Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bereske61 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 915

Üdvözlet!

Talán tudok segíteni 98.-as  110.td. vító termosztát  a blokk jobb oldalán hátul található.Csak csáposról vagy aknáról lehet igazán cserélni.Nagyon nehéz megtalálni,kézzel kilehet tapogatni de ennyi.Arra figyeljetek hogy a gumicsövek bilincseit inkább cseréljétek újra mert levegősödni fog (én is benyeltem).

PowerZ Creative Commons License 2010.12.05 0 0 914

Én is oda saccoltam előszőr a termosztátot,valaki mondta h hátul lesz.

 

Régebbi tipusokon pl.124 a vizpumpa házába van a termosztát,szóval azt is eltudom kézelni.

Előzmény: zsozso79 (913)
zsozso79 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 913

Szia Vitusz!

 

Nagyon úgy tünik,hogy igazad van ,mert találtam a Bárdi oldalán képet a termosztátház tömítéséről,és az ugyanolyan alakú mint amilyet ém leszedtem és visszaraktam!Csak sehogy sem tudom belehelyezni elméletben a hozzá árult termosztátot,mert a termosztát az kör alakú,a ház pedig nem.Lehet,hogy még hiányzik onnan valami,amit kiszedett az előző tulaj!Bemásolom a képeket,hátha tud valaki valami okosat mondani hozzá!

Előzmény: Vitusz112 (912)
Vitusz112 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 912

Szia Zsozso!

 

Pedig abban kell lennie szerintem. Lehet,hogy az előző tulaj kivette. Menjél föl a www.bardiauto.hu oldalra. A webshop ban ki tudod választani az autó típusát. Van egy kép a termosztátházról QH típus. Vékony és vastag cső csatlakozókkal. A termosztát meg bele van forgatva.

Előzmény: zsozso79 (911)
zsozso79 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 911

 

 Szia Vitusz!

 

Nekem is van a baloldalon egy olyan kijövet amin van egy vastag és egy vékony cső,két csavar fogja.Azt hittem,hogy abba van a termosztát,levettem de nem abba van sajnos.

állítólag a motor hátoldalán van valahol de nem látni belőle semmit.Nekem 5000 forintba kerül a termosztát.Én 100%ba letakartam a hütőt,kíváncsi leszek mennyit fog segíteni rajta.

Kérdeztem olajszakértőt,hogy milyen olajat javasol és azt mondta,hogy 10w40 olajat használjak,mert a 15w40 az egy elavult olaj ami télen nem nyújt védelmet a motornak a kopás ellen.

Előzmény: Vitusz112 (910)
Vitusz112 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 910

Szia Zsozso!

 

Nekem a motor bal oldalán a gázolajszűrő alatt található. Három csavar fogja. Egy vastag és egy vékony vízcső megy rá. 10e volt a munkadíj, a termosztát 16e. A  javítás egy óra volt. Ha beleszakad a blokkba a csavar akkor jóval több. Nekem szerencsém volt.              Kb 10perc alatt éri el a 80fokot és tartja. A régi termosztáttal le föl ment a hő,de nem melegedett fel. Még nyáron is autópályán sem ment 60 fölé. Aztán zárva maradt és megfőtt a motor. Sokba fájt.  A hűtő kb 2/3át takartam le.  15w40 es alko típusú olajat használok a bárdiból.

Előzmény: zsozso79 (909)
zsozso79 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 909

Szia,neked is a hmotor hátoldalán van a termosztát?Mennyi idő a kicserélése,és mennyiért csinálták meg?Mennyi idő alatt éri el a 80 fokot,letakart hűtővel?

Előzmény: Vitusz112 (907)
PowerZ Creative Commons License 2010.12.04 0 0 908

Amúgy én még mindig nem tom eldönteni,eladjam vagy felújítsam.

