Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vwvivat Creative Commons License 2005.06.06 0 0 876

Hali.

 

1996-Ban volt a modelváltás, melyik modell a tiéd? Mi a motorcod ?

 

Egyébként az autodata-ban van hozzá kapcs rajz Keress rá a neten.

Előzmény: yocoka (875)
yocoka Creative Commons License 2005.06.06 0 0 875

Sziasztok Klima Guruk!

 

'96 Passat TDI Climatronic (digit) -val szerelve. Kapcs. rajzra lenne szükségem. Tudtok ehhez valahol elérhetősséget vagy tud esetleg küldeni nekem valaki? Előre is köszi a segítséget. yocoka@freemail.hu

 

Y

Gkettő Creative Commons License 2005.06.06 0 0 874

Nekem egy kettes Golfom van. Kései modell, az utolsó darabokat már telepakolták extrákkal (szervo, elk ablak, klíma...stb). Szal volt benne gyári klíma, csak szar volt. Elvittem klímáshoz, kiderült úgy ereszt a hűtőm h meg se lehet csinálni... Ok új mennyi? rendelni kell 50.... gond. nincs annyi cash-em, ki kell találni valamit. Egy bontós ismerőstől sikerült szerezni sztem jó árban egy disznó Passat hűtőtt egyéb kacatokkal eggyütt. Kellett a sok kacat még melleé mert nem pont olyanok voltak a csatik. Szal kocsit szétkaptam hűtőt be, csöveket O-gyűrűket összekombináltam, nyomáskapcsolót kicseréltem, ventit átkötöttem, mert szar volt... egy kis meló után feltöltés és jó lett. kb egy bő hónapja haszálom elég sokat, de jól műkszik, kivéve amit írtam, de amellett hűt...

 

Ja és a lényeg, az egész UV-s feltöltéssel együtt kijött 30-ból. 

 

Előzmény: S.Zola (868)
Janibacsi Creative Commons License 2005.06.05 0 0 873

Ez igaz lehet, bar pl. az adagolokat sem a motoron szoktak tesztegetni:o)

 

Koszonom a valszokat,

 

JAno

Előzmény: xmbela (872)
xmbela Creative Commons License 2005.06.05 0 0 872
Lehetne próbapadot csinálni,csak nem érné meg tökölődni a próbálgatással ;)
Előzmény: Janibacsi (871)
Janibacsi Creative Commons License 2005.06.05 0 0 871

Ah so, szoval nincsen valamifele probapad, ahol le lehetne tesztelni? Sajnalattal hallom:o(

 

Jano

 

ps: hat akkor marad a rotor csere, aztan a bizakodas...

Előzmény: xmbela (870)
xmbela Creative Commons License 2005.06.05 0 0 870
Nem veszélyes ez a kis vigyor.Szerintem megúszta.Kipróbálni viszont csak beszerelve lehet.
Előzmény: Janibacsi (866)
Levike Creative Commons License 2005.06.05 0 0 869
Az enyem gyari, utolag beepitett ugyan. A klimas azt mondta lejegesedes nem fordulhat elo, az mar a vegso stadium, es letilt a rendszer.
Előzmény: Gkettő (865)
S.Zola Creative Commons License 2005.06.05 0 0 868
Amúgy én is jártam így kocsimosás után. Az enyém is "összeeszkábált" klíma. Neked milyen autód van és honnan vettél bele klímát?
Előzmény: Gkettő (859)
Gothmog Creative Commons License 2005.06.05 0 0 867

Hello mindenkinek!

 

Mikor máskor venné észre az ember a klímagondot, mint nyáron :-)

 

A következő a problémám: először is, bekapcsoláskor gyakran előfordul, hogy a klíma azonnal kikapcsol - aztán be, és ezt a ciklust ismételgeti 1 másodpercenként. Legalábbis egy ideig, aztán abbahagyja, és megy nyugodtan. Ez mi lehet? Kezd meghalni a vezérlőrelé? vagy valami szorul, és lassan "old ki"?

 

A másik jelenség kikapcsolás után jelentkezi: a levegőt hűtő hőcserélő felől folyamatos zúgás és szörcsögés hallatszik olyan fél-1 percig... Először azt hittem, hogy kilyukadt :-). Mi a fene csinálhatja ezt?

