Keresés

Részletes keresés

topad Creative Commons License 2007.02.10 0 0 73502
Sziasztok!

Puregon 300NE/0.36mL tollba való patron (megkezdett, 125 egység hiányzik belőle) Budapesten eladó 10.000,- Ft-ért. Tel.: 06-20/204-6492
dtamika Creative Commons License 2007.02.10 0 0 73501

Kinga, totál igazat adok neked. Engem is az háborít fel igazán, hogy nem őszinték a rendelet-alkotók és nem azt mondják, hgy most nincs pénz, muszáj mindenhonnét visszavennünk, kérjük az érintettek tanácsát, hogy lehetne ezt a leginkább elfogadható módon megtenni. Ehelyett vádaskodnak, igaztalan  gyanút keltenek az orvosokkal és az intézetekkel szemben, miközben mi nem tehetünk mást, mint hogy a saját reprodukciónkat rábízzuk. Bizalom nélkül viszont ez nem működhet. Csak ismételni tudom: felnőttnek kéne nézni minket és - amennyire csak ez lehetséges - igazat mondani.

 

Örökbefogadás: biztos igazad van, és 1 gyerek után sok mindenki elveti, de pl. nekem - bár van már egy nagy fiam - egész életemben vállalható alternatíva volt, akkor is, amikor még jó állapotban volt a petevezetőm. Gondolkodtam is rajta sokat, de egyedülállóként nem lett volna  esélyem. Pedig százszor inkább választottam volna ezt, mint valakit akaratán kívül "apává" tegyek. Most is boldog lennék örökbe fogadott babával  is, de a párom (még?) nem tart itt...:(   Egyébként vannak olyan ismerőseim, akik a világ természetesebb módján gondolkodnak örökbefogadáson, bár van saját kisfiuk is, mert a csaj kis híján ráment a szülésre, viszont több gyereket szeretnének.

Előzmény: kinga71 (73499)
dtamika Creative Commons License 2007.02.10 0 0 73500

Sehogy nem lehet kibírni, de ki fogod.:) Addig is, amíg terhes leszel te is...  Nagyon sok időd van még, Dongo, biztos, hogy sikerülni fog valamikor!!!!

Egyébként meg egyre úgy gondolom, hogy mindent kibír az ember... Illetve egy dologról nem tudom elképzelni, hogy túl lehet-e élni, ha a már egy ideje meglévő, hozánk nőtt  gyerek, isten őrizz, meghal.  De erről még beszélni sem lenne szabad, nehogy kihívjuk a sorsot magunk ellen.

 

De tényleg nagyon sz.r sokszor, bár asszem, mindannyian tudjuk-ismerjük ezt.  Én pl. a ma végigbőgtem és -veszekedtem a délelőttöt, mert a kedvenc  reggelizőhelyünkön, ahová igyekszünk minden szombaton eljutni, hirtelen túl sok lett a kisgyerek. Nem is akarok többé odamenni, pedig ez egy évek óta ismétlődő szertartásunk (volt?). Valahogy most érintett meg igazán, hogy én már nem fogom ott a kiömlött kakót törölgetni egy asztalról és egy kis pulóverről... Ráadásul nálunk az örökbefogadás a párom számára szóba sem jön egyelőre. Pedig nekem ez egy örömteli B-verzió lenne...

Mindegy, majd csak lesz valahogy.

 

Előzmény: Dongo.75 (73497)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 73499

Először is Lucinak szorítok, ezerrel, de nekem ő nem is titkos befutó-gyanúsom :)

 

Másodszor meg olvasgatom vissza, amiket a támogatások csökkentésével kapcsolatban írtok.

