Keresés

Részletes keresés

vlacko Creative Commons License 2016.09.25 0 0 20539

Ilyen:

Falusi1 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 20538

Fogalmam sincs mi lehet az, de nekem van egy, a kerítésre felfutott Otelló, amit a terület korábbi gazdája ültethetett. Mivel én nem szeretem az Otellót, sok évvel ezelőtt kivágtam a teljesen elhanyagolt tőkéket és más fajtát ültettem a helyére. Ez valószínűleg a gyökérről hajtott ki néhány éve, de nem bántottam. A lényeg, egyszer sem permeteztem semmivel soha, így az idén sem, de semmi baja.  Egészséges, már majdnem teljesen érett.

Egy sor kérdés vetődik fel. Pl. hány tőkéről van szó; mindegyik olyan e; az egész szemet beborítja e, vagy csak egy részét a szürkeség. Nem akarok tovább okoskodni, de nem lehet, hogy egy korábbi permetezés nyoma most az éréskor vált láthatóvá? (bár ez nem magyarázza a halszagot)

Remélem nem ért nagy kár, de megértem, hogy tudni szeretnéd a választ.

Előzmény: vlacko (20534)
vlacko Creative Commons License 2016.09.25 0 0 20537

Nem az. és nem is sorvad alatta a szem, csak büdös.

Előzmény: alfi13 (20536)
alfi13 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 20536

Nem inkább gomba szagú mert akkor az lisztharmat lesz.

Előzmény: vlacko (20534)
shaggy86 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 20535

sziasztok!

 

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok ki szeretném írtani a tarackot a szőlőből néhol elég szépen elhatalmasodott.

Panterára gondoltam a kérdésem az lenne szerintetek ha most kiszornám akkor csináltam valamit vagy már késő és felesleges pénz kidobás?

Nekem alul is van zöld hajtés azért nem jó a totális és fiatal a szőlő is nagyon kemény szerekkel nem is mennék rá.

vlacko Creative Commons License 2016.09.25 0 0 20534

Kedves Topiktársak.

Otelló szőlőmszemeken világosszürke porszerű réteg jelent meg. Lemosni nem lehet, csak dörzsölésre jön le, és meglepő módon halszagú lesz tőle a kezem. Érett szemeken van csak, és sajnos eléggé lerontja az ízét.

Tudja valaki hogy mi ez, és mit kellett volna tennem ellene?

 

 

attika672 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 20533

Köszönöm.

Természetesen értesítelek.

Arra még nem válaszoltál,hogy a postaköltséget milyen módon tudom megtéríteni.

Előzmény: öreg-muslica (20532)
öreg-muslica Creative Commons License 2016.09.24 0 0 20532

Úton van……Jelezz itt, ha megérkezett.

Sok sikert,

ö-m

Előzmény: attika672 (20528)
atrego Creative Commons License 2016.09.23 0 0 20531

bocsánat,hogy belevau,de ez  direkttermőnek,vagy  valami  Berlandieri alanyfajtának  tűnik.....szerintem.

Lehet,hogy az oltószakértőnél  lerúgta   a nemest...

Előzmény: bakatorro (20520)
atrego Creative Commons License 2016.09.23 0 0 20530

valaki tudna nekem Japán izabella és Moldova fajtájú szőlővesszőt küldeni?

Keresem Vinik  Táltost és     a   csodaszőlőjét is:)

öreg-muslica Creative Commons License 2016.09.23 0 0 20529

Szívesen.

-45 °C –ot mondanak, én – 38 °C –ot garantálok.( három februári éjszaka, negyedik évesek voltak ).

Tizenhárom év alatt sokféle tavaszuk volt, sosem volt bajuk. Késöbb indulnak, de gyorsan fejlödnek.

ö-m

Előzmény: attika672 (20528)
attika672 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 20528

Újfent köszönöm!

Arra gondoltam,ha sikerül szaporítanom,viszek belőle Erdélybe,bár ott a tavaszi fagyok is jelentősek.

Nálatok,hogy bírja a kora a tavaszi fagyokat?

üdv. VA

Előzmény: öreg-muslica (20526)
saja75 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 20527

Én vörösborhoz nem használok pektimbontót, bogyózóm majd zúzom és kádban érlelem addig, amíg az összes héj lesüllyed. Pálinka cefréhez használók bontót, de ott is bogyózom és zúzom és úgy megy az erjesztő hordóba a pektimbontó.

Előzmény: JelenikD (20522)
öreg-muslica Creative Commons License 2016.09.22 0 0 20526

attika672

Meg van a címed, nemsokára útnak indulnak…..

