Keresés

Részletes keresés

fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73659

Az átjárhatósági vizsgálat (hsg/hycosy) a kivizsgálás része. Nagyon fontos tudni, hogy egyáltalán átjárhatók-e a petevezetékeid, plusz jobban látni a méhüreget is, amikor feltöltik kontrasztanyaggal, hogy nincs-e valami deformitás. Szóval ez fontos és kihagyhatlan része a meddőségi diagnosztikának. Az összeférhetetlenséget is vizsgálják, ún. post coitalis tesztettel. Azaz megmondják mikor kell eleget tennek házastársi kötelezettségeiteknek ;), és sacc/kb másnap reggel tőled kenetet vesznek a méhnyak környékéről. Ezt megvizsgálva meglehet állapítani, hogy mennyire barátságos vagy ellenséges közeg a te hüvelyváladékod illetve méhnyaknyákod a férjed spermiumai számára.

Ezzel a 30%-os infóval nem tudok mit kezdeni. :) Ugyanis lényeges a spermiumok mennyisége, motilitása, morfológiája. Ha a spermiumszám nem éri el 20millió/ml-t, akkor oligozoospermiáról beszélünk, ha a motilitás 50% alatti, akkor asthenozoospermia a kórkép neve. Nálunk oligo-asthenozoospermia van. Számokra lefordítva ez annyit tesz, hogy 8-10 millió spermából kb a harmada mozog. De legalább alakilag rendben vannak. :)

Mondjuk ha tényleg gond, hogy fizetős inszem vagy TB-re, akkor viszont érdemes lenne alapból egy másik intézetet választani, mert azért szerintem egy kicsit furán venné ki magát, hogy a kivizsgálásokat a Kaáli égisze alatt végeztetitek el, inszemre átmentek egy másik intézetbe, ahol esetleg megismételtetnek vizsgálatokat, mert jobb szeretik a saját eredményeiket elfogadni, és ha nem jönne össze az inszem, akkor vissza a Kaáliba? Szerintem ezen még most rágódjatok egy kicsit, mielőtt belefogtok bármibe is. :)

Előzmény: bobka2006 (73658)
bobka2006 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73658

Kedves fr.uzsi,

először is köszönöm a szíves fogadtatást :-)

Kezd körvonalazódni a kép :-) Tehát a kezeléshez mindenképp kell HSG / HCS, nem mindegy hol, és mennyiért. Ok.  De abban az esetben ha nekünk lehetne inszemekkel kezdeni, érdemes átmennünk egy másik intézetbe, ahol finanszítozza a TB?

Ha nem vagyok túl indiszkrét, mit jelent az "olyan" spermakép?  A páromét röviden úgy jellemezném: átlagban 30 % -os.

Nekem van peteérésem, legalábbi múlt ciklusban a 14. napon fogtunk egy 20,7 és egy 15,6 mm-est, vagyis elvileg normálisan kellene jönnie a babának. De mi van, ha pl összeférhetetlenek vagyunk és én nyírom ki őket? Erre pl. csinálnak vizsgálatot ?  Jaj, mennyi kérdésem van.... és mennyi lesz még ...

Köszönöm még egyszer a válaszod :-) 

Előzmény: fr.uzsi (73657)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73657

Először is üdv itt. :)

És akkor szép sorjában. A nőgyógyászati vizsgálat manuális illetve UH-os vizsgálatot jelent. A vérvételeket érdemes máshol megcsináltatni, mert a Kaáliban ez fizetős. Azt most nem tudom megmondani, hogy a beutalót ki írja meg, mert ugye változott a rendszer. De erről egész biztosan tájékoztatni fognak az első megbeszélésen. Hsg-t nem csinálnak a Kaáliban, csak HyCoSy-t, ez lényegében ugyanaz mint a HSG, csak nem röntgenes, hanem UH-os, de a HyCoSy-ért fizetni kell. Nem emlékszem az árra. Tehát a Hsg-t szintén érdemes a régi nőgyógyászoddal lezsírozni, hogy csinálja meg Neked abban a kórházban, ahol dolgozik. Ha nincs "régi" nőgyógyászod, akkor keresned kell valakit. Vagy marad a fizetős HyCoSy a Kaáliban.

Hat inszem elvileg akkor kötelező, ha olyan problémátok van, ami inszemmel is orvosolható. Nálunk pl. nem volt inszem, mert olyan a spermakép, hogy eleve csak a lombik jöhet szóba.

