Keresés

Részletes keresés

Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1335
Kösz Latya, hogy rávezettél erre a Google szolgáltatásra.  Ez őrült jó !  
Előzmény: Latya (K.L.) (1332)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1334

A biztonság kedvéért a banktól kérek sms értesítést minden tranzakcióról

 

Te legalább valamennyire beépítesz biztonsági elemeket, de sokan nem teszik meg mert pénzbe kerül ( én sem) és  tranzakciós limiteket sem állítanak be.

 

Az alábbi szálloda olyan bizalmat kér magának, amit 4*-os alatt én nem szavaznék meg.   

 

 

Újabban direkt küldök mail-t a szállodának, van amikor kérik a kártyaszámot, van amikor nem, de olyan is előfordult már, hogy csak akkor kérték, ha este 6 után érkeztem. SOHA nem volt semmilyen probléma.

 

 

Önmagában a kártya számával semmit nem tud kezdeni, de  ha a háromjegyű CVV kódot is elkérik hozzá, akkor interneten bármit vásárolhat vele.  Aki egy noname külföldi 1*-os szállodának, ahol még sosem járt megadja ezt a bizalmat az bátor ember.  ( ahogy a klasszikus vicc mondja: nem vak ez a ló tesvírem, hanem bátor   ;-)  

 

 

Előzmény: vélemény (1331)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1333

31 éve utazom AmEx-el szerte a Vilában, soha egy centtel nem vertek át ...

 

Magam is rendszeresen fizetek interneten és soha semmi kár nem ért.

 

Teljesen korrekt megoldás, amikor egy kártyás tranzakció keretében az ember beírja a fizetett összeget, és ott nincs is lehetősége belenyúlni a tranzakcióba a szolgáltatónak, ő nem tud rendelkezni a bank felé, csak aki kezdeményezi a kártyájával a fizetést.

 

Az alábbi esetben azonban egy  azonban

 

 - 1 *-os szállodáról van szó, és

 

- ő határozza meg azt az összeget, amit a bank leemel.

 

Ez a két tény együttes hatásában túllépi szerintem a józan megfontolt, és felelős magatartás, az ésszerű kockázatvállalás határát.

 

Ez egy értékítélet kérdése természetesen, sokan nem ismerik még ki magukat az elektronikus tranzakciók útvesztőjében sokan ok nélkül bizalmatlanos, mások ok nélkül túl sok bizalmat nyújtanak és kiszolgáltatják magukat felesleges kockázatoknak. Magam részéről továbbra is fokozott megfontoltságot javaslok az alábbi esetben.    

Előzmény: denes (1329)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1332
Előzmény: mmonny (1330)
vélemény Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1331
Én kb 200 alkalommal adtam meg a neten a kártyaszámomat. Azon a számlán max 100000 ft van. Van amikor rögtön levonnak: repülőjegy, külföldi vonatjegy, színházjegy itthon is külföldön is. A biztonság kedvéért a banktól kérek sms értesítést minden tranzakcióról
A kül. szállásfoglaló rendszereknek is sokat megadtam, venere, booking.com, hotels.de stb. Ezeknek csak garanciának kell, ált a helyszínen fizettem, készpénzben vagy kártyával. Újabban direkt küldök mail-t a szállodának, van amikor kérik a kártyaszámot, van amikor nem, de olyan is előfordult már, hogy csak akkor kérték, ha este 6 után érkeztem.
SOHA nem volt semmilyen probléma.
Előzmény: Málnaszőr (1327)
mmonny Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1330
Sziasztok!
A P. Roma és St. Mark tér közötti távolságot mennyi idö alatt lehet megjárni gyalog?
Köszönöm elöre is.
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1328
Köszi! :)
Előzmény: bbmagdi (1326)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1327

kártya adat itt is kellett

 

Ez látszólag egy biztonságos banki tranzakció a szálloda honlapján keresztül, de mivel az összeget nem te írod be, hanem a szálloda, így annyit emelhet le a számládról, amennyit akar. 

(hacsak nem egy virtuális internet bankkártyát használsz, amire annyi összeget vezetsz át a főszámládról, amennyi épp a néhány percen belül végrehajtott fizetési tranzakciódnak megfelel. Ez esetben a számlád mindig üres, tehát nem lehet vele visszaélni) 

 

Egy klasszikus, a főszámládhoz kapcsolt (debit) kártya, vagy egy hitelkártya esetén ki van szolgáltatva az ember fia a másik fél jó/rosszindulatának.   

