Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2012.10.01 0 0 10196

mivel jobb oldalon volt a gond, egyik gyógytornász szerint túl sokat terheltem át balra, és nem bíta a térd

de a műtét óta érzem, hogy fáj a bal térdem és a ba csípőm felett, majdnem vese tájékon a derekam

Előzmény: enerdzsájzer (10195)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.10.01 0 0 10195

Jól mondod, senki sem foglalkozik vele. Majd megyünk az oep-hez hogy fizesse ki a 2 milliós németországi kivizsgálásunkat, meg még pár misi kezelés esetleg műtét. Nem is tudtam hogy ezt így lehet. De megértem hogy nem csinálnak nagy reklámot neki. Nyomorodjon meg mindenki itthon úgy ahogy akar. oep szlogen: hulljon a férgese!

Szerintem fájhat a térded ott a gerincbaj miatt. Főleg ha eddig nem volt vele baj csak mostanában fáj. Mert hát gerincműtétből lábadozva vágtad tönkre a térdedet esetleg? Guggoltál, fociztál, vagy letekertél Pestről Szegedre?

Előzmény: real_geri (10194)
real_geri Creative Commons License 2012.10.01 0 0 10194

Kedves "okosok", már aki okos, és tudja a választ!

 

Hogyan tudom kideríteni (ha már az orvos nem foglalkozik vele) hogy a térdem azért fáj, mert valami van vele (izületi gond, gyulladás, reumatikus fájdalom), vagy azért, mert oda sugárzik ki a derekam egyik betegsége, mert pont azt az idegszálat nyomja, ami a térdem ezen pontjára megy?

 

Értem ez alatt, olyan teszt, ami megmutatja, pl terhelés nélkül is fáj, vagy nem, stb?

már hetek óta küzdök vele.

a bal térdem belső oldalán, a térdhajlat középvonalában egy adott pontban fáj, kb az izomfej tövében

nyomásra, hajlításra fáj, ha nem ráállok, hanem lógatom, behajtom, akkor is, ha ráállok akkor is, ha oldalt fekvésben nekinyomódik a másik térdem, akkor nagyon

 

(mert előző sérvemnél a jobb lábszáram külső éle a derekam miatt fájt)

real_geri Creative Commons License 2012.10.01 0 0 10193

megnéztem, nem semmi...

Előzmény: real_geri (10192)
real_geri Creative Commons License 2012.09.30 0 0 10192
Koszi, jo hosszu lesz :)
Előzmény: Törölt nick (10191)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.30 0 0 10191
Előzmény: bela2200 (10189)
real_geri Creative Commons License 2012.09.30 0 0 10190
Linket kérünk!
Előzmény: bela2200 (10189)
bela2200 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 10189

Tegnap éjszaka hallottam egy igen elgondolkodtató interjút a Gerincgyógyászati Központ vezetőjével az Info Rádión.

Hallgasd meg...., értelmezd a magad szempontjánól.

 

 

 

........................

Előzmény: Törölt nick (10187)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 10188

Mi is külföldben gondolkodunk,mert itt nem lehet

Előzmény: Törölt nick (10187)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.30 0 0 10187

3 gerincműtétem volt és mind a 3x nem azt műtötték ami okozza a panaszom, találomra valamit megoperáltak. Most meg már annyi elváltozás van a gerincemen, hogy fingjuk nincs, hogy melyik a panasz okozó. Meg kell próbálkoznom kimenni valahogy külföldre, mert itt Magyarországon nem fog senki segíteni, ezek nem orvosok, csak tartják a zsebüket a semmiért! Január óta jártam fájdalom ambulanciára annyi történt megszúrtak 3x és utána lezárták a kezelésem, ez aztán fájdalom ambulancia!

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.30 0 0 10186

Mondjuk kikérni kikérheted más orvos véleményét, hátha Ő lát valamit és nem csak találgat. De sajnos a gerincnél ez a baj, hogy lehet az Mr-n, Ct-n nem látszik semmi, vagy éppen több mindent látnak és nem tudják, hogy pontosan melyik okozhatja a panaszt.

Előzmény: Anikó 11 (10184)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 10184

Az a baj,hogy egy normális választ nem kaptam,nálam nincsen olyan,hogy ha,most vagy tudom vagy nem,hogy mi a baj,arról nem is beszélve,hogy 5x adom az inzulint magamnak,az előzö műtétnél is össze vissza ingadóztak a cukraim.....

