Keresés

Részletes keresés

maplesyrup Creative Commons License 2000.12.19 0 0 565
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Boldog karácsonyt ! maple

Lőrincz Creative Commons License 2000.12.19 0 0 564
Sziasztok!
Régen jártam erre, de egy kis budapesti karácsonyozás elhivott. Most itt leszek március közepéig. Fancsi a Szabász könyvet, vagy mi a cime, megkaptam magamtól karácsonyra! nagyon szép a könyv, de enyhén szólva a nyelvezete kissé furcsa. Magyarul nem pontosan érthető, pedig magyarul van az egész. Egy jó lektor kellett volna, ezért elsősorban a képekre támaszkodjál. vettem a Kézimunkák sorozatban egy könyvet a textilfestésről, érdekes azt ugyan szakmailag lektorálták és értek mindent. Kis üngyüm büngyümök nagyon aranyosak vannak a Vörösmarty téri bazárban egy foltosnál (a Luxus áruházzal szemben árul a hölgy) Nagyon tudom ajánlani aki még nem ismeri a Folt-boltot a Jókai u. 1-ben. Nagyon szuper, és a méteráruja egyáltalán nem drágább mint máshol, sőt a József A. utcai bolténál még olcsóbb is ugyanaz. Szép dolgai vannak, ahogy észre vettem egyre többen vásárolnak céges számlára. Vettem a Verena boltban egy kis képet gobelin kerttel 850 Ft-ért, már ki is varrtam, jó ajándék lesz.
Üdv: Lőrincz
Gabus Creative Commons License 2000.12.15 0 0 563
Köszönöm válaszod!
Egy kissé reménykedtem, hogy nem szükséges, de jobb a békesség, holnap ugrik a lavórba!

Üdv : Gabus

Előzmény: maplesyrup (562)
maplesyrup Creative Commons License 2000.12.14 0 0 562
Szia!
mindent érdemes beavatni, ami új anyag. Elkerülhető a későbbi esetleges bosszúság.
Én is varrtam hálózsákot, dupla flanellből.
Rátapintottál a lényegre: alapvető a pontos szabás.
Jó munkát!ms
Előzmény: Gabus (561)
Gabus Creative Commons License 2000.12.13 0 0 561
Sziasztok köt?k-varrók-foltozók!

A hozzáért?k segítségét szeretném kérni. Kicsi lányomnak szeretnék hálózsákot varrni és a minap meg is vettem a hozzávalókat. Azt még megkérdeztem a boltban, hogy a bélés mosható-e, de azt már nem, hogy be kell-e avatni varrás el?tt. Eddig ilyesmit nem varrtam még, sajnos a bélésanyag nevét sem tudom, de bízom bennetek, hogy így látatlanban tudtok válaszolni.

Amúgy már egy ideje olvasgatlak benneteket, és olyan kedvet kaptam, hogy az el?szobai kisszékre varrtam új párnahuzatot foltokból (!) rombusz körül kis háromszögek és az egésznek kerete van. A varrótudományomnak a legérzékenyebb pontja a pontos szabás, úgyhogy ez er?próba volt számomra. Az eredmény igen bíztató, tehát folyt köv. (most éppen ezzel a hálózsákkal, ami a bélelés miatt jelent majd újdonságot).

Üdv: Gabus

Törölt nick Creative Commons License 2000.12.12 0 0 560
Sziasztok!

Letelt a jó hosszúra sikeredett szabadság, újra itt vagyok...
Remélem nem mindenki ilyen "lusta" mint én és már nagyban csattognak a varrógépek és a kötőtűk karácsonyi ajándékok címén. :-)))
Most hirtelen ennyi, majd még jelentkezem, Karácsonyig már végig dolgozom, úgyhogy gépközelben leszek.

