Keresés

Részletes keresés

Lucilla Creative Commons License 2007.02.06 0 0 73427
Hát csajok,
nagyon úgy néz ki, hogy buktuk ezt a kört...:(( Elkezdett belőlem valami rózsaszín folyni...
Pandi36 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 73426
Szia MenőManóka!
Én ma voltam Dévainál,és hallottam hogy a legelőbbi időpontot márc.10-re adta valakinek!
Előzmény: MenőManóka (73417)
Lillia Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73425
Köszi Fr.uzsi! Igyekszem betartani a szabályokat, épp most végeztem a 3. liter ásványvízzel, de már lassan a fülemen folyik ki... Idehozok akkor magamnak egy túrót is. Ettől a kórház dologtól most egy kicsit beijedtem.
Előzmény: fr.uzsi (73423)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73424
Ja, és gratula a nyolcsejtekhez! :))
Előzmény: Lillia (73422)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73423
Ha enyhe hiperstimud volt, az elképzelhető, hogy annak a punkciókor még nem volt jele. Valószínű most annyi látszott, hogy kicsit nagyobbak a petefészkeid, meg lehet, hogy van/volt egy kis folyadék ma a hasüregedben. Igyál amennyit bírsz, és told a túrót meg csirkemellet. És most leglább pár napig mérd a haskörfogatod naponta, ha elkezdenél nagyon puffadni, akkor viszont azonnal kórház!
Előzmény: Lillia (73422)
Lillia Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73422

Szia Liv,

nekem két héttel az átjárhatósági utánra kellett időpontot kérni a dokimhoz, addigra minden eredmény elkészült, ezeket megbeszéltük vele, és elmondta, hogy mit javasol (lombik), és amint leközelebb megjött, már kellett is kezdeni a fogamzásgátlót. Múltkor elfelejtettem írni, hogy én a Fülöp dr-hoz járok.

Egyébként pedig épp ma volt az ET, három nyolcsejtes manócskát kaptam vissza, remélem, hogy nekik is jó esélyeik vannak azért. :-) Helyettes doki csinálta a transfert (mert az én orvosom külföldön van), és azt mondta, hogy egy kicsit túl vagyok stimulálva. Erről a saját dokim pénteken nem mondott semmit. Szerintetek létezik, hogy akkor még nem látszott? 

Előzmény: liv81 (73415)
cuna1989 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73421
szio én most kezdtem a héten long protokoll én is a bogához járok kb febr végén lesz a petesejt leszivás és remélem a 3 beültetés sikerül sikerülnie kell holnap megyünk hiv meg hepatitisre
Előzmény: cunka (73419)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73420
Ezt inkább mélben beszéljük meg! Publikus a címem, írj nyugodtan. :)
Előzmény: MenőManóka (73417)
cunka Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73419

Szió!

csináltatom a vizsgálatokat.azt mondta a boga,hogy februárba kezdhetek.én nem sietettem a dolgot,mert március körül szeretném kezdeni,addig vizsgálatokat csináltatom,és probálok negativ papirokat beszerezni.chlamédiám rossz lett,arra kaptam gyogyszert,most csináltatok ujabb kontrolt.szóval igy,hogy van egy-két gond huzodik a dolog,meg énse akarom még elkezdeni.

veled mi van?bogához tartozol teis?

Előzmény: cuna1989 (73414)
szrjudit Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73418
Ekatlan járt a Dévaiba tavalyig, ha erre jár, biztos ad infót róla. Vagy keress rá.
Előzmény: MenőManóka (73417)
MenőManóka Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73417

Sziasztok!

 

Bocs, hogy így betörök közétek. Valaki jár közületek a Dévaihoz? Ott is olyan soká adnak időpontot lombikra?

Fruzsi tőled azt szeretném megkérdezni, hogy az önköltséges lombik az mennyibe kerül?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

liv81 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73416

Szia Alice!

 

Mi is nemrég kezdtünk a Nyírőbe járni, eddig kétszer voltunk, első konz.+21. napos vérvétel, és 3. napos vérvétel. Holnap megyünk a férjem vizsgálatára, azután a nőgyógyászati UH lesz, majd a petevezetők átjárhatósági vizsgálata. A többit egyelőre én sem tudom még. Ezek az alap vizsgálatok. Nekem eddig jók a tapasztalataim, kedvesek voltak eddig. Ki lesz a dokid?

