Keresés

Részletes keresés

arenarock Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74998

Éééééés igen. Már megint kezdődik majd a végeláthatatlan hülyeségfolyás.....

cucu Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74997

"Hogyan jöhet ki ennyire kevés kapcsolási ciklusszám a LED izzókra?"

 

Ezt vállalja a gyártó, a másik ugyanennyi ciklusszám az grátisz...

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74993)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74996

Ismeritek ezt a wago221 sorolót? Vajon hány arany az ára?

 

http://www.dimoulas.com.gr/NEWS/New_Mounting_Carrier_221_Series.pdf

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74995

A kapcsolási szám biztos jó érték? Csak azért, mert a felkapcsolás is a lekapcsolás is egy kapcsolás. Villanykapcsoló-tesztnél például véresen komolyan számolni kellene ezzel a rejtett duplázással.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74993)
Jahno Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74994

"Hogyan jöhet ki ennyire kevés kapcsolási ciklusszám a LED izzókra?"

 

Mert van a driver és az előtte lévő rész is. Egyszeri júzernek pont mindegy, hogy a lapka mivel van tervezve, nem is számít az egész, mert Ő a villanykapcsolóhoz meg a mozgásérzékelőhöz ért.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74993)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74993

Mielőtt azzal esel nekem, hogy én évente hányszor kapcsolok villanyt a budiban..... :)

 

Régebben  automatikus "ember-követő" világításon gondolkodtam (bármerre jársz, mindenütt automatikusan világos van) és rájöttem, hogy a led lámpa gyártók által vállalt 30-50 ezres kapcsolási szám (gyanús módon) köszönő viszonyban sincs a bennük lévő altrészek "kopásával". Ma már 100.000 kapcsolás a vállalt átlag, sőt már nem ritka az 500 ezres izzó sem, ezek már sokkal komolyabb értékek, de aki egy kicsit is ért az elektronikus alkatrészek "kopásához" annak még ezek az értékek is nevetségesen alacsonyak.

 

Gondolj bele, hogy vannak olyan ledes kapcsolások, ahol a led sok-sok milliárdszor kapcsolódik be-ki élete során. Pl egyes legyegyszerűbb 230V-os led lelsőfények is (50Hz x60másodperc x60perc x24óra x365nap) milliárd felett kapcsolódnak fel-le minden évben és sok éven át megbízhatóan működnek, de dolgoznak olyan helyeken is ledek évekig, ahol másodpercenként nem csak ötven kapcsolás van, hanem SOKKAL több. 

Egy ellenállás, dióda és sok kondenzátor élettartama a végtelennel mérhető.

Hogyan jöhet ki ennyire kevés kapcsolási ciklusszám a LED izzókra?

Előzmény: Jahno (74992)
Jahno Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74992

"márpedig egyes LED izzóknak pofátlanul alacsony a gyárilag vállalt kapcsolási ciklusszáma"

 

Ez mondjuk érdekelne. Melyik honnan?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74966)
Jahno Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74991

Na, akkor jóvanja, mert egyre jobbakat lehet olcsón venni, idehaza még garancia is akad rá, akkor meg nem mindegy az elmélkedés? Ijesztegeted itt feleslegesen a népeket.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74989)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.19 -1 0 74990

Vegyél fehér csapófedeleset és a fedélrugót hajítsd ki. Valami hihetetlen esztétikus látvány tud lenni, hogy nem látszik a malacorr, nem is verődik vissza a fedél, nem csípi oda az ujját senkinek, belenyúlni se lehet véletlenül.

Előzmény: Tízenhármaska (74986)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74989

"Most valószínűleg gyártanak, vagy melyik a lényeg?"

 

Egészen biztosan gyártanak olyan led izzókat is, amelyeknek semmivel sem lesz rövidebb az élettartama attól, ha mondjuk 250 volttal kell dolgozniuk 230 helyett. De sajnos nem foglalkozok annyit ezzel a területtel, hogy konkrét típust is tudjak mondani.

 

"Gondoltam eleve a LED lapkáról beszélsz, szóval ott alapban van tápegység.""

 

Az eredeti felvetés 230V-os led izzóról szólt (folyton kiég neki).

De a különálló LED lapkáknál is valószínűleg hasonló a helyzet: valószínűleg 99 százalékuk tápegysége szintén nem áramgenerátoros, tehát túlfeszültség-érzékeny.

Előzmény: Jahno (74982)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74988

Ez volt aztán a ravasz ingyenes reklám ;)

Előzmény: Mickeyhonlap (74987)
Mickeyhonlap Creative Commons License 2017.03.19 -2 0 74987

Wow, elég sok hasznos dolgot hallottam a villanyszereléssel kapcsolatban. Nem is gondoltam, hogy ennyi mindenre figyelni kell. Köszönöm szépen az infókat.

Tízenhármaska Creative Commons License 2017.03.19 0 0 74986

Sziasztok

 

Barna, falon kivuli ( nem vizmentes ) 2-s dugaljzat kellene nekem.

