Keresés

Részletes keresés

K09 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3994

Igazad van, de nem akartam a magyarázatba a szükségesnél jobban belebonyolódni. Az előbbiekből következik, hogy az RGB-t célszerű választani.

Előzmény: Rlaci (3993)
Rlaci Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3993
Egy kis kiegészítés: Scart-on többféle jel is továbbítható, akár kompozit vagy S-video, vagy RGB. Hogy melyik, azt a készülék beállítása dönti el.
Előzmény: K09 (3992)
K09 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3992

Ha sima gagyi SCART-ot adtak, ami valószínű, akkor mindenképpen érdemes egy jobbra cserélni (ez már az árából is látszani fog). Nekem volt problémám a mezei SCART-al.

 

Jelentős különbség van az RCA és a SCART között. Az RCA-n kompozit videó jel (összetett videójel) jön ki (egy vezetéken jönnek ki a videó (Y), szín (C) és szinkron jelek), míg a SCART-on (RGB formában) külön-külön csatlakozón jönnek ki, és ebből következően élesebb képet eredményez (ez persze nem mindig látszik szemre, nagyon jó felbontású TV kell hozzá). Vagyis a kompozit videó esetén két konverzió történik, egyszer RGB-ből kompozit, majd a TV-ben kompozitból RGB. Ez mindenképpen minőségromlást eredményez.

 

Egy kis útmutató:

"Az összetett videojelben az a jó, hogy egy vezetéken továbbítható, de ennek ára van, és ez az ár az, hogy az RGB információ összetett videojellé konvertálásakor képinformáció vész el, ráadásul a világosság vagy luminancia (Y) információ és a színekre vonatkozó krominancia (C) információ egy jelbe egyesítése után azokat már nem lehet tisztán szétválasztani. Így a képmegjelenítő eszköz - TV készülék vagy vetítő - az összetett videojel RGB információvá alakításakor (a világosság és színinformációt például nagyszelektivitású, néha digitálisan megvalósított un. fésűszűrővel próbálják meg minél jobban szétválasztani) nem képes az eredeti jelet teljes egészében visszaállítani. Ennek eredményeként a képernyőn megjelenő kép rosszabb minőségű, nem olyan éles és tiszta és színei kevésbé pontosak és gazdagok, mint amilyen az összetett videojellé alakítás elkerülésével lehetne."

 

A software frissítésbe csak akkor vágj bele, ha tudod mit csinálsz, mert egy sikertelen frissítés megoldhatatlan eredményhez vezethet (pl. frissítés közbeni hálózatkimaradás, befagyás, stb.)

Előzmény: Zeman (3991)
Zeman Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3991

Köszönöm a gyors válaszokat.

Érdemes azt a scart kábelt lecserélnem valami jobbra mint amit gyárilag adtak hozzá?

Esetleg inkább használjak rca-t? tényleg melyik a jobb? az rca vagy a scart.

A szoftver frissitést a szervíz funkcióba keressem?

Üdv: Zeman

Előzmény: K09 (3986)
K09 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3990

És még mindig nem világos, hogy mit is akartam írni :)

Tehát azt nem próbáltam, hogy valamit lejátszok a DVD-n, és ugyan ezt meg felveszem a HDD-re úgy, hogy a kimenetet visszavezetem a bemenetre.

Kezdek belebonyolódni :)))

Előzmény: K09 (3989)
K09 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3989

Lehet hogy rossz a kérdés, mert nem tudom az RH7500-nál ez hogy is van. Az RH199 képes arra, hogy miközben lejátszok valamit a DVD egységen, ezzel párhuzamosan fel tud venni a HDD-re. Viszont ezt még én sem próbáltam.

Azt próbáltam, hogy miközben a saját tunerjéről vettem fel a HDD-re, eközben filmet néztem a DVD-ről.

Előzmény: Gyulus (3987)
K09 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3988

Csak elméleti szinten kérdezem, ha az RH7500-nél ezt a Macrovision mentes kimenetet visszavezeted a saját bemenetére, akkor felveszi?

Gondolom még sohasem próbáltad :))

Előzmény: Gyulus (3987)
Gyulus Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3987

LG RH7500-nál még sosem tapasztaltam ilyet. Macrovision-nel védett tartalmakat ugyan nem vesz fel, de a TBC-nek köszönhetően legalább tisztán küldi a kimenetére, így más eszközzel már rögzíthetők az ilyen felvételek is.

