Keresés

Részletes keresés

Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10177

Szia!

Átküldöm a számomat az email címedre,nagyon várom a hívásodat.

Előzmény: reici (10176)
reici Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10176

Szia

Hasonló problémával küzdök én is,szeretnék egy-két dolgot kérdezni tőled.Tudnál nekem egy elérhetőséget (tel.szám) küldeni a reici77@gmail.com címre?

Előre is köszi!

Előzmény: Anikó 11 (10156)
angelina111 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10175

Én is az a típus vagyok aki nem rengősre van hízva hanem olyan husosan nagy vagyok!Én sosem leszek pl 50 kg...talán ha már a föld alatt lennék és a kukacok lerágnának rólam minden húst,akkor talán elérném!Akár hogy is de a felesleg azért rengeteg rajtam,ha a gerincemen nem is segít a lábamnak  biztos jót tenne ha elhagynék minimum 40 kg-ot!A fűzőt Lehet kipróbálom,megkérdem majd az orvost,mert én is érzem, hogy az sem jobb amikor csak fekszik az ember,attól meg végképp leépülnek az izmok!

Előzmény: enerdzsájzer (10172)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10174

Szintén fixálva vagyok.  Műtét után kb. fél évig használtam, de csak akkor ha felkeltem sétálni. Ha feküdtem nem volt rajtam, csak az első kb. két hétben. Nyáron sokszor napokig-hetekig el tudtam hagyni, de most megint rendszeresen kell használnom. Főleg a hátam egyre romló állapota miatt. Nekem a gumírozott szövet van műanyag merevítő rudakkal megtámogatva, elég kényelmes és enged egy kis mozgást is és elég jól tart.

Előzmény: Atti71 (10169)
Atti71 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10173

Hát igen! A gyógytornász az nekem is azt mondta, hogy felejtsem el a műanyag fűzőt. Viszont egy Németországban dolgozó orvos barátom pedig azt mondta, hogy nehogy már a gyógytornász döntse el , hogy mi jó nekem, ő nem igazán érzi azt a fájdalmat amit én. Sőt nekem az orvosom aki műtött az is azt mondta, hogy csak akkor járjak gyógytornára ha majd bírom. A műtét után rögtön felírta a fűzőt anélkül egy lépést sem tehettem. Még el nem készült a fűző (cső kihúzása után 2nap) még felállni sem engedett. És szigorúan utasított, hogy hordjam még akkor is ha már úgy érzem nincs rá szükségem. Majd ő megmondja mikor hagyhatom el. Igy is volt. És hálás vagyok neki érte, pedig a végén már nagyon nagyon kényelmetlen volt. De most már tudom, hogy megérte hordani, "szenvedni" vele!

Előzmény: angelina111 (10170)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10172

Ja igen... a gyógytornász lebeszél róla, mert ha állandóan viseled, elgyengülnek alatta az izmok. Persze ha a gyógytornásznak fájna annyira, akkor ő is kihasználna mindent ami ha csak kicsit is meg csak átmenetileg is de valamicskét elviselhetőbbé teszi a fájdalmat. Nem véletlenül találták ki ezeket a merevítős cuccokat.

A lényeg hogy nem szabad hozzászoktatni magadat-a gerincedet, hanyagolni ha lehet és csak akkor felvenni ha muszáj. Vagy ha tudod hogy olyan dolgot fogsz csinálni, amitől fájni szokott pl. hosszas várakozás a rendelőben, utazás, ilyesmi. Tornához persze nem célszerű viselni. Ez az én személyes tapasztalatom.

Előzmény: angelina111 (10170)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10171

Akkor szerintem írass ki egyet. Olyat ami végig tart. Érdemes kipróbálni.

A súlyomból én is ledobhatnék egy húszast simán. Biztosan könnyítene egy kicsit, bár én inkább húsosan vagyok túlsúlyos.

