Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.28 0 0 742
Csilla!

Átküldtem, remélem át is ért! :)

Cic

Előzmény: Csilla (741)
Csilla Creative Commons License 2001.02.28 0 0 741
Szia Cicka!
Sajna a képeket nem tudom behozni, biztos lassú a net :-((. Nem tudnád átküldeni emailben? Mondjuk a céges címemre onnan könnyel le tudom szedni: csilla@pw.p5net.ro.
A minta érdekesnek tünik, majd kipróbálom. Jól értem hogy a fonáján is megy a minta, például a 2. sor a fonája?
Előzmény: Törölt nick (738)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.28 0 0 740
Csucsuka!

Mennyiért vesztegették?

Cic

Előzmény: Csucsuka (739)
Csucsuka Creative Commons License 2001.02.27 0 0 739
Halihó Mindenkinek!

Varrógépeket pl. lehet találni a singerco.com, elna.com, brother.com vagy a pfaff.com oldalain. Végül az Oktogonnál lévő varrógép boltban vettük meg álmaim tárgyát.:))
Pfaff márkájú, 15 fajta öltéssel rendelkezik, köztük rugalmas öltésekkel és overlockkal is. Szabadkaros, hátrafele is tud varni, szóval nagyon bele vagyok szerelmesedve:)))
Alapban 4 talpat adtak hozzá, de én már látom a sorsom, ugyanis van egy két olyan talp, amit meg fogok venni.:)))
Na abba hagyom az áradozást:)))

Pusszantás!

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.27 0 0 738
Csilla!

Akkor íme, remélem nem tolok el semmit...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Leírása pedig a következő (maga a mint 18 szemből és 14 sorból áll):

1.sor: 2s, 8f, 8s
2.sor: 7f, 9s, 2f
3.sor: 1s, 11f, 6s
4.sor: 5f, 4s, 5f, 4s
5.sor: 3f, 7s, 3f, 5s
6.sor: 5f, 2s, 9f, 2s
7.sor: 1f, 11s, 1f, 5s
8.sor: 6s, 11f, 1s
9.sor: 2f, 9s, 7f
10.sor: 8s, 7f, 3s
11.sor: 4f, 5s, 4f, 5s
12.sor: 6f, 3s, 5f, 3s, 1f
13.sor: 2s, 2f, 5s, 2f, 7s
14.sor: 8f, 1s, 5f, 1s, 3f

A barna fonott betétes pulcsimnak meg valahogy így néz ki az eleje (remélem látható):

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Üdv, Cicka

Előzmény: Csilla (737)
Csilla Creative Commons License 2001.02.27 0 0 737
Erre a mintára kiváncsi vagyok :-)))
Előzmény: Törölt nick (736)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.27 0 0 736
Nem mohair az a fonal, csak valami enyhén fényes átszövések vannak a szálak között, de szépen jött ki a csavarás, megpróbálom majd beszkennelni az elejét...
A mellénynek külön története van - volt egy kis maradék fonalam, két színből is, de elég kevés volt mindkettő, ergo csak és kizárólag mellényre futja, arra is csak úgy, hogy vastag tűvel kell kötni. Ja, az egyik fonal vastag (tejeskávé színű), a másik vákony (püspöklilába hajló szín). Csak a világosból is lett volna annyi, hogy egy mellény összejöjjön, de 7-es tűvel kötve, nagyon laza lett volna. És akkor uccu neki, összefogtam a kettőt, 7-es tűvel kötni maga a tökély, most így cirmos lesz és úgy néz ki a mintája, mintha vesszőfonás lenne, de mégsem az. Majd leírom a mintáját, szerintem tök egyszerű, de nagyon mutatós, érdemes kipróbálni csak úgy érdekességképp egy kis darabkán.
Előzmény: Csilla (735)
Csilla Creative Commons License 2001.02.27 0 0 735
Bocsi, elfelejtettem hogy kész van a sálad. Hát Te nagyon ügyi vagy. Ha jól emlékszem a te pulcsid is moher és tettél az elejébe csavarást. Szépen ki jött? Milyen mellényt kötsz?
Előzmény: Törölt nick (734)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.27 0 0 734
Ld. 702-es hozzászólás ha jól emléxem...:-))
De azóta már a barna pulcsi is kész van, meg egy újabb mellénynek a háta is...:-))
Előzmény: Csilla (733)
Csilla Creative Commons License 2001.02.27 0 0 733
Köszi a tippeket. Na mi van a sáladdal? Kész van már?
Előzmény: Törölt nick (732)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.27 0 0 732
Csilla!

