Keresés

Részletes keresés

pwpwpw Creative Commons License 2009.08.01 0 0 55972
köszönöm szépen, h mindenre válaszoltál, ráadásul ilyen gyorsan. azt hiszem ha meglesz a kutyus, még nem kevés kérdés vár rátok:)
a videónál arra voltam elsőként kiváncsi, h jön ki egy mopsz a cicával, és úgy találtam ezeket:

http://www.youtube.com/watch?v=oOLc8KTkSyc
http://www.youtube.com/watch?v=Tqm1HxX_Vq8
meg még persze jó párat, de ez volt az az első kettő.
hát ha ilyeneket fognak csinálni a cicával, akkor film meg sorozatnézés helyett meglesz a programom:)
Előzmény: zsazska (55970)
zsazska Creative Commons License 2009.08.01 0 0 55971
Valamiért nem működik a link, amit beszúrtam:-( Tehát itt nézz körül: http://remizmenti.gportal.hu/

zsazska Creative Commons License 2009.08.01 0 0 55970
Szia!

Tényleg jó sok kérdést tettél fel így elsőre, de sebaj. Rajtunk nem fogsz ki:-))

A cicás kérdés: Többen is tartunk együtt cicát és mopszot egyaránt, de nem tudok róla, hogy ez bárkinél problémát jelentene....hacsak nem a macskaalom, amiből egy mopsz előszeretettel fogyasztja el a macska végtermékét:-( Az én macskám szerencsére nem a lakásban piszkít, kijár a kertbe, így nálunk ezzel nincs is gond.

Még meg sincs, de máris fegyelmezni szeretnéd:-) Erre majd térjünk vissza akkor, ha valami konkrét kérdésed van. Ha szentelsz rá egy kis időt, mindenre meg tudod majd tanítani!

Az, hogy mennyibe került a tartásuk, az pedig tényleg relatív. Minden attól függ, hogy milyen márkájú táppal eteted, és mennyi plussz dologgal halmozod el őkelmét.
Eleinte a legnagyobb kiadást az oltások jelentik majd, ami viszont ugyan annyiba kerül egy német dognak, mint egy mopsznak! Egy-egy oltás ára nagyban függ az orvosi rendelő tarifájától is! Ugyan azt az oltást megkaphatod akár a duplájáért is, tehát erről megint nincs mit beszélni. Válassz orvost, és tájékozódj, hogy ott épp mennyi!

Kozmetikai kiadások: Náluk ez sem jellemző. A legnagyobb beruházás egy Furminátor beszerzése, amivel a legeredményesebben tudod kikefélni az elhalt szőröket, és ezzel nagyban tudod csökkenteni a szőrhullást.

A bűzmirigy gond sem igazán gond. Vannak kutyák, akiknek spontán ürül a mirigyük, ami valóban ellég kellemetlen "illatú":-(, és vannak azon kevesek, akiknek orvossal kell kinyomatni, ha szükséges.

A kennelválasztással kapcsolatban pedig: Némi kutyás tapasztalattal, ismerettel rendelkező személy nagyon jó kölyköt választhat névtelen szaporítók almaiból is, de ezt tényleg csak annak ajánlom, aki pontosan tudja, hogy mire figyeljen egy kölyök választásakor! Tapasztalatlanoknak mindenképp az olyan tenyésztőket ajánlanám,
akik már némi hírnevet szereztek maguknak azzal, hogy a náluk született kölykök is megállták a helyüket bármelyik rangos kiállításon, és ismerten egészségesek!
Náluk persze a tarifa magasabb, mint a szaporítóknál, de legalább valamiféle garanciát vállalnak az utódaikért.

Nézz körül pl itt:
Náluk augusztus végére 2 alom is várható. Persze ezek a kölykök jórészt már születésük előtt elkelnek, de azért próba cseresznye:-)))

Végezetül pedig: Megkérdezhetem, hogy melyik volt az a két mopszos-youtube-os videó? Esetleg belinkelnéd?

