Keresés

Részletes keresés

fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73597
nagy pajkosnak = nagy pajkosan
Előzmény: fr.uzsi (73596)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73596

OFF

Egyébként nekem azért maradt meg nagyon már főiskolás koromban a magzati alkoholszindróma, mert amikor erről volt szó kórtanon, akkor Budai kérdezte, hogy mi a neve az orr és a felsőajak közötti bemélyedésnek. Naná, hogy senkinek nem jutott eszébe, hogy filtrum. Mindenki lapult, sunnyogott, kétségbeesetten kutatott az emlékezetében, erre Budai tanár úr, nagy pajkosnak megjegyezte a szemüvege mögül, hogy ne gondolkodjanak: tankonycsúszda. :D És mondta tovább a magáét. :)

ON

Előzmény: Ancsúr (73590)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73595

Na, így kell ezt csinálni! :)))

 

Henna????

Előzmény: *LAra* (73591)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73594
Lara, gratulálok :)
Előzmény: *LAra* (73591)
cauliflower Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73593

Fruzsi!

 

Egyetértek! Egy csomó dolgot tudunk már egymásról, de ez egy újabb közös szál. Éljen Budai, és a BGYTF!

Előzmény: fr.uzsi (73589)
=***= Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73592
Gratula!!! További gond nélküli pocakosodást!
Előzmény: *LAra* (73591)
*LAra* Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73591
HCG: 166 (13.nap) !!!!! Sikerült! :-)
Ancsúr Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73590
Ámen! A rettegés arénája...:-)
Előzmény: fr.uzsi (73589)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73589

OFF

Áldassék Budai tanár úr neve ;))))

ON

 

dtamika!

Kösz. :)

Előzmény: Ancsúr (73588)
Ancsúr Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73588
Nem kapcsolódik a témához, de: Te sokkal maradandóbb anatómiai tudásra tettél szert, mint én :-) Ancsúr, egy másik gyépés
Előzmény: fr.uzsi (73586)
dtamika Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73587

Szerintem sokkal jobb egy olyan topikra írni, ahol valódi érzelmek és indulatok, valódi emberek vannak, problémákat lehet felvetni és azokra érdemi választ kapni. A valódi vitákat is kedvelem... Miért kéne mindenről ugyanazt gondolnunk? Jó, néha kicsit élesebb a hangnem, mint máshol - de egyrészt ez belefér egy hús-vér emberek alkotta topikba, másrészt a törzstagoknak (bárcsak ne lennének itt olyanok...) kicsivel több "joguk" van, szerintem. A rossz naphoz pedig még csak különösebb jog sem kell...

Én nem tudok  rózsaszínű ködben bájologni, "csak előre nézni", stb... És nem erőt várok egy fórumtól, hanem információt, beszélgetést, vitát - jó, néha megértést, virtuális támogatást is...:)

fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73586

Lara, Henna

???

Miattatok néztem ma be, mi újság?

 

Lara mennyi lett a hcg-d? :)

 

Henna teszteltél? Vagy inkább vársz még?

 

 

A hangnemről annyit, hogy nem tehetek róla, de ha egy fikanick rombolja a topikot, azt nagyon mellre tudom szívni. Amneris pedig nyilvánvalóan fikanick. Mert mielőtt ideírt volna, volt három hsz-e a moderátori topikokban, kvázi megjáratta egy kicsit a nicket, és után bukkant itt fel.

majdnem29 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73585

A vörösbor "témához" szeretnék annyit hozzáfűzni, hogy a mi orvosunk (Krizsa doktor) is ezt ajánlotta, ő pedig nem beszél butaságokat, sőt! Nekem az a véleményem, hogy nincs olyan dolog, aminek ne lennének ellenzői. Legyen az akár a vörösbor, akár valamilyen gyógyszer, mindegy hogy hány embernek vált már be (akár több ezernek is), tuti biztos, hogy lesz olyan aki megcáfolja a hatékonyságát. Ez mindig így volt és így is lesz. Egy biztos, nekem az orvos szava szent, én csak rá hallgatok, az ő utasításait követem.