Előzmény: Zeman (3985)
K09 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3986

Szia!

 

Nekem is LG felvevőm van (RH199), de ezt csak akkor csinálta, ha a SCART-on keresztül vettem fel. Egy szoftver frissítés megoldotta a problémát.

Mindenképpen ajánlom, hogy látogasd meg ezt az oldalt:

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?s=8aa8ef3106eae42e2f51faf69ce8c296&showforum=22

Előzmény: Zeman (3985)
Zeman Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3985
 

Sziasztok!

 

Érdeklődnék,hogy tapasztaltatok e már olyat,hogy az asztali DVD iró /LG/

a tv-ből történő felvétel alatt minden előzmény nélkül leállitja a felvételt és azt irja ki a tv képernyőjére hogy : felvételt leállitó jelet érzékelt. Ezt a jelenséget a magyar adásoknál tapasztaltam idáig,és bármikor, a műsortól függetlenűl. Lehet az film,reklám,vagy akár időjárás jelentés. Azt hozzá kell tennem hogy ritkán fordul elő,de azért ez bosszantó,mert lutri hogy az adott adást fölveszi vagy nem. A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Zeman

Zhata Creative Commons License 2007.02.22 0 0 3984
Kedves tom-v! Az emiled az adatlapodon mint nem publikus van feltüntetve. Igy nem tudom elküldeni. A kék lett kissé lilásabb, (szerintem), továbbá a képernyővédő is kissé lilásabb, mint volt. Az emailem: zhata@freemail.hu, erre írd meg a mailedet. Amígy tömörítve 7 mega.
Előzmény: tom-y (3983)
tom-y Creative Commons License 2007.02.22 0 0 3983
Ha megvan még a gépeden a firmware,el tudnád küldeni nekem?Ha betömöríted,simán elfér egy emil mellékletében.Az emil címemet megtalálod a profilomban.

Milyen kék szín lett lila?Ez a firm csak a lejátszáshoz tartozó felirattámogatást javítja,tehát egyéb paraméterek biztos,hogy változatlanok maradtak.
Előzmény: Zhata (3982)
Zhata Creative Commons License 2007.02.22 0 0 3982
RDR-HX720-asom van. Legyen igazad! Én úgy vettem észre, hogy - persze lehet hogy tévedek -, hogy a kék szín mintha lilásabb lenne, továbbá tegnap este elaludtam egy korábban felvett film lejátszása közben, és mikor felébredtem, a képernyővédő aktív volt. Korábban ezt nem vettem észre.
Előzmény: tom-y (3981)
tom-y Creative Commons License 2007.02.22 0 0 3981
Neked melyik típusú?Az enyém GX220.Nálam sem jelentkezett semmi hiba.Egyébként sikerült beszélnem a Sony hungáriától egy hölggyel aki elmondta,hogy semmit sem tudnak a dologról,mert nem ők üzemeltetik a honlapot.A magyar(csakúgy mint a többi nyelvű)csak honosítva van.Központi szerveren tárolják a firmwareket,csak a felület nyelve változik országonként.Ezért nincs meg sehol sem.Elmondta,hogy ha a firmekkel lenne hiba,közleményben is jeleznék ezt,nem csak leszednék a linkeket.Szal nyugi.
Előzmény: Zhata (3980)
Zhata Creative Commons License 2007.02.22 0 0 3980
Én is letöltöttem a firmware-t (ver 2.21) és rátettem a DVD-re a leírt módon. De nagyon érdekelne, hogy vajon miért szedték le a honlapról? Még működik a DVD-m.
Előzmény: tom-y (3971)
K09 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 3979

Nagyon elkanyarodtunk a topiik témájától, de ehhez még hozzászólok :)

A uTorrent egy nagyon jó program. Az hogy egy anyag mennyi idő alatt jön le nem az alkalmazott programtól függ, hanem attól, az adott anyagot hányan seed-elik, és nekik mekkora a feltöltési sávszélességük. Ezen a téren az Endless nem tartozik a leggyorsabb lehetőségek közé, bár egy új és keresett anyagot ott is gyorsan le lehet tölteni. Én úgy hallottam a Bithumen ezen a téren egy nagyságrenddel gyorsabb. Oda viszont tényleg nagyon nehéz bejutni, jelenleg még meghívás sincs.