Még annyit teszek,hogy megnézetem egy másik gerincsebésszel,bár azt is tudom,hogy itt senki nem nyúl bele más munkájába.

Előzmény: Törölt nick (10183)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.29 0 0 10183

Ő legalább meg akarja nézni, hogy mi okozhatja a panaszod. Az én orvsom meg simán kihajított, hgy ez van éljek így, nekem miért nincs ilyen szerencsém, hogy azt mondják, tárjuk fel nézzünk bele, hgy mi az ami okozza  az iszonyat fájdalmam amitől minden nap imádkozok, hogy haljak már meg.

Előzmény: Anikó 11 (10182)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 10182

Sziasztok!

Csütörtökön voltam a gerincsebésznél és újabb műtétet szeretne,de ezt azért elmesélem nektek is.A CT-n ő látott egy mészcsőrt,ami nyomhatja az ideg gyököt,de a tüneteim nem azt az ideg gyöki nyomást támasztják alá,a csavarok állítólag jó helyzetűek,de ha már műt akkor ki akarja cserélni egy újabb korszerűbb implantra,és nagy valószinűséggel a dúrazsák is megsérülne,az pedig 5 nap fekvéssel jár.

A műtétbe semmiképpen nem megyek bele,mert én azt éreztem,hogy halvány lila gőze nincsen arról az orvosnak,hogy mi is van,de ő mindenképpen fel akarja tárni.

Ezzel az állapottal együtt tudok élni,de még egy műtétbe nem megyek bele,ha lehet akkor ne rajtam kísérletezzenek.

real_geri Creative Commons License 2012.09.27 0 0 10181

3 hétre van időpont a Kistarcsai kórház reumatológián ::(

Atti71 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10180

Hordtam!

 

Előzmény: Atti71 (10179)
Atti71 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10179

Én 4 hónapig hortam ha kellett ha nem és most már vagy öt hónapja azt se tudom hol van.! :) Hál Istennek!

Előzmény: enerdzsájzer (10174)
Flóri7 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10178

Küldtem e-mailt, ha van időd, várom válaszod! köszi:Flóri

Előzmény: Atti71 (10161)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10177

Szia!

Átküldöm a számomat az email címedre,nagyon várom a hívásodat.

Előzmény: reici (10176)
reici Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10176

Szia

Hasonló problémával küzdök én is,szeretnék egy-két dolgot kérdezni tőled.Tudnál nekem egy elérhetőséget (tel.szám) küldeni a reici77@gmail.com címre?

Előre is köszi!

Előzmény: Anikó 11 (10156)
angelina111 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10175

Én is az a típus vagyok aki nem rengősre van hízva hanem olyan husosan nagy vagyok!Én sosem leszek pl 50 kg...talán ha már a föld alatt lennék és a kukacok lerágnának rólam minden húst,akkor talán elérném!Akár hogy is de a felesleg azért rengeteg rajtam,ha a gerincemen nem is segít a lábamnak  biztos jót tenne ha elhagynék minimum 40 kg-ot!A fűzőt Lehet kipróbálom,megkérdem majd az orvost,mert én is érzem, hogy az sem jobb amikor csak fekszik az ember,attól meg végképp leépülnek az izmok!

Előzmény: enerdzsájzer (10172)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10174

Szintén fixálva vagyok.  Műtét után kb. fél évig használtam, de csak akkor ha felkeltem sétálni. Ha feküdtem nem volt rajtam, csak az első kb. két hétben. Nyáron sokszor napokig-hetekig el tudtam hagyni, de most megint rendszeresen kell használnom. Főleg a hátam egyre romló állapota miatt. Nekem a gumírozott szövet van műanyag merevítő rudakkal megtámogatva, elég kényelmes és enged egy kis mozgást is és elég jól tart.

Előzmény: Atti71 (10169)
Atti71 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10173

Hát igen! A gyógytornász az nekem is azt mondta, hogy felejtsem el a műanyag fűzőt. Viszont egy Németországban dolgozó orvos barátom pedig azt mondta, hogy nehogy már a gyógytornász döntse el , hogy mi jó nekem, ő nem igazán érzi azt a fájdalmat amit én. Sőt nekem az orvosom aki műtött az is azt mondta, hogy csak akkor járjak gyógytornára ha majd bírom. A műtét után rögtön felírta a fűzőt anélkül egy lépést sem tehettem. Még el nem készült a fűző (cső kihúzása után 2nap) még felállni sem engedett. És szigorúan utasított, hogy hordjam még akkor is ha már úgy érzem nincs rá szükségem. Majd ő megmondja mikor hagyhatom el. Igy is volt. És hálás vagyok neki érte, pedig a végén már nagyon nagyon kényelmetlen volt. De most már tudom, hogy megérte hordani, "szenvedni" vele!