Igen, úgy értettem, de ha tartózkodsz az ilyen "habos" megoldásoktól, akkor ritkíthatod is a csavarásokat.
Most csak azért reklámozgatom ezt a megoldást, mert láttam egy ilyen modellt és nagyon megtetszett. Meg is akarom kötni magamnak, csak természetesen én valami cérna-alapú fonalból, hogy ne dudorodjanak ki a csavarások, inkább csak látványos legyen, mert hát valljuk be, cseppet sem vagyok apró termetű...:-)))

Cic

Előzmény: Csilla (731)
Csilla Creative Commons License 2001.02.27 0 0 731
Igen, én elég aprócska vagyok :-)))
Ugy érted hogy az egész eleje-hát-ujja tele legyen ilyen csavarásokkal? A másik megoldás hogy bizonyos távolságokra teszek három csavarást, tehát egyet középre és ennek a két oldalára még 1-1, az ujjába csak 1 csavarás középre és a háta meg ugy mint az eleje.
Előzmény: Törölt nick (730)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.27 0 0 730
Csilla!

Ha jól emlékszem, akkor Te egy alapvetően kicsi termet vagy - ebből kifolyólag én a helyedben nem csak a széléretennék 1-1 csavarást, hanem egymás mellé végig úgy az elején, mint a hátán és az ujjakon.

Cic

Előzmény: Csilla (729)
Csilla Creative Commons License 2001.02.27 0 0 729
Na, mondjuk teszek két ilyen csavarást a szélére. Mit tegyek középre ami jól is mutat? Az ujjába is tennék 1-1 ilyen nagy csavarást. Mi legyen a hátával?
Előzmény: Törölt nick (728)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.27 0 0 728
Csilla!

Próbálj meg esetleg nagy csavarást beletenni, mondjuk legalább 12 szemet csavarj meg és akkor "kénytelen lesz" látványosnak lenni még mohair fonalból is! :-)

Cic

Előzmény: Csilla (727)
Csilla Creative Commons License 2001.02.27 0 0 727
Hát én is a Singert tudtam világ márkának ezen a téren, de láttam Privileg-et is és kiváncsi voltam, de mostmár tudom hogy azok is jók. Mi a véleményetek a Husqvarna (talán igy írják)márkáról? Itt nálunk van ilyen képviselet. Köszi a technikai infókat is. Én nagyon zöldfülü vagyok ezen a téren. Azt hiszem anyukámmal fogok gépet venni, mert ő már több mint 25 éve var, ismeri a gépeket, a paramétereket meg ugy álltalában témában van. Mire figyeljek még esetleg?
Tegnap elkezdtem kötni egy mohet pulcsit, de rákellett jöjek hogy nem mutat benne semilyen minta, még a csavarás sem az igazi benne. A passzé van kész. Nincs esetleg tippetek milyen mintát csináljak bele?
Előzmény: Törölt nick (726)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.27 0 0 726
Csilla!

Pont most írtam a Szépítészet topicban (ott a Quelle kapcsán került elő), hogy én tőlük vettem az én gépemet. Nem katalógusból, hanem a boltjukból, de MAXIMÁLISAN elégedett vagyok vele. 15 öltéstípust tud, de talán mondanom sem kell, hogy még ezeket sem használom ki mind. Ja, Privileg-márka.
Kezdőnek (no meg haladónak is) kifejezetten jó a szabadkaros gép; általában már jó-jó mindegyik ismeri a hátrafelé varrást is, ami szerintem nélkülözhetetlen.
Ha most kellene gépet vennem, akkor valószínűleg Singert vennék (ez itt a reklám helye), mert azt hiszem veretlen a kategóriájában; és inkább áldoznék rá többet, de tudjon hímezni. No meg egy overlock gépet is elbírna a májam...:-)))

