Keresés

Részletes keresés

Henna1 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 73537

Sziasztok!

 

Lucilla! Szeretnék én is gratulálni neked és nagyon sok sikert és örömöt kívánok neked a továbbiakban is!

 

Lányok segítsetek!

 

10 napja kaptam vissza az akkor 5 napos babáimat. Most a ciklusom 28. napján vagyok, egyébként 23-24 napra szoktam vérezni. Most olyan menstruáció előtti érzés van a pocimba. Kezdjek kétségbe esni vagy ez normális. Ez a 2. lombikom, de az elsőnél nem emlékszem, hogy lett volna ilyen, picit a pocimis dúzzad, pont úgy, mint menses előtt. No ilyenkor mi van? Tesztelni mikor merjek?

 

 

Lucilla Creative Commons License 2007.02.12 0 0 73536
Köszönöm mindenkinek a gratulákat és a drukkokat is (ezekre a továbbiakban is igényt tartok, a helyzet vérzés és görcs ügyben változatlan...)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.12 0 0 73535

Fruzsi!

 

Én értem a hasonlatodat, és az idézetet is, csak egy hozzáfűznivalóm van, és utána tényleg nem szeretnék többet OFFolni.

 

Írod:

"...mert azok, akiknek viszonylag könnyen összejön a baba, a töredékét nem érzik annak a boldogságnak, amit mi fogunk, amikor a mi gyerekünk megszületik."

 

Az idézet pedig:

"Minél mélyebb árkot hasít lényedbe a bánat, annál több öröm befogadására leszel képes."

 

Annak az analógiájára, amit először írtál, az idézet így hangzana:

"Akinek mélyebb árkot hasít a lényébe a bánat, az több öröm befogadására lesz képes."

 

És így már egészen másképp hangzik a dolog. Az osztályzatos hasonlat is pont itt sántít: én jobban örültem mindigis egy töri ötösnek mint egy matek ötösnek, de attól még a töriből színjeles osztálytársam örülhetett ugyanúgy egy töri ötösnek. Ezzel a sántítással volt csak "problémám", vagy inkább csak észrevételem, de ez már tényleg sok itt, elnézést a többiektől.

Viszont szívesen beszélgetnék erről mailben vagy akárhol, ahol nem OFFtopic.

Ana

Előzmény: fr.uzsi (73532)
cunka Creative Commons License 2007.02.12 0 0 73534

Szia!

 

Nem a jó,vagy rossz anyaságrol van szó,hanem a boldogságról.boldogság mértékéről.

Előzmény: Törölt nick (73527)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 73533
És még a szenvedésről akartam írni. Mi vagy legalábbis én, nem szenvedek, hanem lombikozom. De szerintemmel ezzel nagyon sokan így vannak még ezen a topikon.
Előzmény: fr.uzsi (73532)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 73532

ANA!

Szinte biztos voltam abban, hogy valami hasonló reagálás lesz a hsz-emre. :)

Én nem azt írtam, hogy aki spontán teherbe tud esni, az nem boldog nagyon is, amikor megszületik a gyereke, vagy belőle nem válik jó anya. És azt sem állítom, hogy a lombikosok automatikusan jó anyává válnak. Nagyon szűklátókörű és előítéletes lennék, ha ez egyáltalán megfordulna a fejemben. Sőt, utálom, azt a végletet is, amikor valakit pusztán amiatt avatnak "szentté", mert lombikoznia kell. Mi is ugyanolyan gyarló emberek vagyunk, mint bárki más.

Nem tudom milyen tantárgy ment Neked esetleg nehezebben vagy melyik volt kevésbé kedvelt általad diákkorodban, de gondolom, ha egy olyan tárgyból szereztél jó jegyet, ami nem ment olyan könnyen, mert utáltad, nem érdekelt, nem tanultad szívesen, esetleg nem is értetted sokszor a tananyagot, arra azért bizonyára büszkébb voltál vagy nagyobb volt a sikerélmény, amikor mégiscsak jól sikerült egy dolgozat, vizsga. Azon egyszerű oknál fogva, hogy sokkal több munkád, energiád feküdt benne, mint egy másik, számodra könnyebben tanulható témában. Tudom sántít a példa, mint ahogy minden példa sántít. De talán így érthetőbb, hogy miért értek egyet Kingával, és tényleg, olvasd el az idézetet mégegyszer, amit ráadásul nem pontosan idéztem, mert valójában így szól:

 

"Minél mélyebb árkot hasít lényedbe a bánat, annál több öröm befogadására leszel képes."

 

Bár a lényeg így is ugyanaz. :)

 

Megjegyzem, előttem még senki nem szégyellte bevallani, hogy terhes, és mondjuk az első próbálkozós hónapban összejött neki. :) De nem is értem, hogy mi a francért magyarázkodom itt?

