Keresés

Részletes keresés

Lord Jim Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1320
Háát, az eddig latott kepeid alapjan ez egy eleg rossz duma:)))
Előzmény: BonLaci (1319)
BonLaci Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1319
Felraktam én is pár képet, ne várjatok olyan hatást mint engem is ért LJ képeitől, de talán ezt is élvezni fogjátok:

http://picasaweb.google.hu/BonLaci/KualaLumpurBali?authkey=XQbP2CwJ8YQ

(másold át az URL-t egy böngészőablakba)



Lord Jim Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1318
Bocs, elirtam: Menjangan Island eszaknyugaton van a Prapat Agung-gal szemben...
Előzmény: Lord Jim (1317)
Lord Jim Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1317
Kakasnak igaza van, ami Candidasa-t illeti. Eloszor en is ott foglaltam szallast, de aztan na ja olvtarsno tanacsara - ami bolcsnek bizonyult - Kutat(ill. Legian-t) valasztottam elso bazisnak. Szamba kell venni a prioritasokat - ha a tengerpart a fontos, akkor Kuta, Legian, Seminyak, ha a kultura, kezmuvesseg, szepseg, jo tarsasag, akkor Ubud, ha a merules, akkor Tulamben vagy Amed Beach a keleti parton, Lembongan Island Sanurral szemben, vagy Menjangan Island eszakkeleten. Meg persze ott van Nusa Dua, az indonez Acapulco:) Lovinaban erdemes delfinre vadaszni - ha sikerul elkapni oket, nekem sajnos nem jott be. Kint ultem ket orat egy lelekvesztoben, de csak egy arva delfinfarok kerult a kameram ele, de lehet, hogy csak balszerencses voltam. Allitolag van, mikor szazaval jonnek, mondom, allitolag. Megeri ketszer is kimenni, mert olcso es a nyilt tengeren lenni elmeny. Lovinara nem jellemzoek a nagy hullamok, tehat kizartnak tartom az elobb emlitett tengeri betegseget. Altalaban hajnalban a tenger tukorsima, ha meg nem az, akkor nem kell kimenni. Ennyire egyszeru. Nekem Lovina tetszett a sok negativum ellenere, amit itt a topikban hallottam rola. Szerintem tok jo hely.
Előzmény: Nellyék (1314)
Lord Jim Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1316
Nagyon kedvesek vagytok, tisztara zavarba hoztok. Ami azt illeti, az album elegge vegyes es rendszertelen, azert tettem igy fel, mert mar sokan nyaggattak, hogy mutassak fotokat. Kesobb megprobalok ezen belul albumokat feltenni, amiben mar szigoruan helyhez kotott dolgok lesznek, de ahhoz ido kell, ami nekem jelenleg nincs. Sok helyen voltam, de a ket het igy is nagyon kevesnek tunt. Van par ora videom is - ebbol masfel ora legong dance, ami kulonoskeppen jol sikerult a gyenge fenyviszonyok ellenere - de valami gaz van a laptopommal, mert nem ismeri fel a formatumot, meg egy teljesen uj kameraval benazok, amit meg kell szokni. Egy szo, mint szaz - videot egyelore nem tudok netre rakni.
volvo s80 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1315
Nagyon tetszenek a képek, gratulálok.
Előzmény: Lord Jim (1309)
Nellyék Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1314
Csodálatosak ezek a fotók. Profi, gyönyörű, informatív. Komolyan mondom, ilyennek kellene lenniük adott országot bemutató könyveknek.Gratulálok!! Végre olyan képeket láthattam Baliról, amilyenekre kíváncsi voltam, de hiába böngésztem a netet...
Előzmény: Lord Jim (1309)
Nellyék Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1313
:)
Hát reggelizni én is szeretek...
Legfeljebb utána a halak is jóllaknak.. :OO
Előzmény: Geriboj (1304)
Nellyék Creative Commons License 2008.03.17 0 0 1312
Jaj de kár.. Régen dédelgetett álmom pedig (tuuuudom, minden nőnek eza mániája.. :))) Nem baj, az is jó, ha látom őket..
Szóval Candidasa nem jó választás?
Előzmény: kakas11 (1303)
kakas11 Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1311
Szépek lettek a képek !
Gratula !
Előzmény: Lord Jim (1309)
BonLaci Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1310
Gratula!!!
Nekem nagyon tetszett:)
Előzmény: Lord Jim (1309)
Lord Jim Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1309
kakas11 Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1308
Emil ment.
Előzmény: fecsa (1307)
fecsa Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1307
hi,

mindenkinek köszi az ediigi válaszokat!

