Keresés

Részletes keresés

Bayern73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4663

honnan ismerem fel? 6-an laktunk a házban.nem Ausztria,Bayern.jött a levél a Bayerische Rundfunktól hogy havi 17,98euro telekommunikációs adó/koponya.

 

ááá,én nem fizetek,meg én se meg én se...

 

eltelt 3 hét ott volt egy asszony.komplett lista ki lakik a házban.

 

elmondta minimum 1db tévé és 1db rádió után fizetni kell,legalább egy embernek.

 

mert amúgy tévé,rádió,cd,dvd,mobiltelefon,autórádió,ipod,iphone,laptop,netbook minden adóköteles.

na magamra vettem,hogy akkor a havi 17,98 osztva 6-al akkor annyit fizetünk.

 

hát a szarukat megették volna azért a havi kb 2,50-ért!!!

 

utána 2 héttel hazajöttem,és szeptemberben olyan helyre megyek vissza ahol egy deka magyar nem lesz!!!!! én nem csufoskodok miattuk,5éve külföldon kiismertem a magyarok hozzáállását,nein danke,se németben se hollandban nem kérek magyarokból.

 

 

sorry az őszinteségért

Előzmény: webmot1 (4660)
webmot1 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4662

Nemrég egy magyar ismerősöm nyaggatott azzal az ötlettel,hogy szerezzek neki munkát az Öbb-nél.Otthon vasutas, a kerekeket kocogtatja.Azt mondja a mókus,németül nem tud egy szót se,de 20 éves gyakorlata van és az mindennél többet ér.Mondtam neki ,ha igy érzed akkor ne szarozz,jelentkezz.Kérte,legalább egy elérhetőséget szerezzek. Megadtam neki(http://www.oebb.at/de/Kundencenter/Kontakt/index.jsp)Megtette:)))Magyarul persze.

Nemrég írt,hogy még nem jelenkeztek:)))))))Hihetetlen ez a nyelvtudás nélküli Andersen féle mesevilág,ami él az emberekben.

Előzmény: Törölt nick (4661)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4661

Igen, kínai bányavasutak keresnek ilyen feltételekkel, de nem fizetnek valami jól:-)

Előzmény: webmot1 (4655)
webmot1 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4660

Honnan ismered fel a magyar embert külföldön? Bármilyen szabályt vagy helyi szokást felhozol neki,rávágja: ááá,engem úgysem kapnak el:)))

Előzmény: Warnika (4658)
webmot1 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4659

Nemrég hazalátogattunk,voltunk Miskolcon is. Meg kell cáfoljalak némileg. 2,8-3 millió forintért tiszta lépcsőházban társasházi lakást veszel.Ömlesztve van ezen az áron.Sokan úgy indulnak neki,két szezont lenyom,hazamegy vesz egy lakást,aztán megy a büdöslabancozás...:))Egy hét alatt 2 ilyennel találkoztam.

Előzmény: Bayern73 (4656)
Warnika Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4658

friss beilleszkedőknek, most olvastam máshonnan idézem: 

 

"Anmeldebescheinigung: mi is késö jelentettük be nem 3 hanem talán 8-9 hónap után!Minden simán ment,kitöltöttük,kifizettük (gyerek 35e felnött 29e) ott helyszinen meg is kaptuk!majd egy hét mulva jött a papir hogy már 4 hónap után be kellett volna jelenteni az itt tartozkodást!Igy engem és a két gyerköcöt megbüntettek fejenként 50euróra!"

Bayern73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4657

a transz-szibériai vasúton ezt 50rubeles órabérrel dijazzák :DDDD

Előzmény: webmot1 (4655)
Bayern73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4656

Ja és még egy dolog, te mikor kimentél mennyire tudtál németül?

 

nah,nem nekem tették fel a kérdést de talán nem baj ha irok.

 

1980-as évek Ausztria,NSZK.bevágták a pácienst a lágerbe,nyelv,szakma,3év múlva be volt illesztve az osztrák és német társadalomba.

1990-es évek,haver Hollandia.1992-ben ott még úgy tudták itt vasfüggöny van,indits láger,3év,a lágeren családiházat kell érteni,a holland állam iskolázta.

ma mi van? holland állampolgár lassan 20éve.

 

Bayern bácsi csak 2008-ban érkezett Németalföldre.érdeklődés,felzárkóztató nyelvtanfolyam.válasz: magának 5000euroért jár mert EU-s polgár...

 

 

szóval szoktam volt mondani,voltak a 80-as évek a kemény dojcsmaki meg a siling meg a 90-es évek amit már szivtak a németek az NDK visszaszerzése miatt és van a júróóóó korszak a nagy büdös ejrópa.aki a 80-as években kinn lehúzott 2 évet az itthon felépitett egy házat.na ezt próbálja meg valaki ma 1100-1500euros fizetésből....

