Keresés

Részletes keresés

foveon Creative Commons License 2016.11.18 0 0 58811

sztem ezt mar most is csinaljak, mert tobbszor kaptam ugy cuccot hogy nem kaptam trackot de mikor megjott a cumo ott volt a tetejin. mas kerdes hogy ha en trackelt kuldemenyert fizetek akkor nehany nap utan szoktam pampogni az eladonal hogy hol a track (pl azert se art hogy lasd elkeverik e valahol).

 

 

Előzmény: Törölt nick (58808)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.18 0 0 58810

Végül megkaptad a németországi küldeményt? Mikor, ha megkérdezhetem? Én is várok egyre, de rövidebb volt az eladónak feladni, ahonnan elvitték az első pontra, majd utána Hamburgba, majd onnan ide, mint amennyit ez a retkes magyarposta ül rajta.

Előzmény: t.lantos (58747)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.11.18 0 0 58809

Majd kirúgnak a Bay-ről, mehetsz te is vaterázni. :-))))))) Az elmúlt napok hozzászólásai, amikben a nem létező eladóvédelemről beszélgettünk, engem kirúgás nélkül is erre ösztönöz.

Előzmény: t.lantos (58807)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.18 0 0 58808

Csak kérdezem: ha nem adsz meg trackinget, miközben egyébként azzal küldesz terméket, akkor mi a helyzet? Nem tud semmit csinálni a vevő a szállítási határidő lejártáig, nem tud ügyet nyitni sem az eBay-en, sem a PP-n. Ettől te még követed a csomag útját lehetőség szerint. Ha pedig nyoma van, hogy átvette és mégis nyit ügyet, akkor te már tudsz reagálni, illetve bizonyítani a PP-nél is, hiszen akkor kerül csak szóba majd a tracking. Akár csalással is meggyanúsítható a vevő. Vagy nem? 

Előzmény: krisztike0000 (58788)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.18 0 0 58807

A jelenlevok mindig kivetelek :)

 

Előzmény: In Lak'ech (58806)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.11.18 0 0 58806

Én kikérem  magamnak az általánosítást. :-))) Én vaterázok, veszek is, adok is, de vevőként soha nem alkudozok. Bármennyire is rühellem a vaterát, néha akad rajta  olyan bomba üzlet, ami akár egy lottó négyesnek is megfelel.

 

Az viszont 100%, tuti, hogy SOHA, de SOHA nem az veszi meg a terméket, aki kérdez róla. Legalább is nálam ez volt százegynéhány eladásból.

Előzmény: t.lantos (58804)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.18 0 0 58805

Hat meg az enyem mennyire kifele all. De az itt off.

Előzmény: radikál (58803)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.18 0 0 58804

A vateran csak a csorok meg a szarragok vannak.

A legjobb az, hogy ha megker, hogy mert le, lehetoleg tobb cuccot is, meg csinalj meg 86 fenykepet, aztan utana meg azt se mondja, hogy huzd meg a farkam, es termeszetesen nem veszi meg. Esetleg benyogi, hogy kozben elromlott a mosogep, vagy mar megvette mashol olcsobban.

De 1 honap mulva ujra eljatssza ugyanezt. Ha meg nem valaszolsz, megsertodik.

B verzio, amikor az eleve felaron levo termekedre kozli, hogy kulfoldrol olcsobb, add annyiert.

Előzmény: krisztike0000 (58797)
radikál Creative Commons License 2016.11.18 0 0 58803

Ezért írtam, hogy félmegoldás.(inkább 1/4)

Nyilván hosszabb távon nem célravezető csak a lelki békém miatt.

Meg azt tudni kell, hogy már kifelé áll a szekerem rúdja szóval ha be akarnak szopatni lehet az lesz az utsó adásvétel ;)

 

Előzmény: t.lantos (58790)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58802

Bár minden fórumtársnak így oldódna meg minden.

Előzmény: koloratúristaszalámi (58801)
koloratúristaszalámi Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58801

Ne fáradjatok, megoldódott!

 

Nem tudom, hogyan történt, de valamit csinálhatott az eladó. mert most egyszerűen ahogy kell, elment a pénz. Azért köszönöm.

Előzmény: koloratúristaszalámi (58800)
koloratúristaszalámi Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58800

Jó estét az ebayezőknek!