Vitusz112 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 907

Az én 112esemnél is ilyen probléma volt,de amióta kicseréltettem a termosztátot azóta ha eléri a 80 fokot akkor tartja végig.  Persze a hűtőt le kell takarni. A kiegészítő fűtőegység egy vagyon ráköltése után ismét beszart,úgyhogy marad a karton. Sajnos volt hengerfejes is. Az első jel az volt,hogy nem volt fűtés. Semmi meleg nem jött a radiátorba. Beledolgozott a hűtőbe. Felfújta,mert a kupak nem eresztette el a nyomást.  170e volt a gépmunka. Azóta nem merem nyomni neki,már frászom van tőle.

PowerZ Creative Commons License 2010.12.04 0 0 906

Az ényem amióta megvan hengerfejes :DDDDD

Najó nem tudom csk azt h a kiegyenlítő tartály oldal tiszta oil. De nekem nincs túlnyomás a rendszerbe ezért eddig én nem foglalkoztam vele. A Vitok igen gyenge pontja a hengerfej.

 

Nekem most a generátorom is visit,de nem rég cseréltem generátort. Csak mivel igen rossz helyen van ezen megse lepődők...asszem eladom...elég volt. Jövőhéten megkapom a sprinterem,akkor ez parkoló állás, és csere egy A mercire. Szerintem a mercedes legnagyobb melléfogása a Vito.

Előzmény: V230 TD (905)
V230 TD Creative Commons License 2010.12.04 0 0 905

Elvileg csak a hengerfej tömítéssel van a gond! Megfőzzni nem főztem meg!

 

 A jelek: dadogva indult, fehér füst indítás után (mostani hidegekben elég látványos a hatalmas fehér köd hátul), és nem utolsó sorban

fogy a víz, illetve keményebb a vízcső mint kellene.

Eddig nem tudtam mérni a vízfogyasztást mert mindíg eresztett valahol a rendszer és egyszer egy csövet teljesen le is rúgott.

A megemelkedett víznyomás szépen szopatott! Most már összeált a kép!

Hónapok alatt alakult ki a dolog!

 

  Beszéltem szerelőkkel és az eggyik: a túrbosak eszik a hengerfejet mint a gyerek a gumicukrot!

Bearanyozta a napom!

Előzmény: zsozso79 (904)
zsozso79 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 904

De repedt a hengerfejed,vagy csak hengerfej tömítést kell cserélni?Nem forrt fel a vized mostanában?Attól szokott hengerfejes lenni.

Előzmény: V230 TD (902)
zsozso79 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 903

Ti milyen olajat használtok?A tescóban forgalmazott Vip-carról mi a vélemény?Ezt az olajat hollandiából hozzák,és csak itt csomagolják M.o-n.Sztem nem lehet rossz,mert akkor nem is engednék árulni.Lehet,h kipróbálom a 10w-40 terméküket,max. sürübben fogom cserélni.

A termosztátcserére pedig még alszok egy párat,megpróbálom,hogy teljesen eltakarom a hűtőt,úgy hátha jobban melegszik.Azt a mérnököt aki oda tervezte a termosztát helyét,büntetésből odaraknám,h egyet cseréljen ki!

Előzmény: PowerZ (901)
V230 TD Creative Commons License 2010.12.03 0 0 902

Nálam kiderül a probléma :hengerfejes!

 

Sose gondoltam volna, hogy létezik ilyen egy mercinél. :L

 

Mercedes forever!

 

Előzmény: PowerZ (848)
PowerZ Creative Commons License 2010.12.03 0 0 901

Én is néztem ma,mert nekem meg ékszíj görgőket kell cseréljek. Talán jobbról a kerék felől meglehetne közelíteni.

 

Szerintem aki ért hozzá,tehát tudja mit vállal az egy 20-st elkér.

Előzmény: zsozso79 (900)
zsozso79 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 900

Hát,ma benéztem az autó alá,és tényleg rossz helyen lehet,mert nem láttam belőle semmit.

Igaz nem aknán álltam,hanem csak benéztem alá,de nagyon rossz helyen van az tuti,ha ott van.Nem értem mért nem lehetett az elejére rakni,ahol van más autóknál is.

