy klimakomprim csak ez el.kuplug hiányos.A ricnis tengelycsonk letört amin a tárcsa van.

Perszeha nincs meg a nyomás akkor a nyom.kapcsoló védi a rendszert üres járástól,mert ugye a kenés nem igazán van meg a kompresszorban.

Előzmény: vecserom (57279)
_Haszi_ Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57308

Igen, sztem 5-10 ropiból megvan, tesóméknak is utólag lett. Ha más nem, akkor bontóban is megnézheted végszükség esetén, és ha van és jó állapotú, akkor biztos óccóért hozzájuthatsz.

Előzmény: zafira2.2 (57305)
soryton Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57307

Zolysys

 

...szeretném megtudakolni .hogy te rendelkezel e Lexia-val ...?  ha igen ... szoktál é- e esetleg , van-e rá lehetőség más kocsikat a rokonságból kifaggatni... és hol...?   DANKE   :-))

Előzmény: Zolysys (57281)
Jena307 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57306

Még nem de már nem is fog szerintem, pár éjszaka kínlódás után feladtam, most meg a héten, indult a meló, és agyilag zokni vagyok hogy ilyesmivel tököljek.

Előzmény: Ambree (57260)
zafira2.2 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57305

de ne nekem fáradjon aki megbecsüli és költ az autójára :)

Előzmény: _Haszi_ (57303)
kutyus79 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57304

Sziasztok!

 

Peugeot 307 2.0 HDI diesel 5 ajtós. Utólag lehet beszerelni kartámaszt? Ha igen kb. mennyibe kerül és hol lehet kapni?

 

_Haszi_ Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57303

Anyagfáradás, benne van a pakliban. Pechnek hívják.

Előzmény: zafira2.2 (57302)
zafira2.2 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57302

Sziasztok!

 

Na ma elvittük a kisautót szerelőhöz. Pár napja kormánymozdulatoknál elég erős pattanó hang volt. Nem tudtam mi az hát szóltam a szerelőnek. Ma leállok nála, mutatom hogy mizujs majd látom a rugó el van törve. Szóval első körben rugócsere és majd lehet erre jön még többminden. (Ne legyen igazam)

Kérdem én: egy 6éves autónak hogy törik el a rugója amikor ennél jobban csak akkor kímélném ha nem járnék vele!

lez078 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57301

28000 a kettő darab.(ez az én nickem)

 

Előzmény: bajkonurv8 (57300)
bajkonurv8 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57300

28.000 a kettő darab.

Előzmény: logop (57298)
tisvol Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57299

Akkor töredelmesen bevallom, hogy amikor a pályán előjött az AF hiba, akkor felesben etanol volt benne, méghozzá tél óta az első tank. Télen benyát tankoltam, mert csillaggarázsból indulva nehezen indult (garázsból nem volt gond). Viszont amit a szerviz kiolvasott hibát, az akkor volt amikor csak benya volt a kocsiban. Lehet az egész nem érdekelne, de a szerviz beparáztatott ezzel a lambdaszondával. Egyébként új gyertyák (gyári cikkszámos) vannak benne.

Egyébként meg etanollal megy mint a gőzös (hehe...1.4 75 LE gőzös...hehe), a fogyi kicsit megugrott 6,5-ről 7,5 körülre. Ha odafigyelek, akkor nincs egy liter a különbség.

Előzmény: Xe3 (57288)
logop Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57298

szia mi az ára?

 

Előzmény: lez078 (57297)
lez078 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57297

195/65 r15 a méretük.

Előzmény: lez078 (57295)
logop Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57296

Hali... Bsi reset,,,,, szösszenet leírom nagyjából lehetőleg érthetően, mert nem  csak a  a szerelők olvassák a  topikot. Na szóval:. :A bsi az autód központi számítógépe ami felügyeli a többi elektromos egységet és/ beszélget/ velük  digitálisan . mint otthon a számitógépedben az alaplap a winchesterrel.Ha antipolution fault hibád van , az azt jelenti  környezetvédemli hiba .Ez lehet katalizátor, valamelyik lambdaszonda, gyertya, trafó, elkorrodált vezeték ,csati esetleg egy betankolt rossz üzemanyag miatt is. Pl a víz, mert 20 -25 000liter vízhez olyan simán hozzáöntenek 6-700 liter vizet hogy észre sem veszed. Főleg a régebbi autóknál ./Nekem van benzinkutat  működtető emberem az már 2 garnitúra kutast zavart el emiatt/.  Szóval visszatérve ezt a hibát a motorkomputer  raktározza el és nem a bsi. tehát bsi resettel nem megszüntethető .Kivétel amikor üzemanyag  miatt dobja fel ezt a hibát , mert pl  naon pici vizet kapott fel a tankból, /Megjegyzem naon pici vizet nem szoktál betankolni /és azt már kidolgozta  az üz. a .rendszerből.És utána nem áll fenn a hiba. Ez ritka dolog. de néha megtörténik.javaslat ,diag használata és pontos hiba behatárolás ,hogy ne keljen megvenned minden összetevőt ami a rendszeredben  van .Én azt szoktam csinálni,hogy az diag, üzemanyag rendszer és vezetékköteg , gyertya ellenőrzése után ,első körben  egy jó minőségű üz a rendszer tiszítót  borítók bele ami a kat. rendszert is tisztítja .Sajna nem mindegyik jó. q  fontos gyertya /gyári cikkszámos /cseréje ha nem az van benne.  Én már sokszor szívtam  miatta.A gyárival soha sincs probléma hidegben ,esőben ,és nem drága. Ezek a legolcsóbb megoldások és csak utána mennék tovább ,mert van hogy ez után megszűnik a hiba.a többi : lambdaszonda, katalizátor,  Tehát húzósabb árral rendelkező alkatrészeket  a végére hagyom ha egyből nem lehet pontosan beazonosítani a hibáját.  hali