Előzmény: Törölt nick (73527)
Zsuzsó Creative Commons License 2007.02.12 0 0 73531
Lucilla: nagyon jó, további drukkok mennek!
Előzmény: Lucilla (73512)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 73530

Még mindig nem :)  De ne offoljuk szét a topikot, úgyhogy segítek: olvasd el az idézetet, akár többször, lassan, rá fogsz jönni :)

Előzmény: Törölt nick (73529)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.12 0 0 73529
Akkor elnézést, kiigazítom: a boldog anyaság mércéje nem a blablabla... A többi stimmel, azt hiszem.
Előzmény: kinga71 (73528)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 73528

ANA,

 

olvasd el még egyszer, nem a jóanyaság-rosszanyaság összevetésről szólt itt fr.uzsi. Ha már off, kicsit több figyelemmel:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (73527)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73527

Nem vagyok ontopic, most Luci miatt kísérem figyelemmel az eseményeket - Luci, nagy gratula itt is!! -, de erre szeretnék reagálni. Igaz, magam ellen beszélek, hiszen mi is majd' 2 évet vártunk Balázsra, ami ugyan eltörpül az itteni átlaghoz képest, de nem pont a "ránéznek és terhes lesz" kategória.

Szóval, amit mondani szeretnék :-) A jó anyaság mércéje nem a gyermekáldásra várakozással eltöltött évek száma! Ismerünk olyan anyukát, aki véletlenül esett teherbe 20 évesen és "ha már így alakult" megtartotta, és helyből jobb anya, mint én valaha leszek, és ismerünk olyan lombikbabás anyukát, aki veri a gyerekét.

Olyan ez, mintha azt mondanánk, hogy aki mélyről jön, az jobban becsüli a pénzt, mint aki kvázi beleszületett. Nem igaz, erre több élő példa van. Vagy a kedvencem, a hüvelyi vs császár "vita". Nyilvánvalóan nem attól lesz jobb anya valaki, hogy 28 órán keresztül vajúdik 8 óra helyett, vagy beteg gyereket szül egészséges helyett. Ezen nagyon kevés múlik.

Minden a nevelésen, a hozott mintán múlik, a többi körülmény ennek a mintának a korrigálására nagyszerűen alkalmas, de alapvetően nem meghatározó.

 

Ne haragudj az OFF-ért, de ezzel a "tévhittel" olyan sok helyen találkozni, hogy lassan az sem meri bevallani, aki könnyen teherbe esett, hiszen "mit tud ő a szenvedésről".

 

Nem akartam minden mondat végére odatenni, de természetesen a fentiek nem abszolút igazságok, hanem szigorúan szvsz.

Ana

Előzmény: fr.uzsi (73519)
=***= Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73526
Örülök az örömödnek, és továbbra is drukkolok!!!
Előzmény: Lucilla (73512)
bobus Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73525

Luci, nagyon orulok a jo hireknek, remelem, tovabbra is minden jol fog menni!!!!

Hajra, hajra!!!:-))))

bobus

Előzmény: Lucilla (73512)
dtamika Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73524
Lucilla, ez több, mint remek! Gratulálok és szorítok a továbbiakban is.
Előzmény: Lucilla (73512)
ecsv Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73523
Luci, ez fantasztikus :))))))))))))))))) Nagyon-nagyon drukkolok!
Előzmény: Lucilla (73512)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73522
És igen, érdekelnek a részletek, várom a mailed.
Előzmény: fr.uzsi (73517)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73521
Fruzsi, basszus most nagyon meghatottál. Nagyon köszönöm minden egyes szavadat.
Előzmény: fr.uzsi (73519)
cauliflower Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73520

Luci!

 

Innen is mennek ám a drukkok és természetesen GRATULÁLOK! Figyelemmel kísértem az eseményeket, és a háttérből, csendben drukkoltam!:))

fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73519

Dongó!

És még annyit. Nekem egyszer Kinga mondta, és nagyon, de nagyon igaza volt, amikor én is amiatt panaszkodtam neki, hogy megőrülök, mert folyamatosan kapom a híreket, hogy ki lett terhes, meg ki szült a környezetemben. Na szóval, Kinga erre azt mondta, hogy ne keseredjek el, mert azok, akiknek viszonylag könnyen összejön a baba, a töredékét nem érzik annak a boldogságnak, amit mi fogunk, amikor a mi gyerekünk megszületik. És ez nagyon így van. :) És ezt erősíti meg az az idézet is, amikor egyszer karácsonyra egy ajándék mellé a következő idézetet kaptam.

 

"Minél nagyobb árkot hasít lényedbe a bánat, annál több öröm befogadására leszel képes."

 

Én mindig ezt tartom szem előtt, amikor nagyon el vagyok keseredve. :)

Előzmény: fr.uzsi (73517)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73518
Luci, itt is gratulálok :)))) Klassz szám, nagyon klassz :))
Előzmény: Lucilla (73512)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73517

Luci!

:))))))))))))

Én nagyon bíztam benne, hogy így lesz. :))) Egyébként meg egyetértek a dokiddal. Szvsz egy lombikos koraterhességnél minden egyébként abnormális dolog bőven belefér a normálisba. :) Nyugi, és mennek a további drukkjaim! :)

 

Dongó!