Üdv, Cic

Fancsi Creative Commons License 2000.12.12 0 0 559
Sziasztok,
remélem csak azért nem jár erre senki, mert mindenki a karácsonyi ajándékokkal van elfoglalva...
Ebben az évben a kézzel varrott ici-pici cuccok nálam a nyerők, de azért a varrógép sem pihen.
Van valakinek nosztalgia kézimunkadoboza már ? Jó?
Megkaptam a Varrás enciklopédia című könyvet, úgyhogy majd írok belőle jó kis ötleteket (persze csak karácsony után nézhetek majd bele :-))
Jó kézimunkázást!
Éva
Lőrincz Creative Commons License 2000.11.30 0 0 558
Sziasztok!
Régen jártam errefelé, de az internetem nem mindig kegyes hozzám! Tuccmo! a jó varrónő szerintem részben pénz kérdés, részben a piac igénytelensége miatt sokan otthoni gyors munkákra szakosodtak és nemigen volt igény jó munkaerőre. A jó munkaerő pedig saját vállalkozást alapitott minthogy éhbérért eladja magát. Én is igy tenném! Na de ez nem ide tartozó téma. Karácsonyi koszorúkat varrtunk, azaz en megvarrtam a 15 koszorú három ágát (7,5 x 70 cm) plusz egy nagy masnit (10 x 140 cm) ezt az mamákkal kiforditottuk és a gyerekek megtömték vattával. A foglalkozáson egyet összeállitottam, a nagy masnira készem vett piros szalagból egy kismasnit kötöttem. Nagy sikere volt. Persze otthon kellett befejezni, és nem tudom hányan fejezték be. Most gondolkodhatok ujabb közös munkán. Egyrészt a gyerekek lassúak, másrészt különféle korúak. Arra gondoltam filcből ujjbábokat szabok ki, és azt megtudják otthon is varrni. Aztán lehet bábozni. Most forditották le éppen a Tündér Ilonát lengyelre. Most kacérkodom a kelim himzéssel. Lassan már alig lesz belőle mutatóba, gyorsan kell csinálni, itt lesz a divatja.
Lőrincz
tuccmo Creative Commons License 2000.11.25 0 0 557
Sziasztok!
Tudtok segíteni?
Nagy gonddal küszködünk, ugyanis keresünk egy olyan varrónőt, aki szeretne dolgozni egy igényes női szabóságnak! Sajnos nehezen találunk ilyet. Változatos megrendeléseket kellene teljesíteni, mindennel foglalkozunk, az utcai ruhától az esküvői ruháig.
Aki hallja, adja át! Előre is köszönjük!
(emilen megadom az üzlet telszámát.)
Fancsi Creative Commons License 2000.11.24 0 0 556
Szia Csilla, nem még sajna nem láttam, mert ritkán tudok oda eljutni, de megnézem...
Emlékszem azokra a mamuszokra, de most én inkább csak olyan papucsfélét csinálok...Köszi.
Jó hétvégét!!!
Éva :-)
Előzmény: Csilla (555)
Csilla Creative Commons License 2000.11.24 0 0 555
Az egyik januári Praktikában csináltak vendég papucsokat, pontpsabban mamuszt, nagyon aranyosak voltak, volt gyerek, férfi és női model is. azokat csak egyszerűen varrni kellet. Ha érdekel majd bescannelem és elküldöm.(ja, láttad hogy fent van a listád?:))))
Előzmény: Fancsi (554)
Fancsi Creative Commons License 2000.11.24 0 0 554
Sziasztok,
itt vagyok ám én is, csak a zéhá időszak tartott vissza...
Lőrincz, nagyon jó ötlet, amit kitaláltál...mármint a koszorú.
Csilla, sajnos erre nincs tippem.

Én most vendégpapucsokat varrok, csak kiszúrtam magammal, mert az aljukra az IKEA-ban kapható STOPP csúszásgátlót szabtam, csakhogy azt nem viszi a varrógép, úgyhogy most több km ferdepánt kézi felvarrása vár rám :-) Ma beszerzek egy gyűszűt.