Előzmény: pwpwpw (55969)
pwpwpw Creative Commons License 2009.08.01 0 0 55969
sziasztok

biztos, h már ezerszer feltették ezeket a kérdéseket, de azért mégiscsak 1800valahány oldal ez a topik, és én megpróbáltam végig olvasni, de tényleg.
először is lakásban szeretném tartani a kutyust, de odáig már eljutottam, h ez nem lenne gond. van egy cicám aki már 4 éves, de otthonmaradós cica, ezért gondolom, mivel a kutya új dolog lenne neki, nem lenne rossz tapasztalata a kutyákról, ezért meg tudná szokni. a mopsz hogy viseli a cicákat? ugye nem okozhat semmi kárt a cicusban?
soha nem volt még kutyám, az általános nevelési dolgokon kívül van valami, amit a mopszról tudnom kéne? hogyan lehet fegyelmezni egy mopszit, ha vmi rosszat csinál? egy átlagos, nem betegeskedő kutya, őszintén, mennyibe kerül havonta? oltásokkal, meg ilyen kozmetikai dolgokkal, meg mindennel együtt. ez a bűzmirigy dolog mennyire gyakori?
kb. két youtubeos mopszos videó után már eldöntöttem, h őt akarom, szóval már most is tudom, h nem lehet nem szeretni, de mégis mik a negatívumai?
mennyire kockázatos netes hirdetés útján venni egy kutyust, inkább kennelből érdemes? egy kennelből mennyivel lenne drágább?
na most hirtelen ennyi:) nagyon hálás lennék, ha valaki válaszolna erre a kb. száz kérdésre. köszi
juditka21 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 55968
Toma már párszor ajánlott más helyet, azt mi is jobban preferálnánk.
Előzmény: tabitabi (55966)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 55967
Bocsi az Árpád-hídon. ez a nagy meleg biztos:):)
Aki megy és fényképez tegyen fel képeket.

Naplástavi mopszokat keresek az iw...w-es Naplástavi mopszok klubjába:)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 55966
Hello mindenki.

Mi nem megyünk most a talira, nagy meleg, meg át a Margithídon....

Nem tudnánk új helyet későbbiekre a talikra?
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.07.31 0 0 55965
Had osszam meg a topictagokkal egy kortárs művész alkotását, melyre a napokban leltem rá, bizonyos L.E.ZS. monogrammal vannak jelölve a képek, egy grafika és egy festmény!:-)
FoxxyC Creative Commons License 2009.07.31 0 0 55964
Köszi, hogy felhívod rá a figyelmem..:)
Előzmény: Tomahawk_ (55962)
tabitabi Creative Commons License 2009.07.31 0 0 55963
Szia

Én a két csajnak Chicopee puppyt adok az olyan középkategóriás jó táp, semmi bajuk( lekopogom )
Előzmény: veranéne (55936)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.07.31 0 0 55962
Biztosn jól leírtad ezt a szót?:-)
Előzmény: FoxxyC (55961)
FoxxyC Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55961
Szia, üdv a fórumon!
Természetesen mopsztali van télen-nyáron!:) Max szélsőségesebb időben kisebb a létszám, de mindig vannak! Mi már sajna régen voltunk, talán tavasszal.
Úgy adódott, hogy hétvégén alkalmam lesz átélni a mopszfarmos álmodat, még ha csak egy napra is...:)
Táp témában: Keverj a tápba minimális mennyiségű konzervet (nekünk most nagy kiszerelésű MultiFit konzink van, akciós volt a fressiben), csak úgy ízesítés képpen. Biztosn jobban fog csúszni neki!

Ja, és Ani! Köszönjük a jókívánságokat!:) Balázs hogy van? Maoék nem érzik elhanyagolva magukat mellette?
Előzmény: veranéne (55950)
zsazska Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55960
Pfanni! Nagyon édes kis apróság!:-))

Juditka! Szomorú hír! Remélem, hogy megkerül!