Pár perce olyan dolog akasztotta meg a vételem, amivel még sosem találkoztam.

 

Angliából vettem volta egy ruhadarabot. Az eladó hozzánk is szállít, de van angliai címem, ahová a vásárlásaim rendszeresen küldetem, mert a legtöbb ottani eladó nem postáz hozzánk.

Leütöttem a terméket, s a paypal fizetés előtt átállítottam a címet az angliai postázási címre. A gép mutatta, a termék árát, az UK-beli postaköltséget, s annak rendje módja szerint kifizettem a terméket.

Ezután a bankomban meg akartam nézni, mennyit zároltak, de semmi nyoma nem volt. Egyébként bőven van a számlán pénz, az nem lehetett az oka. A paypal számlámon sincs nyoma a kifizetésnek.

 

Megnéztem a vett termék oldalát, s ez a hibaüzenet jött ki. "This order was not successful. Order cost has not been included in the total amount."

 

Megírtam a történteket az eladónak, de csak annyit válaszolt, hogy "Hi, Not sure what that is". Ezzel ki vagyok segítve. Az angol szövegeket értem, de a helyzetet nem. :)

 

Találkozott már valaki hasonló problémával? S ha igen, hogyan oldotta meg? Előre is köszönöm a segítséget.

In Lak'ech Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58799

Pl. nekem eszembe sem jutna megnézni, hogy esetleg a PP-ről indított követő nem látja a csomagot. Ezek az "uriemberek" ezek szerint erre utaznak, és tudják, hogy Magyarországról indított küldeményeket nem lát a PP. Szinte látom lelki szemeim előtt, hogy külföldi eBay-es fórumokon egymásnak ajánlgatják ezt e könnyű pénzkereseti forrást: Te! Menj, vegyél valamit magyartól és jól szopasd meg!

Idő kérdése, hogy általánosan elterjedjen a hír az internet világában.

Előzmény: GKPW (58798)
GKPW Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58798

"ilyen feltételek mellett akár bűnözöi hálózat is alakulhatna a magyar eladók ellen"

 

Nekem az elmúlt hónapban 2 ügyem volt. Mindkettő orosz vevő, Usa cím. Mindkettőnél mellettem szóltak a bizonyítékok, mindkettőt buktam.

 

 

Előzmény: In Lak'ech (58791)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58797

Pár elfekvő dolgot belistáztam a vaterán 1-2 hete. Komolyan mondom, lett kb 1000 ősz hajszálam 2 nap alatt. :D

Előzmény: krisztike0000 (58796)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58796

Így van!

Előzmény: sjohn (58795)
sjohn Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58795

Pl. neki!...egy másik fórumból emeltem át.

 

"A történetem a következő, október elején rendeltem egy csavarhúzó készletet. November elejére ígérték a kiszállítást, nem történt meg, az eladó szerint eltűnt vagy ellopták. Kérésére egy hetet még vártam, hogy hátha megjön, de múlt héten már refundot kértem, mert nem tudtam tovább várni és kellet a csavarhúzó készlet, így vettem máshol.
A refundot gyorsan megkaptam ( adtam is pozitív értékelést emiatt az eladónak), viszont ma meg megjött az elvileg elveszett csomagom. Ilyenkor most mi van? Pénzt már elköltöttem amit visszakaptam, és nem igen akarnám visszautalni vagy postázni a csomagot. Utána tud ennek járni valahogy az eladó, a magyar posta hozta."

 

...csak, hogy lásd, nem csak a külföldiek a g...k!

Előzmény: In Lak'ech (58791)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58794

Szerintem ne legyen üldözési mániánk, nincs értelme. Az a gáz, hogy hiába vagy jó eladó, becsületes és teszed a dolgod maximálisan, ha rajtad kívülálló okok miatt (pl posta) belekényszerülsz olyan dolgokba ami egyoldalú és kétesélyes. Tehetetlen vagy és nem rajtad múlik. Ezen kellene változtatni , és végre felfogni a postának is hogy most még lehet egyeduralma van a piacon de semmi nem tart örökké. Aztán lehet majd árulni a csokikat meg a noteszeket hogy legyen valamiből forgalom.

Előzmény: In Lak'ech (58791)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58793

Tokeletes a meglatasod.