Kopp nem jo, mert csak 1csavar rogziti a burkolatot,most eppen ezeket szeretnem lecserelni,valamiert atszakadt a rogzito csavar feje.

Lehet kenytelen leszek 3-ast venni azokat 2 csavar rogziti,de dupla as ara is.

 

Segitseg?

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74985

Arra legalább ügyelj, hogy a garázsba, konyhába mindenképpen olyan csövezéssel vidd azt az 1 szem jelenlegi fázist, hogy később simán ki lehessen vinni egyszerű kábelcserével a 3 fázist nullát és a védőföldet is. Bőven férjen bele.

 

Sütőcserekor, konyhaupgrédkor, garázs-átalakításkor, ház-átalakításkor jól jöhet. Ne korlátozd le magad értelmetlenül, ha ott a lehetőséged, de perpill ennek abszolút semmi értelmét nem látod.

Előzmény: lesliegold (74950)
C20NE Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74984

Kiegészítés:

 

Olyan eszembe se jutna, hogy elbontsak egy olyan nullát amin aktív(ak) még a fázisvezető(k).

Előzmény: C20NE (74983)
C20NE Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74983

Igen!

 

Ha egy helyiségben több fázist használtam oda többpólusú kismegszakítót tettem, de nullabontósat csak kazán, tűzhely, HMV tartalékfűtés és kültérre tettem.

 

Minden többfázisú konnektor csoport ki van vezetékezve a villanyóráig, ha egy helyiségben van több fázis akkor annak a helyiségnek is van egy többpólusúja, így egyszerű áramtalanítani a helyiségek dugaljait.

 

Ez így szabálytalan?

Előzmény: ötfelezős (74981)
Jahno Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74982

"akkor a gyártók 90 százalékának eszébe sem fog jutni a pár fillérrel drágább hülyebiztos tápegységet beleépíteni a termékébe (a maradék 10 százaléknak eszébe jut, aztán gyorsan elveti az ötletet :)"

 

Nézd meg az alap LEDes tápegységek/inverterek paramétereit.

 

Most valószínűleg gyártanak, vagy melyik a lényeg? Gondoltam eleve a LED lapkáról beszélsz, szóval ott alapban van tápegység.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74980)
ötfelezős Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74981

Jahogy te a konyhapulton levő, külön fázisra kötött aljzatokat három fázisú kismegszakítóval véded?

Előzmény: C20NE (74978)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74980

Azt tudjuk, hogy a magas fényerővel dolgoztatott led-ek élettartamát már egy viszonylag kis áram növekedés is durván csökkenteni tudja.

https://www.photonics.com/images/Web/Articles/2008/1/1/Lumileds_Fig3.jpg

 

Azt is tudjuk, hogy létezik számos olyan led táplálási mód, amivel óriási tápfeszültség ingadozás ellenére egy fikarcnyit sem sem ingadozik a led árama.

http://www.maxmega.com/maxmega/home/images/stories/Product/hardware/msp1132.jpg

 

Azt is tudjuk, hogy ha egy led izzóban lévő tápegységet negyed dollárral olcsóbban ki lehet hozni egy feszültségérzékeny (öngyilkos) táplálással, akkor a gyártók 90 százalékának eszébe sem fog jutni a pár fillérrel drágább hülyebiztos tápegységet beleépíteni a termékébe (a maradék 10 százaléknak eszébe jut, aztán gyorsan elveti az ötletet :)

 

Ettől függetlenül valószínűleg gyártanak profi áramgenerátoros 230V-os led izzókat valahol, ezeket gondolom arról lehet felismerni, hogy a feszültség tolerancia nem "+-10%"-ként van megadva.

 

"Én néha a 12 voltosat is kicsit leszabályzom"

 

Nagy fényerejű lednél ezzel jelentősen csökkented a fényerőt és jelentősen növeled az élettartamot. Kis fényerejű jelzőlámpák nincsenek csúcsra járatva, azoknál a feszültség csökkentése nem sokat számít.

 

"amúgy lényeg a hűtés"

 

Amikor áramokról beszélek, akkor tulajdonképpen hőmérsékletekről beszélek, tehát teljesen igazad van: a lényeg a hűtés.

Előzmény: Jahno (74974)
C20NE Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74979

Igaz, sot zarlati megszakító képesség is van, de ez ritkán kiválasztási szempont lakossági kivitelezesnel.

Előzmény: Zs:) (74968)
C20NE Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74978

Miért szabálytalan ha a konyhapult nullajat nem szakitja meg a 3polusu kismegszakito? A szétválasztása a PEN nek garantálja a nulla potencialjat szerintem.

Előzmény: ötfelezős (74965)
cucu Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74977

Az érsodrás viszont ugyanaz.

Persze, mindig azonos gyártmányúakra mondom.

Előzmény: cucu (74976)
cucu Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74976

A dielektrikum más.