Előzmény: Xe3 (57269)
lez078 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57295

Sziasztok, 

P307-re való gyári DUNLOP SP SPORT 300  nyárigumi kettő darab eladó.

Makulátlanok, 1x sem voltak használva. (pótkerék volt mindkettő).

Az egyik egy 2005-ös kocsiból, a másik 2007-esből.

Emilem publikus, csak egyszerre eladók.

Kecskemét.

vecserom Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57294

A katalizátor innen vettem:

 

http://www.onlineautomotive.co.uk/Peugeot_307_Catalytic%20Converters.aspx

 

A szondát pedig innen:

 

http://e-autoparts.pl/catalog/index.php

 

A szondás csak lengyelül van, más nyelv nincsen. A szondád típusát, számát írd le és keresd úgy. Ha Delphi szondád van, akkor nem biztos, hogy a szondán lévő szám a típusa. AQz enyémhez is kellett egy "átváltó" katalógus, de az is megtalálható.

 

Az etanol használatáról én megkérdeztem a Peugeot Hungáriát és azt a választ adták, hogy nem ajánlott, mert az én motorom nem alkalmas az etanolra, még keverve sem. Mivel nem egyből jött a válasz, szerintem a gyártót kérdezték meg. Én emiatt meg sem próbáltam.

Előzmény: Xe3 (57289)
q10-307SW Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57293

Hali!

 

Én már lassan egy éve tiszta etanollal járok.

Tavaly nyáron nyaralás közben egyszer kénytelen voltam benzint tankolni, mert nem volt a közelben etanolos kút (vagy legalábbis én nem tudtam róla). Tankolás után kb. 5-10 km után rögtön kaptam egy AP üzenetet. Csak néhány nap múlva tudtam szervízbe vinni, mivel ez hétvégén volt. Mire elértem az AP üzi törlődött x indítás után. Ennek ellenére elment a szervízbe, kiolvasták, de nem találtal semmit. A szervíz véleménye szerint a benzin tankolás miatt volt. Azóta ismét csak etanolt tankoltam, hibaüzenetem nem pedig volt azóta sem.

 

Üdv., Q10

Előzmény: Xe3 (57291)
Frankofil Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57292

Keresd halacs 0926-ot,nyílt az elérhetősége,régebben írtad,hogy pest megye is jó,ő az embered.Ha nem jön össze adok egy másik,pestlőrinci vonalat.De előbb Őt próbáld.

Előzmény: rómailaci (57284)
Xe3 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57291

Köszi, hogy beleszólsz! Minden ötletre, felvetésre, tapasztalatra vevő vagyok, mert tényleg nem érzem, hogy az itteni szervizesek a helyzet magaslatán állnának :)

 

Én is gyanakodtam az etanolra, de már korábban is tankoltam 1-2x. Akkor nem volt semmi gond. Nem akarom így vinni a szervzbe, megvárom mi kiürül belőle (még kb. 200 km), s teletankolom normál benzinnel.

 

 

Előzmény: bambipug (57290)
bambipug Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57290

Sziasztok!

 

Bocs, hogy beleszólok, de Én is tankoltam anno etanolt, még 1 az 1-ben is és mikor visszatértem a benzinre, utána írta az A.F. hibaüzit, Én sem értettem, hogy miért akkor, de utána egy nagyon meredek kapubejáróba álltam vagy 2 órát és utána elmúlt! Nem tudom, hogy köze lehet ennek, de már egy éve nem volt semmi...

 

Üdv.

Előzmény: Xe3 (57269)
Xe3 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57289

Majd igénybe vehetem a szállítási kapcsolataidat? E-bay-en vetted őket, vagy valami hivatalos üzlet webshop-jában?