Láttátok azt az új könyvet, ami most jelent meg? A varrás enciklopédiája...Belekukkoltam, nagyon igényes.
Ja és ha esetleg van aki pösti, a WestEnd-ben nyílt egy kézimunkabolt.
Éva

Csilla Creative Commons License 2000.11.24 0 0 553
Még mindig a csillaga alku teritő. Szóval ha valahogy beszegem a varrás mentén szeretnék rá himezni egy csíkot kersztszemes öltéssel, az egyenes szakaszoknál nincs is semmi gond, de hogy himezzem a csarkokat, a csillag hegyeit hogy szép legyen, mert ugye a csík folytonossága megszakad a sarkonál. Ti hogy csinálnátok, hogy szép legyen? Ha esteleh valaki le tudná nekem rajzolni és átküldeni nagyon örülnék neki. Vagy ha nem kereszszemes akkor milyen öltéssel lehetne a kongréra szép csíkot himezni? Most az jutott eszembe hogy egy keskeny piros szallagot, vagy más diszitőt varrhatok rá. Nektek mi a véleménzetek? Azért mind kérdezek mert tudom hogy sok sokkal tapasztaltabb kézimunkázó járkál erre mint én. Köszi.
Csilla Creative Commons License 2000.11.23 0 0 552
Sziasztok!
Megjött a levél, majd igyekszem válaszolni rá. Köszi a tippeket, majd meglátom hogyan járok el. De még van majdnem két tűpárna mait be kell előbb fejeznem, ezek ajándékba lesznek.
Előzmény: Lőrincz (551)
Lőrincz Creative Commons License 2000.11.23 0 0 551
Sziasztok!
Csilla, megkaptam a mailedet, irtam is választ! A csillagmintás teritőt lehetne úgy beszegni, hogy egy vékony anyagból bélést csinálsz, és körbe szeged a himzéshez illő szinű anyaggal, amit a szinéről gépelsz rá, és a visszáján dolgozod el. A sarkoknál vagy ügyesen behajtogatod (ez a legnehezebb, vagy részekbe szabod, és az alsó és felső sarkoknál ferdére vágod, amiket a felvarrás előtt összevarrod. Ez elég macerás de szép, ha pontosan csinálod. Ha úgy gondolod, akkor a ferde szegélyeket kézzel varrod össze és mindig rápróbálod. Ha jó, akkor ráfércelve csak egyszer kell géppel rávarrni, és esetleg még bélelni sem kell. Általában ami egyszerűnek néz ki, az a gyakorlatban nehezen kivitelezhető. Én most a karácsonyi koszorúkkal vagyok elfoglalva, 18-at szabtam ki és varrom össze a csikokat, a legszebb benne a kiforditás!
Lőrincz
maplesyrup Creative Commons License 2000.11.22 0 0 550
Szélesen is lehet horgolni.
Régen, amikor "népi-hímeztem" a palóc, piros-kék terítőket horgoltuk körül. Bármilyen szélesen lehet , és persze a széles az szebb. Igaz, több munkával jár, mint a kész csipke vagy egyéb felvarrása.
Előzmény: Csilla (549)
Csilla Creative Commons License 2000.11.22 0 0 549
Szia Maple!
Rég láttunk. Gyűszűvel én nem csak nem szeretek de nem is tudok varrni, amikor ezt a teritőt is varrtam tiszta lyuk volt az ujjam, idénre beszereztem tömpe fokú tűket, igy már jobb.
Ok várom a mailt.
Színes a hímzés, ha meg van az a karácsonyi Burda amiben a csillag alaku teritő van, akkor tudod melyik az, egy szép nagy teritő, valami virágféle dekoráció van rajta. Elkondolkodom a horgoláson de nem tudom hogy ez lesz-e a megoldás, valami szélesebb megoldásban gondolkodom. Köszi.
Előzmény: maplesyrup (548)
maplesyrup Creative Commons License 2000.11.22 0 0 548
Sziasztok: olvasom a topikot, de ritkán szólok.
Csilla:
Szerintem horgold körbe, valamilyen nem fényes és a kongréhoz illően vastag cérnával/fonallal.
Ha színes karácsonyi a himzés, még az is jó lehet, hogy a himzőfonallal.
Egyszerű láncszemekkel, kis félköríveket, több sorban.
Olcsó, gyors, dekoratív.

off: emil megy közös ismerősünk címével. on

Én most készülök el egy folttakaróval, a tűzés fázisában járok. Csupa lyuk az ujjam, ugyanis nem szeretek gyűszűvel varrni.