Előzmény: cosalf (74975)
cosalf Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74975

"Arra mi lehet a magyarázat, hogy a hiba függ a kábelvastagságtól?"

 

A vastagabb kábelben az erek távolabb vannak egymástól, a vékonyakban közelebb.......

 

Szerintem meg nem ez az ok.

Végig kell gondolnom, hogy rüviden és érthetően le tudjam írni az általam gondolt oknak.

Nem vagyok jó állapotban, tele vagyok gyógyszerrel, most még nincs kedvem pötyögtetni. Talán este, vagy reggel.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74970)
Jahno Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74974

Őőőőő, ez most betippelt érték, vagy tényleg léteznek ilyen LEDek? Én néha a 12 voltosat is kicsit leszabályzom, amúgy lényeg a hűtés, de a 254 volt is mindegy, mert a rá lógatott tápból az a stabil 30-50 volt fog kijönni, ami a LEDnek kell. Szerintem nem régen írtam.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74967)
Dreamer Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74973

Na ez értelmes lett, de a lényeg változatlan, visszakerestem, az indító hszben nincs szó arról, hogy rendelkezésre áll. Igaz az is, hogy utána részletezed, hogy rendelkezésre áll.

 

Ha így kezded, akkor feltételezem nem vekengek rajta.

 

A 3x25A előkészítésének is van többletköltsége, bár nem összemérhető egy hfh-val. :)

 

Dreamer

Előzmény: Dreamer (74972)
Dreamer Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74972

Örülök, hogy 72A rendelkezésre áll, de ez nem rémlik neked az első hozzászólásodban. Azonban sajnos beletrafáltál, hogy milyen embernek részletezed, hogy miből egy egy teljesítménybővítés.

 

További sok sikert!

 

Dreamer

Előzmény: lesliegold (74964)
cucu Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74971

Pont a kábelek gyártási tulajdonságából következik, hogy ahány gagyi kábel, szinte akkora eltéréssel készülnek, ami képes meghazudtolni az elméletet!

Ezért az elmélet és a gyakorlat ilyetén módon élesen elválik egymástól. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amikor két fórumtárs vitatkozik, mindkettőnek igaza van, csak az egyik ez elméletet mondja, a másik meg a gyakorlatot.

Hiába nem volna szabad leoldani a 3F FI-nek, ha a szórt paraméterek úgy jönnek össze, ami ezt mégis lehetővé teszi.

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (74970)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74970

"az ágvágó motorja 700W-os, a sövénynyíró 500W-os, a körfűrész 800W-os, mind egyfázisú"

 

A fogyasztó teljesítményének többnyire semmi köze nincs a föld felé folyó áramhoz.

Viszont a fogyasztó JELLEGÉNEK sok köze van, mert a tisztán ohmos fogyasztókba (izzó, fűtőszál) nem szokás semmi zabaszűrést építeni, hiszen ők maguk nem okoznak hálózati zavarokat és nem is érzékenyek más készülékek zavarására.

Nagy valószínűséggel lesz viszont földelt zavarszűrő minden olyan készülékben, amiinek

- földelt konnektora van

- a fogyasztó jellge induktív (pl. villanymotor van benne) vagy kapacitív (kapcsoló üzemű tápegysége van)

- és nem öregebb ezer évesnél ;)

 

"Arra mi lehet a magyarázat, hogy a hiba függ a kábelvastagságtól?"

 

A vastagabb kábelben az erek távolabb vannak egymástól, a vékonyakban közelebb.

Az erek között kapacitás alakul ki, tehát a kábelek erei egymáshoz képest kondenzátorként is viselkednek.

A te hibajelenséged nem folyamatos hibaáram, hanem impulzusszerű, márpedig egy párhuzamos kapacitás levesz az impulzusból (simítja). A kábeled kapacitása tulajdonképpen egy plusz kondenzátorral egészíti ki a fűrészed beépített zavarszűrőjét.

 

"Ezzel tulajdonképpen megoldódott a problémám"

 

Szerintem a fűrészed zavarszűrőjét cseréld ki egy ugyanolyan újra, lehet, hogy csak a tied gyári hibás.

Vagy a túl ideges FI relédet cseréld le egy olyanra, amelyiket kimondottan zavaros környezetre gyártottak (fejből nem tudom, hogy milyen jelzést kell nézni ehhez a FI relén).

Előzmény: pls111 (74946)
Zs:) Creative Commons License 2017.03.18 0 0 74969

Szerintem meg azért szkeptikus sok ember a rendelkezésedre álló 72A-rel, mert úgy tudják a legjobb tudásuk szerint, hogy az általad vázolt megoldás szerint mégsem áll az rendelkezésedre.

Viszont ha te ennek utána jártál és a szolgáltató azt mondta, hogy a tiéd (esetleg a szolgáltató tudta nélkül próbálod összevonni és mondjuk ezért nem akarsz 3f-t leosztani), akkor hát legyen, én hiszek neked. :)

Előzmény: lesliegold (74964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!