Még annyi kérdésem lenne, hogy a fapadosok a túlsúlyra nagyon rá vannak-e állva?
Fel szeretnénk inni az össze cuccunkat a kabinba (1-1 táska). A mérettel nem is lenne gond, viszont 7 kiló az elég kevés, főleg vissza:(
Ha tolok egy kis "mellékest" felengedik?

@kakas11: mail ment!

találkozunk Balin:)
f

kakas11 Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1306
Ja és Candidasan sincsenek nagy hullámok, mivel az nem óceán part, hanem a Bali tenger.
Előzmény: Nellyék (1300)
kakas11 Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1305
Aki nem irodával jön ide az keressen meg ha itt van, van egy két jó túra ajánlatom szívesen segítek.
Geriboj Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1304
Kedves Nellyék,

ahogy Kakas11 is írta van lehetőség az óceánon megnézni őket, de csak akkor menjetek, ha nem vagytok tengeri betegek, én azt hittem, hogy bírom, de 3/4 órával az indulás előtt kértem a vezetőnket, hogy forduljunk vissza, mert kidobtam a taccsot (többször is) valószínűleg az volt a probléma, hogy egyből reggeli után kellett indulnunk na mármost szeretek reggelizni, szóval nem jutottunk messzire.
Előzmény: Nellyék (1300)
kakas11 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1303
Szia !

Azért az a Candidasa nincs közel Sanurhoz, autóval kb 1 óra. A szigeten nagyon nehéz a közlekedés. Én itt élek már 9 hónapja. A delfin közelében úszkálás sajnos nem fog össze jönni, Lovinán van hajóról hajnalban delfin nézegetés(kergetés) és van egy úgynevezett delfin show ahol be mehetsz a delfinhez és az idomárral vele lehetsz egy órát különböző trükkökkel szórakoztat, de uszni ott sem lehet vele.
Előzmény: Nellyék (1300)
volvo s80 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1302

Szia fecsa!

Decemberben ott laktunk a Novotel Benoa közelében, és egyszer besétáltunk. Nekem nagyon tetszett, szép dús kertben kis utacskák, amiről kis házikók nyílnak, saját udvarral, kertkapuval. Szép nagy terasz, a teraszon kényelmesnek tűnő fa fotelok asztallal. A part is jó előtte. Az egyetlen hibája talán az, hogy az utolsó hotel a soron, így az egyik oldalán a parton közvetlenül mellette kezdődik a public beach. Ott sok helyi van, meg sok hajó, csónak. Viszont itt olcsóbb innivalót venni pl.

Természetesen van közért, és lehet olcsón enni is a környéken.

Előzmény: fecsa (1284)
volvo s80 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1301
balisziget.com
Előzmény: Nellyék (1300)
Nellyék Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1300
Köszönöm!! :))
Geribojhoz gratulálok! :)
Igen, nekem fontosak a hullámok, imádom őket. Most kinéztem magunknak egy isteni bungalót, Candidasa-n. Nem drága, van óceánra néző kunyhó, és nincs annyira lent, egyébként közel is van Sanurhoz. Én mindenképpen olyan helyre szeretnék menni, amelyik nem ANNYIRA felkapott, bár az egész sziget nagyon divatba jött mostanság.. Én szeretnék delfinekkel is találkozni, nem feltétlenül ölelgetni őket persze, mert azt szegények csak kényszerűségből viselik el, jó pénzért, csak a közelükben úszkálnék.. :)
Megkeresem ezt a honlapot, köszi!
Előzmény: Geriboj (1298)
Nellyék Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1299
Hát ez az!!! Azt sem tudom, hol nézzem, mi alapján..
Ha pl. 8-ától foglalnánk szállást, hogy és hol nézzek a repjegy után... ?
Előzmény: Iribaba (1297)
Geriboj Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1298
Sziasztok
mi Nusa Dua-n voltunk a Grand Mirage-ba, nekem az nem tetszett, hogy hihetetlen apály-dagály dolgozik ezen a részen naponta kétszer is, amikor apály van visszahúzódik a tenger akár 100-200 méterre is a parttól és ilyenkor csak térdig ér a víz+ ezen a szakaszon végig van egy hullám törő-csillapító és nincsenek nagy hullámok aki szereti az itt nem tudja megkapni.
Én inkább Sanur-t ajánlom kulturáltabb ott a környezet.
A távolságok nem nagyok mert nem nagy a sziget.

