Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10162
Az a furcsa nekem, hogy pl egyik nap jo, masik nap rossz, vagy reggel rossz, delutan semmi bajom, vagy forditva
Vagy egyszeruen elore nyulok a soert, beleszur, visszarakom, mar nem erzek semmit
Egyszer nem tudok a kocsi uleserol felvenni egy papirt hajolva, utana meg siman lehajolok a szemeteshez
Nincs az a tartos stabil rossz mint a mutet elott volt, de valami van
Sokszor 2-3 napig nem veszek be semmit, nem kenem, aztan napokig eszem az ibumaxot meg kenegetem a derekam
Ez mi lehet?
Atti71 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10161

Szia!

 

Az én email címem se71@freemail.hu nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok és megosztom a tapasztalatokat.

 

Üdv: Atti

 

Előzmény: Flóri7 (10160)
Flóri7 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10160

Szia!

igen, mindenképpen érdekelne a tapasztalataid... itt esetleg, vagy email címet adjak, esetleg skype??? lenne egy pár kérdésem... előre is köszi: Flóri

Előzmény: Atti71 (10159)
Atti71 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10159

Szia!

 

Nekem kilenc hónapja volt titánrudas merevítésem. Ha érdekel szívesen elmondom tapasztalataimat.

 

Üdv: Atti

Előzmény: Flóri7 (10158)
Flóri7 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10158

Sziasztok! szeretnék kapcsolatba lépni olyannal, akinek merevítős gerinc műtéte volt... pár kérdésem lenne hozzá... milyen volt? milyen lett? fájdalom elmúlt vagy sem? tanácstalan vagyok... műtét vagy sem???

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10157

Előfordulhat, hogy valami ott maradt ami nyomja az ideget vagy esetleg hegesedés, de sajnos az is előfordulhat, hogy sérült az ideg műtét közbe. Most abba kell reménykedni, hogy valamit talál az idegsebész ami nyomja a gyököt,mert, akkor megoldható a panaszod egy esetleges újabb műtéttel.

Előzmény: Anikó 11 (10156)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10156

Én is nagyon kíváncsi vagyok,hogy mit mond,de ez akkor sem természetes,tök jó,hogy a csavar hegyes vége áll ki a hasüreg felé.Az én bénulásos panaszaim egyből a műtét után alakultak ki,előtte nem volt,csak az a baj,hogy nem javul,sőt inkább romlik és a drága doktorom most kezdett el kapkodni,hogy mi történhetett.

Előzmény: Törölt nick (10155)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10155

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond neked az idegsebész, hogy a csavarok túlérnek, mert az enyém is úgy van, meg leír ott nekem is egy két dolgot amiből arra következtetek, hogy valami nem stimmel, de a doki szerint szupi minden, Ja azért nem bírok lábraállni!

Előzmény: Anikó 11 (10153)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10154

Naggyából nekem is ezek vannak leírva a fémekről és az idegsebészek szerint nincs semmi gond a beültetett fémekkel. Nálam annyi a különbség, hogy leírja, hogy alatta a csigolya dölés szöge fokozott és 4 mm el előre van csúszva és még arra is azt mondják, hogy az nem gond! Nem akarlak elkeseríteni, de nem lehet, hogy megsérült az ideg műtét közbe és az okozza a panaszod? Mondjuk majd az idegsebész többet tud mondnai, mondjuk ahány idegsebész annyi vélemény :-(

Előzmény: Anikó 11 (10151)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10153

Szerintem sem,most már biztos vagyok abban,hogy ez egy nem jól sikerült műtét,az egyik orvos ismerős mondta,hogy a csavarok nem lóghatnának ki a csigolyatestből.Passz

Előzmény: real_geri (10152)
real_geri Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10152

nem értek hozzá, de ha a csavar elhelyezkedése jó lenne, és az implantátum jó helyen lenne, biztos nem írnak róla ennyit, nem?

Előzmény: Anikó 11 (10151)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10151

Sziasztok,túl vagyok a Ct-n,megosztom veletek a leletet.