Előzmény: sz_imre (3978)
sz_imre Creative Commons License 2007.02.21 0 0 3978
És még egy utolsó kérdés: te milyen letöltőt használsz és mennyi idő alatt jön le neked az anyag? Én először bitlordot használtam, de az, bár magyarul van, lassú, mint a reumás csiga. 700 MB anyagot van hogy 4 nap alatt szed le. Most épp a torrent101-el ismerkedem. Biza ez sem egy fénysebességgel tölt sajnos.
Előzmény: tom-y (3975)
K09 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 3977
Az Endless-re jelenleg be lehet jutni, ha van olyan ismerősöd, aki tud meghívót küldeni neked (nekem már sajnos nincs).
Előzmény: sz_imre (3974)
sz_imre Creative Commons License 2007.02.21 0 0 3976
Jaaaaa, azt már más! Ezeken én is jártam néhány tucatszor! Azt hittem, magyarul szeded le a filmeket! Akkor bocsi téves!
Előzmény: tom-y (3975)
tom-y Creative Commons License 2007.02.21 0 0 3975

Nem is használok magyar torrentoldalt.

Nézz körül a www.isohunt.com vagy a www.thepiratebay.org oldalakon.Ami filmem van,többségében ezekről szedtem le.Ide nem kell tagsági:)

Előzmény: sz_imre (3974)
sz_imre Creative Commons License 2007.02.21 0 0 3974
Persze, mert NEKED van tagságod a magyar torrentoldalakhoz! Engem meg mindig elküldenek melegebb éghajlatra azzal, hogy telt ház van, próbálkozzak később!
Előzmény: tom-y (3966)
K09 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 3973
Ez nem lesz egyszerű. Én olyant nem vennék, amiben nincs HDD, de ezek 50e-nél kezdődnek.
Előzmény: lacoka4 (3972)
lacoka4 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 3972
Üdv!
Szeretnék venni egy DVD felvevőt, kb 30-35e Ft-om van rá. A jelenlegi kínálatból tapasztalataitok szerint, mit érdemes megvenni?
A válaszokat előre is köszi!
tom-y Creative Commons License 2007.02.21 0 0 3971
A link jó,csak valami miatt eltűntek a tegnap kipakolt firmek.Nagyon érdekes.Egyébiránt a feliratkezelés hiányát orvosolták ezek a firmek.Mindegyik felvevőhöz ugyanaz a fájl tartozott.
Előzmény: mrqb (3970)
mrqb Creative Commons License 2007.02.21 0 0 3970

Most vagy rossz a link, vagy levették, mert én nem találom :(

Valaki erősítse meg az információt!

Előzmény: steven01 (3969)
steven01 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3969

Firmware-k Sony dvd írókhoz!

http://support.sony-europe.com/HAV/Downloads/FW.asp?l=en

 

DVD Recorders With HDD

  • RDR-HX520
  • RDR-HX720
  • RDR-HX722
  • RDR-HX820
  • RDR-HX920
gszarkatat Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3968
jól beszélsz...:-)))
Előzmény: tom-y (3966)
K09 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3967
Vagy azért nem látod, mert digitálisan jön, és annak vételére egy külön egység szolgál (pl. Set Top Box) amit szintén össze kell kötnöd a felvevővel. Ez történhet Scart-al, vagy RCA-val.
Előzmény: lenocs_me (3965)
tom-y Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3966
Szia!Azért nem "látta" a felvevőd az HBO-t,mert kódolja a szolgáltatód.Vagy előfizetsz rá,vagy warezkodsz egy kicsit.Speciel én egy vasat nem adnék az HBO-ért.Qrva sok ismétlés,inkább letöltöm aviban a netről.Ingyen van:)
Előzmény: lenocs_me (3965)
lenocs_me Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3965
Hello!!
A hétvégén beszereztem egy Pana DMR-EX65EG DVD felvevőt, hogy az elmulasztott TV sorozatokat felvegyem. Sajnálattal láttam azonban hogy a HBO-t nem tudja a felvenni a csatornák közé......

Ezúton keresek eszközt vagy bármit amit a kábeltv-s koax káblelre felhelyezve lehetővé teszi a felvevőm számára hogy megjelenjen a HBO csatorna...

Köszönettel!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!