Keresés

Részletes keresés

Csilla Creative Commons License 2001.02.13 0 0 671
Szia!
Isten hozott köztünk!
Kérlek küld át nekem az a dokot a lelőhelyekkel és mindennel amit össze szedtél és fölteszem az oldalra. Hozzám fut be minden mint nyers anyag és én megmunkálom és irány a világháló. Majd a megadott cimet is megnézem. a foltozással én is ugy vagyok mint te, de talán ha össze jön itt nálunk egy kis csoport én is inkább neki látok (most akarok itt Erdélyben szerveződni egy kicsit).
Fen van a frissités :-)))
Jó munkát mindenkinek.
Előzmény: Honee (670)
Honee Creative Commons License 2001.02.13 0 0 670
Szijasztok lyányok!:)

Elég régen hozzákezdtem már a topic böngészéséhez, de most végre a végére jutottam. Megnéztem az SKL-t is, nagyon szuper, gratulálok mindenkinek, aki hozzájárult. Lehet, hogy ez most nekem is sikerül...
Csilla! Az alábbi címen angol rövidítéseket találsz, ha valakinek van rá ideje lefordíthatja.(nekem sajnos most nincs:()http://www.knitnet.com/current/patterns/aheadofs/9910abbr.htm
Ezen kívül "lelopkodtam a topicban általatok közzétett lelőhelyeket és ezen kívül még számos weboldalt is összegyűjtöttem egy dokuba, ha gondoljátok elküldhetem, ezzel is időt spórolva a szerkesztőknek.
Egyébként én leginkább kötős vagyok, már ha ráérek... A patchwork is érdekelne, talán azt meg tudnám varrni, mert ruhadarabokat nem mernék vállalni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az előbbi hű de könnyű, csak azt, hogy az utóbbihoz semmi tehetségem, viszont a patchworkhöz talán...
Bocs, hogy hosszú voltam, remélem, hogy mostantól könnyebben követlek majd Benneteket.
Addig is jó mókolást:

Honee

Előzmény: Csilla (669)
Csilla Creative Commons License 2001.02.13 0 0 669
Már az olasz lapból származó ibolyákat és árvácskákat próbálom föltenni, csak szakadozik a net és lehet hogy nem sikerül ma.
Előzmény: Csilla (668)
Csilla Creative Commons License 2001.02.13 0 0 668
Sziasztok!
Nagy itt a csend... Én szépen haladok a babrás pulcsimmal, készen van a háta.
Van némi frissités a linkek, rendeyvénzek (kaptam infókat az Országos Foltos találkozóról)és a kersztszemes rovatban. Zsuzsi, most teszem föl az áhitott képet (illetve a kép és a leírás már fön van a mintát próbálom feltenni, csak lassú a net) :-))) Van itt még pár ibolyás és árvácskás kép olasz lapokból, remélem hamarosan felkerülnek azok is.
Lőrincz bocsi hogy igy rákérdezek. Szándékosan vagy véletlenül íratkoztál le a listáról? Nem akarlak én erőszakkal taggá tenni csak emélkszem hogy Te iratkoztál föl legelőször és most melepett a kijeelentkezésed.
Jó alkotást mindenkinek.
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.08 0 0 667
Ja, megpróbálom nektek demonstrálni, hogy milyen lesz a sál. Persze ha el nem bajszintom a demonstrálást, akkor legfeljebb csak fogpiszkáló lehet belőle, székely bácsi után szabadon...

IIIIIII

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.08 0 0 666
666 - egy kis sátániság! :-)
Előzmény: Törölt nick (665)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.08 0 0 665
Megvan a harmadik, zöld csík is!

Cic

Csilla Creative Commons License 2001.02.07 0 0 664
Ügyi vagy. Én is haladtam a pulcsimmal, kötöttem kb 10 centit ami teljesitmény az ilyen modelnél, már több mint egy harmada készen van.
Előzmény: Törölt nick (663)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.07 0 0 663
Jelentem, a tervezett hétből két csík már megvan (szürke+kanárisárga)! :-)) Nagyon meg valék elégedve magammal, habár ha így folytatja az időjárás, akkor nem sálra lesz szükség, hanem strandruhára...