ö-m

Maci_P Creative Commons License 2016.09.21 0 0 20525

Sajnos nekem csak a határozókulcsos van benne, abban a tüdőszínű nem szerepel, csak bakator, valamint fehér és kék bakator néven van benne, és ugye itt végig kell menni a jegyeken, hogy megtaláld, de vissza is lehet követni, hogy megkapd a teljes leírást. A sima és a kék kifejezetten osztott levelű egyébkén, a fehérre még nem találtam rá. Ha van képed teljes, jól látható vitorláról, fejlett levélről (mondjuk egy legalább 1 m-es hajtás kifejlett levele), annak fonákja, akkor már esetleg lehet valamit kezdeni vele. Gondolom a tüdőszínű nem a fenti három közül az egyik?

Előzmény: bakatorro (20523)
Tigris0704 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 20524

Én vöröshöz a PX 5 használnám.

Vagy rozét csináltok belőle? Akkor jó a P 110.

Én azt javaslom, hogy csak annyit enzimezzél be amennyi egyszerre a présbe fér. A következőt meg mikor már látod, hogy 1-1,5 óra múlva végzel az előző préselésével.

 

Nem kell bátortalannak lenni az ilyen és hasonló szerek használatától. Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy amit ráírnak adagolás az egy tol-ig határ. Minden évjárat különböző más mennyiségben kell adagolni és ezért nagyon fontos a gyakorlati tapasztalat.

 

Én is megfizettem a tanulópénzt mire kitapasztaltam, hogy melyik évjárat mekkora mennyiséget kíván.

 

Úgyhogy csak bátran.

Előzmény: JelenikD (20522)
bakatorro Creative Commons License 2016.09.21 0 0 20523

sajnos nekem nincs meg a Németh féle könyv. Küldenél képet róla, már ha van benne? Köszi szépen.

közben bekérek a forrásomtól képeket az őszi friss hajtásokról ...

bíztató, hogy a másik déli fajta, a kadarka is hasonló változatosságot mutat.

 

Előzmény: Maci_P (20521)
JelenikD Creative Commons License 2016.09.21 0 0 20522

Haverom otellóját, mindig panaszkodik hogy kocsonyás. Végülis igaza van

Előzmény: saja75 (20519)
Maci_P Creative Commons License 2016.09.21 0 0 20521

A bakatort sajnos nem ismerem, de én idén úgy jártam, hogy a forrásomtól kaptam rossz fajtát (is, vegyesen a jóval), sőt, magam is adtam rosszakat is az oltványosnak, mert nem vettem észre, hogy keveredés van a saját tőkéim között. Szerencsére segítőkész, megjelölte a nem odavalókat. Szóval akár ilyen is elképzelhető nálad.

Egyébként ha a kép friss, akkor az ilyenkor hozott vitorla nem feltétlen néz ki pont úgy, mint a tavasszal hozott. A lisztessége, szőrössége megvan neki, ha jól látom, de a levél zárt. Javaslom, hogy menj el a forrásodhoz, nézd meg, mennyire változatos nála a levélzet, mert lehet, hogy környezeti hatások, alany befolyásolja. Esetleg tavasszal kérjél újra vesszőket, és gyökereztesd magadnak, próbáld utána összehasonlítani. És az is lehet, hogy a lenti vitorla képe pont nem a jellemző, hanem valamennyire elütő kép.

Németh Márton könyveit nézted már, mit ír róla?

 

Előzmény: bakatorro (20520)
bakatorro Creative Commons License 2016.09.21 0 0 20520

T. Fórumozók!

sürgős segítségre lenne szükségem:

tavasszal leadtam tüdőszínű bakator nemest az oltványosnak, most nézem és ez a vitorla, ill. levelek nagyon nem bakatorra emlékeztetnek:

 

ehhez képest:

 

mit gondoltok? 

csak kifejlett tőkén ismerhető fel könnyen a fajtajelleg vagy ... (át akarnak b*ni)?

 

előre is köszönöm a segítséget.

saja75 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 20519

Üdv,

mit pektinbontózol? Milyen szőlőt, és miért?

 

Előzmény: JelenikD (20516)
JelenikD Creative Commons License 2016.09.20 0 0 20518

Köszönöm szépen! 
Hmm, eléggé elbátortalanodtam, gőzöm sincs hogy legyen a dolog. Szerinted, ha belerakom, és mondjuk háromnegyed óra múlva nekiállom préselni. Ha egy adag préselésével végzek, akkor a következő adaggal ugyan ez és így tovább és tovább? 

Előzmény: Tigris0704 (20517)
Tigris0704 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 20517

Szia!

 

Mivel én PX 5 használok így a P110L- ről nincs saját tapasztalatom, csak mások által elmondottak.

Azt mondják a 2 órás enzimes áztatás jól működik, de az enzim mennyiségével óvatosan kell bánni mert elég nagy roncsoló hatása(szinte elpépesíti) és akkor szinte lehetetlen kipréselni.

 

Én azt javaslom a 2 órába számold bele a préselést is és ha nem kemény bogyójú a szőlőd akkor inkább a 0,5-1 g/hl között adagold.