Előzmény: Csilla (547)
Csilla Creative Commons License 2000.11.22 0 0 547
Sziasztok!
Már megint tanácsot kérek. Elkezdtem tavaly megcsinálni egy kersztszemes karácsonyi teritőt (kb 1x1 m), már csak egy sarka hiányzik, nem is itt van a gond. Én balga emberke amikor kiszabtam nem is gondoltam rá hogy az a széle amit a boltban vágtak el nem egyenes, igy a beszegésnél nem egyforma minden széle és nagyon látszik mert a sarkokon levő mintát egy egy soros csik köt össze és ahoz képest látszik hogy nem egyforma távolságra van a csik a szélétől minden oldalon. Ez az egész fehér kongré anyagon van. Szóval arra gondoltam hogy körbe szegem valami szép diszitővel amit a tul széles helyeken beljebb rakom a keskenyeken meg egészen a szélére varrom. Mit javasoltok mit tegyek a szélére? A madeira csipkét elvetettem mert rettentően drága. Van-e ötletetek? Köszi.
Csilla Creative Commons License 2000.11.21 0 0 546
Szia Zsuzsi!
Köszi a segitséget, azt hiszem egy dologról beszélgetünk. Azt hiszem megrazolom a formát az anyagon és elkezden kiszabni és a csillag miden oldalát amint levágtam be is szegem és csak aztán szabom tovább, igy talán megakadályozható hogy lebomojon az anyag. Hogyan szabjam és szegjem a csillag sarkainál (ugy a mélyedésekben mint a csücskökön)hogy szép hegyes illeve szép éket alkosson? Arra gondoltam én is hogy hogyha sikerül beszegnem a szegés mentén himzek egy piros csíkot, csak ott is asarkokkal vagyok gondban. Erre is kellene egy tipp. Köszi.
Előzmény: Cyd (545)
Cyd Creative Commons License 2000.11.20 0 0 545
Kedves Csilla !

Nem látom át egészen a gondot csak ötletem van.
A szélét kellene nagyobbra hagyni és aláhajtani oly módon, hogy a csillagforma szélének kihímzésekor egyszerre be is "szegődik" az anyag.
Ezen az egy vagy másfél centis szakaszon dupla anyagon kell áthímezni.
Remélem jól értelmeztem a problémát.
Üdv: Zsuzsi