Bár hosszas macera után jól bizonyítható, hogy a szálloda volt és adott esetben talán jogtalanul emelt le tetszőleges összeget, de ezt olasz rendőrségen bíróságon végigcsinálni nem piskóta.  (És ez 1 *-os , nem pedig 4*-os szálloda, ami megint sokat számít)

Én olyan szállást választottam most, ahol e-mailben leleveleztük (kártyaadatok nélkül)  és a helyszinen fizettem utólag.

Előzmény: Törölt nick (1322)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1326
Nagyon jó utazást, szép időt kívánok Nektek!
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1324)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1325
Kisebb-nagyobb élelmiszerboltokba mindenfelé belebotlik az ember mászkálás közben. Nem mondom, hogy mindig könnyű észrevenni a portálján, bejáratán. Volt, hogy egy ajtóban bámészkodó boltostól kérdeztem, hogy merre találok ilyesmit, és mutatott egy irányba. Mondom, oké, de mégis aztán merre. Hát semerre, mert ott volt 5 lépésre mögöttem, de nem vettem észre :-)
Előzmény: namox (1310)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1324
Ezen a muranói hajón most jót vihogtam. :)
Mi a veniceconnected-ről már lemaradtunk (ma indulunk vonattal), viszont a központban fogunk lakni, úgyhogy alighanem hazaszaladgálunk majd, ha úgy hozza a szükség. Ha meg nem úgy hozza, akkor fizetünk és kész.
Előzmény: Málnaszőr (1323)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1323

Ha valaki sokallja a 450 Ft-os használati díjat annak érdemes a veniceconnected.com-om előre venni wc jegyeket, ha gyakran kell használni.  

 

1 euro -ért két "belépőjegyet" adnak, így harmadába kerül, mintha helyben az automatába fizetnél. 

 

A "bepofátlankodás"  Velencében szerintem kevéssé működik, épp azért, mert turistákkal agyonzsúfolt hely, így az ilyenek már az agyukra mennek.  ( De ha mégis ezt választaná valaki, akkor legalább titkolja el, hogy magyar és csak halandzsa nyelven beszéljen. Vagy szálljon fel a muranoi hajóra, azon ingyenes a wc)   Elég sok helyen vannak fizetős, így rendszeresen takarított nyilvános wc-k. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1315)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1322
reméljük a legjobbakat!

ja és érdemes nem a bookingon lefoglalni, mert ott 65 eur...
kártya adat itt is kellett
Előzmény: Latya (K.L.) (1321)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1321
Hmm, ez egész jónak néz ki!
Előzmény: Törölt nick (1320)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1320
Mivel a Salieri nem ad ki hétvégén kizárólag min 2 éjszakára szobát, emiatt kénytelen voltam másik hotel után nézni.
Nos, ez tűnt a legjobbnak:

Hotel Caprera
Cannaregio 219
30121 VENEZIA (VE)
Tel.:+39 041/715271
E-mail: info@hotelcaprera.it

Total for 1 night
Twin room
Offer applied:
Accommodation Only 1 55.00 € 55.00 €
Total amount 55.00 €

http://www.hotelcaprera.it/sito_ingl.htm

Az árak korrektek, az értékelések jók (bár kevés van sztem és viszonylag sok lehet a "bunda").
Elhelyezkedés szintén jó, a SL mellett van.
Kaját leszólták, kávé és kétszersült, szóval azt nem rendeltem.
Személyes tapasztalat pedig 23-án itt a fórumon!

:o)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1319
Egyedül a Lido-n használtunk fizetős WC-t. Ott a nagy hosszú nevű utcán van ilyen, amit már korábban említettem! Asszem 1 euro és igényes volt.
Tudni kell azt, hogy ha éjszaka császkálsz akkor viszonylag nagy probléma fizetős wct nyitva találni... :o)
Egyáltalán találni...
Előzmény: denes (1316)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1318
Venice connected lapján ez áll:
Can I purchase tickets or order services for my family in one single transaction?