Előzmény: JelenikD (20516)
JelenikD Creative Commons License 2016.09.20 0 0 20516

Üdv a tagságnak! 

 

Kérdésem lenne, hogy használt e már valaki közületek ZIMOPEC P 110L pektinbontó enzimet? 

Valóban elég maximum 2 órával a préselés előtt a cefréhez adni? Sosem használtam még, de kevésnek tűnik, viszont hülyeséget nem akarok csinálni :) 

 

 

Trauthman Creative Commons License 2016.09.19 0 0 20515

Tiszteletem! Szőlős felszámolásából megmaradt vegyszerek eladók

1.5kg signum

3 l  spotlight

3 l  vivando

2 l  talentum

20 l  teldor

45kg  folpan

1 l talendo extra

10 l karathane star

2016 os lisftaár feléért csak egyben eladó

Flanell Creative Commons License 2016.09.18 0 1 20514

Az erős hajtásnövekedés valószínűsíti a hiánybetegséget.

Mivel a talajból korlátozott mértékben tudja felvenni a gyökérzet (vagy tényleges hiány, vagy antagonizmus miatt), ezért a korábban kifejlesztett részekből kerül át valamennyi az új hajtásokba. Vagy másként nézve, a szemek érés előtti duzzadása igényelne plusz anyagot, de a talajból felvehető mennyiség az új hajtásokba megy, így a növekvő fürtökben helyileg leesik a koncentráció.

Előzmény: GIII-1994 (20497)
Flanell Creative Commons License 2016.09.18 0 0 20513

Keserűsót kötött talajra ki lehet szórni ősszel, vagy csak tavasszal? (Gondolom, a bedolgozás majd ráér a következő talajműveléssel, nem illan el a hatóanyag, mint a nitrogén.)

1 kg hány m2-re való így?

 

Tudom, hogy levélre jobb lenne, mert talajból nem olyan jól veszi fel a szőlő, csak tegnap vettem egy liter folyékony Mg-ot, erre még aznap találtam itthon egy kg keserűsót. Mivel ilyen sokra nincs szükségem, így arra gondoltam, a keserűsót kiszórom, hogy adjon egy folyamatos alapot, aztán év közben még kap egy-két kombinált levéltrágyát, plusz egy-két folyékony Mg-ot.

A kb. 5 év óta fokozódó kocsánybénulás akadályozására tennék így próbát.

juhosttt Creative Commons License 2016.09.16 0 0 20512

Nálam ezt a csemege szőlők produkálják, de itt sincs benne semmi logikus, h csak ez v az a fajta. Nálam is pár éve kezdődött. Ami érdekes, hogy a mellette lévő sorban lévő fekete rizling hiába idősebb, semmi baja. Én azt hallottam, hogy magnézium hiány okozza. Jövőre erre a pár tőkére rámegyek külön MG-vel lesz ami lesz alapon aztán meglássuk. 

Előzmény: Tigris0704 (20511)
Tigris0704 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 20511

Azért írtam, hogy a különböző lombtrágyák meg műtrágyák annyit érnek mint halottnak a csók.

Márt csak azért se mert ez a "betegség" legnagyobb részben a zweigeltet tizedeli, utána az oportó. A többi fajtánál-kékfrankos, merlot, cabernet, stb..- nem fordul elő, vagy csak nagyon elvétve.

Pedig az elmúlt 10 évben kipróbáltunk sok mindent a zweigelten.

 

Én jobban hiszek abban, hogy korélettani oka van, meg, hogy a kocsánynál a hámszövetek eltömődnek és nem jut tápanyag a fürtbe.

Ezt(nálunk) tapasztaltuk is mivel kb: 15 éves koráig semmi gond nem volt vele. Csak az utóbbi 10 évben kezdett el fonnyadni savanyodni, ez idő alatt tán 2x volt, hogy csak minimális fonnyadás volt amúgy a kb: a termés 1/3 levagdaljuk a földre szüret előtt.( bár ez a tapasztalat nem mérvadó)

 

A másik amiről néha beszélnek, hogy az se mindegy ezeknél a fajtáknál, hogy milyen alanyra milyen nemest oltanak.

 

Az igazság az, hogy még ma se tudják az okát, de szerintem még egy jó ideig csak tippelgetni fognak.

Előzmény: granov (20509)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 20510

Letudjátok adni a szőlőt?Hallottam,hogy hektáronként 160 mázsánál több nem lehet,mert nem veszik át.De,hogy ez fajtánként változó azt nem tudom.Meg azt sem,hogy mi van akkor ha ezt a mennyiséget túlhaladja.Nekünk z.veltelinink van,számoltam,51 mázsa lehet rajta.de ez csak egy közepes ,jó termés.

Előzmény: Ggeri89 (20504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!