Keresés

Részletes keresés

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.09.26 0 0 25401

Akkor a javaslatom az, ahogy már sokszor ezen az oldalon ajánlottuk/ajánlották, hogy egy 70mm-es profilt válasszon, 2 rétegű üvegezéssel. Nézzen körbe a környéken lévő ablakosoknál, lehetőleg olyat válasszon, aki szimpatikus, és szakértőnek tűnik, van egy normális bemutatóterme, és ami a legfontosabb, JÓ SZAKEMBEREI! Érdemes esetleg pár véleményt elolvasni róluk, akár google-izás segítségével, akár ha van Facebook oldaluk, vagy ha ismerősöknek, családtagoknak, szomszédoknak van valakivel pozitív tapasztalata, érdemes megkeresni.

 

Ahogy sokszor leírtuk már, amivel érdemes foglalkozni, azok a következő ablakprofilok: Veka, Kömmerling, Gealan, Schüco, Inoutic, Rehau.

Vasalatból 2 félét ajánl a nagy többség: Roto Nt vagy Maco MultiMatic.

 

Ha ezek megvannak, akkor megérkeztünk.

Előzmény: WorldGoneMadde (25400)
WorldGoneMadde Creative Commons License 2016.09.26 0 0 25400

A nyílászárókat leszámítva tip-top a lakás, szóval nem teljesen szarba lenne ölve pénz, ami ugye eladásnál számítani fog, mert az új nyílászárós lakás többet ér, de nyilván van egy határ mennyivel. Tehát ha mondjuk ha ezeknél a számoknál maradunk, akkor ha 400-500 ezret ráköltünk, az jó eséllyel simán visszajön, de mondjuk 600-700 ezer meg már nem. Ezért keresnék olyat, ami jó, de nyilván nem azzal a szemmel, hogy mindegy, hogy harmadával vagy többel is drágább, mert a mai legjobbat akarom, mivel 15-20 évre veszem. De azért nyilván olyat se akarok, ami rögtön rám esik, vagy az első esőnél bejön a víz.

Szóval ha nem cseréltetem ki, akkor bukom egy év komfortját meg a fűtést, ha kicseréltetem, és nem esek túlzásba, akkor meg semmit se bukok. Na jó, azt a rövid kellemetlenséget, amíg csinálják.

Azt már eldöntöttük, hogy cseréljük, de ugye azt nem, hogy egyáltalán mire éri meg ajánlatot kérni. Azért a leharcolt ezer éves konyhabútort se hagytam meg, "úgyis elköltözünk majd" felkiáltással, hanem beraktam egy újat, de nem 500 ezerért az asztalos csinálta, hanem elmentem az ikeába és összeállítottam egyet, ami szép, jó minőségű, passzol, divatos, és pont jó. Csak az laikusnak se olyan bonyolult, hogy melyiket és hol érdemes nézni, főleg mivel mindenhol ki van téve árcédulával, nem úgy, mint ablakok.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25399)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.09.26 0 0 25399

Ha költözöl, és amúgy sem akarsz normális ablakot, akkor sz*rba miért feccölsz pénzt? Az új ablakaid sacc/kb kerülnek majd 3-4-500.000-be, (bár nem tudom mekkora lakás és ablakokról van szó), ami soha nem térül meg, ha elköltözöl. Igazából 6 hónapot kell kibírnod, amit fűteni kell, és utána már, főleg ha költözöl, nem lesz jelentősége az ablakoknak. A 6 hónap alatt meg kb 60.000Ft-al lesz több maximum a fűtésszámlád, illetve kicsit el kell viselni, hogy jön be a hideg a szobába, de gondolom ezt eddig is valahogy ki lehetett bírni. Szóval vagy 500.0000Ft-ot vagy 60.000Ft-ot dobsz ki az ablakon. Nem mindegy. Persze, nem vagyok a helyzetedben, de így, az általad leírtak alapján, nem látom indokoltnak a cserét.

 

Ha mégis ablakcserére adod a fejed, akkor próbálkozz esetleg megmaradt ablakokat keresni, vagy használtat, vagy egy olyan céget, aki olcsó Lengyel profilokkal foglalkoznak és esetleg még áfa nélkül is megoldják neked ezeket a dolgokat. Keress pl Decco-t vagy hasonló olcsó ablakot és forgalmazót.

Előzmény: WorldGoneMadde (25396)
WorldGoneMadde Creative Commons License 2016.09.26 0 0 25398

Ez komoly? Alapból nem lennék olcsójános, úgy tűnik jörőre építkezünk, oda már komoly dolgokat tervezünk, de ez most csak egy szálka a popsinkban. Nem akarok annyira kicseszni senkivel, hogy majd beázzon meg ilyenek, de na. 

Előzmény: kiss_atti (25397)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.26 0 0 25397

Vedd meg a legolcsóbb, liftreklámos szart.

