Keresés

Részletes keresés

szajlailaszlo Creative Commons License 2016.10.31 0 0 25552

Kereskedelmi szempontból te mit forgalmaznál?

Előzmény: gabeeen (25550)
JafarJago Creative Commons License 2016.10.31 0 0 25551

Sziasztok!

 

Tudom hogy van itt köztetek egy két ablakos vállalkozó. Egy hozzávetőleges árat tudnátok mondani a leírt paraméterek alapján? Gelan s8000 illetve horizont PS profil érdekelne.

Szélesség 86, magasság 146, mind a kát oldalra és fölülre kell toktoldó a redőny miatt. ( gondolom 2-3 cm-es ) Két rétegű üveg, bukó nyíló, fehér és ebből két ablak lenne.

gabeeen Creative Commons License 2016.10.31 0 0 25550

Azért szerintem felső kategóriás nyílászárót nemcsak ettől a 3 gyártótól lehet beszerezni Magyarországon. E mellet ha árajánlatot kérsz tőlük akkor azt érdemes lesz ülve meghallgatnod nehogy nagyon megszédülj :D

Tömegesen az emberek nem válasszák őket, csak egy igen szűk réteg oda meg elég vastagon fog a ceruzájuk.

 

Viccet félre téve ha érdekel téged kit tartanak az Internorm forgalmazók a konkurenciájuknak kérdezd meg őket. 

Előzmény: szajlailaszlo (25549)
szajlailaszlo Creative Commons License 2016.10.31 0 0 25549

Sziasztok.

 

Itthon van konkurenciája az Internorm-nak?

Teszem azt Josko vagy Aktual?

 

Vagy egyszerűen Magyarországon az Internorm-nak annyira jó a marketingje, hogy igazán más, hasonlóan jó vagy akár még szerintem jobb (Josko) alternatíváit nem is választják, mert nem ismerik és nem bíznak benne?

 

Van ezirányú tapasztalatotok?

 

Aki pl. felső kategóriás ablakot keres, ott találkozik mondjuk ezzel a 2 márkával az Internorm mellett?

zlota Creative Commons License 2016.10.30 0 1 25548

Ott már néztem, de duma-duma hátán a minőség csúcsa az innovációk netovábbja aminél jobb nincs...

 

Szóval valós tapasztalatokról véleményekről nincs fent infó :))

Előzmény: lala1961 (25547)
lala1961 Creative Commons License 2016.10.30 0 0 25547

Gu vasalatot írj a gugliba ,nekem adott szépen találatot !:)

Előzmény: zlota (25546)
zlota Creative Commons License 2016.10.30 0 0 25546

A "GU" vasalatról hallottok már? Milyen minőséget képvisel?

Rá akartam keresni a fórumban, de csak 3 betűtől enged...

kiss_atti Creative Commons License 2016.10.29 0 0 25545

Melyik KBE, melyik Veka-hoz képest ?

Azonos paramétereket nézve jobb a Veka.

Előzmény: körte- (25544)
körte- Creative Commons License 2016.10.29 0 0 25544

Köszönöm.

 

A KBE  és  VEKA közül melyik jobb választás? Megbízhatóbb,  stabilabb?

 

Találtam egy  hőátvezetési táblázatot abban a Veka 70-es 3 üveges melegperemes Uw= 0.92

A Veka 90-es szintén melegperem 3 rétegű Uw= 0.85

Viszont 20-30% ár van köztük, lényeges ez a Uw értékbeni különbség?

 

 

Előzmény: kiss_atti (25543)
kiss_atti Creative Commons License 2016.10.29 0 0 25543

Www.veka.de

Előzmény: körte- (25542)
körte- Creative Commons License 2016.10.29 0 0 25542

Segítene vki?  :)

 

VEKA milyen profilokat gyárt ?  Milyen falvastagságban?? (a falvastagság a tok vastagságát jelenti? :) )

 

nekünk 70 valamennyit mondtak hogy megfelelő..??  vagy a 90van még  de az meg drága azt mondják, nem éri meg a ráfizetést  :/  Maco vasalattal.