Előzmény: angelina111 (10170)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10172

Ja igen... a gyógytornász lebeszél róla, mert ha állandóan viseled, elgyengülnek alatta az izmok. Persze ha a gyógytornásznak fájna annyira, akkor ő is kihasználna mindent ami ha csak kicsit is meg csak átmenetileg is de valamicskét elviselhetőbbé teszi a fájdalmat. Nem véletlenül találták ki ezeket a merevítős cuccokat.

A lényeg hogy nem szabad hozzászoktatni magadat-a gerincedet, hanyagolni ha lehet és csak akkor felvenni ha muszáj. Vagy ha tudod hogy olyan dolgot fogsz csinálni, amitől fájni szokott pl. hosszas várakozás a rendelőben, utazás, ilyesmi. Tornához persze nem célszerű viselni. Ez az én személyes tapasztalatom.

Előzmény: angelina111 (10170)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10171

Akkor szerintem írass ki egyet. Olyat ami végig tart. Érdemes kipróbálni.

A súlyomból én is ledobhatnék egy húszast simán. Biztosan könnyítene egy kicsit, bár én inkább húsosan vagyok túlsúlyos.

Előzmény: angelina111 (10170)
angelina111 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10170

Nem sosem próbáltam és nincs is nekem!Nyakmerevítőt írt csak a doki egyszer de arról meg lebeszélt a gyógytornász!Ma már fel tudok kelni de nagyon fáj a derekam ez a kettétört érzésem van!A lábam az jobb,de csak pihenek nem merek semmi terhelőt csinálni!Nekem már az is megkönnyebbülés lenne ha lemenne rólam vagy 40 kg  vagy 50,de nem megy hiába próbálom!Valakinek nem kell egy kis túlsúly ingyen adnám :) Biztos ez is számít mert nem 1-2 kg pluszsúlyom van hanem rengeteg!

Atti71 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10169

Szia!

 

Én műtét után (fixálás) 4 hónapig folyamatosan hordtam a merevítőt. Azt ami a nyaktól a fenék vonaláig ér és 3mm vastag műanyagból van, az elején három vastag tépőzárral amivel össze lehetett húzni. Ezt mindenkire külön készítik el. Ez teljesen levette a terhelést a gerincemről. Nagyon jó volt. Mikor fel se tudtam állni, ezt felvéve akár kilómétereket is tudtam gyalogolni.

Előzmény: enerdzsájzer (10168)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10168

Pfff. Az nem semmi. :((( Gerincfűzőt meg olyan merevítős cuccokat is próbáltál már?

Van olyanom, ami a vállak vonalától leér a fenekemig, van külön a derekamra. Próbálom hanyagolni, de néha fel kell venni, főleg ha a beleáll a hátamba. Van úgy hogy felveszem mindkettőt, plusz lyukmentes övekkel még rászorítok. Teher egy részét leveszi a gerincről, érzem is a különbséget amikor leveszem és hirtelen visszakerül a terhelés a gerincre.

Előzmény: angelina111 (10167)
angelina111 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 10167

A sirdalud nem tudom mennyire új én évek óta szedem!Az viszont lehet,hogy az újabb erősebb kiadására gondolt!Tényleg jó de bazi drága az is sajnos!Én mostanra alig tudok lábra állni,nem tudom mi történt!Fekve is majd leszakad a lábam,nagyon fáj,nem tudok ráállni probáltam lábujjhegyre nem megy összecsuklik a lábam!Alig tudok felkelni az ágyból is,de most már sehogy sem jó !Az egész derekam is fáj mellé mintha kettétört volna!Nem kicsit vagyok betojva,hogy ez most mi!Istenem csak remélem nem valami  nagy gáz van,mert már így is kivagyok a gerincem miatt teljesen!:(((

Előzmény: enerdzsájzer (10166)
enerdzsájzer Creative Commons License 2012.09.22 0 0 10166

Nem a fene egye meg. :) Rohadt idegesítő kótogok szinte bármit csinálok, még sétálás közben is.

Sirdalud nevű izomlazítót írt a háziorvosom. Állítólag új cucc, jók a tapasztalatok vele azt mondta. De tényleg elég jó nekem bejött. Kérdezzetek rá ti is.

Előzmény: real_geri (10164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!