Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25516

El is felejtettem: A csigalépcsőt se tehetem akárhová, mert különben négykézláb kell elhagynom fönn a lépcsőt.

Előzmény: Töck Jenő (25515)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25515

" Legalább 20 nm.   +  nem teljes értékű terek még legalább  10 nm."

A rajzról számoltam a kb. 10 m2-t. A 20m2 nem tudom hogy jött ki. 1,9m belmagasság alatt nem számít hasznos területnek. A rajz szerint jb. 3,5x3,5m az ahol kb 1,8(!) vagy ennél nagyobb a belmagasság. 1,2m2-ből ki lehet hozni egy csigalépcsőt, de az nagyon keskeny és meredek lesz. Én még nappal, jó erőben sem szívesen használnám. Ez az a tetőtérbeépítés (ha nem épül térdfal) amit lehet majd mutogatni, hogy ilyet nem szabad csinálni. Térdfallal jobb a helyzet, DE a térdfalba oszlopok kellenek, amit csak egy új vb. födémbe lehet BEFOGNI. Oszlop nélkül annyit ér, hogy 5-10 évig a helyén marad a tető. Nagybátyámmal is elhitették, hogy elég valami koszorú szerűség. A tető nyomja szét a házat, fölül már 1/2-1 cm-es repedések vannak a falcsatlakozásoknál. Térdfal és befogott oszlop esetén jóval magasabb lesz a ház, nem biztos, hogy engedélyezik. Nem hülye a hatóság, könnyű lebukni. Ez az a ház amelyiknél nagyon ellenjavalt térdfal nélkül a tetőtér beépítés.

 

Előzmény: Alapi42 (25512)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25514

Utána járok mert csigalépcsővel meg lehetne oldani mert van egy 3 nm-es kamra ahol van a létra is a padlásra, ott elférne a csigalépcső,utána járok milyen jogszabályok vonatkoznak a városba .

 

Ja még egy kérdés fél pincés ,viszont nincs ablaka a pincének ,nem tudom így lehet a gázkazánt tenni a pincébe ,én úgy gondolnám nem ,hisz gázos autóval sem állhatunk mélygarázsba ,innen kiindulva?!

 

Egy padlástér tervezése mennyibe kerülhet ,a másik házam tervrajza ,bővítés közel 700 ezer ft volt.   

Előzmény: Alapi42 (25512)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25513

Új tető igen 3-3.5 milla főépítész kemény story utca kép miatt nem biztos hogy engednék a másfajta tetőt, másik házamnál ebbe futottam bele, nem alakithatom át ahogy nekem tetszik mert H2 - es védelem alatt van így most eladó, inkább vettem egy másikat, ha a tetőtér beépítése ennyire macerás  lehet inkább lemondok róla, de még bemegyek meg kérdezem mik a szabályok, mert itt az utca sem mindegy hol van, itt minden ház egy szintes és mind sátortetős

 

Előzmény: Alapi42 (25512)
Alapi42 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25512

" Így lépcső sem kéne elég a feljáró....."

 

 Kérdés hogy mit értesz az alatt ?  Létrát ? Az tényleg lehet akár függőleges is. Igaz felettébb baleset veszélyes … így nem most, hanem már    100 - 120 éve  a padlásokra is lépcsőt építettek. Igaz nem vörös szőnyegeset, de azért a lépcső szabályt már akkor figyelembe vették.

 Nos van a létra,  lehet akár függőleges is, lehet kis hajlás szögű,  aztán  vannak a lépcsők számtalan változatban.

 De ha tényleg  korlátos a büdzsé,  akkor elvileg a jelenlegi tető  kialakítás alatt is beépíthető a tér, de az nagyon kicsi.

 Mondjuk az is pongyola, hogy  új tető  (  "Mindenképpen új tetőt kapna" . írod ).

A tető mint szerkezet áll  a fedélszékből / Oszlopok, szelemenek, karfák,   szarúfák -gerendákból    és a lécezés, héjalás,   bádogozás /. Ha az ácsszerkezetet  nem cseréled,  akkor kicsi a beépíthető tér,  ha meg cseréled akkor, már olyanra, hogy  kényelmesen beépíthető legyen .

 

 De tegyük fel,  marad az ács szerkezet. Akkor is kicsi az a tér, ami  alá beépíthető.  Megjegyzendő, hogy azért nem 10 nm, annál több.

 

 Legalább 20 nm.   +  nem teljes értékű terek még legalább  10 nm.