Változatlanul ajánlom az ANGOR TOURS-t, szerintem ők a legprofibbak Baliban, mindenhol hangoztassátok, hogy friss házasok vagytok (iroda, légitársaság, hotel) mert extra figyelmesség+kedvezmény+még szélesebb mosoly jár.

A búvárkodást mindenképpen ajánlom, nekem csak a snorkling-ből jutott, de már későn így csak egyszer tudtam menni, de fantasztikus a látvány.

Teknős sziget kamu szerintem.

Elefánt park+a 'vad vízi' evezés nagyon jó, persze nem el felejtve a rengeteg látnivalót, de egyébként, ha van időtök menjetek vissza a fórumba kb1-2 évet és minden kérdésedre választ kaphattok.

+ ajánlom a Lovas Barbinak a honlapját ő kint él idegenvezetőként dolgozik és ő is szervez kompletten utazást azt hiszem, aki tudja biztos felteszi a honlapját, de néhány hónapja fent volt.

A friss juice-k nehogy kihagyjátok, a dinnye juice ízét próbáljuk 1,5 éve felidézni.

U.i.: Bali még jövünk, ha kis Geriboj repülőképes lesz.


Üdv Geriboj
Előzmény: Nellyék (1291)
Iribaba Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1297

Hát nem tudom, mi most megyünk először így egy szigetre, hogy két helyen lesz a szállás, de ha egyénlieg szervezed, nem ut.irodával mész, akkor persze melósabb, de olcsóbb is sokkal, mert az ut.irodák csak lehúznak.

Néztél már repjegyet?

Előzmény: Nellyék (1295)
Lord Jim Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1296
Az egyetlen dolog, amivel higitjak a frissen facsartat, az csomagolt jeg, amitol semmi bajod nem lesz. Ket hetig mindennap ezt ittam. Minden helyen mondhatod, milyen kombinaciot kersz, banan, papaya, mango, narancs, dinnye vagy eppen avocado. Garantaltan nagyon finom. Eszedbe ne jusson uveges juice-t inni.
Előzmény: fecsa (1284)
Nellyék Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1295
igen, láttam is a képeket, csodálatos...
Ha mondjuk 3-3-3 napot máshol tölt az ember, azt nem túl bonyolult intézni?
Előzmény: Iribaba (1293)
Nellyék Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1294
:)
Nekünk még sajnos nincs meg az időpont...Az esküvő 6-án lesz, úgyhogy vmikor utána..
Én nem nagy szállodába szeretnék menni, hanem olyan kis kuckósba, ami közel van a vízhez
Előzmény: Iribaba (1292)
Iribaba Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1293
De nagyon sokan ajánlják az Ubudi 2-3 éjszakát, mert ahhoz közelebb vannak a látnivalók és mert gyönyörű szállodák vannak ott. pl. a Kamandalu, amit agyondícsértek a fórumozók (kicsivel lentebb)
Előzmény: Nellyék (1291)
Iribaba Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1292

Sziasztok!

Akkor lehet, hogy összefutunk, mert mi is szeptemberben megyünk! Mi Nusa Dua-n leszünk, szerintem az a legszebb része, mármint tengerpart szempontjából, már amit a katalógusokból ki lehet venni.

Előzmény: Nellyék (1288)
Nellyék Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1291
Köszi!
Nusa Dua, ha jól tudom, az egyik fő célpont. Nagyon szép.. Sokat emlegették itt Ubudot, ami valóban gyönyörűnek tűnik, viszont ugyancsak távol van a parttól... vagyis hát nem igazán vagyok tisztában az ottani távolságokkal...
Sanur-ban jártatok?
Előzmény: BonLaci (1290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!