Cic

Előzmény: Csilla (725)
Csilla Creative Commons License 2001.02.27 0 0 725
Köszi szépen.
Varrógép: mégis milyet tudnál ajánlani egy kezdőnek amivel könnyű boldoguni de később is megfelel egy hobby varrónő igényeinek?
Pécsi foltos tali: sajnos más helyet nem tudok. Látogas el esetleg a céh honlapjára (van link hozzájuk az SKL oldalon), vagy írj a szervezőknek egy email (a címek fent vannak az SKL oldalon ahol vannak az infók a taliról).
Nagyon irigylek mindenkit aki ott lesz. Jó szórakozást kivánok minden résztvevőnek.
Előzmény: Fancsi (724)
Fancsi Creative Commons License 2001.02.27 0 0 724
Sziasztok,

Csilla, részvétem. :(

Varrógép ügyben: ajánlani tudom a Singert, nekem az van és elégedett vagyok vele. A boltjuknak van saját hitel akciója is. Ami sokat segít a varrásban, az a szabadkar, a hátrafele varrás és az egyszerű kezelés. Sajnos az ötszáz féle öltéstípust nem tudom kihasználni.
Sok sikert hozzá...

Hol találhatok az SKL oldalon kívül is tájékoztatót a neten a pécsi programokról?
Szép napot: Éva

OFF:csak azért vagyok szétszórt, mert új munkahelyre költözöm, de nemsoká visszazökkenek:-)

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.27 0 0 723
Hol találtál a neten varrógépeket?
Előzmény: Csucsuka (721)
Csilla Creative Commons License 2001.02.27 0 0 722
Szia!
Köszönöm szépen a kedves szavakat.
Remélem hamarosan én is varrógép nézelődésre kell adjam a fejem. Megigérte a párom hogy ha össze jön valami magán üzlete akor vesz nekem egy gépet, most szurkolok hogy sikerüljön nyélbe ütni a boltot :-).
Előzmény: Csucsuka (721)
Csucsuka Creative Commons License 2001.02.26 0 0 721
Halihó Mindenkinek!

Csilla kedves, nagyon sajnálom:((((...

Más.
Megyek holnap varrógép-mustrára, majd beszámolok róla, lehet, hogy tanácsot is fogok kérni, bár most igen határozott elképzelésem van a nekem megfelelő szerkentyűről, de sajna rá kellett jönnöm, hogy a magyar boltok nagyrészt nem azt a választékot kínálják, amit az ember lánya a neten láthat....

Pusszantás!

Csilla Creative Commons License 2001.02.26 0 0 720
Köszi szépen Neked is, kedves vagy.
Előzmény: Honee (719)
Honee Creative Commons License 2001.02.26 0 0 719
Csilla!

Fögadd őszinte részvétemet, sokat gondolok Rád!

Honee

Csilla Creative Commons License 2001.02.26 0 0 718
Persze :-))
Előzmény: Elveszett zsebkendő (717)
Elveszett zsebkendő Creative Commons License 2001.02.26 0 0 717
Egy kicsit elszakadtam.
Megvarrnátok?
Csilla Creative Commons License 2001.02.26 0 0 716
Köszönöm szépen, kedves vagy.
Előzmény: Törölt nick (715)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.26 0 0 715
Fogadd őszinte részvétem...:-(((
Előzmény: Csilla (714)
Csilla Creative Commons License 2001.02.26 0 0 714
Sziasztok!
Nagyon eltüntem én is, de ssajnos nagyon szomorú okom volt rá, multhéten kedden este 7 meghalt az apukám(57 éves lettvolna pont egy hónap mulva):-(((.
Az oldalt sem fogom most tul sürlyen frissiteni, mert kötögetnem kell pár fekete cuccot, de persze hireket fel teszek ha vannak, csak mintákra nem sok időm lesz.
Nekem is kész lett a pulcsim háta és a fél eleje, de ma másba kell bele kezdenem, mert az egyetlen fekete pulcsim az este a felére össze ment, és ma neki látok másat kötni.
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.26 0 0 713
Már nagyon ideje lesz visszatérni közénk!! :-))
Előzmény: Fancsi (712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!