 

Köszönöm!

kiss_atti Creative Commons License 2016.10.28 0 0 25541

az ott lévő 120cm magas falrésbe 118cm magas nyílászáró fog kerülni.

---

 

Nálam ez 115 cm lenne ...  ( +  ZP)

:-))

Előzmény: gabeeen (25534)
0l0 Creative Commons License 2016.10.28 -1 0 25540

Jelezném, hogy egy darab 700 kPa nyomószilárdságú XPS-ből ez a csík legfeljebb 2000 Ft, ahhoz képest az ajtó volna hőhíd. Csodálkoznék, ha ennyiből kijönne a 10 cm toktoldó + betoncsík kombináció, ami viszont még mindig a gyenge pontja a szigetelésnek, különösen ha az aljzatszigeteléssel 2 cm átfedésben van a toktoldó.

Előzmény: Ragen (25536)
AE ház Creative Commons License 2016.10.28 0 0 25539

Köszi!

A második cégnél a S 8000 Design IQ Plus-82,5mm-es profilt kellene akkor választani? Ott a vasalat rendben lenne?

http://www.pentaglass.hu/alapanyagok.php

Előzmény: gabeeen (25538)
gabeeen Creative Commons License 2016.10.28 0 0 25538

Miután azt írtad alacsony energia felhasználású házat szeretnél így a 82mm beépítési mélységű 3 tömítéses profilt javasolom neked 3 rtg, üvegezéssel Ug=0,6 vagy 0,5 W/m2K hőátbocsájtási tényezővel. Nekem az ajánlatban lévő GU vasalat nem a szívem csücske, általában a beépítők nem igazán szeretik.

Javaslom nézz szét jobban 50-60 km-es körzeten belül is, a 30-35 ablakos tételed biztos mozgósítja a kollégákat a környékeden.

Esetleg a topicon keress rá "Kiss Atti" kollégánk nyílászáró vásárlók 1*1-re.

Sok hasznos tanács van benne.

Előzmény: AE ház (25535)
gabeeen Creative Commons License 2016.10.28 -1 0 25537

Minél nagyobb a toktoldó annál kevésbé van hőhíd, ezért írtam hogy a 10 cm nem szentírás.

Ezen kívül a másik nagy előnye a toktoldónak bejárati és erk. ajtó alatt hogy alacsony küszöb esetén nem tudják azt letaposni.

Előzmény: Ragen (25536)
Ragen Creative Commons License 2016.10.28 0 0 25536

Az ajtó alatti toktóldóval kapcsolatban: nincs több toktoldó, ezért valamivel az alatta évő helyet is ki kellene tőlteni. Akkor beton esetleg?

Ha jól godolom, hőhíd nincs alul a toktoldó miatt.

Előzmény: gabeeen (25534)
AE ház Creative Commons License 2016.10.28 0 0 25535

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tapasztalt ablakosoktól. A 80-as években melléképületnek épült házrészhez szeretnénk kicserélni a régi fa ablakokat és ajtókat. Ma ez a melléképület már egy légtérben van a házzal. A cél az lenne, hogy fokozatosan kicserélnénk a nyílászárókat, mert az egész házon kb 30-35 nyílászáró van és egyszerre baromi drága lenne. A másik cél, hogy energetikailag a B29 falra kerülne olyan 15-16cm grafitos szigetelés. Törekednénk az Alacsony Energiaigényű Ház igény felé. A mi kisvárosunkban találtam egy nyílászáró beépítéssel foglalkozó céget, az lenne a kérdésem, hogy véleményetek szerint melyik ablakot lenne érdemes beépíteni és hogyan kellene beépíteni?

Jelen pillanatban 2db bejárati ajtóra és 2db nyílászáróra lenne szükségünk.

Ezek a referenciák: http://www.szentesablak.hu/referenciak

Ilyen ablakok közül lehet választani.