Szerintetek szervízben mennyiért végzik el a cseréjét?

Előzmény: PowerZ (897)
PowerZ Creative Commons License 2010.12.03 0 0 899

Simán kell egy termosztát csere,és lesz fűtés.

Előzmény: 110CDI (898)
110CDI Creative Commons License 2010.12.03 0 0 898

Szia,

 

Hogy érted azt hogy nem kellett volna? Neked is ez volt a jelenség, hogy 40-50 fok között mocorgott? Nekem kiegészítű fűtéssel sem megy fel 50 fölé....takaró is van a hűtő előtt....

 

Nincs olyan márka, amivel ne lenne gond....ha meg kifog az ember egy olyat amivel sok gondja van, akkor esküdözik hogy többet ilyet soha :))) ilyen az élet. Persze az bosszantó, hogy több millás kocsiknál szériahibákról beszélünk......

 

A fórumok meg azért vannak, hogy együtt kijavítsuk azokat, amiket a hős mérnökurak elbalgálta a tervezésnél vagy a kivitelezésnél.

 

VALAMIT CSINÁLJUK EZZEL A VÍZHŐFOKKAL! :))

Előzmény: webinas (894)
PowerZ Creative Commons License 2010.12.03 0 0 897

Ha valóban a generátor fölött van akkor az nagy szívás,én akkor láttam melyik lehet az amikor levolt szedve a kipu és a turbo.

Vagy ezeket,vagy a generátort tuti le kell szedni hozzá.

Előzmény: zsozso79 (893)
zsozso79 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 896

Szia,

 

ha újat szeretnél akkor a Frid car webáruháza,vagy a Birnernél,én a Forgátch utcai üzletükbe járok,de e-maibe is válaszolnak árajánlatkérésre szívesen.

Viszont bontottat az Ürömi mercibontó,szinte mindenük van,csak van amit drágán adnak,kell érdeklődni!

Előzmény: norbiapa (895)
norbiapa Creative Commons License 2010.12.02 0 0 895

Sziasztok 2002 vito 112cdi-fez kiegészítő  fűtés izzító gyertya meg a kerinngető szivattyú ár érdekelne engem ha valaki tud nekem segíteni akkor megköszönném.

használt vagy új.

webinas Creative Commons License 2010.12.02 0 0 894

Szia!

Nincs sajnos.

Én is sokat szenvedtem vele. 2x is cserélték, nem kellett volna.

Nyáron felmegy 80 fokra, de most télen csak a kiegészítő fűtéssel.

Ha kikapcsolom a motor fűtést, akkor látványosan visszaesik a vízhőfok.

Tenni kellene valami takarót a hűtő elé.

 

Ha mégegyszer kocsit cserélek, biztosan nem Mercedes lesz.

Előzmény: zsozso79 (893)
zsozso79 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 893

Sziasztok,

 

annyit sikerült kiderítenem,hogy a 110d vitónál a termosztát a motor hátsó oldalán van valahol a generátor környékén!Elég kellemetlen helyen van állítólag!Majd holnap megnézem,hátha megtalálom mert azt mondták ez lehet az oka hogy nincs fűtés!

zsozso79 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 892

Szia,

 

 nincs véletlenül valami robantott rajzod a 110d termosztát részéről? Köszi

Előzmény: webinas (709)
haga42 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 891

Sziasztok!

 

Van egy 1996-os 230 kompressoros 202-es autóm.

A következő hibát hozza állandóan.

Rosszul olvassa be nyitás után az infra a kódot és letiltja a befecskendezést. Gyujtás, minden van, az önindító forgat, csak éppen nem kap befecskendezést.Van valami ötletetek, hogy mit lehet csinálni, vagy hova vigyem?

köszi.