Yes, you don't need to purchase tickets or services individually. Just fill your shopping cart with all the tickets you and your family/group needs and these will be all included in the same PNR.

Ebből én a nem túl biztos angol tudásommal úgy értelmezem, hogy a téged érdeklő szolgáltatás megosztható.

How to obtain the tickets?

A customer holding a PNR number, attesting to the purchase of the service in question, must collect the cards giving him/her access to the services from one of the Venice Connected Points.

The customer will receive 2 or 10 cards, depending upon whether he/she opted for the daily or weekly ticket. When the services are used one card will be retained by the personnel manning them. 

Ebből meg azt vonom le, hogy kapsz tíz jegyet,  és  minden használat után  leadsz egyet, így addig tart amíg a 10 darb el nem fogy. Ha ez 1 nap akkor, 1  ha 3 akkor annyi. Viszont 1 hétnél tovább meg ne tartogasd :)

 

De az életben ez szerintem sokkal egyszerűbb lesz.

Előzmény: namox (1310)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.07 0 0 1317
Amit FLaci írt boltot a Piazzale Román az a Coop, én még a Strada Nuove-n láttam Billát.

Szerintem a wc kártyánál nincs olyan megkötés, hogy egy nap hányszor használhatod, csak maximalizálva van. Ha jól láttam olyan kártyabeolvasója van, mint a vaporetto bérletnek, tehát az is mindegy szerintem, hogy ki használja.
A Valaresso vaporetto állomásnál van egy ilyen wc, ha nincs kártyád 1,5 €. A vasútállomáson 0,8 €.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1315
A WC nagyon gáz.
Kislánnyal megyek, nem tudom mi lesz és hogyan. De majd pofátlanul bemegyünk wcre éttermekbe, akárhova...
Előzmény: namox (1313)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1314
Lido-n bolt a Viale Santa Maria Elisabetta-n van.
Leszállsz a Vaporettóról és elindulsz egyenesen a part felé...
és ott lesz.
Nagy.
Talán Billa, de nem emlékszem már.
Előzmény: namox (1310)
namox Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1313

Nagyon köszi, biztos megtaláljuk.

 

Márcsak a wc bérletre szeretnék választ kapni :)

Előzmény: FLaci (1312)
FLaci Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1312
Uhh, az elsõ linkben eggyel több h betû lett... Szóval Itt.
Előzmény: FLaci (1311)
FLaci Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1311
Két nagyobb szupermarketet ismerek: az egyik a Piazzale Roma közelében van, a másik a San Basilio vaporettó állomásnál. Itt és itt.
Előzmény: namox (1310)
namox Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1310

Március végén megyek Velencébe 3 napra, és próbáltam informálódni a neten, és kiderült, hogy nem árt wc bérletet venni, csak az nem derült ki, hogy a 10 alkalmast (ami 7 napos), azt akár a 3 nap alatt is elhasználhatom, tehát, ha 5x akarok menni egy nap, akkor 5x megyek, és nem 2x, mint a 2 napos bérlettel. Ja, és többen is használhatunk e egy 10 alkalmast.

 

A másik problémám az lenne, hogy tudja e valaki, hogy hol található szupermarket Velencén és Lidón, vagy valami hasonló kisbolt, ahol lehet venni kaját, ugyanis nem szeretnék vagyonokat hagyni 1-1 étteremben. 

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 1309
Sziasztok! Tájékoztatásul. A booking.com-on még rengeteg olyan hotel van, ahol 50 euroért lehet márciusban szobát kapni! Nem kell Mestre-ben szállást keresni, ha van Velencében is. :o)
FLaci Creative Commons License 2009.03.04 0 0 1307
Magyarországon 1170 forint a 4 napos matrica (nyáron 1530), Ausztriában 7.70 euro a 10 napos. Olaszországban kapus rendszer van, kb. 5 euro / 100 km.
Előzmény: denes (1306)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1305
Előzmény: evi05 (1302)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1304
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1303
A Google Earth szerint:

BREK Ristorante

Corso Del Popolo, 25
31100 Treviso (TV), Italy

Előzmény: evi05 (1302)
evi05 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1302

 

Mi Treviso-ban lakunk majd, meg tudod mondani a Brek címét? Már annyian emlegettétek, hogy vétek lenne nem kipróbálni.

 

köszi

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!