 

Sok dolog háborít fel, ezek közül az egyik, hogy a minisztérium azt szajkózza, hogy az intézetek nem eredményorientáltak,  hogy őszinte legyek, ez egy gusztustalan csúsztatás. Hogy túl könnyen mennek bele abba, hogy az odajelentkező pár lombikozzon. Ezzel is vitába szállnék (csak nincs érdemben kivel), mert nekünk anno, amíg nem tudták, hogy a petevezetékeim elszálltak (mint egy hajó a szélben...), hogy amint nekem kiveszik a sövényemet, akkor én simán terhes leszek spontán. Bár úgy lett volna. És szerintem ilyen sztorikkal vagyunk egy páran.

 

A másik az eredményességi mutatók? Mi alapján? Ok, home taking baby, na de aztán? Mik a szűrők? Férfi meddőség? Mindkét fél meddősége? Ismeretlen ok? Női meddőség? És azon belül szervi vagy hormonális probléma? Ne adj isten mindkettő?És ahol nem dolgoznak az év 12 hónapjában? És a limitált beavatkozási szám mellett? Fogalmam sincs miről beszélnek.

 

És az utolsó. (fr.uzsi, bocs, de én leírom.) Annak idején mindenki megkérdezett bennünket is, hogy miért nem fogadunk örökbe. Gondolkodtunk rajta sokat, nem zártuk ki, hiszen alapvetően gyereket akartunk. Amióta született gyerekünk, azóta ezt a kérdést senki sem szegezi nekünk, érdekes, nem? Pedig én ugyanúgy lombikos maradtam és maradok ebben az életemben. Mert ugye, ha van már egy vérszerinti gyerek, akkor ilyen senkinek sem jut az eszébe. Kérdem én, mi lenne ha valaki, akinek spontán gyerekei(i) vannak, azt mondja, hogy szeretne másodikat/harmadikat/ikszediket, és bátorítóan feltennék nekik is a kérdés, hogy na de miért nem fogadtok örökbe?? A lombik és az örökbefogadás két totálisan különböző paradigma, még akkor is, ha a cél - kívülről és távolról - ugyanannak látszik.

kinga71 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 73498

Dongo, marha nehezen, de muszáj. Te is leszel terhes, és állati büszke leszel majd akkor, meglátod:)

Előzmény: Dongo.75 (73497)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 73497
Meg tudja mondani vki, hogy hogyan lehet kibírni, hogy minden barátnőm terhes, csak én nem??
dtamika Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73496

Luci, nem csodálnám, ha lassanként becsavarodnál.:) Ez tényleg a legdurvább hullámvasút...

Mikor mész vérvételre? Mit mondott Krizsa? Hol tart most a vérzés? Nagyon drukkolok neked!

Előzmény: Lucilla (73485)
Eraaa Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73495
Most néztem meg a www.gynevac.hu honlapot, már a gyógyszertárak megrendelhetik  a Hungaropharma-tól, szerintem erre lehet hivatkozni a gyógyszertárba, és kérheted, hogy rendeljék meg.
Előzmény: Dongo.75 (73491)
Angiszeged Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73494

Totális elmebaj, ez megértem, további drukkok, én bízom bennetek még nagyon...

 

Előzmény: Lucilla (73485)
barna27 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73493
kell hogy legyen nekem a lánycsóki gyógyszertárba szerezték be!
Előzmény: Dongo.75 (73491)
ani0227 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73492
Köszi Dongó75 és fr.uzsi!Majd jövőhéten kiderűl!Megírom!
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73491

Én tegnap előtt kérdeztem itt nálunk és azt mondták sehol nem lehet kapni!! Te hol tudtad beszerezni?!

Luci, drukkok ezerrel!

Előzmény: barna27 (73488)
*LAra* Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73490
Mullyka!
Tülkön vagy tűkön? :-) Bocsi, de nem lehetett kihagyni! :D
Előzmény: mullyka (73489)
mullyka Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73489

Luci!!

Mi a helyzet reggel óta?Komolyan már én is tülkön ülök .