 

liv81

Előzmény: Alice322 (73348)
liv81 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73415

Sziasztok Lányok!

 

Lillia, Te is a Nyírőbe jársz, meg tudod nekem mondani, hogy ha túl leszek a petevezető vizsgálaton, utána mi fog következni? Tudom, hogy mindenkinél más, de jó lenne tudni előre, mi vár majd rám...

 

Előzmény: Lillia (73410)
cuna1989 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73414
szia cunka de jo végre egy györi lombikossal talállkozni te hol tartasz?
Előzmény: cunka (73405)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73413

Eraaa!

Ezt a kérdést passzolom, mert konkrét infóim nincsenek, tippem ugyan van, de hülyeséget nem akarok írni. Ne haragudj!

Azt hogy októberben mi volt az a halvány pozitív teszt, azt így utólag már nem lehet megmondani. Meg nem teljesen értem, hogy mikor lett pozitív és mihez képest egy hét után kezdtél barnázni.

Előzmény: Eraaa (73409)
mullyka Creative Commons License 2007.02.05 0 0 73412

Szia era27!Hát pontosan én sem tudom miből is állna ez a plasztika.de emlékszem hogy mondta az orvos aki kivette a petevezetöm,hogy meg lehetne probálni egy mütétet hátha.Gondolom ez abból áll,hogy szétszednék az összenövéseket és kitisztitanák az elzárodást/már ha lehet/.Csak azért jutotam erre a döntésre,mert nekünk is sok a törleszteni való ,lakásra stb.Biztos hogy nem tudunk bevállalni 500-800 ezreket.Sajnos!

Ha gondolod beszélhetünk privibe.mert szerintem a lányok már ezerszer halloták a problémám.Irj emailt,és mindenre szívesen válaszolok!Cimem:mulberry@freemail.hu

Előzmény: era27 (73403)
bubuka2 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 73411

pillango! Ezen én is lehidaltam, hogy csak őszre kaptatok időpontot.

Így én is bejelentkeznék más intézetekbe.

Hát lányok ,akkor nekünk nagy szerencsénk volt, mert én ahogy szóltam az orvosomnak, hogy szeretnénk lombikozni, máris felvett a lisitára. Igaz mi "protekciósak" vagyunk, mivel ez a 3. év, hogy hozzá járunk. :-((;:-));

Sőt még meg is kérdeztem Tőle, hogy van-e még a fél éves várólista, ha elfogyott a "műtéti " keret, és azt mondta, hogy az még bozony  nagyon van....

 

Már mi is megjártuk a Sote-t, ezt azért hagytuk ott,még a vizsgálatok előtt, mert oltári sokáig tart a vizsgálatok elkészülte, viszont amiből jó, mert egydül Budapesten itt csinálnak PGD vizsgáltot még beültetés előtt az embrión.

Igaz van most már a Sote-n protekciónk, de nem váltanánk - legalább is eddig-.

 

A Nyírőben kezdtük és itt 1 nem sikeres lombik után váltottunk a BMC-be, ahol azóta is vagyunk.

 

Voltunk a Kaali-ban is ,de az nem tetszett ott ,hogy minden vizsgálatért pénzt kértek...

 

Szóval most a BMC-ben vagyunk és annyira bízom az orvosban, hogy nem is szeretnék váltani.

Ha sietnem kell, vagy kések akkor szólok az orvosomnak, és előre hív, vagy megvár.

Ez úgy érzem teljesen az egymás közti bizalom jele. Na meg persze a jó kapcsolaté is...