Nagyon jól teszed, hogy vársz még egy kicsit inkább. Minden lombikra elsősorban lélekben kell nagyon felkészülni. Most nagyon gyorsan lenyomtál kettőt is egymás után. Kicsit töltődj fel lelkileg, tedd helyre a fejedben a dolgokat, ebben tuti fog segíteni a kineziológus is.

Ez most itt OFF lesz, de az örökbefogadásról. Mi már sorban állunk. Sokáig tartott nekünk is, mire a tettek mezejére léptünk. Nekem azt volt marha nehéz a lelkemben lerendezni, hogy azzal, hogy elindítom az örökbefogadási procedurát, az nem azt jelenti, hogy egyúttal lemondok a vérszerinti gyerek lehetőségéről. De ha ezt le tudjátok magatokban rendezni, akkor vágjatok bele minél előbb, mert nyílt örökbefogadásnál is egyre hosszabb a várakozó lista. A veszprémi tegyesznél nagyon rendes az ügyintéző, nekünk nagyon flottul ment minden. Nem volt felesleges időhúzás, aktatologatás. Nagyon emberséges volt mindenki. Beszéljetek róla többször egymás között. Nem kell erőltetni csak időnként, ha a helyzet úgy adja, akkor beszéljetek róla. És hidd el, már az egy hatalmas megnyugvás lesz, ha úgy érzitek, nem teljesen elvetendő alternatíva az örökbefogadás. Ha konkrétumokra is kíváncsi vagy, akkor magánban szívesen mesélek, mert nem akarom teljesen szétoffolni a topikot.

ON

És még annyit, hogy most nagyon büszke vagyok ám Rád, hogy képes vagy akár halasztani is, csak hogy lélekben megerősödve vágj bele a következőbe. Hidd el, ez már azt mutatja, hogy kezdesz egy kicsit lekattani a témáról. Nagyon klasszul csinálod. :))

Előzmény: Lucilla (73512)
Angiszeged Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73516
Luci, ez nagyszerű, nagyon boldog vagyok, csak így tovább:)))))))))))))))
Előzmény: Lucilla (73512)
manci28 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73515

Lucilla!

Ez a Hcg szint nagyon jó. A 11. napon az átlag 95. Én még a 2 babát is megkockáztatom!!!!! Gratulálok!! Nagyon vigyázz magatokra, pihizzél sokat!!!:))))

Előzmény: Lucilla (73512)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73514
Jajj, de jó, gratula!:)  Ez szép hcg szint!! :) De emellett hogy lehet a vérzés és a görcsök normális? (Na most nem idegesíteni akarlak, nehogy félreérts! Csak fura!)
Előzmény: Lucilla (73512)
Boribon Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73513
:)
Előzmény: Lucilla (73512)
Lucilla Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73512
Sziasztok,
nos, jó híreket kaptunk: Hcg 179, a progi meg száznegyven-valamennyi (állítólag ez a belső termelésű, nem az utro), ezek 11. napi értékek, ami a bennfentesen szerint erős terhességet jeleznek. A görcsök és vérzés továbbra is masszívan fennáll, a doki szerint normális. (Szerintem meg nem, de nem álltam le vele vitatkozni;-). Annyi előnye van a dolognak, hogy a korábbi terhességeimnél ahányszor kijött onnan valami, mindig futottam megnézni, hogy nem vér-e, most tudom, hogy az:-)) Úgyhogy néhány újabb dobozra szóló utrogestan recepttel lettünk utunkra bocsátva azzal, hogy március 1-jén UH.
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73511

2-3 év?! Az iszonyú hosszú!!! Én az hittem egy év körül van a várakozás! Hát akkor tényleg bele kellene vágnunk... Jajj, olyan elkeserítő!

Köszönöm, kineziológus név, elérhetőség jöhet, igaz már kaptam Fruzsitól is, de meglátom melyikük szimpibb. Vagy lehet, hogy ugyanarról beszéltek?

kinga71 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73510
Dongo, én viszonylag hosszú ideje viszonylagos rendszerességgel járok egy kineziológushoz, nekem nagyon sokat segített (a lombikon kívül is). Ha gondolod, meg tudom adni az elérhetőségét.
Előzmény: Dongo.75 (73506)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73509

dtamika, értem én, de nem erről értekeztem:) Arról, hogy az ecceri ember fejében a lombikos az bizony egyenlő kellene, hogy legyen az örökbefogadóval. Itt most, már elnézést, nem a spontán gyerekesekről van szó, róluk csak annyiban, hogy az ecceri ember fejében a spontán gyerekes  nem egyenlő legyen egy esetleges örökbefogadóval. Remélem érthető vagyok.

 

 

Előzmény: dtamika (73508)
dtamika Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73508
Jaj, Kinga, nem értettelek félre, pontosan úgy értettem én is, mint te. Úgy látszik, még gyakorolnom kell a fogalmazásosdit...:) Csak arra akartam példákat felhozni, hogy az általános felfogással szemben azért vannak olyan spontán gyerekesek, akiknél felmerül az örökbefogadás is.
Előzmény: kinga71 (73504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!