Előzmény: PanniF1 (55958)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55959
Beírták az oldalunkra:
"Elveszett!!!!

Eltűnt Érden egy 4 hónapos szuka mopsz. Szürkés-feketés színű, minden autót megugat...

Aki látta, megtalálta vagy tud róla valamit kérem értesítsen...

e-mail: live1341@citromail.hu"
PanniF1 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55958

Sziasztok!

 

Odaát a macskásoknál kaptam a tippet, hátha:

 

eladósorba kerültek az unokatesóm "kicsinyei".

nickem alatti mailcímre írhat, akit esetleg érdekelnek.

 

Köszi!

 

 

zsazska Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55957
Persze Bébyke! Ha már amúgy is van, akkor nyugodtan adjátok neki, de szerintem sem lesz se jobb, se rosszabb, mint a többi!
Előzmény: bébyke (55956)
bébyke Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55956
Carlos is csak azért jutott moped táphoz, mert a párom arcára rá volt írva, hogy Carlosért mindent, még ha drágább is. Az eladó meg egyből rádumálta, hogy ez még jobb lesz. Eddig mi is a R. C. Juniort adtuk és a Hill's-t ő sem eszi meg.
Tehát akkor baja nem lesz tőle, remélem. Én sem értem, hogy mitől különb, mint a többi, de ha már otthon van, akkor nem dobjuk ki.Már ki vagyunk készülve, hogy kell "bérbe" adnunk, amíg nyaralunk, pedig még el sem mentünk.
Előzmény: veranéne (55937)
veranéne Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55955
tényleg, ezek a margitszigetes mopsztalálkozók élnek még? olvastam valahol, hogy minden hónap első szombatján vannak.. csak nem tudom így ebben a nagy melegben is kimerészkednek a lihegők? :D mert akkor augusztusban ott a helyünk :)))) esetleg jöhetne akkor a kóstoló is, biztosan levennéd a lábáról =)))))))))))) köszi!!!! :D
Előzmény: Tomahawk_ (55953)
veranéne Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55954
hmm, törölgetem a szemét neki néha sima kamillával amikor jobban csipásodik vagy könnyesebb, és attól mindig helyrejön. de a már meglévő vörösödéssel tényleg nem tudom mit kezdjek. mondjuk tényleg nem kiállítási kutya, úgyhogy nem idegelem magam ezen :)

Előzmény: juditka21 (55952)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55953

Ott az ezirányú vágyaidat valóban kiélhetnéd, ha elég fürge vagy hozzá, mert a legritkább esetben tömörülnek csapatba a dögök!:-)

 

Nem tudom merrefelé laktok, esetleg szívesen adunk Happy Dog-ból kóstolót.Nem szoktam isteníteni tápot, de amit Pedro nem un meg pár hónap múltával abban lehet valami, ami jó nekik!:-)

Előzmény: veranéne (55950)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55952
Sima gyógyszertári bórvíz jó. Nem fogja eltüntetni, de tisztítja, fertőtleníti. Vannak speckó szerek, de ezeket inkább kiállításra hurcolt kutyáknál vetik be. Kicsit túlzásnak tartom, hogy szájon át adjunk olyan szert, ami megakadályozza, hogy vöröses legyen...http://www.selbruha.hu/webbolt.php?k_kat=13
Inkább az a kérdés, hogy mitől könnyezik. Bár ennél az arcszerkezetnél gyakori, illetve a belső szemzug szokott picit befelé fordulni és a szempilla irritálhatja a szemet.
A kedvencem, amit a doki mondott: könnycsatorna plasztikát is végeznek állatorvosi egyetemen. Oké, egyúttal a ráncait is felvarratjuk, végülis csak három éves már... váá.
Előzmény: veranéne (55951)
veranéne Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55951
ja, mégegy kérdésem lenne így hirtelenjében, ha a ti kutyikáitoknak is befogja a könny a szeme alatt, olyan vörösesre a szőrét, tudtok rá valami halálbiztos szert amivel le lehet neki törölgetni? vettem rá valami folyadékot (bórvíz tartalmú azt hiszem) de több nap kezelés után sem szedte le... :/
veranéne Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55950
hát köszönöm a válaszokat, megjegyzem én is erre gondoltam :P szóval hagyjatok helyet nekem is a gödörben :D