Előzmény: WorldGoneMadde (25396)
WorldGoneMadde Creative Commons License 2016.09.26 0 0 25396

Sziasztok! A salamander nyílászárókról van valakinek tapasztalata?

Nyílászárócsere előtt állok, most keresgélek cégeket. Egyik helyi lapban láttam egy cég 35%-os Salamander akcióját. Igazából viszonylag jó, de olcsó megoldást keresek, mert katasztrofális állapotban lévő nyílászárókat kell cserélni (1977-es panel, még az eredetiek vannak, van amelyiket ki se lehet nyitni, van amelyiknél a két üveg között csupa penész, plusz az előző balhés tulajék félig leszakították az erkélyajtót, ami kis túlzással olyan, mintha nem is lenne...) viszont egyáltalán nem tervezünk hosszú ideig itt maradni, jövő ilyenkor már el akarjuk majd adni a lakást, ezért aztán valami túl jó tuti nem fog megtérülni, mivel a részletek kb. senkit sem érdekelnek azon kívül, hogy "de jó, új ablakok vannak! X összeggel többet ér miatta a lakás, az tök mindegy milyen extra vagy milyen szar lett beépítve"

Esetleg valaki tud ajánlani olyan nyílászárót, amiről érdemes ajánlatot kérnem, mert megfelel ezeknek a szempontoknak, hogy "így nem maradhat, de azért ne legyen túl drága se, mert tapló vagyok, de nem érdekel, hogy ha jövőre elköltözök, akkor az utánam következőnek meddig lesz korszerű.." ?:S

 

Van aki írja a lapján, hogy pl aluplast 4000-et is csinálnak, bár így visszanézve láttam már pár éve is azt írták, hogy azt már ne, inkább az 5000. Így is megéri az árkülönbséget? A ház egyébként nem szigetelt, a legutóbbi lakógyűlést elnézve nem is várható még jó sokáig, hogy az lesz.

 

(lesz két 300x150 centis ablaknyílás, plusz egy komplett 4 méter széles erkélyfal egy ablakkal, egy ajtóval, meg azzal a fura fával, amit nyilván cserélni kell, úgyhogy gondolom így is, úgy is drága lesz a dolog, de sajnos muszáj)

rmátyás79 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 25395

Tudsz esetleg itthon olyan gyártót, aki ebből a profilból gyárt?

Mert én csak viszonteladókat találok, és elképzelésem nincs, kitől veszik az ablakot.....

Előzmény: kiss_atti (25393)
rmátyás79 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 25394

Tőlük kérdeztem először, de sajnos nem foglalkoznak alu borítással.

Előzmény: kiss_atti (25393)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.26 0 0 25393

Aki gyártotta,  az tud.

Kell hozzá a gyártási lap.

Előzmény: rmátyás79 (25392)
rmátyás79 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 25392

Üdv.

 

Veka Alphaline 90-es ablakra, utólag lehet alu borítást tenni? Nincs beépítve még az ablak. Gyárt hozzá külön valaki borítást egyáltalán?

shadowman Creative Commons License 2016.09.25 0 0 25391

Szia,

 

Kevertem kicsit, azt hittem gyárt ablakot is nemcsak profilt.

 

Előzmény: kiss_atti (25384)
shadowman Creative Commons License 2016.09.25 0 0 25390

Szia,

 

Valóban összekevertem "kicsit" a dolgokat, tényleg csak profilt gyárt.

Köszönöm a kiigazitást a dologban.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (25385)
Hangus Creative Commons License 2016.09.25 0 0 25389

Megint segítségért fordulok hozzátok, ugyanis  ablakost kivitelező cégek két nagy táborra oszlik. Az építész-tervező szerint viszont ablakos céget kell megkérdeznem.

Nevezetesen új házunkba tervezünk a hálóblokkokba stb. redőnyöket, a nappaliba viszont zsaluziát.

A falazat 38+10-12 cm szigetelés lesz. 

Az a fő kérdés, hogy felső ráépített redőnydobozt, vagy eléépített külső vakolhatós redőnyt tervezzünk, annak fényében, hogy szeretnénk ha a külső párkány mélysége az egész házon azonosan fusson.

 

Az ablakosok egyik tábora szerint csak akkor kivitelezhető ez a zsaluziák miatt, ha felső-tokos dobozt választok. A másik tábor szerint szabad a választás. 

 

Van tapasztalatotok? Vagy jól látom, hogy már most tudnom kell melyik ablakost fogom választani, mert nem teljesen azonos doboz-méretekkel dolgoznak?

Hangus Creative Commons License 2016.09.25 0 0 25388

"Hódosék" kapcsán megírnád  mire is keressek így rá?