Előzmény: angelina111 (10170)
angelina111 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10170

Nem sosem próbáltam és nincs is nekem!Nyakmerevítőt írt csak a doki egyszer de arról meg lebeszélt a gyógytornász!Ma már fel tudok kelni de nagyon fáj a derekam ez a kettétört érzésem van!A lábam az jobb,de csak pihenek nem merek semmi terhelőt csinálni!Nekem már az is megkönnyebbülés lenne ha lemenne rólam vagy 40 kg  vagy 50,de nem megy hiába próbálom!Valakinek nem kell egy kis túlsúly ingyen adnám :) Biztos ez is számít mert nem 1-2 kg pluszsúlyom van hanem rengeteg!

Atti71 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10169

Szia!

 

Én műtét után (fixálás) 4 hónapig folyamatosan hordtam a merevítőt. Azt ami a nyaktól a fenék vonaláig ér és 3mm vastag műanyagból van, az elején három vastag tépőzárral amivel össze lehetett húzni. Ezt mindenkire külön készítik el. Ez teljesen levette a terhelést a gerincemről. Nagyon jó volt. Mikor fel se tudtam állni, ezt felvéve akár kilómétereket is tudtam gyalogolni.

Előzmény: enerdzsájzer (10168)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10168

Pfff. Az nem semmi. :((( Gerincfűzőt meg olyan merevítős cuccokat is próbáltál már?

Van olyanom, ami a vállak vonalától leér a fenekemig, van külön a derekamra. Próbálom hanyagolni, de néha fel kell venni, főleg ha a beleáll a hátamba. Van úgy hogy felveszem mindkettőt, plusz lyukmentes övekkel még rászorítok. Teher egy részét leveszi a gerincről, érzem is a különbséget amikor leveszem és hirtelen visszakerül a terhelés a gerincre.

Előzmény: angelina111 (10167)
angelina111 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10167

A sirdalud nem tudom mennyire új én évek óta szedem!Az viszont lehet,hogy az újabb erősebb kiadására gondolt!Tényleg jó de bazi drága az is sajnos!Én mostanra alig tudok lábra állni,nem tudom mi történt!Fekve is majd leszakad a lábam,nagyon fáj,nem tudok ráállni probáltam lábujjhegyre nem megy összecsuklik a lábam!Alig tudok felkelni az ágyból is,de most már sehogy sem jó !Az egész derekam is fáj mellé mintha kettétört volna!Nem kicsit vagyok betojva,hogy ez most mi!Istenem csak remélem nem valami  nagy gáz van,mert már így is kivagyok a gerincem miatt teljesen!:(((

Előzmény: enerdzsájzer (10166)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10166

Nem a fene egye meg. :) Rohadt idegesítő kótogok szinte bármit csinálok, még sétálás közben is.

Sirdalud nevű izomlazítót írt a háziorvosom. Állítólag új cucc, jók a tapasztalatok vele azt mondta. De tényleg elég jó nekem bejött. Kérdezzetek rá ti is.

Előzmény: real_geri (10164)
angelina111 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10165

Én is carul vagyok!Annyira fáj a combtövem hogy,a Diclofenac semmit sem ér így most Tramundolt szedtem be de csak egy felet mert kiüt engem mint a kakukkos órát!Az szerintem a Magyarba kapható Tramadol,csak más itt a neve!Közben meg azon gondolkodom ha ez csak kiboltosulás akkor hogy fájhat a combtövem és a csípőm tőle,ja meg le le zsibbad a lábam közben de teljesen,talpig!Most tiszta zombi vagyok megint déltől ilyen ágyban fekvős  zombi vagyok,néha elbobiskolok és olyan tompa az agyam,mint aki nincs magánál!Az van írva a papírjára hogy nyújtott hatású ez a gyógyszer,ilyen hullámokban vagyok tőle szarul,jelenleg hányingerem is lett de nagyon!ÁÁÁ elegem van!