Előzmény: In Lak'ech (58791)
Tshu-hash Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58792

Ha tudod, hogy milyen erteku a csomag, akkor par szaz forintos elteressel ki tudod szamolni, hogy mennyi a fizetendo. En nem Magyarorszagon elek, de sok csomagom megy oda, es csaladbol szokta valaki atvenni. Amikor bekuldom a PayPal es/vagy banki bizonylatot, akkor kiszamolom a +27% AFA-t, hozzaadom a postai vamkezeles dijat (rajta van a kitoltendo papiron), es a tesomnak/anyamnak (aki eppen majd atveszi) szoktam atutalni. Eddig 500Ft-nal nagyobb differencia meg sosem volt a sajat es a postai szamitas kozott.

Előzmény: foveon (58778)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58791

Ez f@sza! Ugye jól értelmezem, hogy ilyen feltételek mellett akár bűnözöi hálózat is alakulhatna a magyar eladók ellen. És sorra, mindenki megszivatható. Gratulálok. Csak azt nem tudom, hogy kinek kell gratulálnom.

Előzmény: t.lantos (58789)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58790

Nem jo megoldas. Mert hiaba nulla az egyenleged, ranyomjak minuszba, es amig minuszos, addig semmit se tudsz csinalni. A bejovo penz meg automatikusan torleszti, ha egyezik a deviza.

Az a vicc, hogy ha van rajta mondjuk 100e forint, es 0 dollar, es dollarban adnak vissza, akar csak 1 centet, akkor amig a dollar egyenleg minuszos, hazautalni se tudod a forintot.

Előzmény: radikál (58787)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58789

Hiaba, mert ha az ebay-en kattintasz ra, akkor mutatja a folyamatot, ha a paypal-en, akkor viszont a usps oldalara visz, ott meg azt irja, hogy nem kovetheto.

Előzmény: krisztike0000 (58783)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58788

Egyébként nem akarok hárítani, mert azt alapból utálom, de elgondolkoztam ezen most, hogy ha a magyar posta átvált arra a nyomkövető rendszerre amit pl az usps is használ akkor mindez nem történt volna meg. mert akkor szépen követhető lenne a csomag végig , mint régebben.

radikál Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58787

Mikor több mint 5 hónappal a vásárlás után nyitotta rám a case-t PP-on a köcsögje?

Azt hittem megromlott a látásom.

Végül nekem döntöttek de volt pár álmatlan éjszakám.

 

Én ma már nem szarozok.

Ha nagyobb összeg jön már lövöm is ki egy "külsős" PP címre és az egyenlegem már nullás is.

Na abból nemigen látnak egy vasat se többet.

Nyilván ez csak félmegoldás de legalább a lelkem nyugodt, hogy tettem óvintézkedést.

Előzmény: t.lantos (58781)
sjohn Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58786

...lassan elvaterásodik ez is...

Előzmény: krisztike0000 (58785)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58785

Mióta lehetőség van nem regisztráltként is vásárolni az ebayen , tud nyitni határidőn belül is. Ebayen és paypalon is.

Előzmény: foveon (58784)
foveon Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58784

amikor en item not receivedet akartam nyitni akkor nem engedte amig le nem jart a becsult hatarido, de ez az ebayon belul volt, pp-t nem tudom.

 

 

Előzmény: t.lantos (58781)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58783

Nem akarom elkiabálni, de talán van egy "kiskapu".

Pár napja vettem észre, hogy a .com-on amikor feltöltöm a track számot mindenféle baromság jön felugró ablakban. Ezért a .uk-on töltögettem fel a nyomkövető számokat. Aztán helyreállt a com-os is, meg is változtatták a felületet, automatikusan írja be a szám mellé a USPS-t.

Egy ideje ott töltöm fel, és ez jelenik meg a paypalon is. Most megnéztem, hogy ha az .uk-on töltöm akkor mi a helyzet.. eddig még a paypalon nincs bent a nyomkövető:)))

Szerintem így fogom csinálni, mert ha nincs automatikusan a ragszám fent a paypalon akkor viszont bekérik, és van esélyem..(szánalmas ez)

krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 58782

Pont erre gondoltam egyébként, hogy indítok tudakozványt és beszkennelem.

De pontosan ahogy írtad, leszarják azt is csak feleslegesen idegesíteném magam az egészen. Ha nem használom a paypalt akkor esélytelen az egész eladás. :(

Előzmény: t.lantos (58781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!