Keresés

Részletes keresés

Cyd Creative Commons License 2000.11.07 0 0 532
Kedves Csilla
Előre is köszönöm
Zsuzsi
Előzmény: Csilla (531)
Csilla Creative Commons License 2000.11.06 0 0 531
Szia Zsuzsi!
Az az igazség hogy azokat csak dekorációnak szántam de ha igényvan rá és ujra sikerül majd scanner közelbe kerüljek akkor majd merakom a mintáját is, ez nem tudom mikor lesz mert a scanneres ismerősöm Németországban lesz december közepéig :-(((. Igérem hogy majd beteszem, egyébként egy román nyelvű Anna magazinban van a mintája, ugyhogy még a magyarázatott is le kell forditani, dehát az a legkevesebb. Ja, és hogy még tovább fájditsam a szívadet, az a gyöngyvirágos négy szép képből áll, tehát egy sorozat. A tulipánkoszorust én megcsináltam a tavasszal és ahoz kerestem itt szegély mintát mert ez a valóságban egy kb 35 cm átmérőjű koszorú csak és kellene valami a terirő szélére, amit még mindig nem találtam meg. Jobb oldalt az meg egy meseszép kerti kép, egy lugasszerű alatt egy szék és pár bokor meg ilyesmi, majd annak is beteszem a mintáját ha sikerül. Nekem a fűszernövényes kép is nagyon tetszik középen, ideális konyhai dekoráció. Sajnálom hogy nem tudok mostanra igérni semmit, de idővel majd bekerülnek, föl is jegyzem, és scanneléskor ez lesz az első.
Előzmény: Cyd (530)
Cyd Creative Commons License 2000.11.03 0 0 530
Csilla kedves!
Nagyon tetszik amit csináltál,de lehetne egy kérésem? A keresztszemes oldal lapteteji képsorának miért nincs meg a mintája ?
A gyöngyvirág és az a koszorús virág jobb oldalon nagyon tetszik. Nem ér szívet fájdítani.:o))))
Köszönettel: Zsuzsi
Előzmény: Csilla (526)
Fancsi Creative Commons License 2000.11.02 0 0 529
Köszi Lőrincz,
ettől teljesen kíváncsi lettem, amúgy még nem járok a tűzésnél, de lehet, hogy vásárolok hozzá majd pár dolgot :-)
Éva
Előzmény: Lőrincz (528)
Lőrincz Creative Commons License 2000.11.02 0 0 528
Sziasztok!
Fancsi Évának mondom, hogy az átlátszó cérna vagy hivatalos nevén transzparens quilt cérna szinét változtatja. Sajnos kevés üzletben tudják, hogy mi az, persze nincs is nekik. leginkább a Verena üzletben szokott lenni, és akkor rá van irva. Én a Békásmegyeri boltban vettem, de azzal nemigen lehet varrni, az olyan, mint egy horgászzsinór, viszont jól lehet gyöngyöt fűzni vel.
Lőrincz
Fancsi Creative Commons License 2000.11.02 0 0 527
Sziasztok,
egy kis kérdésem lenne a foltozókhoz,
szoktatok használni quilt-hez átlátszó cérnát? Én csak fényképen láttam, de rögtön meglódította a fantáziámat... Sokba kerülhet?
Éva
Csilla Creative Commons License 2000.10.30 0 0 526
Sziasztok!
Egy kezdetleges változat fent van a neten, ime de ha nem müködne leírom igy is: http://www.geocities.com/sklwebpage/. A már emlitett topicban várom az észrevételeket.
Csilla Creative Commons License 2000.10.27 0 0 525
Bocsi lányok, el van rontva a SKL website készités zopic linkje, most ujra megpróbálom remélem itt már meg lesz a topic
Előzmény: Csilla (524)
Csilla Creative Commons License 2000.10.27 0 0 524
Sziasztok lányok!
Pár perce csináltam egy topicot az oldalunk készitéséről, ott majd kidumálhatjuk, töviről hegyire. Az oldal neme SKL website készités és itt van.
Mulan a cim amit igértem Webes tippek mindenkinek
a cime a topicnak és itt van.
Lőrincz Creative Commons License 2000.10.27 0 0 523
Sziasztok!
Tuccmo mig el nem felejtem, hol vannak azok a helyek, ahol lehet kérni szabászhulladékot? Szerintem a foltos köröknek kell ezt megszervezni. A Kelenfoltban - ahova jártam, persze nem sokszor - oda pl. ha volt fölöslege, akkor behozta, kitette az asztalra és az vitt el aki akart. Egy-egy alapos szekréynrendezésnél ugyis kell selejtezni, hát ne vesszen kárba. Én azért szoktam kézimunkázni, de tény hogy most sok a melóm és arra koncentrálok. Persze este mikor tele van a fejem, akkor muszáj otthon valamit öltögetni, és teljesen rendbe jövök. Tuccmo hol van az üzleted és milyen? Csakúgy kiváncsiságból, ugyse tudnék beugrani.
Jó munkát Lőrincz
Mulan Creative Commons License 2000.10.27 0 0 522
Hol kapni hajlítható drótot? Már szaloncukordróttal is beérném...
(állatfigurákat szoktam csinálni fonalból, annak a váza lenne drót - egy éve ígérek egy macskát, és nincs drótom:( )
Előzmény: tuccmo (521)
tuccmo Creative Commons License 2000.10.27 0 0 521
Sziasztok!
Tudtok Bp-en kilós fonalboltot?Régebben a Blahára
jártam turkálni egy bizományi boltba,de sajnos megszüntették.
Egyébként a foltvarrósoknak és a textilajándékkészítőknek ajánlom,varrodák szabászati hulladékait ingyen meg lehet szerezni,sőt örülnek is neki ha elviszik.Ezekből a maradékokból gyönyörűen lehet ügyeskedni.
én pl.karácsonyi ajándékokat kezdtem el készíteni
mindenféle anyagmaradékokból,ill.háztartási csomagolóanyagokból.Pl.virágcsokrot,állatfigurákat.Az üzletünkbe terveztem dekorációnak egy óriáspillangót,hatalmas muszlinszárnyakkal.A teste tűzőhabból lesz kifaragva,a szárnyai vázát vékony szaloncukordrótból fogom hajlítani.
Megrendelésre tavaly készítettem egy olyan nadrágot,ami tele volt varrva pici plüssállatkákkal.óriási sikerem volt.
Megpróbálok fotókat készíteni,és elküldöm.
Csilla Creative Commons License 2000.10.26 0 0 520
Bocsi de most nem tudok ezzel foglakozni mert rohannom kell fogorvoshoz, de holnap megkeresem és vagy ide vagy az oldallal kapcsolatos majdani uj topicba beirom.
Előzmény: Mulan (519)
Mulan Creative Commons License 2000.10.26 0 0 519
Nem tudnál egy linket, vagy legalább egy URL-t megadni? Nagyon gyenge a vonalam, keresgélésre most végképp nem futja:-(