Előzmény: enerdzsájzer (10163)
real_geri Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10164
Neked se raktak be zsirzogombot? :)
Előzmény: enerdzsájzer (10163)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10163

Ez nekem is így van, csak a szar, meg a nagyon szar között ingadozik. Az elmúlt három napban szerintem a hidegfront miatt, négyfajta fájdalom csillapítót, izomlazítót, meg a nyugtatót tömtem két pofára. Párszor kicsordult a könnyem a fájdalomtól. Recseg ropog az egész gerincem mint valami széthajtott ruszki bicikli.

Előzmény: real_geri (10162)
real_geri Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10162
Az a furcsa nekem, hogy pl egyik nap jo, masik nap rossz, vagy reggel rossz, delutan semmi bajom, vagy forditva
Vagy egyszeruen elore nyulok a soert, beleszur, visszarakom, mar nem erzek semmit
Egyszer nem tudok a kocsi uleserol felvenni egy papirt hajolva, utana meg siman lehajolok a szemeteshez
Nincs az a tartos stabil rossz mint a mutet elott volt, de valami van
Sokszor 2-3 napig nem veszek be semmit, nem kenem, aztan napokig eszem az ibumaxot meg kenegetem a derekam
Ez mi lehet?
Atti71 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10161

Szia!

 

Az én email címem se71@freemail.hu nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok és megosztom a tapasztalatokat.

 

Üdv: Atti

 

Előzmény: Flóri7 (10160)
Flóri7 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10160

Szia!

igen, mindenképpen érdekelne a tapasztalataid... itt esetleg, vagy email címet adjak, esetleg skype??? lenne egy pár kérdésem... előre is köszi: Flóri

Előzmény: Atti71 (10159)
Atti71 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10159

Szia!

 

Nekem kilenc hónapja volt titánrudas merevítésem. Ha érdekel szívesen elmondom tapasztalataimat.

 

Üdv: Atti

Előzmény: Flóri7 (10158)
Flóri7 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10158

Sziasztok! szeretnék kapcsolatba lépni olyannal, akinek merevítős gerinc műtéte volt... pár kérdésem lenne hozzá... milyen volt? milyen lett? fájdalom elmúlt vagy sem? tanácstalan vagyok... műtét vagy sem???

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10157

Előfordulhat, hogy valami ott maradt ami nyomja az ideget vagy esetleg hegesedés, de sajnos az is előfordulhat, hogy sérült az ideg műtét közbe. Most abba kell reménykedni, hogy valamit talál az idegsebész ami nyomja a gyököt,mert, akkor megoldható a panaszod egy esetleges újabb műtéttel.

Előzmény: Anikó 11 (10156)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 10156

Én is nagyon kíváncsi vagyok,hogy mit mond,de ez akkor sem természetes,tök jó,hogy a csavar hegyes vége áll ki a hasüreg felé.Az én bénulásos panaszaim egyből a műtét után alakultak ki,előtte nem volt,csak az a baj,hogy nem javul,sőt inkább romlik és a drága doktorom most kezdett el kapkodni,hogy mi történhetett.

Előzmény: Törölt nick (10155)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10155

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond neked az idegsebész, hogy a csavarok túlérnek, mert az enyém is úgy van, meg leír ott nekem is egy két dolgot amiből arra következtetek, hogy valami nem stimmel, de a doki szerint szupi minden, Ja azért nem bírok lábraállni!

Előzmény: Anikó 11 (10153)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10154

Naggyából nekem is ezek vannak leírva a fémekről és az idegsebészek szerint nincs semmi gond a beültetett fémekkel. Nálam annyi a különbség, hogy leírja, hogy alatta a csigolya dölés szöge fokozott és 4 mm el előre van csúszva és még arra is azt mondják, hogy az nem gond! Nem akarlak elkeseríteni, de nem lehet, hogy megsérült az ideg műtét közbe és az okozza a panaszod? Mondjuk majd az idegsebész többet tud mondnai, mondjuk ahány idegsebész annyi vélemény :-(

Előzmény: Anikó 11 (10151)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10153

Szerintem sem,most már biztos vagyok abban,hogy ez egy nem jól sikerült műtét,az egyik orvos ismerős mondta,hogy a csavarok nem lóghatnának ki a csigolyatestből.Passz

Előzmény: real_geri (10152)
real_geri Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10152

nem értek hozzá, de ha a csavar elhelyezkedése jó lenne, és az implantátum jó helyen lenne, biztos nem írnak róla ennyit, nem?