Előzmény: Lucilla (73487)
barna27 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73488
helloka te is érdeklődtél a gynavec után most újbol kérheted a gyógyszertárba mert újból forgalomba van!
Előzmény: Dongo.75 (73483)
Lucilla Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73487
Nos, egy ovitrelle-t kaptam, szerdán múlt két hete (más hcg-t nem kaptam, gondolom a túlstimu miatt, na meg ez még csak az első kör). A vérzés pedig már nem rózsaszín, hanem piros (tegnap este és éjjel, most reggel megint rózsaszín, de a görcsoldó miatt nem görcsölök), de még elég a tisztasági betét.
Előzmény: fr.uzsi (73486)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73486

Luci!

Fél nyolc óta itt ülök lesben, és vártam, hogy jelentkezz. És most megint elfogott a gyomorremegés. Azokra a naturális részletekre én is baromi kíváncsi lennék. Hogy mennyi az annyi és milyen? Mikor és mennyi choragont vagy ovitrelle-t kaptál? Na, jó, nem kell itt a topikon részletezni, de esetleg emilben, ha van időd, kedved ragozni, akkor kifejthetnéd. És minél előbb hívd megint Krizsát!

Előzmény: Lucilla (73485)
Lucilla Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73485
Annyira jól esik, hogy ennyien szurkolnak nekem:)

Nos, hát én közben a totális elmebaj határára kerültem (lehet, hogy még ma elvisznek hátulgombolósban...).
Szóval, a helyzet a következő. Egyrészt tegnap felhívott a Krizsa, aki minden részletes és naturális beszámolóm ellenére végtelenül bizakodó volt, mondta, hogy igyak némi alkoholt és emeljem a magnéziumot. Mindezek ellenére a görcseim tegnap estére teljesen felerősödtek, a vérzés is, éjjel már kénytelen voltam görcsoldót bevenni, annyira fájt. Viszont ma reggel csináltam egy tesztet, amin bár halványan, de egyértelműen ott a csík. (Gyorsan összevetettem tesztkollekciómmal: erősebb, mint a vetéléses és méhenkívülis, de gyengébb, mint a szüléses.) Persze lehet, hogy mire hazaérek, már nem lesz ott a csík. Szóval valszeg egy biokémiaira jó leszek. Most nem görcsölök, mert még tart a görcsoldó hatása, nem is vérzek annyira, de ez átmeneti, azt hiszem.

Kicsit később felhívom a Krizsát, hogy mi legyen.

Luci.szappan.opera.952.rész
Előzmény: fr.uzsi (73481)
mullyka Creative Commons License 2007.02.09 0 0 73484
Igazad van és nem is ragozom tovább :-)
Előzmény: fr.uzsi (73481)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73483
Szia! Azt nem tudom mit jelent, hogy bevérzett, de nekem a legutóbbi lombik előtt egy 50mm-es (!) cisztám volt. Leszívták és utána indult a stimu, semmi gond nem volt. Pár évvel ezelőtt is volt egy még ennél nagyobb, de mivel akkor nem voltam programban nem bántottuk. Úgy rémlik három ciklus alatt múlt el teljesen. De mondom az hatalmas és nagyon fájdalmas volt!
Előzmény: ani0227 (73480)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73482
Nekem volt. És ugyan a mensivel kisebb lett, de teljesen nem szívódott fel, ezért csak a következő ciklusban indulhattunk. Akkor egy kicsit kiakadtam én is. De az enyém úgy emlékszem nagyobb volt. Szóval nem reménytelen a helyzeted. :)
Előzmény: ani0227 (73480)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73481

:)

Mondjuk tökre igazad van abban, hogy a meddőségi intézetekben baromira elkelne egy-egy pszichológus, aki egyfajta lelkigondozást végezne. De hát ugye, amikor azért kell remegni, hogy mi lesz a beavatkozások támogatásával, akkor ez már szinte utópia. Sajnos. De sebaj, elápolgatjuk mi itt egymás lelkét. :)

 

Luci!