 Aki nem hiszi nézze meg a XVII.ker ben a  Gyöngytyúk u. és  XVII. u. sarkán egy klasszikus kádárkockát hogyan újítottak fel   és  még a tetőteret is beépítették  és nem  nyeregtetővel hanem sátortetővel.

 

 

 Ja a csigalépcső. Az bizony elfér  1 nm es helyen is, igaz cipőkanalas. De az 1,2   X 1,2 helyfoglalás nem extra. Az pedig lent  1,5 fent 1,5  az 3nm  az elhanyagolható a lenti 80 és a fenti mondjuk 25 nm -hez képest.

 

 Tehát minden megoldható , igaz néha  meggondolandó, hogy megéri e.  ?, !!

Előzmény: Draganovic (25511)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25511

Veszprém megye 20 ezres város két megye székhely 16-16 km re Balaton is 16 km-re van, itt egy bekoltozheto ház 25-35 milla.

Van egy másik házam az most eladó. Itt a főépítész egy hagyomány őrző nehéz fejű ember, sok jogszabály ezért is ha nem egyszerű inkább nem fektetek bele annyi ideget  annyit nem ér. Lent is elég a hely az fent már csak + lenne . 

Előzmény: Alapi42 (25509)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25510

Fent tudna koreografalni lányom versenyre készülni  nem kéne mindig be menni a terembe . 

Van egy másik házam ott már lefutottam a tervező köröket +meccsek a főépítésszel, ennél a háznál csak felújítás lesz, ha a tetőtér beépítést nem erőltetem  csak ha már van körül járom mit tudok vele kezdeni . 

Előzmény: Draganovic (25508)
Alapi42 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25509

A legfontosabb mint írtad a jó alap. De ezt lehet áttételesen is érteni. Tehát  jó helyen van. Nagyok az ingatlan értékek.

 Ha ez fenn áll érdemes foglalkozni vele.

 Mint írtad mindenképpen újtetőt kapna.

 Akkor pedig olyan kialakítás  hogy nyeregtető  +  térdfal  és majd duplája lesz az ingatlanod alapterülete  és az értéke  is.

 Itt a tervezési költség elhanyagolható. De hát azt nem tudhatjuk hol van és azt sem mik az anyagi kondícióid !!

 A födémmel pedig ne foglalkozz. Kap egy  vb. lemezt és    +  200 év meg a világvége.

Előzmény: Draganovic (25503)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25508

Belmagasság 3.40 de akkor nem erőltetem, feleségem tánc tanár lányom táncol igazából fent csak egy WC kéne  meg villany  lépés álló szigetelés  osb , hangszigetelő lap azon laminált + 2 ablak hogy fény legyen. Így lépcső sem kéne elég a feljáró.....

 

Ha lesz ablak az is tervezés köteles vagy csak bejelentés köteles ? 

Előzmény: qwertz77 (25506)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25507

A használható terület valószínűleg kisebb lenne tetőtér beépítés esetén mint most amennyi van.  Kb. 10 m2 a beépíthető rész. Ebből lejön a lépcső alul-fölül. A tervezés az 100-150 eFt. Bukni ennek többszörösét fogod terv nélkül. Ahogy gondolod.

Előzmény: Draganovic (25502)
qwertz77 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25506

ne haragudj, de ez így a de jó lenne ábrándozás kategória. Voltál fent a padláson? Mekkora a a belmagasság?

Ha marad a tető a jelenlegi paraméterekkel újjá építve, akkor a fent a szigetelés lent a padló rétegrend miatt még lejön kb fél méter. nehezen látszik a metszetről, de kb 10nm teret úgy látok kialakíthatónak, hogy a szélén talán 150cm a belmagasság, középen a csúcsban már akár 220-230cm is lehet. A területből vond le a lépcsőt, belső válaszfalakat. A lépcső valószínűleg lent is foglal +helyet

 

Ha nem akarsz hivatalosan csinálni mindent, akkor cseréld le a tetőt beépítés nélkül, beépítetlen tetőként, azt elég bejelenteni enaplózni. Akkor elég egy ács-tetőfedő csapat hivatalosan.

Minden mást utána, már ahogy most is akarod. Azért egy építész terv egy tettérbeépítéshez nagyon nem ártana.

 

Egyébként fent ha tetőablakot akarsz berakni, az is bejelentés köteles változtatás....

 

 

Előzmény: Draganovic (25502)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25505

Az már megint bejelentés ,tervezés stb E naplózás stb :( ezt nem akarom ....