 

A kocsi amúgy egy 10 éves Corsa, és amióta nálam van (3 éve) nem nyúltam a klímához, csak egyszer volt ellenőrzésen, akkor azt mondták, jó a nyomás, illetve szorgalmasan cseréltem a pollenszűrőt és időnként sprével kipucoltam a rendszert.

 

köszi a segítséget

Gothmog

Janibacsi Creative Commons License 2005.06.05 0 0 866

Bela,

 

kerdesem lenne. A helyzet a kovetkezo: hozzam kerult egy Sanden SD7V16 kompresszor egy karambolos kocsibol(feltehetoen). Elso korben a rotor(a szijtarcsa maga) nem forgott, ellenben a kompresszor tengelye akadalytalanul, es -amennyire ez kezzel szimulalhato- nyomast is csinal a kompi. Nosza, levettem a kuplungot, felmerendo a karokat. A mellekelt kepen lathato a rotor, valszeg kapott egy szep nagy oldaliranyu utest, mert kb 5mm oldaliranyu utese van. Valszeg az utolso pillanatban nekinyomodott a tekercsnek, igy letepte annak az elfordulas ellen rogzito kis "pocset". Ellenben eltavolitva ezeket a dolgokat, a kompresszor pajzsa, tengelye hibatlannak tunik.

 

Mekkora eselyt adsz meg ennek a kompresszornak, illetve milyen mod van az esetleges bevizsgalasara?

 

Valaszodat elore is kosz, udv:

 

JAno

 

 

Rotor
Előzmény: xmbela (864)
Gkettő Creative Commons License 2005.06.05 0 0 865

Udv!

Valamelyik alkalommal kb a bekapcsolás pillanatában fújta kb 1 másodpercig még arra sem volt időm hogy felfogjam mi volt...szal olyan hamar még nem hiszem hogy lederesedne, vagy igen? és ha tényleg a kelleténél jobban lehül az miért van?

Előzmény: ketmoha (862)
xmbela Creative Commons License 2005.06.04 0 0 864
Vagy még jópár dolog ;)
Előzmény: franciaautok (863)
franciaautok Creative Commons License 2005.06.04 0 0 863
Vagy sok a gáz vagy nem hül vissza rendesen
Előzmény: gypeter (843)
ketmoha Creative Commons License 2005.06.04 0 0 862

Szia! Lehet, hogy lederesedik a belső egységed.

 

Moha

Előzmény: Gkettő (852)
ketmoha Creative Commons License 2005.06.04 0 0 861

Szia!

A problémádnak több oka is lehet:

Erősen szennyezett a hűtőd elöl és amiatt  nagy nyomás esetén nem tudja lehűteni a gázt, kevés a gáz benne, rossza nyomáskapcsoló.

 

Moha

Előzmény: gypeter (843)
ketmoha Creative Commons License 2005.06.04 0 0 860

Szia!

 

A gombátlanítást mühelyben a sray mellett egy szétszereléssel lehet überelni, amikor is az elpárologtatót kivéve helyszíni takarítást végeznek. Ez általában a műszerfal kivételével jár. Ennek leegyszerűsített változata a spray ami pillanatnyilag megszünteti a problémát, általában egy szezonra, de megoldani nem fogja. Szerintem minden szezonkezdéskor és szezon végén belefújsz egy flakonnal még mindíg ólcsobban kijössz, mint az előbbi verzióval.

Javasolok egy lapot, hátha több infóhoz jutsz, ott találsz megbízható embert:

www.autoklima.mbit.hu

 

Üdv: Moha

Előzmény: JoFek (582)
Gkettő Creative Commons License 2005.06.04 0 0 859

Köszi! Szal akkor ez így természetes.... Csak másoknál mikor utaztam nem nagyon vettem észre ilyesmit, ezért először arra gondoltam gáz jön, vagy valamiért kikészült a rendszer...

Ja meg azért is mert ez egy álltalam összeeszkábált klíma szal annyira nem tom még hogy milyen "rejtett" hibái lehetnek.