 

Úgy hogy szeritem válts nyugodtan, több helyen legyen leadva a papírod és akkor talán egyik korábban fog hívni.habár ki tudja, hogy mikortól lép a tervezett törvény életbe.:((

Előzmény: pillangó75 (73406)
Lillia Creative Commons License 2007.02.04 0 0 73410
Alice, ha megfordulsz még erre: én a Nyírőbe járok, úgyhogy ha van bármi kérdésed, nyugodtan tedd fel. Első alkalommal valóban csak beszélgetés lesz, nem is a dokival, hanem a lombikos főnővérrel, ő majd mindent elmond, hogy milyen vizsgálatok várhatóak. (amúgy: 3. és 21. napi vérvétel, nőgyógyászati vizsg. és petevezeték átjárhatósági, ha még nem volt + a férjed vizsgálata.) Ha vannak korábbi leleteitek, vigyétek magatokkal. Dokit választottatok már? Üdv. L.
Előzmény: Alice322 (73348)
Eraaa Creative Commons License 2007.02.04 0 0 73409

Kedves Pillangó!

 

Ne add fel, próbálkozz az orvosnál, hátha időközben lesz előbb is időpont. Nekem decemberben volt fagyiból sikertelen beültetés a pesti Kaáliba és január 4-én már csak júniusra tudtak időpontot adni. Lehidaltunk, rögtön más intézetekhez is bejelentkeztünk, hogy hátha ott előbb sorrakerülünk. Ehhez ki kellett kérni a leleteket és akkor volt alkalmam újból telefonon beszélni az orvosommal,   mondtam neki, hogy nagyon sajnálom, de mivel én a 35.ben vagyok, nem szeretnénk fél évet várni. De azt is megkérdeztem, hogy van-e olyan hogy egy hónapban megmarad TB támogatás, mert nem sikerül a betervezett stimuláció. Igen, van ilyen csak a doki nem tudta előre tervezni. Lényeg, hogy  kiadta a leleteket és felírt kérdőjelesen márciusra (még januárban!!). Most már tutti a márciusi időpont!!!

 

Viszont szeretném előtte kivizsgáltatni magam, ezért a másik két intézethez is elmentünk. Mindenhol egy kicsit más az eljárás, SOTE-n endokrinológiai kivizsgálás alaposnak ígérkezik (bár nem értek hozzá), de az tapasztalom, hogy nagyon lassú a kivizsgálás. Itt csak a hormonvizsgálatokat végeztetném el, a beültetetés nem, mert nem végeznek blasztociszta beültetetést.  Kedden lesz a 21. napi vérvételem (metoclopramid terhelés, prolactin stim- fr.uzsi, Te ismered ezt az eljárást? mit mutat ki? ezt végzik máshol is?)  és egy kicsit aggódom, hogy március elején vissza tudunk-e menni a kiértékelésre, mert a páromnál bacit találtak és ki tudja mikor gyógyul meg (ez a Kaáliba nem okozott problémát). SOTÉN csak akkor kapunk konzultációs időpontot, ha minkettőnknek megvan az a eredménye. 

 

Szerintetek mit csináljak, menjek másik endokrinológushoz? A kaáliba nem mondtak semmi rosszat a hormonleletre (nem is ismerem az értékeimet). Annyi tünetem van, hogy 25-32 -ös a ciklusom, általában nyáron rövidebb, télen hosszabb. Meg hogy az első októberi lombik halvány pozitiv lett, de el kezdtem barnázni egy hét után. Ezzel ki fog vizsgálni az endokrinológus? Milyen vizsgálatokra számíthatok?

 

Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam.

 

Előzmény: pillangó75 (73406)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.04 0 0 73408
Egyelőre még minden képlékeny. Nem tudni mikortól és hogyan változik a szabályozás, így azt sem tudni, hogy azokat, akik már benne vannak a programban, azokat hogy érinti majd. Komolyan őszre van már csak időpontotok? Ezen most lehidaltam.
Előzmény: pillangó75 (73406)
Lucilla Creative Commons License 2007.02.04 0 0 73407
Melyik intézet ez, ahol már csak őszre van időpont???
Előzmény: pillangó75 (73406)
pillangó75 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 73406

              Sziasztok!

 

Szeretnék én is közétek tartozni,ha befogadtok.

 

A rövid történetünk idáig:Két lombikon voltunk,a másodikról most derült ki,hogy sajnos nem sikerült.

Teljesen kétségbe estünk a férjemmel,mert azt hallottuk,hogy lehet,hogy a következő már teljes egészében lehet ,hogy önköltséges lesz,időpontot már csak őszre kaptunk és lehet,hogy addigra már csak kettőt támogatnak majd.