A TAR.HU-nak és az INDEX.HU-nak semmi köze egymáshoz. Az EXTRA, ELENDER, és még jó néhány nyilvános szolgáltató hozzáférése egyébként nagyon sok cégnél le van tiltva.

Előzmény: Csilla (516)
Csilla Creative Commons License 2000.10.26 0 0 518
Szia Éva!
Jaj de örülök hogy még egy valaki mozgolódik az oldallal kapcsolatban :))). Én inkább az adatbázisra, vagy excel táblázatra voksolok (nekem Office 2000-hez tartozó excelem van, ha a tied ilyen vagy régebbi akkor OK de ha ujabb akkor baj van). Ha tudsz képeket késziteni a könyvek boritójáról az szuper lenne. Nekem is eddig favorit az SKL, igy már hárman vagyunk :)))
Előzmény: Fancsi (517)
Fancsi Creative Commons License 2000.10.26 0 0 517
Sziasztok,
jó ez a kis tervezgetés a lap körül...
nekem nagyon tetszik a címek közül az SKL, de a többi is.
csinálok egy oldalt majd a könyvajánlóhoz a saját kis gyűjteményemből, és megmondjátok, hogy milyen... Vagy lehet, hogy kis adatbázist?
Sajnos a tar, nexus, extra nekem le van tiltva a cégnél nem tudom, milyen oldalak vannak ott...
Kézimunkáztok is közben ? ;-)
Jó munkát!
Éva
Csilla Creative Commons License 2000.10.26 0 0 516
Bocsi, elfelejtettem megirni a topic cimét : Webes tippek mindenkinek.
Előzmény: Csilla (515)
Csilla Creative Commons License 2000.10.26 0 0 515
Elfogadom én a reklámblokkot csak más formában, egy bannert szivesebben látnék, akkor kedvem szerint csinálhatnék logót. Az sem rossz ahogy az EXTRA-n van, ott egy kis ablakot nyit ki a reklámnak. Keresgélek a neten jó tárhely ügyben és ha lelek valami jót szólok. Kaptam pár tippet a Webes topicban, nézz szét te is azokon a cimeken.
Ezt hogy értelmezzem :"EXTRA és még néhány szolgáltató nálunk (és nem csak nálunk) megtekintésre is indexen van."
Nem a tar az INDEX tarhelye? A Nexussal mi vol a gond? Esteleg menjünk át a fentebb emlitet topicba hogy itt ne offoljunk annyit :)))
Előzmény: Mulan (514)
Mulan Creative Commons License 2000.10.26 0 0 514
Szia, Csilla kedves!