L.IV.-V. csigolyán postoperatív,TLIF műtét utáni állapot.A L.IV.csigolyába behelyezett csavarok jó helyzetűek,az L.V csigolyában elhelyezkedő csavarok végei mindkét oldalon 8-10 mm-rel meghaladják a csigolyatest ventro-laterális külső konturját.A csavarok okozta műtermékek miatt a régió megítélése nehezített,amennyire megítélhető egyértelmű gyulladásra jellemző eltérés sem a csigolyákban sem pedig a környezetükben nem mutatható ki.A csigolyatestek magassága,az intervertebrális rések tágassága szabályos.A csontos gerinccsatorna tágassága szabályos.

L.III.-IV. közti discus bal oldalon laterálisan kissé előboltosul,neuroforamen szűkületet nem okoz.

L.IV.-V.közti discusban beültetett stabilizáló anyag bal oldalon helyezkedik el,a dorso-laterál irányba a csigolya hátsó konturját 5-6 mm-rel szűkiti a neuroforament,esetleges gyöki kompresszióra vonatkozó vélemény műtermékek miatt nem adható.

L.V.-S.I discusban körülírt kóros eltérés nem figyelhető meg.

Ennyit írt le a radiológus,nekem az nem tetszik,hogy a csavar szerintem nem a helyén van.

Atti71 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 10150

Szia!

 

Nekem 3 műtétem volt 9 hónapon belül. Két X sérv (ugyanaz) meg egy fixálás. Egyik műtétnél sem rontottak el semmit, és mégis ujra kellett műteni. Most teljesen jól vagyok! Nem feltétlenül az orvos rontotta el. A gyógytornával is sok kárt lehet okozni műtét után. És szertintem egyéne is válogatja ki hogy reagál egy egy műtétre. Ne keseredj el. Tudom nem könnyű, én is nagyon el voltam keseredve a második műtétem után. De mint mondtam ma már nagyon jól vagyok, és egyre jobban és jobban. Igaz már 9 hónapja volt a stabilizációs műtétem. Kb fél évvel a műtét után még voltak nehéz napok hetek amikor nagyon kétségbe voltam esve. De túl vagyok rajta. Sok sok türelem kell és kitartás meg hit hinni, hogy jobb lesz.

 

Kitartás jobbulást kívánok!

Előzmény: Anikó 11 (10148)
real_geri Creative Commons License 2012.09.15 0 0 10149

Kíváncsian várom! Addig is jóbbulást

 

Előzmény: Anikó 11 (10148)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 10148

Sziasztok!

Arra gondoltam,hogy megosztom veletek a csütörtöki gerincsebészeti kontrollon történteket.

Elmondtam az orvosnak,hogy rosszabb lett a lábam,majd miután megvizsgált,arra jutottunk,hogy 5 hónap elteltével,semmit sem javult,ugyanaz van leírva státuszban,ami a kórházi zárójelentésben.Adott Ct-re beutalót,de időpontot kérjek magamnak(egy kedves doktornő elintézte nekem,hogy már hétfőn mehetek).

A CT lelettel együtt 2 hét múlva kell vissza mennem kontrollra,de szerintem vagy nem tudja ő sem,hogy mit csinált,vagy nagyon jól tudja csak nem meri megmondani.

Nagyon félek,hogy mit fog mutatni a CT,több műtétet nem szeretnék,főleg ott nem,ahol sikeresen lebénították a bal lábfejemet.Szorítsatok nekem,amint meglesz az eredmény megírom.

herniated disc Creative Commons License 2012.09.09 0 0 10146

 

 

Sziasztok !

 

Én olyan valakit keresek akinek ültettek be nyaki porckorong protézist !