Ez a változtatás ránk akik már elkezdtük hogyan fog vonatkozni?

 

cunka Creative Commons License 2007.02.03 0 0 73405

Szia!

Én győrbe voltam lombikon.nem tudom milyen negativ dolgokat hallottál?igaz a nővérek nem barátságosak.a dokim a boga volt.körösi a másik,aki sokszor nincs,és a boga van helyette,ugyhogy szerintem ha a bogához kerülsz ottis jó kezekbe leszel.

Előzmény: Dongo75 (73402)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.03 0 0 73404

Dongó! :)

Én abszolút váltáspárti vagyok. :) Mint láthatod meg is tettem kétszer is. És szerintem tök igazad van abban, hogy ha esetleg, ne adj isten a következő sem sikerülne Tapolcán, akkor megpróbálnál egy másik intézetet. Egyébként Győrben az igazi nagyágyú az intézetvezető, a Kőrösi Tamás. Nagyon jó orvos, nagyon felkészült szakember. És szerintem nagyon tud bánni a betegekkel is. Sajnos úgy hallottam, hogy megint betegeskedik. :( Én Boga Péter betege voltam. Sokan szeretik őt is, de nekem nem jött be a stílusa és nem tudtam bízni benne. Intézeten belül meg nem engedték meg a váltást.

 

Persze, én sem sajnáltatni akartam magam, hiszen én baromi hálás vagyok a sorsnak, hogy igaz rengeteg munkával, áldozattal, de elő tudjuk teremteni a pénzt a lombikra. Csak az kezdett el egy kicsit zavarni, hogy kezd úgy kinézni, hogy aki az önfinanszírozós lombikot vállalja, az csakis "kiváltságos" és "gazdag" lehet. De hát ez is viszonylagos, mert én is ismerek olyan párt, akik egyetlen lombik gyógyszerköltségeire spóroltak évekig, az sajnos nem sikerült nekik, és mégegyszer már nem tudják összevakarni rá a pénzt. Az ő nézőpontjukból tehát azok is "gazdagnak" számítanak, akik mondjuk legalább az öt támogatott lombik gyógyszerköltségeit elő tudták teremteni. Mert azért az sem véletlen, hogy míg 150 ezer meddő pár él Magyarországon, mégis csak 6-6500 beavatkozást végeznek évente az intézetekben. És sokan egy évben nem csak egy lombikot nyomnak, tehát ez nem azt jelenti, hogy 6-6500 pár el is jut a centrumokba. Tehát a meddőséggel sújtott párok igen elenyésző százaléka veheti igénybe egyáltalán ezt a segítséget. És nemcsak az információhiány, hanem sejtésem szerint a pénzhiány a legfőbb oka ennek. :( Azt még azért hozzátenném, hogy a megemelkedett gyógyszerárak nekünk is a próbálkozások végét jelentik. Mert most ugyan még a régi áron kiváltottuk a szükséges adagot egyben, de annyit nem tudunk előteremteni, hogy a másfélszeres összeget + a beavatkozás költségét ki tudjuk majd fizetni.

Előzmény: Dongo75 (73402)
era27 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 73403
szia Mullyka,

Olvastalak és láttam, hogy szinte pontosan az a problémád mint nekem (nekem sincs meg az egyik petevezetőm és a másiknál összenövés, elzáródás...) Mi a 2. sikertelen lombikon vagyunk túl. Megkérhetnélek, hogy írj nekem kicsit bővebben erről a plasztikai műtétről? Felkeltetted nagyon az érdeklődésemet!
Köszönöm előre is...
Dongo75 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 73402

Fruzsi! Én is meg vagyok elégedve a PRI-vel és nem is jutott eszemben, hogy Győrbe menjek, hallottam róla egy-két negatív dolgot. Viszont, ha az elkövetkezendő lombikoknak sem lesz eredménye, el fogok gondolkodni, hogy felmenjek-e Pestre, mert lehet, hogy lelkileg jó tesz, ha az ember nem ugyanazt a rutint csinálja végig és már kívülről fújja, hogy mi következik. Mert minden intézményben mások a 'szokások'. És lehet, hogy 'kedvem' lesz kipróbálni egy másik helyet is. Érthető ez így? Kicsit nehezen fejezem ki ma magam...