Előzmény: Alapi42 (25504)
Alapi42 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25504

Ha már újtető, akkor legyen nyeregtető.

 Kétszer akkora hasznos tér lehet fent !

Előzmény: Draganovic (25503)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25503

Mindenképpen új tetőt kapna és mivel beton födémes meg jó alap van alatta gondolkoztunk a tetőtér beépítésén.

Előzmény: Draganovic (25502)
Draganovic Creative Commons License 2018.11.26 0 0 25502

Sziasztok adott egy 90 nm-es "kádár kocka" B30-as blokk téglából sátortetős ,salakbeton födémmel ,félig alápincézett.A ház alapja 80 cm mély kőtégla 45 cm széles + 60 cm lábazat kőtégla ,pince résznél persze mélyebb.

 

Szerintetek érdemes a tetőtér beépítéssel foglalkozni egy wc egy fürdő egy gardrób és egy szoba lenne fent ,beépítési terüllet nm-ben nem változna ,a tervezést el akarnám kerülni annyit nem érne ( hosszadalmas ) statikust persze hívnék !

 

Itt van egy két terv rajz az részletesebb 80-ban épült a ház .

 

Köszönöm a segítséget.

 

   

 

Ami egy kicsit aggaszt hogy a beton gerendák méterenként vannak az utolsó rajzon is látszik.

Kard Creative Commons License 2018.11.22 0 0 25501

NEM. Ez nem lekötött betét a feltörés szó értelmetlen (be is baszna ha egyszer jönne mindenki aki az államnak tartozik és "feltörné" a lekötését). Az állampapíroknak van másodpiacuk ahol el lehet adni és vannak árjegyzők akik kötelezően meg is veszik tőled egy minimális marzsért. Az ár pedig mint a piacon változik. Ha vettél mondjuk egy 5 éves állampapírt akkor két év után el akarod adni ha közben feljebb mentek a kamatok akkor kevesebbért ha lejjebb akkor többért tudod eladni mint ha visszaszámolnád belőle a kamatokat.

Előzmény: eekeili (25498)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.11.22 0 0 25500

Van prémium állampapír és mezei állampapír.

Előzmény: eekeili (25499)
eekeili Creative Commons License 2018.11.22 0 0 25499

Köszönöm a tippet. Megjegyezném, hogy az OTP ügyfele vagyok. Már többször rákérdeztem náluk, de  mindig azt állították, hogy ők nem forgalmaznak ilyen papírokat :

 

 

 A Magyar Államkincstár Állampénztári Irodái, Kirendeltségei és WebKincstár elektronikus rendszere, az Equilor Befektetési Zrt., az Erste Befektetési Zrt., az NHB Bank, a GránitBank Zrt; valamint a CIB, a Concorde, az MKB, a Raiffeisen, az OTP, a TakarékBank és az UniCredit fiókhálózatai.

Előzmény: Kard (25496)
eekeili Creative Commons License 2018.11.22 0 0 25498

Miért miért ?

  Az állampapírok lekötött betétnek számítanak, így kivenni csak un. feltöréssel lehet. De ilyenkor nem hogy kamat nincs, de még az eredeti befizetést sem éri el. Csak úgy 96 % -ot.

 Olyan mint egy óriáskerék ami forog - forog kiszállni csak akkor lehet, amikor megtesz egy kört.

Előzmény: Kard (25496)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 25497

Igazad van, nem részleteztem, azt hittem egy bizonyos méretig majdnem mindegy:

 

akkor:

 

3000x2125 mm-es szekcionált kapu motoros hajtással.

Előzmény: qwertz77 (25495)
Kard Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25496

http://www.allampapir.hu/allampapirok/PMAP

A lakás kiadás után is kellene adózni csak mindenki baszik rá amíg rá nem lép a nav a tökére.

Miért kellett kiszedegetned egyenként? Elég balgaság kp.-ban fizetni ki egy lakást, főleg mióta azonnali utalás van.

Előzmény: eekeili (25493)
qwertz77 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25495

Ha nagyobb kapuról beszélünk és a motor beszerelés is benne van, esetleg nem a szomszédból jön, vagy pl. a kiszállítás is benne van, akkor egyátalán nem sok.

Ha több munkát is csinál (nem csak a kapu miatt jön ki), szimpla kapu, motor nélkül, és nincs messze, akkor talán lehetne kedvezőbb ajánlat is.

 

 

Előzmény: sylvanus67 (25494)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25494

Mért: itt senki sem épített be garázskaput?