Előzmény: Levike (853)
FAQtyA Creative Commons License 2005.06.04 0 0 857
Sziasztok! Januárban vettem egy klímás 94-es Toyota Corollát. Véletlenül bukkantam erre a fórumra, de most jól megrémültem a gombák és az árak láttán! Nekem is előfordult már a klíma indulása és leállása közbeni kellemetlen szag és a szélvédőre történő páralecsapódás. Ráadásul nem érzem olyan irtó hidegnek a befújt levegőt. Mit javasoltok, merre induljak el? Mezei hőmérővel mérjek hőfokot? Érdemes lenne a kora miatt átnézetni a rendszert? Az milyen költségekkel jár? Nem tudja Walaki, hogy merre lehet ebben a vasban a pollenszűrő (már ha van) és az egyébb tisztítandók? Piliscsabai vagyok, nem tudtok a közelben HOZZÁÉRTŐ szakembert? Vagy marad BP? Előre is köszönöm az értem valókat! FAQtyA
xmbela Creative Commons License 2005.06.03 0 0 856
360 g.
Előzmény: Törölt nick (854)
zafi11 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 855

Üdv.!

Jó áron kínáltak nekem egy Opel Zafirát, csak nincs benne klíma. Az ár annyira jó, hogy még megérné belerakatni, csak nem tudom mennyibe kerülne.

Tudtok segíteni? Esetleg olyat is, hogy kinek van valami jó szerelője, aki beletenné az autómba az egész klíma-cuccot.

 

Levike Creative Commons License 2005.06.03 0 0 853
Enyem is ilyen. A szerelo azt mondta igy franko, kicsapodik a para a levegobol. Mint telen ha lehelsz.
Előzmény: Gkettő (852)
Gkettő Creative Commons License 2005.06.02 0 0 852

Üdv Mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, tudja-e valaki hogy mi lehet az oka hogy néha a klímám fehéres gőzt/füstőt fúj az utastérbe...eddig 2szer fordult elő, megijedtem kikapcsoltam, vártam kicsit, aztán megint jó volt azóta is használom... de félek nehogy valami nagyobb gond legyen

laci590401 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 851
Szétment teljesen a kompresszor,kimostam mindent,majd kifújattam nitrogénnel. Új szárítószűrőt raktam fel,és egy alig használt újszerű bontott kompresszort. 125ml ad a kompresszorba,és gondolom a többit (125 ml) a gázzal együtt betöltöm. Öszesen 250 ml-t ad meg az Autodata. Autószerelő műhelyem van,de nincs nagy gyakorlatom a klímázásban.elvégeztem tanfolyamot,zöldkártya stb. Régóta olvasom a tanácsaidat, és nagyon szimpatikus vagy,gondoltam többet tanulok egy rutinos kollégától. Köszönöm,majd biztosan lesznek még gondjaim akkor szertnék tanácsokat kérni. Nem sokszor :-) !!!
Levike Creative Commons License 2005.06.02 0 0 850
Na kellett nekem klima a kocsiba. Mult penteken egy 2 oras ut soran vegig jarattam, elveztem a kepembe omlo hideget, orultem mint majom a farkanak. Egesz masnapig, amikor is alig hallottam valamit a fulemen, ugy tele volt az arcom trutymoval, kohogtem mint a gep es az orrom is folyott.
Most hetvegere mar egesz jol vagyok, lehet ujbol probalkozni. Ovatosabban. :I
Előzmény: varadi.peter (842)
xmbela Creative Commons License 2005.06.02 0 0 849
Az autodata nem írja,hogy külön a részegységekbe mennyi olaj kell?
Előzmény: laci590401 (847)
xmbela Creative Commons License 2005.06.02 0 0 848
Csak ha mindent kimosol külön,akkor lesz teljesen üres a rendszer :)
A csövekben ,elpárologtatóban,kondenzátorban mindig van olaj.
Előzmény: laci590401 (847)
laci590401 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 847
Köszi. de én úgy gondoltam ha teljesen üres az egész rendszer és a kompresszor is. Köszönöm.
Előzmény: xmbela (846)
xmbela Creative Commons License 2005.06.02 0 0 846
Az új kompresszor mindig tartalamazza az olajat!!
Előzmény: laci590401 (845)
laci590401 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 845
XMBELA Üdvözöllek. Azt szeretném megkérdezni ,hogy ha pl. egy VW Passat klímájába 250 ml olajat kell tölteni az Autodata szerint. Új kompresszor felszerelésénél 125 ml -t kell a kompresszorba tölteni,és a többit a gázzal együtt nyomjam bele? (750g+125ml) Vagy a kompresszorba mind a 250-et. Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!