 

lassan a sertéshúst Németországból vesszük kolbásznak mert itthon drágább a disznóölés... 

 

német fórumon leirtam:

 

fizetés üzemanyagtéritéssel együtt 1127 euro

-190 euro üzemanyag

-280 euro szobabérlet

- 90euro havi casco

- 15 euro havi kfz azaz auto adó(német rendszám nem magyar a szabályokat betartjuk,nem akarok büntetést magyar rendszám miatt!!!!)

-100 euro kaja,cigi,sör hetente

 

és nem éltem nagy lábon,nem futotta a Neckermannál kenyai szafarira.... ennyire tellik 7,89-ből.

Előzmény: dzsokszi (4653)
webmot1 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4655

Az már tiszta,mi kell egy mozdonyvezetői poszthoz.Nekem van egy alapfoku magyar és egy gyenge középfokú mongol,ezzel jelentkezhetek vonatvezetőnek?:))))

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4654

A szóbeli és számítógépes kérdezz-felelek lényege, azon kívül, hogy érdekli őket a válasz, az, hogy megtudják, mennyire vagy megbízható. Aki ott ügyeskedni akar, az könnyen ellentmondásokba keveredhet, mert ugyan azt nagyon sokszor fogják megkérdezni, csak máshogy. Ilyenek az alkohol, gyógyszer, drog fogyasztási szokásaid és a belső tulajdonságaid, ahogy magadat látod.

Nem kell félni tőle, a reakciós tesztek sokkal nehezebbek és fárasztóbbak.

 

Amikor én kijöttem, még nem nagyon tudtam németül, de amikor mozdonyvezető tanfolyamra mentem, akkor már elég jól, a jelek szerint elegendő is volt a sikerhez.

Előzmény: dzsokszi (4653)
dzsokszi Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4653

Azt hiszem, hogy megvan a lényeg. Az orvosi alkalmasságival nem lesz gond. Az érdekelne nagyon, hogy mi volt a számítógépes kérdezz-felelekbe, mert a páromnak is az van a tájékoztatón, amit küldtek, hogy ilyen számítógépes kérdezz-felelek lesz. De ez mit takar? Kreszt? A pszichikai dolgok, azok szóba vannak? Vagy az is számítógépes? Csak azért kérdezem, mert itt a Volánnál ahol a párom dolgozik, szóba és írásba is szokott lenni. És a komoly elbeszélgetés miből áll? Ne haragudj, hogy ilyen sokat kérdezek, de te vagy az egyetlen ember, aki eddig valami támpontot tudott egyáltalán adni, hogy mire számítsunk. Ja és még egy dolog, te mikor kimentél mennyire tudtál németül? Igazság szerint emiatt vagyok annyira kiváncsi ezekre a dolgokra, mert a párom valamannyire tud, de az lehet, hogy kevés lesz és ha tudnánk, hogy körülbelül  mire számítsunk, akkor azokat a témaköröket, kifejezéseket jobban átnéznénk. Előre is köszi, köszö, köszi!

Előzmény: Törölt nick (4631)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4652

Nem nekem kell hogy megfelejen, szerencsére egyik sem...

Előzmény: flash.gordon (4650)
dzsokszi Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4651

Köszi! És nincs harag, legalább ezt is megjegyeztem. Tudod a páromnak keresem ezeket az infókat, nő létemre nem olyan nagy gáz, ha nem tudom mi a kettő között a különbség

Előzmény: Kereva-5 (4627)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4650

Nem baj nekem kell, hogy megfeleljen ne feledd. ;-)

 

Egyébként neked a pályakezdő magyarul kitűnően beszélő hegesztő sem felel meg, aki itt akar dolgozni.

Előzmény: Törölt nick (4649)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4649

Te tudod, nekem az ilyen humán emberek soha nem voltak érdekesek...

Előzmény: flash.gordon (4647)
Bayern73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4648

hallgasd ezt. ha a félóránkénti stauservicet megérted,épp most megy akkor már mehetsz is német területre :))))

 

http://www.webradio.de/internet-radio/antenne/meinradio/im-internet/01249.html

Előzmény: flash.gordon (4645)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4647

tudom én azt, de arra gondoltam megspórolok neked egy kis billenbeszélgetőpartnert billentyűkopást. De ha nem, nem. Ja nem is mondtam még milyen beszélgetőpartnert fogtam. Germanisztikát tanul az egyetemen, fest, zongorázik és dolgozik egy újságnál. Szerintem jó vásárt csaptam. :)

Előzmény: Törölt nick (4643)
Bayern73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4646

végülis el lehet helyezkedni német nyelvtudás nélkül akár Ausztriában akár Németországban,csak utána kéretik nem szitkozódni hogy miért 7euro brutto az órabér,miért kell a szart lapátolni,miért tolnak ki velem a németül tudó munkatársak stb.