kipróbálom majd ezt a happy dog tápot is, nekünk a hill's nem jött be, pedig annak a honlapján 100%os garanciát ígérnek arra, hogy ez bizony ízleni fog a kutyinak. hát akkor a maradék 0%ba tartozik a töpörtyűm :D:D:D úgyhogy először csak kis kiszerelésben próbálkozunk majd :)

picit visszalapoztam, már nem tudom ki írta, de maximálisan egyetértek azzal, hogy ha van mopsz, akkor kell még egy, még, még :D:D személy szerint vannak olyan bohókás vágyaim hogy úgy... egyszerre nagyonnagyonsok mopszot dögönyözhessek, minimum 10-15, igy befeküdni közéjük és csak ölelgetni őket, hihihihihi :D:D:D ha feleslegesen sok pénzem lenne nyitnék valami mopszfarmot :D (na látszik mennyire szerettem bele ezekbe az édes kisállatkákba...)
ehh, mindenképpen el kell jutnom egy mopsztalira =)))
juditka21 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55949
persze nem a harminc akárhány négyzetméteren tárolom, hanem mamánál. Akinek van lehetősége érdemes nagy kiszereléseket venni. Nálunk így anyósék snacijának a tápja is meg van oldva.
Előzmény: juditka21 (55948)
juditka21 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55948
Még mielőtt a ka után kapnék a royal miatt is: én olcsóbban vettem tenyésztői áron, igaz mára az is 13000/15kg lett és újabban friskies juniorral kevertem, mert az is jó pici szemű. A kicsinek most acanát kezdtem adni, de úgy kell a Berry kajájától ellökdösni:))
Előzmény: Tomahawk_ (55945)
zsazska Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55947
Lassan írsz, Toma!:-)))) viszont jól!
Előzmény: Tomahawk_ (55945)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55946
Vagy lehet, ha jobban járnak, ha lesavaznak, bár az is mire engem lebont...hát nemtom!:-)
Előzmény: Tomahawk_ (55945)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55945
Míg írtatok, addig én is írtam, még nem olvastam el, de vélelmezem hasonlót!Hát jó nagy gödröt kell ásniuk, amibe mindannyian beleférünk, akiknek ez a véleménye!:-)
Előzmény: juditka21 (55940)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55944
Szia üdvözlet a mopszlizók között!:-)
Az én véleményem, hogy biztosan jó, (tehát vannak előnyei) dolog a mopszoknak az a táp, de én inkább sznobvakításnak tartom a dolgot. A yorkie- soknál már bejött évekkel ezelőtt, miért is ne állnának rá a témára németjuhászosok, angol bulldogosok és mopszosok, stb körében is!? Annak való akinek van rá pénze, hogy olyannal etesse a kedvencét, amiről azt állítják, hogy az aztán neki való, vagy olyanoknak, akinek nincs, de lusta keresni egy olyan tápot, ami éppilyen megfelelő a kutyájának,.
Nincs érdekeltségem reklámozni, ne gondold, de mi két kutyát etetünk Happy Dog Mini Adult táppal 15 kg/ 8000 forintos(azaz a R.C. 4.5 szer drágább!!) áron és nem unják, szeretik a blökik, kisszemű táp és ha igaz ami rá van írva beltartalomként, akkor még prémium minőségű is. A teljes valóságtöltetéről a beltartalomnak a R.C. - nál sem vagyok meggyőződve.
Előzmény: veranéne (55937)
zsazska Creative Commons License 2009.07.30 0 0 55943
Helyes kis gülümaci:_)))
Előzmény: veranéne (55936)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!