PowerZ Creative Commons License 2010.12.02 0 0 890

Nekem se sok fütésem van,de szerintem termosztátom sincs :D

110CDI Creative Commons License 2010.12.02 0 0 889

Sziasztok,

 

-Nekem is 80 fok a nyitási infóm. http://mercedesalkatreszek.cegvalaszto.hu/alkatreszek/alkatresz/hutesfuteslegkondicionalas/kategoria/termosztat/marka/vito/tipus/5340/

 

Én nem vagyok szaki,  de munkatársammal egyet tudok érteni, miszerint, a termosztát az egy folyamatos ki-be kapcsolást végez, hogy a vízhőfokot állandó értéken tartsa.

 

Egy netes tanácsadást beraktam ami a  téli felkészítésre hívja fel a figyelmet:

Ellenőrizzük a termosztát működését, sőt, meglétét is! Igen fontos alkatrész, amely biztosítja zárt állapotában a motor gyors bemelegedését, majd nyitás után a megfelelő hűtést. Ha cseréljük, mindenképpen olyan termosztátot vásároljunk, amelynek lemezén egy kis furat van, ez biztosítja ugyanis, hogy zárt állapotban minimális áteresztés legyen a külső kör felé is. Így a termosztát nyitásakor már nem lesz annyira hideg a hűtőben lévő folyadék - ez ugyanis gondot okozhat, amikor beömlik az egyébként közel üzemi hőmérsékletű belső körbe.

A termosztát ellenőrzése egyszerű, bár igényel némi tapasztalatot, vagy legalább egy kis realitásérzéket. A hidegen beindított motornál fogjuk meg a vízhűtő alsó és felső csövét, és figyeljük a hőmérséklet-különbséget! Normális működés esetén az üzemi hőmérséklet alatt a felső cső lényegesen melegebb, mint az alsó, ugyanis amíg a termosztát nem engedi keringeni a hűtőfolyadékot a külső körben, addig az alsó cső nem fog jelentősen melegedni.

Amikor a motor eléri az üzemi hőmérsékletet, megindul a keringés a vízhűtőben, és az alsó cső villámgyorsan "hozzámelegszik" a felsőhöz.

Ha ez így működik, akkor a termosztát rendben. Ha az alsó cső hidegen is együtt melegszik a felsővel, akkor a termosztát folyamatosan nyitva van (esetleg nincs is), ha később sem melegszik, vagy csak nagyon lassan, akkor állandóan zár. Előbbi esetben nehezebben melegszik a motor, ezt extrém kopást, túlfogyasztást eredményez. Utóbbi esetben a hűtőkörben minimális keringés van, ez alapos túlmelegedéshez, komoly motorkárosodáshoz vezethet.

 

 

-A-osztályos mercim volt, abban volt olyan fűtétés, hogy -20 fokban pólóban is lehettél pár perc után! A kiegészítő fűtés használata + 95%-ban el van takarva kartonnal a hűtőm és mégsem megy fel üzemire, ami könyv szerint valahol 80-90 között van....na ezt kell valahogy megoldanunk!

Amennyiben valaki bogarászik itt (szerelő, szaki, mester) aki tudja a megoldást, azt kérem jelezze...

köszi,

Előzmény: szinglikiraly (886)
zsozso79 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 887

  Köszi előre is,az e-mail címem :  madal13@freemail.hu.Akkor a részleteket levélben megbeszéljük,ha még mindig aktuális az ajánlatod.

 

       Szia.

Előzmény: szinglikiraly (875)
szinglikiraly Creative Commons License 2010.12.01 0 0 886

ha kiakad mert mercedes-éknél előfordulhat, az olyan mintha nem is lenne benne.

ugyanúgy el kell érje az üzemihőfokot. vagy én nem értek valamit??

Előzmény: Törölt nick (885)
szinglikiraly Creative Commons License 2010.12.01 0 0 884

de ha kiveszem belőle akkor sem megy 40 felé. akkor az nem termosztát.

meg kéne tudni, hogy mennyi lenne a gyári érték????

Előzmény: Törölt nick (883)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!