Előzmény: Kard (25492)
eekeili Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25493

 Hol vannak ezek az állampapírok ?

 Nekem pl. vannak  un.  1 éves  állampapírjaim 2,5 %-os  kamattal.

 

 Csakhogy a kamat után van adó, van a forgalmazó bankoknak ilyen olyan jutaléka , így lesz ebből jó ha 2 %, az meg azért kevesebb mint az infláció.

 Nem tudom mennyire vagytok járatósak a pénzügyi világba,

 Nos nekem van egy un. lakossági folyószámlám.

 Ennek van egy díja  és vannak műveleti költségei.

 Aztán ha befektetni akar az ember kell egy un.  értékpapírszámla  .  Ha  jegyezni akar az ember akkor csak úgy lehet, hogy befizeti a lakossági folyószámlára - onnan megy az érték papírszámlára majd az államhoz. amikor lejár akkor a lakossági folyószámlán landol újra a kamattal.

 Az értékpapír számlának is van számlavezetési díja  illetve van jutalék a forgalom után.

 

 

 Nálam évente  12 milla cirkulál  így.

   lejár  1 milla az állampapírból az a kamattal és az adó levonás után landol a lakossági számlámon, Azt vagy felveszem vagy sem. Én nem veszem fel hanem  újra jegyzek. a jegyzés az értékpapír számlán történik. A pénzmozgás  - lakossági számláról az értékpapírszálára majd onnan az államkincstárba.

 mikor lejár vissza az előbb leírtak szerint.

 Ha pl. a valami nagyot akarok venni  … így volt  pár éve mikor az egyik lányomnak lakást vettem  a lejár havi egy millákat  parkoltattam a lakossági számlámon.... 0.1 % kamattal, mikor egyben volt a 12 milla felvettük, fizettünk a felvételért  majd 15 eft -ot.

 Tény hogy a felvétel ingyenes havonta  2 x , de csak 100 eft ig.

 Tény hogy az a 12 millás lakás most kb. 25 milla.

 nos akim azt hiszi hogy  jó a pénzügyi befektetés téved... csak annyira jó , hogy a pénz nem vagy csak lassan meg tönkre.

 Ugyan így  a lakáskiadás se a mennyország, az is csak szerény hasznot hoz.

 

 De azért mind a kettő jobb mint a semmi.

Előzmény: Kard (25490)
Kard Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25492

Van egy ilyen házépítős facebook group. 10e-en vannak benne. Ott érdemes az ilyen kérdéseket feltenni.

Előzmény: sylvanus67 (25489)
Kard Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25491

"

kiveszi a bérlő kb 100e/hó. évente termel 1,2M-ot. 

 

mikor jön vissza ez a pénz? 15-20év?

" - mert itthon az emberek nagy része képtelen a pénzügyi matekra. Lassan megint visszaáll az ami az elmúlt 25 évben pár évet leszámítva igaz volt, hogy jobban megéri bérelni.

Előzmény: murray (25486)
Kard Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25490

"de ha olcsóbban is adja el mint vette, a bérlet már így is hozott neki pénzt." - az elvesztett kamatok is veszteség. Pont a múltkor néztük azért vanak mindenféle prémium állampapírok amik még 2-3 éves időtávra is 3-4% kamatot hoznak. Ez mindenképp bukó lesz.

Előzmény: Kisfiatal (25487)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25489

14 nyílászáróját br~200e -ből

 

 

Az 14 eFt/db

 

Anno 1997-ben 15eFt/db-ért építették be a szülői házba. Köpni, nyelni nem tudtunk.

Akkor a beépítést nem kérjük, mondtuk. Rendben, akkor nincs garancia az ablakokra.

Így szüleim mégis bevállalták.

 

Rablók voltak, sajnos.

Előzmény: zsigusz83 (25485)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25488

Az a baj hogy az a panel ami 8M volt 2010-ben, az most 18M.
Ha ennyiért megveszi és kipukkad a lufi lehet hogy 10-12M lesz az ára, az nagyon nagy bukta azért.

Előzmény: Kisfiatal (25487)
Kisfiatal Creative Commons License 2018.11.21 0 0 25487

Nem kell h "visszajöjjön" a pénz, egyszerűen hozamot termel, mivel kamatok nincsenek, nem éri meg befektetni, lekötni. Ha kell a pénz akkor meg eladja a lakást. Akkor van cumi ha összeomlik az ingatlan piac, de ha olcsóbban is adja el mint vette, a bérlet már így is hozott neki pénzt.

Előzmény: murray (25486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!