 

nekem sváb lakótársam volt aki csak svábul tud,németül nem.elvolt elvan ő a munkahelyén Ingolstadt mellett,néha szerencséje is van mikor a 80% orosz munkavállaló között felbukkan egy ulmi sváb ahonnan ők is jöttek 400éve a török után,azzal elbeszélget,de mikor a bajor, és a 3. generációs török művezető németül nekiengedi a munkautasitást hogy akkor mi a mai feladat,akkor kamillázik.pedig sváb...

Előzmény: flash.gordon (4641)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4645

tényleg. Félreolvastam. :)

Előzmény: Bayern73 (4644)
Bayern73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4644

6 hétig tart egy interjú? Jó sok idő.

 

 

mondom 6 hete!!!!! az mikor volt? júniusban.

 

magyar nyelvlecke esetleg? :DDDDD 

 

az interju 25perc volt,utána mentem a másik 6 interjura amit aznapra betábláztam.:))))

Előzmény: flash.gordon (4642)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4643

Nem, nem lehet. Ez az Ausztriai Magyarok Foruma !!!!

Hülye kérdésre hülye választ illet mindenki...

Ha meg van kedved, hát keresd meg privátba, aztán adhatod a karriertanácsokat...

Előzmény: flash.gordon (4641)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4642

6 hétig tart egy interjú? Jó sok idő.

 

Érdekes ugyanezt a sztorit hallottam mindig otthoni átiratban: Tehát adva van Gipsz Jakab, aki perfekt egy adott nyelvből ír, olvas, vitatkozik, telefonál, stb. De a Rigó utcából páros lábbal rúgják ki mert nem tud levizsgázni. A lényege a sztorinak,hogy igazolja az országos szintű nyelv nem tudást, és hogy ilyen csak a magyar oktatási rendszerben történhet meg, ami ezért sz@r.

 

 

Ezek szerint mégsem.

Előzmény: Bayern73 (4640)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4641

Tényleg nem egyszerűbb annyit válaszolni, hogy: Nem, Ausztriában nem lehet elhelyezkedni német nyelvtudás nélkül.

 

/kérem azokat, akiknek egy jó ismerősük itt él már 10 éve Ausztriában, csak angolul beszélnek és keres 8000€-t havonta azok most ne kommenteljenek. Köszönöm./

Előzmény: Törölt nick (4633)
Bayern73 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4640

lassan 6 hete benn voltam Ingolstadtban egy interjun.nem kell nagy durranásra gondolni sima raktáros állás.

hát az ügyintéző 25éves csaj az olyan eszméletlen bajor-sváb dialektusban beszélt hogy csak lestem ki a két fülem közül...

megvolt az interju,papirok,stb,odatessékelt egy számitógéphez...

 

2x20 kérdés,német nyelvtan,német logikai teszt...

 

20pont max...össze is hoztam 6-ot...

 

na jó van mondom,akkor pááá,lehet hogy nem vagyok perfekt német nyelvtanos,de amit eddig 1996 óta német cégtől megrendeltem a diódán keresztül a Dick késig a lánckesztyűig,az ADAC a bankok,a jóisten tudja mi,na jó mondom akkor ez ennyi :DDDDD

 

 

szóval nem beszélek németül ez a lényeg.:)))))

 

tudtok állást?DDDD

Előzmény: Törölt nick (4639)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4639

http://www.probanden-online.de/kontaktadressen.htm

 

http://www.probanden-online.de/

 

Gondolom a komolyabb teszteket nem teszik ki a netre (legalábbis azokat nem amitől négy kezed lehet)

Előzmény: defcon (4638)
defcon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4638
Engem érdekelne!!! Hol kell jelentkezni? Nálatok a Sandozban? Hátha nő még két kezem (vagy valami más)
Előzmény: Törölt nick (4633)
defcon Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4637
Ebből csak azt érti meg, hogy te albán vagy... Hiszen még a topik címét sem sikerült értelmeznie...
Előzmény: Törölt nick (4636)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4636

Felteszem a kérdést neked máshogy.

Pályakezdő albán hegesztő vagyok, nem tudok magyarul, mik az esélyeim Magyarországon elhelyezkedni?

Előzmény: Törölt nick (4635)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4635

Nem érted? Pedig nem volt bonyolult vicc....

Előzmény: csabah8 (4634)
csabah8 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 4634

Nem értem hogy?

Előzmény: Törölt nick (4633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!