Előzmény: Csilla (544)
Csilla Creative Commons License 2000.11.20 0 0 544
Sziasztok lányok!
Nagy gondban vagyok és segitséget kérek hátha tud itt valaki mondani nekem valami okosat. Az egyik régebbi Burda Special Karácsonyi számában, volt egy csillag alaku teritő (ez van fent az oldalon is) amit ott csillag alaku alapra himeznek. Az én gondom az hogy nekem nincs ilyen alapom, és apró szemű kongréra szeretném himezni, amivel nincs is gond. A gond a csillag forma kialakitásával van, mert ugye a gongré rendesen szállalódik igy nehész még egyenes formát is kiszabni belőle nemhogy cakkosat. Az anyukám azt mondta hogy géppel sem tudná nekem beszegni, szerinte csak cakkosan varró géppel lehetne de neki olyat nem var a gépe. Nincs ötletetek hogy kézzel hogy lehetne ezt megoldani? Annyira szerenék egy olyan teritőt. Arra is gondoltam hogy a koszorút kihimzem kivákog egy kör formát és azt rávarrom egy olyan alapra amit szépen lehet szegni, de ha van más megoldás inkább azt vállasztanám. Segitsen nekem valaki, kérem. Köszike.
bocsi hogy az oldalra nem került mostanában semmi uj, de nagyon el vagyok havazva, keresztszemes tűpárnákat készitek ajándékba. Lőrincz ment neked egy mail már egy hete, remélem megkaptad.
Lőrincz Creative Commons License 2000.11.17 0 0 543
Sziasztok!
Kösz a sok ötletet. Azért nem jelentkeztem, mert egyrészt munkacsúcs volt, másrészt nem volt internet egy jó pár napig (ugyan elnézést kértek, de hát:))))))A Fotlvarázs a Halász Edit műve. Végül abban állapodtunk meg, hogy valami karácsonyit csinálunk, azaz három hurkát (piros, fehér, zöld karácsonyi mintás) összefonunk egy koszorúvá. Jelenleg az anyagbeszerzésnél tartok.
Tegnap az Ikeaban csak piros mintás anyagot tudtam venni, és ott láttam aranyos kis piros sziveket karácsonyfadiszként. Két filc sziv fehér pelenkaöltéseel összevarrva és kitömve. Egyszerú de szép.
Lőrincz
iscloz Creative Commons License 2000.11.16 0 0 542
Fancsi! amit említettél Foltvarázs könyvet, azt Halász Edit írta, vagy ez valami más? Köszi.
Előzmény: Fancsi (535)
tuccmo Creative Commons License 2000.11.16 0 0 541
Scully,
A 1o ezres behuzofej pontosabban egy karos nyomoprés.Ennek segitségével nyomjuk össze a gomb alját a tetejével.
A behuzo szett két egymásba illesztheto alkatrészbol all.Az also részébe tesszük a gomb alját,vagyis a füles részét,a felsőbe pedig a gomb tetejét a kör alakúra vágott textillel együtt.Majd a két alkatrészt egymásba illesztjük.A nyomoprés alá tesszük,majd a kar elforditásával jól összeszorulnak.Kibontjuk,és kész is a gomb.Kb.1 perces művelet.
Scully Creative Commons License 2000.11.16 0 0 540
tuccmo:
ez a 10ezres behúzófej pontosan mit takar, mit tud ez a szerkezet?
És mi van egy gombbehúzó szettben?
Előzmény: tuccmo (538)
tuccmo Creative Commons License 2000.11.15 0 0 539
Szia LŐRINCZ,szabászhulladékot be lehet szerezni pl.a XIV,ker.-i Ilka u.-i varrodákból.
Egyik a Moletti,másik a Mine Bt.,női szabóság.
tuccmo Creative Commons License 2000.11.15 0 0 538
SCULLYnak üzenem,gombehuzó szerszám és alkatrészek
kaphatók a XIV.ker. Szatmár u.-ban,a Nagy Lajos kir.utjáról sétálj be,az utca végén lesz jobb oldalon,egy családi házban.
Én is ott vettem néhány éve.A behuzó fej kb.10 ezer,a különböző méretű gombbehúzó szettek kb.1500 ft-tól kezdődnek.Mindenféle méretük van,
fekete és fehér műanyag ,ill.fém aljak is vannak.
De ők is vállalnak behúzást,ugy tudom.
Scully Creative Commons License 2000.11.13 0 0 537
Nem tud valamelyikőtök olyan helyet, ahol behúzható gombokat vagy gombbehúzó készletet lehet kapni?
Cyd Creative Commons License 2000.11.12 0 0 536
Szia Lőrinc !

Nem tudom milyen idősek a gyerekek, de emlékszem még hogy mi csináltunk könyvjelzőt oly módon, hogy a nagy lyukú nylon kongrénak a kék szélét behajtottuk és színes raffia szálakat húztunk bele. Ezen módon elszegtük, és akármilyen minta kialakítható a szál bujtatásával. A könyvjelző két végén hosszabbra hagytuk a szálakat a rojtok végett.
Még ma is visszavisz az időben ha a kezembe kerül.

Előzmény: Lőrincz (533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!