Cic

Csilla Creative Commons License 2001.02.07 0 0 662
Szia!
Hogy is van ez a bordótól sárgáig sál? Én most bordó-sárga pulcsit kötök és talán marad fonal aztán lehet kötök egy ilyen sálat.
Előzmény: Lőrincz (661)
Lőrincz Creative Commons License 2001.02.07 0 0 661
Sziasztok!
Husszú sálam nagyon régen nekem is volt, de nemigen tudtam vele mit kezdeni, ha többször tekertem körül a nyakamon majd megsültem, a lelogó vége beleakadt mindenbe (plussz szatyrok, táskák, gyerekek stb!) aztán lefejtettem. De még régen láttam a Burdában egy sálat (ez inkább blúzra pulóverre való!) ami több szünű volt. Egy szin egy kis gombolyag. Vagy sárgától bordóig, vagy kékes zöldes. Most kacérkodom vele. Ja láttam a Cosmopolitan cimlapján egy szines horgolt ruhát. Ha hiszitek, ha nem (sajnos már elmúltam húsz-harminc éves!) de az én fiatalságom idején is ez volt a divat. Ja és a mostani kis szettek (rövid ujjú pulóver kis kardigánnal) és a mi a lényeg, kis himzésekkel. Elővettem a himzési könyveimet és a szalaghimzéseket próbálgatom!
Lőrincz
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 660
Hogy milyet kötök magamnak? A fonal alapszíne sötétbarna, de vannak benne nagyon vékony aranyszínű, meg sárgáslilás szálak (de tényleg hajszálvékonyak!). Az alján 6 sor csőkötés, utána rögtön a kötés (színén síma, hátulján fordított). Egyelőre még nem tudtam eldönteni, hogy tegyek-e bele fonást az elejébe, de valószínűleg fogok tenni az eleje közepébe egy szélesebbet. Amúgy meg tök snassz "szabása" lesz, semmi különösebb faxni.

Cic

Előzmény: Csilla (655)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 659
offoffoff
Akit ez bosszanthatna, annak a "nyomora" engem cseppet sem érdekel!! :-)
on

Bocs a többiektől a temérdek offért, de ezt meg KELL(ETT) beszélni Thorral...:-)

Cic

Előzmény: Thor (658)
Thor Creative Commons License 2001.02.06 0 0 658
:)))
Ez aztán! Vajon kit akarsz bosszantani ahányszor így kell majd szólítania?
(hihi)
Előzmény: Törölt nick (657)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 657
off
Onnan tudom, hogy anno régen elhatároztam (miután "megismertelek"), hogy ha egyszer lányom lesz, akkor ÍGY fogják hívni és megnéztem azt is, hogy mikor lenne a névnapja. Más lapra tartozik, hogy azóta sincs lányom...sem fiam...:-(
on

Cic

Előzmény: Thor (656)
Thor Creative Commons License 2001.02.06 0 0 656
Nem említetted, honnan?
Kösz szépen :) Csillának is kösz :)
magamtól istenbizony nem gondoltam még rá ma :)
Előzmény: Törölt nick (653)
Csilla Creative Commons License 2001.02.06 0 0 655
Igen magamnak kötöm, nem nagyon válalnám másnak. Az elmult hónapban kötöttem egy pulcsit szülinapi ajándékba egy barátnőmnek és egyet a férjemnek, most már rajtam a sor :-))
Cic, Te milyet kötsz magadnak?
Nekem is van ilyen hosszú sálam kétszer körbetekerve is derékid ér mindkét vége :-))).
Thor, boldog névnapot!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 654
Nosza, akkor rajta! Hidd el, megéri "szenvedni" vele, mert a végeredmény lehengerlő!
Előzmény: Thor (651)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 653
Akkor nagyon sok boldogságot!!! :-))))
Látod! - én tudom... Nem említettem még, hogy honnan? :-))
Előzmény: Thor (652)
Thor Creative Commons License 2001.02.06 0 0 652
Jééé!!!
Én ma :)
De még senkivel sem találkoztam, aki tudná. :)
Előzmény: Törölt nick (649)
Thor Creative Commons License 2001.02.06 0 0 651
Igen, valami hasonló. Volt ugyanis (ill. még megvan) egy Svájcból örökölt óriási barna sálam, amit egyszer körbetekertem a nyakamon, és utána lelógathattam a hátamon mind a két végét derékig. Elég széles is, úgyhogy olyan volt, mintha felvettem volna még egy pulóvert a kabát alá :) különösen jó ez a lefelé bővülő kabátokhoz, ami alá alapállapotban pillanatok alatt bebújik a hideg.
Most viszont mindenem fekete-szürke-piros, úgyhogy a barna sál pihen a szekrényben, én meg fázom. Karácsony előtt keresgéltem valami hasonlót ilyen színekben, de minden, amit kapni lehet túl kicsi. Valószínűleg követnem kéne a példádat és alkotni egyet saját kézzel. (Fekete-ezüst, egyenetlenül csíkozva hm?:)
Persze keresztben, mert én hajtépést kapnék a hosszú soroktól :)
Előzmény: Törölt nick (646)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 650
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a sálon kívül folyamatban van egy snassz pulóver is, meg egy csipkemintás babatakaró is...:-) Eme utóbbi ajándék lesz ha elkészül valaha is, a pulcsi meg saját részre. Így legalább nem unom meg egyiket sem kötögetni...
Előzmény: Csilla (647)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 649
off
Thor! Te ma ünnepled a névnapodat? :-)
on
Előzmény: Thor (644)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 648
Legalább magadnak kötöd, ha már így mexenvedsz vele? :-))
Előzmény: Csilla (647)
Csilla Creative Commons License 2001.02.06 0 0 647
Igen látszik de csak azért mert ahol csavarsz ott színt is váltsz, máskép nem látszanna mert elég nagyon csomós buklé. Az egész ugy nézki hogy van egy bordó egy sárga csík majd egy sárga alapon fenyőág szerő minta és ujra a csíkok. Nagyon érdekes de nagyon babrás is.
Előzmény: Törölt nick (646)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 646
Köszönöm az elismerő szavakat! :-))