Szóval akkor rózsaszín? Jaj, én most úgy elkezdtem megint reménykedni. Mert attól féltem, hogy már dől belőled a vér. De akkor ez most így nem hangzik annyira ijesztően. Mert az a rózsaszínes, barnás, véreskés cucc, akkor attól is lehet, hogy az ikrek jó mélyre fúrták magukat a nyálkahártyában. Nem hiszed el, mennyire izgulok érted.

Előzmény: mullyka (73475)
ani0227 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73480
Sziasztok!Már régen jelentkeztem,de folyamatosan figyellek benneteket!Most készülünk(készülnénk) a második lombikra.Ma voltam UH-n,és sajnos kiderült hogy a petefészkemben(mivel csak 1 van)maradt egy olyan tüsző,ami nem repedt meg,és ezáltal bevérzett.Most 27 mm-es ciszta.Menszeszel lehet,hogy kiürül,lehet,hogy nem.Ha eltávozik,akkor kezdhetünk.Lehet,hogy nem nagy dolog,de akkor is elég kellemetlenűl érintett.Volt már valakinek ilyen?
A lombik-támogatások csökkentésével kapcsoltban annyi,hogy vérzik a szívem.
*LAra* Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73479
Lucy!
Így ismeretlenül is nagyon drukkolok Neked, egy nappal utánad volt az ET-m! Nehéz lehet ez az "ingázás", de teljesen természetes, hogy ezt érzed! Kitartást és nagy-nagy nyugalmat kívánok!!!
Előzmény: Lucilla (73476)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73478
nagyon egyetértek.
Előzmény: fr.uzsi (73473)
mullyka Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73477
Luci!Nagyon drukkolok neked én is.
Előzmény: Lucilla (73476)
Lucilla Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73476
Köszönöm a drukkokat:) Sajnos a helyzet változatlan, görcsök és rózsaszín izé. A magnézium nem hat, de nyomom mellé tegnap óta a rutascorbint hátha...És persze ingázom a boldog remény (nincs görcs) és a kétségbeesés (van görcs) között, kb. percenként;-)
Előzmény: fr.uzsi (73474)
mullyka Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73475
fr.uzsi!Bocsi lehet kicsit hülyén fejeztem ki magam.A lényeg a dologban az volt/és kiemelném nem kívántam senkit megbántani/hogy a mi lelkünkel senki nem foglalkozik.Mindegyikünk máshogy dolgozza fel a meddöséget,ki könyeben,ki nehezeben.Remélem érted miről is beszélek.
Előzmény: fr.uzsi (73473)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73474

Luci????

Van újság? Vérzés, görcsök? Változatlan? Annyira drukkolok, hogy most az annyira helyére nem is tudok megfelelő jelzőt vagy határozót írni.

fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73473

Azért ez nagyon kényes kérdés. Mert nekem speciel volt/van egy ismerősöm. Egy fiatla fiú. Illetve lány. Szóval lány testtel született, de a lelke az fiú. Ne tudd meg milyen nehéz neki. Az ország legnevesebb pszichológusai, pszichiáterei foglalkoztak vele kamaszkorától fogva, de sajnos ezen nem tudnak változtatni. És ő erről rohadtul nem tehet. Pedig egy nagyon szeretnivaló, végtelenül érzékeny, értelmes ember. Bár őt nem operálták át, és nem tudom, hogy egyáltalán tervezi-e ezt a műtétet. Ismerve őt, én azt mondom, ha már választani kell, hogy meddő legyek vagy transzszexuális, akkor inkább a meddőség. Mert ez legalább az életvezetésemet nem nehezíti.

És lehet, hogy Neked a transzszexuálisok csípik a szemedet, de akkor hogyan várjuk el mondjuk a daganatos gyerekek szüleitől, hogy ők megértsék a lombikosok problémáit? Szerintem ne kövessük el ugyanazt a hibát, amit HÁ illetve a szaktárca tesz, hogy szembeállít betegcsoportokat. Mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb. Csak hogy ne maradjon közhely nélkül ez a hsz-em. :)))

Előzmény: mullyka (73472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!