Keresés

Részletes keresés

szrjudit Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73358

Megnéztem, minden értékem jó, csak egyedül az ösztradiolom alacsony. Ez mit jelent szerintetek a 3. napon?

Nekem 86  pmol/l                      a referenciatartomány 128-1567 pmol/l  

Előzmény: szrjudit (73356)
detta28 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73357

Szia!

Én is Pécsre járok,egyébként Nagyatádon lakom!!!

Előzmény: barna27 (73333)
szrjudit Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73356
Igen, köszi, ezt tudom, csak nem találtam az oldalt.:-)
Előzmény: fr.uzsi (73354)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73355
Nagyon szívesen máskor is. :) De inkább sikerüljön most az az inszem!
Előzmény: detta28 (73353)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73354
Arra azért figyelj, hogy a laborok eltérő mértékegységet használhatnak az egyes hormonoknál. Bár elvileg a referencia tartomány fel van tüntetve a papíron, de a ciklusnapok miatt ez nem mindig jelent segítséget. Ezt csak azért írom, hogy ne ijedj meg,  ha kiugróan más értéket találnál a táblázatban, ahhoz képest, ami a laboreredményeden szerepel, mert lehet, hogy más a mértékegység. Pl. a prolaktinnál gyakori, hogy mIU/L-ben adják meg az adatot, ebben a táblázatban pedig ng/ml szerepel. mIU/L-ben a prolaktin felső határa 470.
Előzmény: szrjudit (73351)
detta28 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73353

Szia fr.uzsi!

Köszi szépen,hogy válaszoltál,amire kiváncsi voltam megtudtam!!!!!!Még jó pár hónap!!:-))))Majd próbálok türelmes lenni!:-))

Szeretném én is azt hinni,hogy majd a hatodik inszem sikerül,de ezt hittem az elsőről is!!Már lelkileg készülök a lombikra,ezért is vagyok itt!!

fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73352
Előzmény: szrjudit (73351)
szrjudit Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73351

Sziasztok, köszi a sok és részletes választ az utazási költségtérítéshez. Csak sajna közben nem voltam net közelben azóta, és nem tudtam rögtön reagálni. Hétfőn megyek a meddőségibe és a háziorvosomhoz is, majd utána biztos már ki leszek okosítva ő általuk is. Ha valami még akkor sem lesz tiszta, majd még kérdezek.

 

Azt hiszem Fruzsi, te linkeltél be nekem normális hormonszintekhez segítséget,

be tudnád mégegyszer, mert nem találom...

dtamika Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73350
Kösz, hogy írtad, nagyon kedves vagy. Olvastam egyébként - talán két hete történt?Titeket is nézlek folyamatosan, de csak read only-ban. A te két napodat én már buktam, kedden reggel vettem be utoljára és ma, csütörtökön, a görcsöktől eltekintve sehol semmi. De ezen még nem parázom, asszem egy időre kirettegtem magam az elmúlt 4 héten. Majdcsak megjön valamikor...
Előzmény: Törölt nick (73349)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73349
Én legutóbb szombaton hagytam abba és hétfőn megjött. 2 nap volt.
Előzmény: dtamika (73343)
Alice322 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73348

Sziasztok!

 

Olvasgattam a hozzászólásaitokat és nem tagadom némi ijedséggel szemlélem az előttem álló időt. Jövő szerdára kaptam/tunk időpontot a Nyírő Gyula Kórház Meddőségi Centrumába. Első alkalom lesz, 'asszem csak beszélgetés. Nem igen tudom mire számítsak, nemcsak az első alkalommal, hanem úgy általában. Van valakinek esetleg személyes tapasztalata a helyről + úgy általában.

Nagyon köszönöm előre is.

 

manci28 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73347

Ja és Lucilla, engem nem kérdezett meg a dokim a punkció után, hogy milyen állapotig menjünk el, sőt engem nem is tályékoztatott a kockázatokról.

Szerintem ezen ne agyalj, mert ennek most sikerülni kell!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dtamika.

2x volt olyan, hogy 14. , majd 17. napon negatív teszt,  abbahagytam az utrot és 4-5 nap múlva megjött. Legutóbb a 11. napon jött meg az utro mellett.