Én speciel nem gondolom, hogy Ti milyen baromi pénzesek vagytok. Mások anyagi helyzetéről szerintem nem lehet véleményt mondani, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, amire kell neki. Én csak a saját elkeserítő helyzetünket látom. Azt, hogy mostanában sokat voltam táppénzen, az pályakezdő pedagógusi fizetésemben úgy jelent meg, hogy 75.000Ft-t kapok kézhez. Persze mellette dolgozok ezerrel itthon is, máshol is, de azt hiszem ez akkor is szégyenletes. A férjm se keres vmi szuper jól,( bár szerencsére nem lehet összehasonlítani az én fizummal) és igen, nekünk is itt a lakáshitel például. Szóval mi a szüleim támogatása nélkül még a finanszírozott lombikot sem engedhetnénk meg magunknak. Ne értsetek félre, nem panaszkodi akarok, meg sajnáltatni magam!! Csak ha belegondolok, mennyi ennél sokkal rosszabb helyzetben levő házaspár lehet, akik babára vágynak?!?

Előzmény: fr.uzsi (73401)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.03 0 0 73401

dtamika!

Most ne csináltass hormontükröt, semmi értelme, teljesen fals eredményt fogsz kapni. Semmilyen érdemi információval nem fog szolgálni a hormonháztartásodról. Ha mindenképpen tenni akarsz valamit az ügy érdekében, akkor inkább csinálj egy alapos méregtelenítést, hogy a hormonok minél előbb kipucolódjanak belőled.

 

Dongó!

Én megjártam Tapolcát is, a győri Kaálit is. Nem véletlenül jöttem vissza Tapolcára. A győri Kaáli sem eredményesebb mint Tapolca, és szerintem a PRI-ben sokkal családiasabb a hangulat.

 

A támogatások csökkentésével kapcsolatban, meg megmondom őszintén kezdem egyre szarabbul érezni magam. Ugye mi már három önfinanszírozott lombikot nyomtunk eddig. És kezdem úgy érezni, hogy a közvélekedés szerint, mi ugye akkor kőgazdag burzsujok vagyunk. Pedig nem. Csak nem vagyunk már fiatalok, tehát mi már kinyögtük a lakáshitelt, éjt napallá téve dolgozik a férjem, és évekig én is ezt csináltam, és gyakorlatilag minden pénzünk erre megy. Nem érzem magam se kiváltságosnak, se gazdagnak, még csak különösebben jómodúnak sem. Gyakorlatilag igavonó barmok vagyunk, akik a lombikra keresnek. Szóval aki ki tudja köhögni az önfinanszírozott lombik árát, az sem feltétlenül gazdag, ennél azért sokkal árnyaltabb a kép, higgyétek el!

Eraaa Creative Commons License 2007.02.02 0 0 73400

Én is így vagyok vele, 5-ikig nem adom fel!!!

Egyébént nekem is össze-vissza volt(van) a cklusom, a beültetés után  egy hét csúszással jött meg, utána vagy 42 napra aztán meg 23-ra. Most már úgy néz ki 28 nap körüli lesz, a 21. napi vévételhez ov tesztet kellett csinálnom, ez SOTE-n a sztenderd eljárás.

Előzmény: dtamika (73399)
dtamika Creative Commons License 2007.02.02 0 0 73399

Hmmm... Akkor lehet, hogy várok egy ciklust. Csak épp az a baj, hogy kezd összekuszálódni a ciklusom is...

Kösz a drukkolást, nagyon kedves vagy.:)

Ez van... Végülis senki nem ígérte, hogy elsőre öszejön.:(

Előzmény: Eraaa (73397)
dtamika Creative Commons License 2007.02.02 0 0 73398

Hááát, hullámzóan vagyok. Akkor kicsit jobb, ha intézhetek valamit babaügyben, egyelőre nem tudom elengedni a dolgot teljesen, még erre a három hónapra sem.

Úgy látom, te is hasonlóan lehetsz...:)

Előzmény: Dongo75 (73396)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!