Előzmény: bobka2006 (73656)
bobka2006 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73656

Kedves milna, köszönöm :-)

mivel még kezdő vagyok, sehogy sem értem. Ha most odamegyünk és beszélgetünk, akkor utána pl. a rá következő nőgyógy vizsgálatok magukba foglalják-e pl. a HSG-t? Vérvételeket? Ott csinálják? Máshová kell menni beutalóval? Ki adja a beutalót? Fizetni kell-e értük, ha ott végzik? Eddig azt hittem, hogy lombikot csak 6 sikertelen inszem után csinálnak... rosszul tudom? Vagy ha nem, akkor a Kaáliban ki kell fizetni a 6 inszemet, hogy utána TB-támogatott lombikozhassunk? Vagy rögtön lombikozhatunk is, inszemek nélkül?  Bocsánat, hogy ennyit kérdezek, de tényleg nem vagyok tisztában a dolgokkal.

köszönöm :-) bobka

Előzmény: Törölt nick (73655)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73655

Először csak konzultáció lesz, utána fognak megvizsgálgatni. Inszemet is csinálnak de azért fizetni kell, csak lombikra szerződtek le a tb-vel.  Az első nőgyógyászati vizsgálatot és hormonvizsg-ot ki kell fizetni (aktuális árakat kérdezd meg a recepción, ki van függesztve de a konzultáción is el fogják mondani) utána a stimut- petesejtleszívást-beültetést egyszóval mindent a tb fizeti.  Gyógyszerek-injekciók drágák abszolút egyéni kinek mit és mennyit irnak fel, de mindenképpen százezres nagyságrendben kell gondolkodni.

 

Ezek nem túl új infók, remélem kiegészíti más aki tud frissebbet.

 

Ha férfioldali probléma van akkor általában elküldenek külön andrológushoz.

 

Első konzultációnál időpontra hívnak ugyan, de ha azt délelőttre kaptátok biztosan lesz csúszás mert a doki előre nem tudja kinek mikor érnek meg a tüszői, így elképzelhető hogy beugrik elétek 1-2 punkció. De ilyen csak először van, a vizsgálatoknál tartják az időpontokat.

 

Előzmény: bobka2006 (73650)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73653

Sziasztok!

Én is most értem haza, de már aludtam is egy kicsikét.... :) És fáj a fenekem, megkaptam az első Gynevac-ot. Vizitdíj nélkül persze! :)

Bobka 2006, üdv közöttünk!

Angyalka, Te hova tűntél??? Vagy itt repdesel vhol?

Vmikor ősz környékén járt itt Maci21 (?), tud vki róla vmit? Ha olvasol, azért írhatnál egy pár sort, mi van Veled!

Bóbíta Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73652

Sziasztok lányok éppen most éretem haza a munkából.

Kicsit fáradtan és álmosan.

muzsa Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73651
Rheumatoid arthritis? én legalábbis ezt ismerem RA-ként...
Előzmény: albi2000 (73647)
bobka2006 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73650

Sziasztok Kedves Mindenki,

 

nagy nehezen, 1 év próbálkozás után mi is rászántuk magunkat a lombikra. A nőgyógyász ajánlásával bejelentkeztünk a Kaáliba és március közepén lesz az első konzultációnk.  Nagyon megköszönném, ha valaki, aki szintén Kaális, ellátna néhány információval.

Első alkalommal csak konzultáció van, vagy készüljek vizsgálatra is?

A Kaáli csinál inszeminációt is? Milyen beavatkozásokat támogat vagy nem támogat a TB az intézetnél - magyarán miért és mennyit kell v. nem kell fizetni ? A gyógyszerek, injekciók nagyságrendileg mennyibe kerülnek 1-1 kúra alatt?

Egyenlőre ennyi jutott eszembe, remélem valaki tud segíteni :-)

Köszönöm előre is: bobka

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73649
szuper! akkor innentől ezt rögzítjük, és ha a jövőben felmerül, a topikemlékezet őrzi az infot! :-)
Előzmény: albi2000 (73622)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73648
na jól van:)
Előzmény: Törölt nick (73644)
albi2000 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73647
Mi az az RA?
Előzmény: Pirosmagnes (73643)
albi2000 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73646

Kedves Pirosmágnes!

 

Nagyszerű, hogy elsőre összejött. A trombózisra pedig nagyon vigyázz, de az "örömhormonok" szép lassan meggyógyítanak teljesen majd.:)

ÉS ebből  anyerő szériából még fagyibabák is vannak! Ebből még kistesó is lesz;-)

Előzmény: Pirosmagnes (73643)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73645
Abszolút megértelek!
Előzmény: =***= (73640)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73644

Mára már nem vagyok annyira kiakadva...  :)

Előzmény: kinga71 (73642)
Pirosmagnes Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73643

Fr.uzsi szia, és jó reggelt Mindenkinek!

 

Szóval az elmúlt időszak történései: nagyon gyenge "katonás" eredmény után rögtön lombik a BMC-ben, tavaly év elején. 12 petesejt lett , s mind meg is termékenyült.  Nagyon hálásak vagyunk mindenkinek, s mindennek; irtó nagy szerencsénk volt, ui. az első lombik összejött. A kislányunk ezen a héten lesz 4 hónapos.  Az áldott állapot azért hozott egy trombózist, szóval a szurik egészen a szülést követő 6. hétig nem értek véget, most meg kiderült, hogy RA-m is van, de nem bánom, megérte... A 10 kis fagyibabánk meg várakozik.