 

real_geri Creative Commons License 2012.09.09 0 0 10145

sajnos kevés adat jön a statisztikához, de eddig így néz ki

 

esetek 13

műtöttek 9

többször műtöttek 2

konzervatív 4

m. javult 3

k. javult 3

m. rosszabb 2

k. rosszabb 1

m. változatlan 1

k. változatan 3

 

(az állapot változásoknál a műtött javult azok száma, akik egy vagy több után de javultak, itt ugye egyszer rosszabb lett, de jelenleg jobb, illetve konzervatívnál azok, akik arra voksoltak, stb, javulás a "valamivel jobb, de nem tökéletes" is, hiszen javult, csak nem elég jó, pl én :()

enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.06 0 0 10144

Szia!

Az nem semmi! Veled mi történt szintén sérv? Vagy baleset?

Előzmény: ka-la (10143)
ka-la Creative Commons License 2012.09.05 0 0 10143

Sziasztok régen jártam itt a fórumba.Sokminden történt veletek azóta. Anikó 11-nek üzenem,hogy NE ADD FEL csak pozitívan. 5-ször műtötték a gerincemet 4-csigolyát csavaroztak,a fájdalmaim nem szüntek a jobb lábamat húztam magamután mint egy rongyot,csavarokat ki vették hátha megszünnek a fájdalmaim de nem. TRAMADOLOR-200-mg tablettán élek napi 3-4-is elfogy.A májam olyan mint az " alkeszoké "-Gamma GT

500-érték et mutat a normál 50-.a fájdalmak megjelennek ahogy a gyógszerhatása múlik.Most- SCS-beültetésre várok.

http://www.poweroveryourpain.com/docs/About_SCS/proven_therapy.html

Fájdalom mentes azép napokat kívánok nektek ka-la.

Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 10142

Köszönöm mindenkinek,megpróbálok még kitartani

angelina111 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 10141

Nem azt nem szedek,mert nem bírom!Eddig bármit adtak belőlem zombit csinált...Meg így is esténként egy maroknyi gyógyszer a vacsorám.:(((Elalvás...azelött hason szerettem csak aludni csak az volt jó,műtét óta nem tudok hason feküdni,háton nem tudok aludni egyáltalán az oldalamon fekszem akkor sokszor nem érzem én sem a karjaim!Egy jót nem aludtam azóta :((( szar ez úgy ahogy van...

Előzmény: enerdzsájzer (10140)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.03 0 0 10140

Hát ez az. Majd csak utána derül ki hogy jó döntés volt-e. Nyugtatót szedsz? Ha másra nem, de arra jó hogy nem kattogsz fejben  folyamatosan. Nekem jó, kiürít meg eltompít egy kicsit, nem pörgök hogy fáj. Ha jó vastagon belövöm magam (estére kötelező ha akarok aludni pár órát) akkor eljutok addig a szintig hogy fáj de sz.rok bele mert már gondolkodni se tudok. Aztán az éjszaka közepén amikor már kezd kimenni a cucc hatása és nem tudok visszaaludni még benyomok egy adagot. Csak ilyenkor az elalvó testhelyzetre oda kell figyelni, mert már többször megesett hogy az oldalamra fordultam fél kába állapotban, aztán arra ébredtem hogy a karjaim tehetetlenül lógnak mellettem, még az ujjaimat sem tudtam megmozdítani.

Előzmény: angelina111 (10137)
Atti71 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 10139

Szia!

 

Azért nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni! A kontrollon minimum röntgent csinálni kell. Az azért választ adhat egy két dologra.

Nekem nyolc hónapos a stabilizációm. Nekem is volt olyan, hogy azt hittem itt a vég. De az ilyen nagyobb fájdalmak után mindig egy nagyobb javulás következett. Pár hónappal ezelőtt még volt, hogy 2-3 napig fel sem bírtam állni és sírtam a fájdalomtól. Ma meg már gyógyszert sem szedek. Tessék pozitívan állni a dologhoz, még akkor is ha nehéz. És ha valaki tudja, akkor én tudom, hogy nehéz. De akkor is!!!

Jobbulást és kitartást!