Előzmény: Törölt nick (25382)
Hangus Creative Commons License 2016.09.25 0 0 25387

köszi

 

Előzmény: kiss_atti (25379)
Hangus Creative Commons License 2016.09.25 0 0 25386

köszönön, erre gondoltam alapból én is, csak olyan elgagyizásnak

tűnt... Meg azon tanakodtam mennyire lehet leszedni

Előzmény: Törölt nick (25382)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25385

Valószínű keversz valamit.

 

A Kömmerling (és más profil gyártók is) csak az ablak profilokat gyártja, ablakot nem szerel össze!

A Grewin gyártja az ablakokat, Kömmerling profilból! Ő teszi bele a vasalatot, az üveget!

Tehát a Grewin egy origi gyártó!

Előzmény: shadowman (25383)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25384

Mit értesz original gyártáson?

Előzmény: shadowman (25383)
shadowman Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25383

Szia,

 

 

Köszi a tippet.

Még úgy is ez a profil, hogy nem "orig" gyártás, hanem a Grewin-es?

Előzmény: kiss_atti (25381)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25382

Sima üveg, majd ráragasztasz olyan fénytompítófóliát amelyik mögött már nem szégyenlősködsz. Hódoséknál tapétásoknál találsz egy csomót. Ha mégse lenne jó, leszeded és másmilyet teszel a helyére. Kreativitástól, igényszinttől függően mintát is rittyenthetsz rá.

Előzmény: Hangus (25378)
kiss_atti Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25381

Kömmerling.

Előzmény: shadowman (25380)
shadowman Creative Commons License 2016.09.24 0 0 25380

Sziasztok,

 

Kis segítséget szeretnék kérni az alábbi profilok közzül melyiket ajánljátok új ház épitésénél:

1:Kömmerling Grewin 88Plus

2:GEALAN S9000 hatlégkamrás, 83

3:Salamander bluEVOLUTION

Köszönöm.

kiss_atti Creative Commons License 2016.09.22 0 0 25379

Kura

Előzmény: Hangus (25378)
Hangus Creative Commons License 2016.09.22 0 0 25378

Fürdőszobába milyen katedrál üveget javasoltok? Olyat keresek, ami a legjobban átengedi a fényt. 

bodaúr Creative Commons License 2016.09.22 0 0 25377

sziasztok

a 8 éves PREMIER bejárati ajtómon eltört az egyik kis üvegbetét kb. 150x1200mm-es, ha beállítok az utcáról egy tetszőleges ablakos céghez, odaadom a sérült üveget, akkor azt kb milyen áron csinálnák meg ?

llletve ha csak abból a sima műanyagbéléses panelből kérném érezhetően olcsóbb lenne ?

 

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 0 25376

Sziasztok! Új házat építünk már egy ideje, (3éve) és most jutottunk el oda hogy meg kellene venni az ablakokat ajtókat. Beltérre luc fenyő ajtókat veszünk, bejárati ajtó viszont (müanyag) aranyablaknál csak Brüggmann 5 kamrás profilú van a weblapon. Kértem ár ajánlatot ajtókra is brüggman-t kaptam mi a véleményetek róla? esetleg valakinek kép hogy milyen a dizájnja? gondolkodtam még vekában is megéri a + árát? :) 

Lacivill Creative Commons License 2016.09.19 0 0 25375

Sziasztok. 17 éve beépitett műanyag ablakainkat kellene picit beállítani( jellemzően kicsit lógnak, akadnak) 11 db-ot, valamint 2 db bejárati ajtót pesten.

Publikus az elérhetőségem.

ganser Creative Commons License 2016.09.19 0 0 25374

A mai modern épületeknél azért a hőtároló tömeg-a technológia fejlődésével párhuzamosan-folyamatosan veszít a jelentőségéből.

Még némi fejlesztés és nem is lesz....

Előzmény: LandCruiser (25372)
LandCruiser Creative Commons License 2016.09.18 0 0 25373

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudok-e venni Maco vasalathoz felső stiftet, (nem tudom mi a hivatalos neve) és ami rá van csavarozva a tokra 4 db csavarral, amibe a stift belemegy ? 

A vasalatra Maco 2004 03 van írva. Képet tudok feltenni ha úgy könnyebb beazonosítani.

LandCruiser Creative Commons License 2016.09.18 0 0 25372

A fölé kerülő építőanyagok valóban hőtároló tömegek, de ebbe nem tartozik bele maga az alap, mivel az alap és a fal közé Ytongot raktak a jobb hőszigetelés érdekében, ami ellentmond annak, hogy hőtárolóként akarják használni az alapot, mivel ezzel hőtanilag ki is zárják. Az alap körüli XPS árából (ami nem elhanyagolható költség) rakhattak volna a fal alá purenitet vagy habüveget, ami ugyancsak soha nem hozza vissza az árát, de legalább egy hasznos dolog, ha valakinek nagyon tele a zsebe.

 

De nem szeretném tovább offolni a fórumot. 

Előzmény: 0l0 (25371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!