Mivel már régen írtam, röviden leírom az eddigi történéseimet babaügyben, csak a rend kedvéért. Soha nem volt rendes mensesem, a nőgyógyászom előre felkészített, hogy nem lesz könnyű teherbe esnem, diagnózis PCOS. Először hónapokig stimuláltak gyógyszerrel (Clostylbegit), nagyon jól reagáltam rá, de nem estem teherbe. Aztán volt HSG, laparoszkópia, hiszteroszkópia, eredmény: a petevezetők átjárhatók, de endometriózisom van. Egy ismerősöm mesélt a Kaáli Intézetről, azon belül Krizsa doktorról, hozzá kezdtünk járni és az endometriózis miatt egyből lombikkal kezdtünk. 2004. májusban volt az első IVF, nem sikerült. 2005. szeptemberben volt a második, nem sikerült, de lett 8 fagyibabánk, úgyhogy gondoltuk azokkal még  november-december körül megpróbálkozunk. De novemberben nem jött meg a mensesem, és csodák csodájára kiderült, hogy terhes vagyok, méghozzá spontán jött össze. A baj csak az volt, hogy méhen kívüli volt, úgyhogy műtét, kaparás, meg minden. Azóta pihenőn vagyok, mert ezek a sorozatos kudarcok nagyon megviseltek és most érzem csak úgy, hogy képes vagyok tovább csinálni, úgyhogy májusban újabb IVF. Márciusban már konzultációra megyünk, aztán hajrá! Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült! 

Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73584

Sziasztok!

Szerintem ha vki rendszeresen olvas, tudja, hogy nincs itt semmiféle rossz hangulat. Rossz és érzékeny napja meg lehet mindenkinek. Én szeretek ide járni,  mindig megértést és támaszt kaptam gyakorlati kérdésekben és lelki problémákben is. Úgyhogy köszönöm mégegyszer!

Pandi36 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73583
Sziasztok!
Én is már rég jártam felétek...De egyet értek az előttem szólóval!Néha én is meglepődöm a hangnemeteken!
Előzmény: majdnem29 (73582)
majdnem29 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 73582
Szép napot mindenkinek!Megdöbbenve olvaslak benneteket, borzasztó ez a hangulat, ami itt uralkodik mostanában. Régóta figyelemmel kísérem az itt zajló eseményeket, de jó ideje nem írtam már, viszont ezt most nem tudom szó nélkül hagyni. Ez a hely nem arról szólt eddig, hogy támadjuk egymást és elüldözzünk bárkit is, de sajnos most ezt látom. Én egyik lánynak sem mondom, hogy nincs igaza, de kérlek titeket, ne bántsátok egymást! Akik ezt a fórumot olvassák, úgyis van elég bajuk, nem azért jönnek közénk, közétek, hogy az egyre jobban eldurvuló hangnemű vitáitokat olvassák. Ez egy nagyon jó hely (volt) lelki feltöltődésre, amikor sikerekről olvasok itt, akkor bennem is újjáéled a remény, ha sikertelenségről, akkor együttérzek, nekem ez a fórum erről szól. Ne haragudjatok, de ez kikívánkozott belőlem! majdnem29 (most már azt kellene írnom, hogy majdnem31)
Holcika Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73581
Igen értem. és köszi
Előzmény: fr.uzsi (73580)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73580

Ezek szerint Te és a barátnőid jártasabbak vagytok az IVF eljárásokban illetve a transzfert követő időszak életmódbeli előírásaiban, mint maguk a meddőségre specializálódott szakorvosok. Csak azt nem értem, hogy ilyen zseni miért hever így parlagon. Én ismerek néhány lombikos babát, akinek az anyukái masszívan alkoholizáltak a Te és barátnőid fogalmai szerint a terhességük első pillanatától kezdve a maguk napi fél-egy deci vörösborával. Szeretnék végre én is annyira károsodott magzatot szülni, mint ők. ;) De azért jó, hogy jelentkeztél, mert majd a 9. beültetésem után Hozzád fordulok tanácsért, hogy mit tegyek a siker érdekében, mert lehet, hogy eddig azért volt kudarcra ítélve minden próbálkozásom, mert követtem az orvos utasításait, tanácsait. :)

 

Holcika!

Te bizony elmondtad az első hsz-edben, hogy van már egy két éves kisfiad, akire hat évet vártatok, és most próbálkoztok a másodikkal, sőt azt is elmesélted, hogy nem indult simán az a terhesség. :) Nem kell magyarázkodnod, hiszen én sem úgy értettem, hogy személyi szám, vércsoport, és minden lehetséges adatot közölni kell magadról, csak néhány infót, hogy a többiek nagyjából képbe kerüljenek. Érted. :)

Előzmény: amneris (73577)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73579
amneris azt hiszi, ha halálba küldi radamest, örökre elválaszt(hat)ja aidától. okos volt ;
Előzmény: amneris (73577)
Holcika Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73578
Sziasztok!
Akkor én is elnézést kérek, mert tényleg nem ismerem a szokásokat először léptem fórumra és nem mutatkoztam be.
6 évi próbálkozás alatt '98-tól volt beültetésem és kryo-et is de az elején a kötelező inszem.-ből is volt jó pár. 2004-ben volt az utolsó kisérletünk mielőtt feladtuk volna és ebből lett a sikeres kryom és született egy kisfiam és most a második babánkat szeretnénk, bár a jelen jogi szabályozás alapos megfontolást igényel. Jelenleg előjegyzésen vagyunk és május körül kezdjuk előről.
Hát ennyi, most azért olvasom a forumot, hogy erőt gyűjtsek, mert a második nekifutás semm könnyebb mint az első.
Előzmény: fr.uzsi (73568)
amneris Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73577