Előzmény: Anikó 11 (10133)
kisat_ Creative Commons License 2012.09.03 0 0 10138

megműtöttek, már inkább a gerincgimnasztika használ jobban,

javított az állapotomon műtét előtt de csak ettől ne várjatok végleges megoldást,

arra mindenképpen jó, hogy enyhíti a fájdalmat, pihentet és nem romlik tovább

Előzmény: real_geri (10132)
angelina111 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 10137

Ez egyre szörnyübb,akik itt vagyunk hát negyikünk sincs valami jó állapotban:(((

Én pont azon gondolkodom ,hogy mégiscsak rászánom magam a nyaki mütétre is!Ugye a lumbális szakaszon volt egy mütét,azóta sem vagyok jól,elfárad a derekam könnyen nem tudok ülni csak rövid ideig,néha ugy ébredek mintha kettétört volna a derekam!Van egy kiboltosulás állítólag csak az, de azt most is injekciózták,a gyógyszerek szétmarták a gyomrom közbe!A nyakam miatt meg már mindkét karom fáj a vállaim leszakadnak,néha zsibbadnak az ujjamig.Nem mondom ,hgy türhetetlen de az életem rendesen tönkreteszi!Nekem is több elváltozás is van a nyakamban amit operálni kéne,de most már egyáltalán nem tudom mit csináljak,az életem igy szar ,de mi van ha műtét után is az lesz?ÁÁh  tényleg elegem van az egészből....

Előzmény: enerdzsájzer (10134)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.03 0 0 10136

Kell csinálniuk legalább egy röntgent kontrollon. Reméljük nincs baj és csak valamilyen átmeneti "üzemzavar". Ha az orvos magától nem kér cétét, szerintem próbáld meg kiharcolni valahogy, biztos ami biztos.

Előzmény: Anikó 11 (10135)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 10135

Szia!Elvileg nem tudok róla,hogy lett volna még sérv,nekem a fixálás után alakult ki a lábfej paresis,ami javult is egy darabig,de most romlik,jövő héten megyek kontrollra a gerincsebészetre

Előzmény: enerdzsájzer (10134)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.03 0 0 10134

Van még sérved a fixált rész fölött? Mondjuk közvetlenül a csavarozás melletti? Vagy a többi porcod rendben volt?

 

Nekem úgy volt hogy az második műtéttel csak S1-L5 fixálás volt, de az L4-es porcon már akkor volt egy 4-5 milis sérv. Ez a sérv a fixálás után kb. 7 hónappal már elkezdett komoly tüneteket okozni. Lett belőle egy 1,5 centis mediális sérv.

A fixálással nagyobb teher kerül a szomszédos porcokra, amik így előbb-utóbb megadhatják magukat. Nem biztos de megeshet, főleg ha már eleve gyengébb a porckorong.

Nekem a harmadik műtét után három csigolya fixálásával tönkrement az egész gerincem. Hátamban két porckorong adta meg magát, a nyakamba meg öt. Ezek még kicsik 2-3 milisek, de már megkeserítik az életemet.

 

Szerintem irány az orvos és harcolj ki legalább egy ct-ét.

Előzmény: Anikó 11 (10133)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 10133

Sziasztok!

A tanácsotokat és segítségeteket szeretném kérni,hátha van valakinek ilyesmiben tapasztalata(bárcsak ne lenne).

Eltelt 5 hónap a stabilizáció óta,elkezdett javulni a lábam,de most két hete én úgy veszem észre,hogy inkább romlott a dolog,nagyon felerősődtek az idegi tünetek,szinte folyamatosan ég a lábfejem,talpam,a nagylábujjamnál pedig mintha valaki mindig tűkkel szúrkálna.Elkezdtem ismét "kicsapni"a lábamat,nem tudom terhelni,kisebb fizikai terhelésnél is iszonyatosan elfárad a lábam,néha szinte csak húzom magam után.Nagyon el vagyok keseredve,mert félek és nem tudom,hogy mit rontottak el ennyire.

real_geri Creative Commons License 2012.09.03 0 0 10132

nem használ, vagy már nem használhatod?

Előzmény: kisat_ (10131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!