Annyira én sem szeretem a hosszú sorokat (úgy is néz ki a dolog, nem?!?), de ez valahogy így született meg az elmémben, de pont nem akartam norvég-stílusban kötni. Mondjuk az az egy vigasztal, hogy "csak" kb. 40 sort kell kötnöm belőle, hogy elérjem a kívánt szélességet... :-)))

Thor!
Neked is álmod egy ilyen? :-)

Csilla!
A bukléfonal kiadja a csavart mintát rendesen?

Cic

Előzmény: Csilla (645)
Csilla Creative Commons License 2001.02.06 0 0 645
Hát nem semmi az biztos :-))). Nem szeretem az ilyen hosszú sorokat. Én a hosszában csíkost inkább keresztben kötöttem volna és színváltással (mint a norvégot) oldottam vona meg. Kitartást kivánok hozzá.
Mast én is rém babrásat kötök. Bordó és pasztel sárga buklé fonalból, fonatokkal de a fonat bordó az alap sárga, és nem is fonatnak néz ki inkánn olyan fenyő vagy tyukláb mintának, szóval csavarsz is és színt is váltasz és 3-4 szemenként kell színt váltani minden sorban. 1 óra alatt haladok ugy 5 centit 90 szemmel. Merész válalkozás volt, de megéri mert jó nézki.
Előzmény: Törölt nick (643)
Thor Creative Commons License 2001.02.06 0 0 644
Nem semmi, Cicvarek :) szinte olyan, mintha én terveztem volna. (körbeteker után lógjon le mindkét szára derékig, lustakötés rulez)
Előzmény: Törölt nick (643)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.06 0 0 643
Szeretném Veletek megosztani legújabb munkám menetét. Tegnap este elkezdtem életem sáljának megkötését. Ebben az volna a pláne, hogy lustakötéssel kötött, hosszában csíkos sálra vágyom régóta, ami nem keresztben van kötve, mint a sálak általában, hanem pont hosszában. Ja!- és, hogy érdekesebb legyen, jó hosszú kell nekem, hogy ha körültekerem a nyakam körül, még akkor is lógjon le belőle rendesen. :-) Ergo felszedtem 500 (!) szemet és most szorgosan kötögetek - egy sor leszedése kb. 35-45 perc, ráadásul 3,5-es tűvel kötöm. Jó hülye vagyok, mi?!? :-))

Cic

Csilla Creative Commons License 2001.02.05 0 0 642
Sziasztok!
Sikerült némi frissitést összehozni. Van már rendezvények rovat is. Frissültek a könyvek. Fent van a Zsuzsi munkája az sk rovatba és van egy keresztszemes párna természetesen a kersztszemes rovatban. Majd még igyekszem frissiteni. Jó alkotást mindenkinek!
Előzmény: Cyd (641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!