Nem gondoltam, hogy ekkora szentségtörés a totális 0 alkohol melletti egyszál véleményem, hogy ettől még meg is ijedhet valaki... Az általam (és legtöbb barátnőm) által ismert orvosoktól hallottam ezt, mindegyikük kifejezetten az "egy korty sem" híve volt (illetve jelenidőben is). Van egy érdekes állami tanulmány, amit sajna nem tudtam bevágni (talán, mert pdf és ott másképp kellene csinálnom), ott sok-sok ország "hivatalos" álláspontját veszik végig. Ott legalább fele-fele az arány, ha nem több a teljes óvatosságra intő. A többi tanulmány is, amit olvastam, azt hozza ki lényegnek, hogy nem tudni biztosan a "még egészséges" mennyiség határértékét, ezért mondják, hogy inkább semmit. De biztosan megint csak az észt osztom, meg nem vagyok eléggé tudományos és friss, meg ijesztő is lehetek, úgyhogy tényleg elbúcsúzom. Nem tudom, én kit ijeszthettem meg, de engem sikerült megijeszteni... :-))

Még mindig nem értem, hogy Kinga miért írta, hogy itt IS okoskodom, mikor még sehol nem "okoskodtam"... :-)))

Előzmény: fr.uzsi (73576)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73576
Egyébként meg nem kell elmenned, hiszen 9 év lombikozással a hátad mögött, biztos sok hasznos olyan tapasztalatod van, amit megoszthatnál a topiklakókkal. Csak most szerintem, ezzel a véleményeddel,  félő, hogy megijesztettél néhány kezdőt vagy read only-t, és esetleg megkérdőjelezik az orvosuk tanácsát, aki meg kifejezetten javasolja esetenként a pohárka vörösbort. Érted ugye?
Előzmény: amneris (73572)
amneris Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73575
Én is így hittem... :-))) Tényleg sok szép babát kívánok mindenkinek és minden egyéb maga áhította jót.
Előzmény: kinga71 (73574)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73574
Szerintem lépjünk túl ezen, nem volt ez egy szerencsés belépő, de ugorjuk meg, felnőtt emberek vagyunk.
Előzmény: amneris (73572)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73573

viszont kívánom :)

Előzmény: amneris (73572)
amneris Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73572

9 éve lombikozom.

Akkor a többi cikket nem vágom be, teljesen mindegy. Nem vizsgázni szándékoztam. Felejtsétek al, amit írtam, kérlek esedezve, és sok-sok sikert mindenkinek.

fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73571

Már bocs, de ebben a cikkben is az van, hogy napi egy pohár bor, maximum. Vagy nem jól értem ezt a bekezdést? :

 

A Brit Szülészek és Nőgyógyászok Királyi Kollégiuma a vizsgálatok alapján ezért azt tanácsolja a terhes nőknek, hogy napi alkoholfogyasztásukat egy kis pohár borra, sörre vagy ugyanennyi alkoholt tartalmazó szeszes italra korlátozzák.

 

Mintha ugyanezt ragoztuk volna mi is. Itt senki nem arra bíztatta a másikat, hogy igya le magát a sárga földig.

 

A klasszikus magzati alkohol szindróma kialakulásához az én eddigi ismereteim szerint (oligofrénpedagógia szakos gyógypedagógiai tanári diplomával és tapasztalatokkal a hátam mögött) napi fél liter bornak megfelelő alkohol fogyasztása szükséges. És itt nem erről volt szó. Nem azt mondtuk, hogy bontson fel egy üveg Pinot Noir-t és iszogassa meg együltő helyében.

 

De még mindig nem árultad el, hogy mióta lombikozol, miért van rá szükséged, vagy nem is vagy lombikos?

És a pipolphenes kérdésemre sem kaptam választ. :)

 

Előzmény: amneris (73569)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73570
Frissebb, tudományosabb nincs?
Előzmény: amneris (73569)
amneris Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73569
Előzmény: fr.uzsi (73568)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 73568
Ha ennyire kezdő vagy, akkor hadd segítsek! Itt ezen a topikon úgy szokás, ha valaki először beír, akkor nagyjából bemutatkozik, elmondja, hogy lombikos, inszemes, hányadik próbálkozás előtt áll, stb...  Itt tapasztalatcsere folyik, nem észosztás ismeretlenül.
Előzmény: amneris (73566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!