Milyen minőségűnek találjátok ezeket, és milyen gyakorlati dolgokra figyeljünk oda a beépítésnél?

Ezekre az ablakokra nem akarunk redőnyt, de B-NY kell, hogy legyen.

 

Szomszédos kisvárosban pedig őket találtam:

http://www.pentaglass.hu/alapfogalmak.php

 

Melyik ablakrendszert érdemesebb választani minőségre?

 

Köszönöm a tanácsokat!

 

gabeeen Creative Commons License 2016.10.28 0 0 25534

-Ha egy ablak elméleti magassága 120cm a rajzon, akkor a valóságban is annyi a beépítendő ablak?

Van tényleges és névleges méret, az ablak gyártók és forgalmazók tényleges mérettel dolgoznak ami azt jelenti hogy a nyílászáró pontos méretei vannak megadva a megrendelés visszaigazoláson.

Gondolom rajz alapján te az alaprajzot érted, ha igen akkor az ott lévő 120cm magas falrésbe 118cm magas nyílászáró fog kerülni.

 

 

- Erre jön még körbe a kávaszigetelés, amit falazáskor figyelembe vesznek.De ebben benne van a párkányfogadó is, vagy azt is le kell venni adni falazáskor?

A párkányfogadót nem szokták levenni mert a külső és belső párkány ide fog becsatlakozni.

 

 

- Ajtó alá ajánlottátok az alsó toktoldód. A padló rétegrendje 10cm szigetés, 6cm beton és 2cm a kiegyenlítés és burkolás. Ha a alsó toktoldó 10cm, akkor alatta hogyan alakítják ki rétegrendet? oda még 8cm-t valamivel ki kellene tölteni.

Az ajtó alá nagyon helyes hogy ajánlottak toktoldót neked. A 10cm nem egy szentírás ha van rá lehetőség lehet több is, kárt nem teszel vele :-)

Előzmény: Ragen (25532)
0l0 Creative Commons License 2016.10.27 -1 0 25533

Elvileg méretre gyártatott  esetben a rajzon szereplő adatok a tényleges méretet jelentik, amiben az ott felsorolt (iedális esetben a rajzon is szereplő) toktoldók, párkányfogadók normális esetben benne vannak. Persze lehetnek egyéb esetek is...

Mehet keményebb fajta XPS lap, akár a toktoldó helyett, vagy az alá is.

Szerintem, de nem vagyok szakember.

Előzmény: Ragen (25532)
Ragen Creative Commons License 2016.10.27 0 0 25532

Sziasztok!

 

Kép beépítési kérdésem van, amiben kérném a segítségeteket:

-Ha egy ablak elméleti magassága 120cm a rajzon, akkor a valóságban is annyi a beépítendő ablak?

(Erre jön még körbe a kávaszigetelés, amit falazáskor figyelembe vesznek.) De ebben benne van a párkányfogadó is, vagy azt is le kell venni adni falazáskor?

- Ajtó alá ajánlottátok az alsó toktoldód. A padló rétegrendje 10cm szigetés, 6cm beton és 2cm a kiegyenlítés és burkolás. Ha a alsó toktoldó 10cm, akkor alatta hogyan alakítják ki rétegrendet? oda még 8cm-t valamivel ki kellene tölteni.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.27 0 0 25531

Ja.

Vagy ha át akarja fordítani a stadurfal mellől a szomszédos falra, akkor vegyen egy 5 rétegű csövet. az könnyen illeszthető, hajlítható, persze csövesember csinálja meg. Az ablakcsere után, úgyse kell már akkora méretű-teljesítményű, kisebb is elég lesz oda. A stadurfal, meg úgy általában minden sokkal jobban szigetel mint az elődje.

Előzmény: kiss_atti (25528)
Robbie76 Creative Commons License 2016.10.27 0 0 25530

Köszönöm a válaszokat.

Előzmény: kiss_atti (25528)
kiss_atti Creative Commons License 2016.10.27 0 0 25529

Elütöttem,

 

túloztam, nem 3.000, csak 1.300-1.400 lakás.