Előzmény: vecserom (57278)
Xe3 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57288

Természetesen elviszem gyári műszerre, csak infók kellettek, hogy ne full hülyén álljak meg a mégülyébb "szaki" mellett. Nálunk kb. 1 éve van Pug szerviz, s nem sokat értenek hozzá. Munkatársam akar berakatni egy tempomatot, s kérdezte tőlük, hogy mennyibe kerül (a kart már megvette neten, csak be kell állítani). Mondta a srác, hogy még nem csinálta, lehet, hogy nem elég rá a fél óra. Az biztos, hogy bent leszek, mikor ráköti a számítógépet, s nézem mit csinál...

 

Meg már tényleg felmegy az agyvizem attól, hogy egy 4 éves autóban, amiben 60.000 km van, HOGY MEHET TÖNKRE BÁRMI a lengéscsillapítón kívül???

Ráadásul most volt műszakin, és 60.000 km-es szervizen 3 hete. Akkor semmivel sem volt gond.

Most is csak ez a hibaüzenet van, de nem érzek teljesítmény vesztést (jobban megy, mint valaha), nem rángat, nem indul nehezen (pedig 50% etanol van benne), s a fogyasztás is normális körül van (ezt nem tudom pontosan az etanol miatt, de eddig 8,5l/100km, s tisztán benzinnel 7,5 szokott lenni)

 

Nekem már volt

- tűzkarika csere

- kézifék bovden csere

- indexkar csere

- rossz a jobb első ajtó érzékelő

- van az AP hibaüzenet minden egyes indításnál

 

Lassan fogom és fölgyújtom, az legalább ad egy kis meleget...

 

Tudom, hogy olcsó volt, meg nem annyira rossz, de most valahogy mélyponton van a hangulatom...

 

 

 

 

Előzmény: vecserom (57278)
Martinka. Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57287

Szerintem ez nekünk is új infó. Nem rémlik, hogy valakinek ilyen gondja lett volna.

 

Mondanám hogy Format C: de akkor azt gondolnád hogy viccelek. :)

Előzmény: rómailaci (57284)
tisvol Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57286

...izééé...vezérléscsere....nem így mondják, amikor cseréljük a szíjat, a vízpumpát, csapágyakat stb? Összefoglaló néven. :)

Előzmény: Ambree (57283)
Martinka. Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57285

Nekem a 105-ezres szervizkor mondták...

 

Gondolom a 120-as szerviz előtt járhat, akkor nyílván a motor vezérlésének a cseréjére gondol. (szíj, görgők, vízpumpa)

 

Mivel tudom hogy tudod, azon gondolkodom vajon mi miatt kérdezhetted... :/


Előzmény: Ambree (57283)
rómailaci Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57284

Urak!

 

Találkozott már valaki azzal a problemmel, hogy a BSI nem frissíthető, mert azt írja ki megtelt a tár. A szervíz tanácstalan, ilyet még nem láttak. a Peugeot központtól kérnek segítséget. A vas egyébként 2002-es 1,6 Break.

Ambree Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57283

"...épp vezérléscsere előtt leledzek..."

Milyen vezérlést kell cserélned?

Előzmény: tisvol (57282)
tisvol Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57282

Nekem a 105-ezres szervizkor mondták, hogy volt egy eltárolt hibaüzenet a számítógépben, lambdaszonda hiba, ennyit mondtak. Kérdezték, hogy van e gond a kocsival. Mondom, volt egyszer egy AP hibaüzenetem, de eltűnt reggelre. Azt mondták, használjam, ha nincs gond. Sajna azóta ismét előjött, épp 600 km-re itthontól, autópálya kellős közepén. Ez már csak másodnapjára tűnt el...kicsit fosok én is ha lamdaszonda lesz. Most nagyon nem hiányzik egy ilyen, épp vezérléscsere előtt leledzek. :(

Előzmény: Xe3 (57275)
Zolysys Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57281

Mivel a klíme több helyről is kap infot lehet hogy meghülyíti, de erre ne vegyél mérget. A hátsó ablaktörlő a COM2000 miatt is hülyülhet...

Előzmény: lesliel (57280)
lesliel Creative Commons License 2011.04.01 0 0 57280

Sziasztok,

a külső hőmérő meg tudja adni magát? Egy pár napja a 60 és 80 fok között mér. Ha átkapcsolom Fahrenheit-re, akkor a rossz értéket számolja át. Nem tudom a klímát ez mennyire fogja befolyásolni.

A hátsó ablaktörlő is új életet kezdett. Időnként elindul és töröl egy darabig, aztán megnyugszik. Van mikor a távirányítóval való nyitáskor is aktivizálja magát.

Volt valakinek ilyen problémája?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!