Előzmény: Lucilla (73341)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73346
Luci, ne legyél magadra dühös, szépen kérlek. Jelenleg a két legéletképesebb embrió lapul a hasadban. A másik, ami, szerintem, egy lombiknál alap, hogy a döntést, döntéseket az orvos és a biológus hozza. Ha az ember lánya a saját reprodukcióját leteszi vadidegen emberek kezébe, akkor el kell fogadni az ő döntésüket. Konzultálnak velünk, de a végső döntést szvsz ők hozzák meg, ezért ők az orvosok és biológusok, ez is a munkájuk része, nekünk pedig, szerencsénkre vagy sajnos, bíznunk kell bennük. Tessék szépen statisztikai adatokat nézegetni, hogy milyenek a blasztós megtapadás esélyei és milyenek a három napos transzferé. Nyugi:)
Előzmény: Lucilla (73341)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73345

Luci!

Ne légy dühös magadra! Tényleg ne! Nem csináltál semmit rosszul. A legjobb esélyt szeretted volna magadnak kiharcolni. Hidd el, ennyi lombikkal a hátam mögött, lehet, hogy én is ezt csináltam volna. És az tök jó, hogy van két blasztod, sőt most már annál is fejlettebbek, hiszen közben eltelt egy nap. :) Ne rágd magad!

Előzmény: Lucilla (73341)
manci28 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73344

Lucilla.

Nekem 11 termékenyült meg hétfőn, és szombatra 3 blaszto lett.  Mind a hármat kértem vissza, és a doki sem akadékoskodott. Bár nekünk ez már a negyedik próbálkozás. 2 maradt még, ami hétfőre érte el a blaszto állapotot, de nem lehetett fagyasztani, mert gyenge volt a szerkezetük.

Szerintem csak akkor próbálkoznak eljutni a blaszto-ig, ha 10 fölötti petesejt van, de ez az én véleményem. Ha kevés van, akkor nem mernek kockáztatni, és előbb  megcsinélják a transzfert. Nekem eddig  mindig 6-8 termékenyült meg, és kb 8 sejtes állapotban kaptam vissza őket.

Előzmény: Lucilla (73341)
dtamika Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73343
Lányok, az Utro abbahagyása után mennyivel szokott megjönni a menzesz?
dtamika Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73342
Szerintem most még ne vonjál le semmilyen tanulságot, lehet, hogy tényleg így jártál jobban. Fr.uzsinak (megint:) ) igazat adok,  a két blaszto-val, viszonylag friss terhességekkel tök jók az esélyeid! Ha esetleg mégsem tapadnának meg, akkor sem kell annyira izgulnod: nagyon könnyen stimulálható vagy, úgy tűnik. De hidd el, nem is lesz erre szükség!
Előzmény: Lucilla (73341)
Lucilla Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73341
Köszönöm a nyugtatgatást:-) Igazából azért vagyok magamra dühös, mert igazából el sem jutott a tudatomig, hogy ez lehet a vége, teljesen vakon erősködtem a blasztoért (a doki minden alkalommal elmondta a kockázatokat)...Hát levontam a tanulságokat.
Előzmény: fr.uzsi (73340)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73340

Luci!

Többször voltál már terhes, így minden esélyed megvan most még az ikrekre is. Ha most ez a verzió jön be, és közben ott lenne még tizenx sejt lefagyasztva, akkor azon agyalhatnál, hogy velük mi legyen. Most ez így alakult, ne rágd magad. Tudom, könnyű ezt mondani. Blasztoval meg tényleg lényegesen jobbak az esélyeid. Ne bánkódj! És főleg ne magadat hibáztasd! Ezt az orvosnak, biológusnak kellett volna végig gondolnia, hogy mi a nagyobb kockázat? A továbbtenyésztés vagy a fagyasztás? Neked ez az első (és szerintem az utolsó ;)) lombikod, nekik meg már a többezredik. Kb három perccel kellett volna több időt áldozniuk a Veled való közös gondolkodásra. De ez most már nem számít, ott van a két tökéletes embrió a pocakban. És ez a lényeg! :) Ha majd ott tartod a karodban a "végeredményt", akkor majd örülni fogsz, hogy most így alakult. ;) Pussz! :)

Előzmény: Lucilla (73337)
lucreziaborgia Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73339

Kedves Lucilla,

Én hasonló helyzetben vagyok, mint te, nekem is a blaszto miatt maradt a sokból kevés.