Én is kb. 15-20 kilós "allapokat" javasoltam volna, közvetlen csatolt kép 10 kiló alatt.

TAR: Hát, az a reklámblokk engem is zavar, havi 2000-ért leveszik (valamiből nekik is élni kell).
A sebessége olyan, amilyen - viszonylag nem rossz - ha tudsz jobbat ugyanezekkel a grátisz szolgáltatásokkal, nekem is szólhatnál:-))) Bár megint költözni... (Néha még mindig kapok leveleket a NEXUS-ra)

EXTRA és még néhány szolgáltató nálunk (és nem csak nálunk) megtekintésre is indexen van.

Az INDEX-et nem kérdezted? Bár soxor az is rém lassú - és kizárja azt a lehetőséget, hogy amikor épp az INDEX nem megy, a másik akkor is elérhető

Előzmény: Csilla (513)
Csilla Creative Commons License 2000.10.26 0 0 513
Lőrincz várom a mailt. A cime ötleteket felirtam, majd beirom a listát és szavazunk.Többiek semmi ötlet???
Mulan köszi a tanácsokat. Minden modelt, mintát más-más oldalra akarom rakni, az eddig elkészültek kb 15-20 kilósak amik elég hamar betöltődnek. Gondolkodom a tar-on mert pisit zavar a felső nagy frame reklám, inkább olyat szeretnék ahol külön ablakban vagy bannerben reklámoznak, de lehet hogy csak ott kötök ki. Elég lassunak is tünik, nekem elég nehezen jön be az oldalad például. A tar tényleg nem korlátozza csak a file hosszát amin nem lehet 7 mega fölött, de korlátlan tár helyet biztosit. Lőrincz igazad van az extra-val kapcsolatban, nekem is mindig gondom van ott a böngészéssel. Mulan, nekem nagyon tetszik a cim ötleted.
Mulan Creative Commons License 2000.10.26 0 0 512
Még a névhez: jól el tudnék képzelni "grafikázott" címfeliratot: SKL; SajátKezűLeg
Mulan Creative Commons License 2000.10.26 0 0 511
Sajnálom, kissé el vagyok maradva, a hétvégén el voltam a hálótól, és még mindig restanciázom.

A TAR nem korlátoz, legalábbis nem közöl korlátot, és az ismeretségi körömben még senki sem ütközött bele.

De! Tanács: Ne próbálj "nagyméretű" lapot csinálni!
Nem csak a karbantartás könnyítésére tanácsolom. Nagyon sokan neteznek kis kapacitással, modemmel vagy egyéb okból - a nagy lapok elveszik a kedvet a site látogatásától.
Ugyanezen okból (letöltési sebbesség) javaslom, hogy nagyon vigyázz a képekkel: magára a lapra csak ikonszerűen tedd be, aki alaposan meg akarja nézni, kattint, de nem kell a képek miatt érdeklődésölő időket várni a lap letöltésére.

Az SK cím nekem is tetszik:-)