Előzmény: kiss_atti (25528)
kiss_atti Creative Commons License 2016.10.27 0 0 25528

A fűtési szezon végéig

 

legyen el ezzel a régi radiátorral, utána lehet cserélni bármilyenre, a stadúrt ne fúrja meg, a tokhoz ne rögzítse, lehet kapni alá tartót, lábat, éket, bármit, ami tartja.

Tökmindegy, melyik okos mit javasol, az elmúlt 6 évben vagy 3000 panellakás radiátora alá raktunk ilyeneket, még senki nem szólt, hogy letört volna a fűtőtest...

:-)))

Előzmény: asdf_ (25527)
asdf_ Creative Commons License 2016.10.26 0 0 25527

Azt a radiatort en is kivagnam egy masodperc alatt, a problema az, hogy futesi szezon van, minimum tavaszig te ott nem fogsz radiatort cserelni, mert gondolom panel, ott meg nem jellemzo, hogy elzarok vannak a radiator csovei elott.

Előzmény: Robbie76 (25523)
pestam Creative Commons License 2016.10.26 0 0 25526

üdv!

Sopronban nézegetünk ablakokat, először soknak tűnt a kínálat, de kicsit "egysíkú"...

 

Ami jelenleg kedvezőnek tűnik, az a Salamander profil. Itt úgy láttam, a 76-os nem túl jó, de az ajánlat:

Salamander Bluevolution 82 MD, Roto NT vasalat, Móron gyártják (gondolom Etik, amiről alapvetően jók itt a vélemények...

- ez a 82-es profil megbízható? (tudom, hogy nem igazi a középtömítés, de egy 40 éves lakásról van szó, a legjobb "kár" ide)

- az lehetséges, h csak a "keretet" gyártatják le, de a vasalatot helyben rakják már fel (mert úgy tudom, a móriak már nem Roto-t használnak)

- az kissé furcsa nekem, h erre a profilra Uw=0,74-et írnak elérhetőnek 0,5-ös üveggel, míg pl. a Kömmerling 88+ 0,77-nél megáll... pedig az egy ugyancsak jó minőségű ablak, és 6mm pluszban már számottevő (de ez gondolom olyan, mint az autók fogyasztása :()

 

A kereskedő egyébként a Poliprofil...

 

Köszi!

Nouby Creative Commons License 2016.10.26 0 0 25525

Tehát akkor  :D

 

Helló! Elkezdtem nézegetni a fórumot és az 1*1-et is átfutottam, de amit hiányolok az egy megbízható cég lista. Ez főleg Budapesten és környékén gázos mert vidéken előbb utóbb kiderül ki a tróger, a fővárosban a lift hírdetéssel csak kerítenek maguknak balekot.

 

Akikről jót hallottam itt és máshol is az az RS ablak és az Aranyablak de kinél érdemes még érdeklődni? 

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 0 0 25524

A radalt azonnal hajítsd ki, vegyél takarítható lapradiátort ami keskenyebb is, szebb is, azt agyald fel. Ha költségmegosztó van rajta át lehet szereltetni.

Előzmény: Robbie76 (25523)
Robbie76 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 25523

Sziasztok,

 

Van egy olyan "apró" gondom, hogy komplett erkélyfront csere után (két ablak, ajtó, a két ablak alatt stadur) lehetőleg nem csavaroznánk vissza a radiátort az új stadur falra.

- Ha mégis visszacsavarozzuk, a szerkezet mennyire bírja el? Ront-e a szigetelésen? Ugrik a garancia a nyílászáróra?

- Visszacsavarozásra a kereskedő acélmerevített stadurt javastolt a normál helyett (kb + 40 ezerert).

- Milyen más megoldás lehet? Elég régi "radal" alu radiátor van fent, amihez talpat nem javasolnak. Más megoldást még nem találtam....

 

Köszönöm a segítséget.

 

Robbbie

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!