De azzal biztattak, hogy ilyenkor a legtökéletesebb/ek marad/nak meg.

 

Nagyon szurkolok neked!!!!! (és persze a többiekbnek is)

 

Előzmény: Lucilla (73338)
Lucilla Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73338
Köszi:-)
Előzmény: Angiszeged (73335)
Lucilla Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73337
Tudom-tudom, ezért is nyomaszt ennyire, mert ha nem ragaszkodok a blasztohoz, akkor talán a fele elmehetett volna fagyiba a 17-nek, mert hétfőn még annyian voltak, és a három naposok is meg bírnak azért tapadni, ahogy nézem a sikerességi arányokat a topikon.
Előzmény: fr.uzsi (73334)
Lucilla Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73336
Hát ezt a 3. napi fagyasztást én is felvetettem, de nem nagyon csinálnak ilyesmit, mert mi van, ha épp azokat fagyasztják le, akik elmennének blasztoig, a többi pedig elpusztul?
Ma még itthon vagyok, holnap megyek dolgozni, de az már csak egy fél nap, aztán vissza a régi kerékvágásba, a munkám amúgyis ücsörgős, itthon meg asszem találnék magamnak nehéz fizikai munkát, amilyen állapotban a lakás van:) Vérvételre elvileg a jövő utáni hét kedden mehetek, ha akarok (na meg ha van értelme).
Előzmény: dtamika (73332)
Angiszeged Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73335

Végre Luci, persze nagyon jól tetted, hogy inkább pihentél:)

Ne csüggedj, nagyon remélem, hogy (bőven hehe) elég lesz ez a 2tökéletes embriócska:) 

Előzmény: Lucilla (73331)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73334

Luci!

Gondolom mennyire hidegzuhanyként ért a hír. De Te is tudod, hogy blasztoig elvinni a sejteket nem egyszerű. Akármennyire is próbálják az élettani körülményeket szimulálni, azért az mégiscsak mesterséges táptalaj, inkubátor, és nem az anyjuk hasa. :)

Előzmény: Lucilla (73331)
barna27 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73333
köszi szépen a segítséget de azt hiszem most lessz megint forgalomba!különben honnan írsz?
Előzmény: detta28 (73326)
dtamika Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73332

Jajj, Luci, ez nem jó hír... Bár talán szükség sem lesz rájuk, 2 szép, erős blasztocitából azért simán kijöhet 1 baba.:)

Ezek szerint mindet megpróbálták elvinni a blaszto-állapotig? Én valahogy azt gondoltam laikusként, hogy ha ilyen sok megtermékenyült petesejt van, akkor 6-8 sejtesen esetleg egy részüket lefagyasztják, biztos, ami biztos alapon. Persze ennek is lennének kockázatai, nyilván... Majd meséld el, mit tudtál meg!

 

És persze NAGYON drukolok!!! Otthon maradsz a jövő héten vagy dolgozol már? Mit mondott Krizsa, mikor menj vissza vérvételre?

Lucilla Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73331
Sziasztok,
itt vagyok, megvagyok, csak tegnap már nem ültem le a géphez, mert feküdni akartam, ha meg ideülök, akkor itt ragadok órákra:)

Nos, kettő blasztot kaptam vissza, állítólag nagyon szépek és erősek. (Krizsa nem is engedett volna többet amúgy, de egyetértésben voltunk.) Megnéztük őket a mikroszkóp alatt, és amennyire én meg tudom ítélni, klassz kis préembiócskák:-)

Sajnos fagyiba nem maradt, ez nagyon elkeserített, azóta is ezen rágódok. Összesen négyen jutottak el blaszo állapotba, de a másik kettő már nem volt ennyire szép. (Kedden még felvetették a hatodik napi transzfert is, ebből azt gondolom, hogy addig nagyon jól ment minden.) Annyira ledöbbentem, hogy nem is kezdtem el kérdezősködni, mi történt, hogyan történt, de legközelebb mindent kiszedek belőlük.
Dongo75 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73330

Szia! Engem is érdekel az injekció, publikus vagyok, elküldenéd emailben az infót? Köszi szépen!

 

Előzmény: detta28 (73327)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.01 0 0 73329

Luci! Mi van? Hogy vagy? Remélem nincs gond, nem azért tűntél el.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!