Előzmény: Csilla (491)
Lőrincz Creative Commons License 2000.10.26 0 0 510
Sziasztok!
Tegnap megpróbáltam bemenni a Magyar Foltvarrók Céh honlapjára, de nem sikerült már többedszerre. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy erre nem szabad a honlapot tenni. Az ötletek közül kihagytam a web lapok cimeit, amik foglalkoznak kézimunkával. (az extrán találtam több cimet, ami kézimunkával foglalkozik, behozni nem tudtam) A névre nincs ötletem, esetleg interkézi, de lehetne az egyszerüség kedvéért CSILLA! Sajnos most mennem kell, sajnos dolgozni is kell elárasztottak levelekkel, de Csilla megkereslek mélben. Addig is jó öltögetést
Lőrincz
Csilla Creative Commons License 2000.10.25 0 0 509
Sziasztok!
Lőrincz már hiányoltalak és vártam az ötleteidet :))) A cim javaslatokat feljegyeztem, valami olyasmi kellene ami általános kézimunkai szó és egyből aszociál az ember a kézimnukára ahogy ezt a szót meghallja. Várom a cikkeket. Persze nem sürgős, mert előbb a fő lap legyen meg és még azon kivül is van bevinni való anyag bőven, és ugy tervezem hogy hetente többször is lehetne frissiteni amikor lesz uj anyag, fel teszek indulásból valamennyit és utólag teszem majd be a cikkeket.
Kriza kedves légy üdvözölve. Az ötlet klassz és egyedi. A magyar foltvarró céh cime a következő: www. extra.hu/ patchwork és ha ide kattintasz már ott is vagy (feltéve ha sikerült a link betétel). Innen lehet feliratkozni a levlistára is, de ezt majd meglátod :)))
Kriza Creative Commons License 2000.10.24 0 0 508
Szaisztok,
én csak most találtam rátok, így egy régebbi kérdéshez szólnék hozzá. Lőrincz: karácsonyi és egyéb alkalmi ajándékötlet, nekem bevált: keresztszemes csíkra hímzem az ajándékozott nevét, plusz valami mintát, aztán törölközőre varrom. Lehet nagyméretű, kisméretű, amit akarsz. Én egész törölközőcsaládokat gyártottam a nyáron egy esküvőre, nagy sikert arattam vele, 3-3 különféle méretű a menyasszonynak és vőlegénynek.
A csíkot két méretben (szélességben) lehet venni, pl. a Burga/Verena boltban, van olyan is, aminek a széle színes, pl. kék-zöld-arany-ezüst. Én a simát kedvelem.
A másik: mi az a foltozók lista? Hol van, szívesen olvasgatnám, de nem tudom, miről van szó. Segítenétek? Én 6 éve foltozok, még Ausztráliában kezdtem, ahol egy ideig éltünk, és itthon még olyan kevés helyen hallottam a témával kapcsolatban. A Céhet ismerem, egy ideig tag is voltam, de pl. az ő emlegetett honlapjukat sem találom. Előre is kösz!
Kriza
Lőrincz Creative Commons License 2000.10.24 0 0 507
Sziasztok!
Csilla, Te nagyon ügyes vagy! Nagyon sajnálom, hogy egyenlőre nem tudok segiteni, mivel nincs scannerem.Van egy magam által irt könyv szerűség a szövésről. Mivel ez egy ollózott, de hozzáirt anyag, nincs gond a jogdijjal. Én meg az egész könyvet 4000-ért már eladtam. Cyd a gobelin vásznat leginkább Franciaországban lehet beszerezni, de Ausztria és Németország is szóba jöhet. Ezt nálunk nem gyártják. Két tippem van, az egyik, hogy a Verena boltban megkérdezed (a Nagycsarnok közeli talán jobb erre a célra!) hogy hozzá tudnál-e jutni. A másik pedig, hogy a Ráday utcai vagy a Bajcsy Zs. uti Gobelin boltokban érdeklödsz. Persze nekik Te konkurens vagy és ezért nem biztos, hogy jó választ, illetve árat kapsz.
A honlap cime www-tű, interkötés, interfolt, sk (ez persze már volt egy ujság cime!) logó lehetne egy gombolyaggal játszó cica (na vicceltem!) Szóval rovatnak lehetne régi, elfelejtett kézimunkákat bemutatni. Én irásomat felajánlom, persze majd közösen kell megbeszélni.
Csilla! Én nem tudom sajnos a Foltos céh honlapját fogni, egyszerüen nem jön be. Örülök, hogy irok oda.
Na előre tűre, ollóra lányok
Lőrincz
Kataca Creative Commons License 2000.10.24 0 0 506
en is az SK-ra gondoltam napokkal ezelott, mikozben unalmasan bamultam a Dunat, s befordult a Gellert terre a villamos ...
Előzmény: Csilla (505)
Csilla Creative Commons License 2000.10.24 0 0 505
Két név a fantázia beinditásához:
1. eSKá mouser tippje
2. tűcsoda - saját tipp
Csilla Creative Commons License 2000.10.24 0 0 504
Minden cikhez oda fogom irni a forrást és szerintem nem lehet belőle baj, főleg hogy semmi anyagi hasznot nem hoz majd ez a site, és nem a legujabb lapokból scanneltem igy nem mondhatják hogy miattunk nem tudják eladni a lapot. Vagy szerintetek igy is baj lehet belőle? A cimre várom a tippeket, hogy tudjak neki látni az oldal megtervezésének.
Előzmény: ambrozia (503)
ambrozia Creative Commons License 2000.10.23 0 0 503
Szerintem óvatosan kell bánni az újságokból bescannelt anyagokkal, nehogy valami jogdíjperbe bonyolódjunk!
Az oldal nevén még gondolkozok, de valami olyasmi kellene, ami elég egyértelmű és könnyen rá lehet kereni.
Előzmény: Csilla (502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!