 

Szép napot kívánok!

kinga71 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 73642
milna, figyelj, amikor én terhes lettem  kisfiammal, aki fagyasztott embrió volt anno, akkor a 26. (!!!) napon volt a tüszőrepedésem. Tudom, hogy kissé ki voltam akadva, hogy ez meg már milyen ciklus, a Konc sem volt túl bizakodó, azt mondta, lehet, hogy ciklust kell csinálni,  viszont türelmes volt mindenki (csak én nem, hihi), főleg a Zeke, mivel akkor K. igen sokat volt távol, és a Zeke monitorozott. És aztán tőle tudtam meg, hogy terhes vagyok :)
Előzmény: Törölt nick (73634)
dtamika Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73641
Én is megkaptam, Fr.uzsi, köszönöm.
=***= Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73640
Most jegelem kicsit a témát. A következő már fizetős lenne, de nem csak a pénz miatt. A múltkori durva volt (986-os hcg-vel biokémiai terhességet megélni), örülök, hogy túl vagyok rajta. Szeretném persze újra megpróbálni, de még nem merem. Meg ha merném is, most még nincs meg hozzá az anyagi háttér. És úgy nem akarom, hogy a lányomtól vegyek el a próbálkozás kedvéért.
Bocs, ha túl bonyolult voltam, mert a lelkem is az még: még mindig nagyon vágyok kistestvérre, de félek is a kudarctól.
Előzmény: Törölt nick (73639)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73639

Veled mi van? Nem kezded újra?

Előzmény: =***= (73637)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73638

Hát az a vizsgálattól függ és attól hogy milyen napon megy az ember.

 

Vérvétel előtt reggelente már 7 kor elkezdenek sorbaállni az emberek. Ez azt jelenti, hogy az épületen kívül áll a sor vége 8 körül amikor kezdenek. Onnan kb 30-60 perc alatt lehet eljutni a recepcióig. Aztán vérvétel vagy helyben v. a központi laborban. Ha ott végeztél akkor sorbanállás az UH-ra ami jó esetben megvolt 9-kor rossz esetben 12-kor. A punkció előtti utolsó UH a legrosszabb mert akkor ott kell maradni végig és megvárni a beosztást. Ez nekem tavaly egy reggel 7től du 3 ig tartó procedúra volt.

 

Vinni kell könyvet, szendvicset, vizet és akkor egész jól bírható.

Megjegyzem ma alig voltak 9.20-ra mentem oda és 11-kor végeztem.

Előzmény: Bóbíta (73636)
=***= Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73637
Sokat gondoltam Rád, nagyon eltűntél... Örülök, hogy nekikezdtél megint! Drukkolok, tiszta szívemből!!!

Igen, egy dokinénink volt... Jaj, de szívesen mennék vissza! Itt a tavasz, ilyenkor szoktunk kezdeni...
Előzmény: Törölt nick (73635)
Bóbíta Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73636

Miért körübelül mennyi a várkozási idő a BMC-ben általában 3-4-óra???

Előzmény: Törölt nick (73632)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73635

Most kapcsoltam, hogy veled a kaáliban volt közös orvosunk nem itt :)

 

Előzmény: =***= (73633)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73634
Köszi, de lehet hogy semmi nem lesz belőle ebben a hónapban. Ma Sz. doki vizsgált meg (10. nap). Nyh 7.5 volt és csak egy 12 mm-es tüsző van ami nem biztos hogy megérik és akkor halasztás van jövő hónapra. Hétfőn derül ki minden akkor már Z lesz. (Megnéztem a papírjaimat az eddigi fagyisoknál, 14-16 mm-esek szoktak ilyenkor lenni.)  Ilyen sem volt még idáig... Most rajtam a para, meg a nátha is...
Előzmény: =***= (73633)
=***= Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73633
Örülök, hogy látlak és nagyon-nagyon szorítok a fagyiknak!!!
Előzmény: Törölt nick (73632)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73632

Most éppen oda... :)

 

Mellesleg sokkal rosszabbra számítottam.... A szokásoshoz képest ma alig voltak.

Előzmény: Bóbíta (73631)
Bóbíta Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73631

milna1 szia!

 

És köszönjük a hasznos infókat.

Te is ezek szerint a BMC-be jársz?

Előzmény: Törölt nick (73630)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73630

Leirom vizitdíj menetét a BMC-ben hátha valakit érdekel. 

Először a recepción kiadnak egy papirt (1) ami amivel vissza kellett menni a főportáig kifizetni a  vizitdíjat. (Ezt meg kell őrizni) Reggel még csak ott lehetett befizetni, de később már a pénztárban is. Ezen kívül a portán van egy kis szórólapos térkép ahol jelölik még a további befizetési helyeket, remélhetőleg ezek hamarosan működni fognak. A befizetésről nyugtát adnak 2 példányban amivel vissza kell menni a BMC recepcióra és megkezdeni a szokásos sort. Az egyik példányt meg kell őrizni a másikat az orvosnak megmutatni. Nekem az orvos is adott egy papirt (2) amin az áll hogy én rendszeresen ide járok igy legközelebb már rögtön mehetek vele a vizitdijat fizetni de elvileg az is jó amit reggel kiadott az Irénke (1).

 

albi2000 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 73629
Köszönöm fr.uzsi, megkaptam, mostmár látom milyen is ez...
Előzmény: fr.uzsi (73618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!