Előzmény: Anikó 11 (10151)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 10151

Sziasztok,túl vagyok a Ct-n,megosztom veletek a leletet.

L.IV.-V. csigolyán postoperatív,TLIF műtét utáni állapot.A L.IV.csigolyába behelyezett csavarok jó helyzetűek,az L.V csigolyában elhelyezkedő csavarok végei mindkét oldalon 8-10 mm-rel meghaladják a csigolyatest ventro-laterális külső konturját.A csavarok okozta műtermékek miatt a régió megítélése nehezített,amennyire megítélhető egyértelmű gyulladásra jellemző eltérés sem a csigolyákban sem pedig a környezetükben nem mutatható ki.A csigolyatestek magassága,az intervertebrális rések tágassága szabályos.A csontos gerinccsatorna tágassága szabályos.

L.III.-IV. közti discus bal oldalon laterálisan kissé előboltosul,neuroforamen szűkületet nem okoz.

L.IV.-V.közti discusban beültetett stabilizáló anyag bal oldalon helyezkedik el,a dorso-laterál irányba a csigolya hátsó konturját 5-6 mm-rel szűkiti a neuroforament,esetleges gyöki kompresszióra vonatkozó vélemény műtermékek miatt nem adható.

L.V.-S.I discusban körülírt kóros eltérés nem figyelhető meg.

Ennyit írt le a radiológus,nekem az nem tetszik,hogy a csavar szerintem nem a helyén van.

Atti71 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 10150

Szia!

 

Nekem 3 műtétem volt 9 hónapon belül. Két X sérv (ugyanaz) meg egy fixálás. Egyik műtétnél sem rontottak el semmit, és mégis ujra kellett műteni. Most teljesen jól vagyok! Nem feltétlenül az orvos rontotta el. A gyógytornával is sok kárt lehet okozni műtét után. És szertintem egyéne is válogatja ki hogy reagál egy egy műtétre. Ne keseredj el. Tudom nem könnyű, én is nagyon el voltam keseredve a második műtétem után. De mint mondtam ma már nagyon jól vagyok, és egyre jobban és jobban. Igaz már 9 hónapja volt a stabilizációs műtétem. Kb fél évvel a műtét után még voltak nehéz napok hetek amikor nagyon kétségbe voltam esve. De túl vagyok rajta. Sok sok türelem kell és kitartás meg hit hinni, hogy jobb lesz.

 

Kitartás jobbulást kívánok!

Előzmény: Anikó 11 (10148)
real_geri Creative Commons License 2012.09.15 0 0 10149

Kíváncsian várom! Addig is jóbbulást

 

Előzmény: Anikó 11 (10148)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 10148

Sziasztok!

Arra gondoltam,hogy megosztom veletek a csütörtöki gerincsebészeti kontrollon történteket.

Elmondtam az orvosnak,hogy rosszabb lett a lábam,majd miután megvizsgált,arra jutottunk,hogy 5 hónap elteltével,semmit sem javult,ugyanaz van leírva státuszban,ami a kórházi zárójelentésben.Adott Ct-re beutalót,de időpontot kérjek magamnak(egy kedves doktornő elintézte nekem,hogy már hétfőn mehetek).

A CT lelettel együtt 2 hét múlva kell vissza mennem kontrollra,de szerintem vagy nem tudja ő sem,hogy mit csinált,vagy nagyon jól tudja csak nem meri megmondani.

Nagyon félek,hogy mit fog mutatni a CT,több műtétet nem szeretnék,főleg ott nem,ahol sikeresen lebénították a bal lábfejemet.Szorítsatok nekem,amint meglesz az eredmény megírom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!